Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Najlepsza/ulubiona frakcja

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Najlepsza/ulubiona frakcja

    Witam,
    jak w tytule - był już watek najgorszej, ale jakoś nikt nie pokusił sie o zdefiniowanie najlepszej, najciekawszej, najbardziej wciągającej, dającej najwięcej satysfakcji, możliwości najwierniejszej historycznie itp.

    = rozpocznę - po wielu próbach - uznałem, że (poza rzecz jasna Polską !) najciekawsza i dająca najwięcej możliwości jest Dania w Teutonic - przede wszystkim, ponieważ daje jak żadna inna w rozgrywce dwie możliwości, mianowicie Unia Kalmarska i Hanza - tylko Dania ma na raz obie...

    ---
    Poprawiłem tytuł. Tutaj piszcie o frakcjach, o kampaniach proszę w temacie wskazanym przez Reznowa45.
    Maximus XI

  2. #2
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Najlepsza kampania i frakcja !

    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza kampania i frakcja !

    Dzięki Reznow za link - jednak temat jest trochę inny - bardziej szczegółowy - chodzi mi tu bardziej o frakcję, niż o kampanię, kampania to przecież "tło" dla naszych zmagań konkretną nacją ...

  4. #4
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Najlepsza kampania i frakcja !

    Myślę że ten temat może istnieć bo nie ma jeszcze o ulubionej frakcji w Kingdoms.
    Teutonic
    Moją ulubioną frakcją są Krzyżacy, super klimat, piękne śpiewy podczas kampanii i klimatyczna muzyka, potężne warownie i bracia zakonni dosiadający rosłych rumaków, w przepięknych hełmach, dzielnie stają przed liczniejszymi hordami pogan i wychodzą zwycięsko z epickiego starcia

    Crusades
    Królestwo Jerozolimskie. Pośród piasków pustyni walczymy za Boga prowadząc mężnych rycerzy do walki, zdecydowanie najfajniejsza frakcja, poza nią grałem tylo Antiochią i Bizancjum ale krótko, uwielbiam krzyżowców no i jest Ryszard Lwie Serce

    Britania
    Anglia, duże państwo otoczone przez wiele państewek, z świetnie wyszkoloną armią i potężnymi rycerzami, w konflikcie na tych wyspach zawsze byłem za Anglią i szkoda mi było jak oglądałem Bravehearta

    America
    Hiszpania oczywiście, jakoś walka indianami mi nie podchodzi, nie mają kawalerii i w ogóle zawsze wolałem Europejczyków

    Niech żyje Gwardia!

  5. #5
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Najlepsza kampania i frakcja !

    U mnie jest tak:
    Britania - Anglia - argumenty podał Lwie Serce, nie będę się powtarzał a ponadto lubie grać Szkocją, fajne góralskie jednostki
    Teutonic - Nowogród przypada mi do gustu, duży rooster jednostek, dobre położenie, Dania ze swoją Unią kalmarską również bardzo silna
    Crusades - Bizancjum przez swoją historię, dobre wojsko i miotaczy ognia
    America - Hiszpanią mimo małej liczby żołnierzy i początkowych trudności miażdży każdą inną frakcję. Oprócz nich gram czasami Apaczami, jedyni Indianie z tak wielkim potencjałem (silni łucznicy, jazda i żołnierze z bronią palną)
    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza/ulubiona frakcja

    Britania- Walia(za swoich łuczników i jednostki specjalne/pomocnicze)
    Teutonic-za przewagę technologii nad innymi frakcjami i ciągła pomoc pojawiających się jednostek
    Crusades- Antiochia za genialnych obrońców Grobu Pańskiego (jednostka) i ciekawe położenie
    America- Apaczowie za wojenną ścieżkę i świetnych łuczników

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    May 2012
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza/ulubiona frakcja

    Brytania -Irlandia za fajny klimat odbijania wyspy
    Krzyżacy - Polska, nasz kraj i możliwość odbicia pomorza i stworzenia jako-takiej unii Polsko-Litewskiej (tylko że przez podbój )
    Krucjata - Jerozolima, uwielbiam templariuszy
    Ameryka - Hiszpania za możliwość nawrócenia pogańskich ludów mezoameryki na katolicyzm + fajne, europejskie jednoski
    Milanista

    Forza Rossoneri!

  8. #8
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza/ulubiona frakcja

    Najlepsza - Zakon Krzyżacki. Z tego co czytałem to ich jednostki biją resztę frakcji na głowę.

    Najciekawsza i najbardziej wciągająca - Królestwo Jerozolimy. Uwielbiam krucjaty i grę tą frakcją. W kampanii jest wiele informacji historycznych i eventów np. przybycie Ryszarda czy najazd Mongołów, przez co gra tą frakcją staje się ciekawsza. Generałowie mają nowe umiejętności, a jak ktoś chce może się pobawić w zbieranie specjalnych przedmiotów takich jak drzazga z krzyża Jezusa. No i te epickie bitwy na piachu przeciwko Saladynowi też są wspaniałe

    Dająca najwięcej satysfakcji - Szkocja Po obejrzeniu Bravehearta fajnie jest stłuc angoli

    Najwierniejsza historycznie - Wenecja

  9. #9
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Najlepsza/ulubiona frakcja

    Ameryka : Zdecydowanie Hiszpania, miażdży wszystkie frakcje indiańskie, zaraz na drugim miejscu są Majowie.
    Brytania : Szkoci, niedawno oglądałem Braveheart i gdy zobaczyłem, jakimi Anglicy są barbarzyńcami postanowiłem opowiedzieć się po stronie Szkocji i w grze ukarać Anglię.
    Krucjaty : Królestwo Antiochii, lepiej jest mi nimi tłuc Turków, niż walczyć z Egiptem (mimo, że są do siebie wg mnie bardzo podobni).
    Krzyżacka : Zdecydowanie Krzyżacy, są bardzo silni i dobrze opancerzeni, mają dobrych kuszników, ciężką jazdę i piechotę, tylko szkoda, że Krzyżacy nie mieli szybkiej piechoty

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najlepsza/ulubiona frakcja

    Teutonic
    Zdecydowanie Krzyżacy, którymi pięknie się tłucze Litwinów i buduje imperium bałtyckie. Świetne jednostki (zwłaszcza Ritterbruderzy), ciekawe misje, wspaniały klimat.

    Crusades
    Cesarstwo Bizantyjskie. Głównie za jednostki z Ogniem Greckim, ale reszta też jest naprawdę świetna i silna. No i bardzo przyjemnie odbudowuje się całe imperium sprzed kilku wieków.

    Britania
    Walia, która jest bardzo uniwersalną frakcją, w której to znajdę jednostkę na naprawdę każdą okazję. Troszeczkę dzikości nadaje im świetnego klimatu, i te barwy zielono-czerwone. Miodzio.

    America
    Aztecy, którymi przyjemnie buduje się ich Imperium. Chyba najlepiej zrobione jednostki, które może za potężne nie są, ale mają znakomite umiejętności i wygląd zwłaszcza. Podobały mi się też ich wiadomości, jak byliśmy pierwsi w jakieś dziedzinie, które brzmiały tak... propagandowo . Mocno ubolewam nad tym, że w podstawce nie byli grywalni, a Ameryka nie dostała trochę więcej prowincji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najlepsza frakcja
    By ottoman in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 381
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 19:43
  2. Third Age 3.1 - wasza ulubiona frakcja :-)
    By KrystianBorys in forum Third Age
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 03:38
  3. Twoja Ulubiona Frakcja
    By Salvo in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 22:27
  4. Twoja Ulubiona Frakcja W HOI
    By Salvo in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •