Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 206

Wątek: Mount&Blade II: Bannerlord

  1. #21
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Mówią o tym kiedy rekrutuje się ich do drużyny, a czasem w tedy kiedy od niej sami odchodzą.
    Miałem na myśli nie połączenie Calradii od początku gry jako jedno, tylko coś w rodzaju fabuły zjednoczenia wszystkich królestw w jedno,( nawet Lezalit wspominał o zjednoczonej Calradyjskiej armii która wyruszy w góry a potem na państwo z kontynentu).
    Rhodocy i Swadianie, na pozór przypominają tylko coś podobnego- Swadia-kult ciężkiej jazdy-Rhodocy-kult ciężkiej "polowej piechoty"

    Warto zobaczyć zwykła internetową gierke- "Feudalism 2"- kiedyś w to grałem; widoczny jest tam mix frakcji, które rzadko( a nawet w cale) ze sobą(nie) walczyły.
    Moim zdaniem M&B II - tak będzie wyglądać.

  2. #22
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Jeśli chodzi o frakcje. Calradia może być krainą fikcyjną, ale nie zapominajcie, że garściami, a właściwie całymi koparkami czerpie z dziedzictwa Europejskiego.
    Swadia = HRE/Francja
    Rhodocy = Włochy
    Vaegirzy = Rusini/Słowianie
    Nordowie = Wikingowie
    Khergici = Mongołowie
    Sarranidzi = Egipt.

    Przepraszam, ale jak chcecie wcisnąć tu Japonię, to równie dobrze można sięgnąć po Marsjan.
    Nie ma co się ograniczać do Europy, to nie ma sensu ograniczać się do Ziemi. Bądź co bądź to kraina fikcyjna, nie? Nikt nie mówił, że Calradia jest ziemskim kontynentem, nie?

    Dlatego też uważam, że dodawanie jakichś frakcji z tyłka jest bezsensu.

    PS. Tak, udzielam się na tawernie.

    A.K.A. Askorti

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Jak wspomniałem Mongołowie nie pochodzili z Europy tylko za Azji a jednak są w M&B a łączą ich z Europą walki na wschodzie naszego kontynentu.... i nigdy nie walczyli z Wikingami, Włochami, Egipcjanami (Chociaż tego nie jestem pewnien) a w M&B walczą (oczywiście nie zawsze...) to dlaczego by nie zrobić frakcji która walczyła z Mongołami? M&B garściami czerpie z Europy to i garstką mogła by zaciągnąć z Azji Wschodniej czyż nie? Zawsze jedną frakcje (Która istniała na prawdę nie jak twoi Marsjanie) więcej, więcej miast, zamków, wsi i trudniej było by podbić krainę
    "Ilość jest jakością samą w sobie" - Józef Stalin
    "Śmierć jednostki to tragedia śmierć milionów to czysta statystyka" - Józef Stalin

  4. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Ja dalej zostaje przy dodaniu jakieś frakcji z gór-dość prymitywnej ale i silnej; oraz frakcji z tytułem cesarstwa-bardziej cywilizowanej niż cała Calradia i ze specyficznymi jednostkami

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Mi to tak szczerze leży czy dadzą Japońską frakcję czy inną, ważne żeby dali jakąś w miarę normalną A najlepiej pare normalnych frakcji

    Chociaż nie ukrywam że chciał bym zobaczyć wschodnią kulturową frakcje w M&B 2 I może jakąś która używa broni palnej Oczywiście bardziej prymitywnej broni palnej a nie od razu Muszkiety... Tak, Tak to jest średniowiecze rycerze itp, ale to fikcyjna kraina czas i w ogóle to taka nacja dla mnie była by fajnym smaczkiem bo zawsze jest albo za dużo brani palnej albo jej brak.... a taka frakcja co ma jakąś broń palną wśród rycerzy mogła by być fajna Oczywiście to tylko moje zdanie
    "Ilość jest jakością samą w sobie" - Józef Stalin
    "Śmierć jednostki to tragedia śmierć milionów to czysta statystyka" - Józef Stalin

  6. #26
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Cytat Zamieszczone przez kuroi
    Jeśli chodzi o frakcje. Calradia może być krainą fikcyjną, ale nie zapominajcie, że garściami, a właściwie całymi koparkami czerpie z dziedzictwa Europejskiego.
    Swadia = HRE/Francja
    Rhodocy = Włochy
    Vaegirzy = Rusini/Słowianie
    Nordowie = Wikingowie
    Khergici = Mongołowie
    Sarranidzi = Egipt.

    Przepraszam, ale jak chcecie wcisnąć tu Japonię, to równie dobrze można sięgnąć po Marsjan.
    Nie ma co się ograniczać do Europy, to nie ma sensu ograniczać się do Ziemi. Bądź co bądź to kraina fikcyjna, nie? Nikt nie mówił, że Calradia jest ziemskim kontynentem, nie?

    Dlatego też uważam, że dodawanie jakichś frakcji z tyłka jest bezsensu.

    PS. Tak, udzielam się na tawernie.
    Nie i nie. Japonia to państwa istniejące, Marsjanie no cóż, może na poziomie komórkowym tworzą swoje aglomeracje. Nie chcę wciskać Japonii na siłę, lecz chciałbym umiejscowienia frakcji wschodnio-kulturowej na mapie Callradii za stepami zajmowanymi przez Kheritów, więc jeśli mapa była by odpowiedniej wielkości to sprawiało by to wrażenie odległej cywilizacji i mielibyśmy więcej możliwości, w sumie można by też bardziej rozdrobnić frakcję i zamiast jednej o danym typie dać więcej, choć jest to duży projekt. Mongołowie utożsamiani z Kheritami walczyli z Chińczykami, ba najechali nawet Japonię, więc ten tekst o marsjanach i frakcji z tyłka nie ma sensu jeśli w grze Sarranidzi walczą z Vaegirami, to równie dobrze Aztekowie mogli by przypłynąć.
    Frakcja typu Bizancjum też była by odpowiednia ze swoimi legionami

    Cytat Zamieszczone przez Wald
    Ja dalej zostaje przy dodaniu jakieś frakcji z gór-dość prymitywnej ale i silnej; oraz frakcji z tytułem cesarstwa-bardziej cywilizowanej niż cała Calradia i ze specyficznymi jednostkami
    Górale jak Szkoci ? mogłoby to fajnie wyglądać, armia z dwuręcznymi mieczami.

    Różnorodność w grze to nie minus, oczywiście trzeba znać umiar ale w grze takiej jak Mount & Blade nowe frakcję nie powinny stanowić problemu
    Popraw podpis

  7. #27
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    A ja nadal optuje przy dodaniu frakcji polskiej - jako stricte słowiańskiej, bez wpływów mongolskich i takiej, która reprezentuje Bizancjum.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  8. #28
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    A ja nadal optuje przy dodaniu frakcji polskiej - jako stricte słowiańskiej,
    To graj Vagierami oni "reprezentują" wschodnia Europę
    Jak ja nie lubie jak ktoś się chcę Polską frakcje chociaż ona nie będzie wnosić nic nowego taki pseudo patriotyzm ;P
    "Ma być Polska frakcja ja nią zagram bo jestem patriotą!"
    "Ilość jest jakością samą w sobie" - Józef Stalin
    "Śmierć jednostki to tragedia śmierć milionów to czysta statystyka" - Józef Stalin

  9. #29
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Cytat Zamieszczone przez MichalKruk
    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    A ja nadal optuje przy dodaniu frakcji polskiej - jako stricte słowiańskiej,
    To graj Vagierami oni "reprezentują" wschodnia Europę
    Jak ja nie lubie jak ktoś się chcę Polską frakcje chociaż ona nie będzie wnosić nic nowego taki pseudo patriotyzm ;P
    "Ma być Polska frakcja ja nią zagram bo jestem patriotą!"
    Vaegirzy reprezentują Rusinów, to jest Słowian Wschodnich, ztataryzowanych. Mile bym widział reprezentację Polaków - jako przedstawicieli Słowian Zachodnich, pod wpływem kultury zachodnioeuropejskiej, Anglików, Bizancjum, Węgrów i Niemców - i nie twoja w tym wola, co chcę.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  10. #30
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Mount&Blade II: Bannerlord

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    i nie twoja w tym wola, co chcę
    Nie narzucam ci swojej woli tylko mówię co o tym myśle...

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    Vaegirzy reprezentują Rusinów, to jest Słowian Wschodnich, ztataryzowanych. Mile bym widział reprezentację Polaków - jako przedstawicieli Słowian Zachodnich, pod wpływem kultury zachodnioeuropejskiej, Anglików, Bizancjum, Węgrów i Niemców
    Zbyt podobne do siebie..... to tak jak by dać Celtów... Armie Wikingów były podobne do Celtyckich (Chodzi mi o to że stawiali głównie na piechotę) tak jak armia "naszych" ze wschodnimi. To był by miks Vagierów ze Swadianami....
    "Ilość jest jakością samą w sobie" - Józef Stalin
    "Śmierć jednostki to tragedia śmierć milionów to czysta statystyka" - Józef Stalin

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna o Mount & Blade
    By Ensis in forum Mount & Blade
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2017, 09:26
  2. Dyskusja ogólna o Mount & Blade Warband
    By Ensis in forum Mount & Blade
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 22:29
  3. Mount&Blade-Ogniem i mieczem....
    By Gaius Julius in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 13:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •