Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Dyskusje Ogólne

  1. #21
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Kolejka

    Muszę przyznać, że nie miałem pojęcia o Sandomierzu i Przemyślu :shock: (to pewnie pomysł Domena ) więc i nie odpowiem Wam na to, trzeba poczekać na Domena i Dentora.
    Ze swojej strony mogę napisać, że nic od Polski nie wziąłem (oprócz pomocy militarnej ofc). Mg może to nawet sprawdzić.

    Co do drugiej rzeczy czyli "wskazaniu konkretnej kratki" to na froncie uważam, że to chyba całkowicie zrozumiałe, iż chcę by armia sojusznika była ustawiona tak, a nie inaczej, gdyż jeden błąd może wszystko zniszczyć. Poza frontem mnie już nie obchodzi co sojusznik buduje, na co wydaje pieniądze i jak się rusza. Macie rację, że nie wolno całkowicie narzucać komuś jak ma grać, jednak moim zdaniem są rzeczy, które jednak trzeba uzgodnić co do milimetra. Jest pewna granica i ja przynajmniej staram się jej nie przekraczać.

    Czy aby na pewno moje obawy są tak bezpodstawne?
    Nie mówię, że są bezpodstawne. Staram się właśnie wyjaśnić sytuację.

    [spoiler:2wp7hibx]
    Dlaczego Polska miałaby z tobą rozmawiać gdy napuściłeś na nią Danię, wypowiedziałeś wojnę przyjaznej jej Anglii, a w międzyczasie żerowałeś razem z Węgrami na słabszych nacjach? Konsekwencja polityki.
    Nie napuszczałem na Polskę Danii :shock: z Polską załatwiłem sobie spokój za zrzeknięcie się niektórych rebelii i pewnie gdyby dalej grał Spikrambo to przypuszczam, że stalowy pon byłby przedłużany. Ze wschodu chciałem mieć spokój i nie mieszałem się w tamtejszą politykę. No i ataku z Węgrami na jakby nie było silne państwa Włoskie nie nazwałbym żerowaniem na słabszych nacjach.

    PS: A te armie Węgier, które idą na Włochy cię wspomóc dalej dają 2 vs 2?
    oj tam oj tam [/spoiler:2wp7hibx]
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  2. #22
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolejka

    najprawdopodobniej nie poprosili o zgodę MG na te zmiany.
    Od kiedy trzeba prosić MG o zdobycie osady w trakcie wojny :?:

    Nie mam z Polską żadnego paktu. Dopiero zaproponowałem podpisanie pona w zamian za zaakceptowanie zmian terytorialnych.

    Wojsko podeszło pod Sandomierz zaroślami, niezauważone. Jak Rosjanie na Krym.

    BTW - jeszcze nie ma odpowiedzi Dentora w ambasadzie, ale to nie znaczy, że nie było dyskusji w prywatnych komnatach.

  3. #23
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Dlaczego tury dla Węgier nie są wrzucane do Kolejki? Niech MG zmieni hasło i nie będzie problemu.

  4. #24
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Kolejka

    EDIT: Post jakby przed Domenem.
    Domen zdobył sobie Sandomierz balistą. Uważacie się za trzech kooperatorów, ale jednak na wojennej ścieżce Polska traci na rzecz Węgier dwa zamki, gdyż usprawiedliwione jest to brakiem paktów. Wedle regulaminu nic złego, ale widać jak Dentor przejmuje się frakcją, nie ustanawiając żadnych z Węgrami paktów... a pakując armie w atak na ich i Niemiec wrogów. To chyba dość istotne przesłanki do podejrzeń o pionek na tronie.

    Dobra. Jedna sprawa to działania armii polskiej przy Hamburgu. Musisz się z nią koordynować, zrozumiałe. Ale obawa będzie tyczyła się np już samodzielnego prowadzenia walki np: bardziej na północy.



    AVASIL, PRZENIEŚ MOŻE DO DYSKUSJI OGÓLNYCH.

  5. #25
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Moje hasło jest takie, że każdy mógłby zgadnąć, stąd prosiłem o niewrzucanie. Popieram pomysł zmiany hasła.

    Nie wiedziałem, że jest w tej KO taka możliwość.

  6. #26
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    A jest. To pierwsza KO z panelem MG.

  7. #27
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Kolejka

    pakując armie w atak na ich i Niemiec wrogów.
    :shock: Dzięki, że mnie informujesz, że jesteście moimi wrogami. Miałem takie podejrzenia.

    Powiem szczerze - właśnie obawiałem się ataku ze strony Francji na moje ziemie we Włoszech...

    Żadnych propozycji dyplomatycznych zresztą od Francji ani od Anglii nie usłyszałem w tej KO.

    Dlatego zdecydowałem się wspierać nadal HRE.

    Ale polityka Niemiec i Polski to polityka między nimi, a ja mam osobną (chociaż chętnie podpiszę pona, w końcu sam zaproponowałem).

    Co do Sandomierza - jak MG wykonywał tury za Węgry, to szedł częścią wojsk Węgier w stronę Polski, dążąc do konfrontacji.

  8. #28
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    A jest. To pierwsza KO z panelem MG.
    To proszę o zmianę mojego hasła w takim razie. Podam do wiadomości MG jakie chciałbym nowe hasło.

    ==================================

    PS:

    W momencie jak zgłosiłem chęć przejęcia Węgier to nie orientowałem się jeszcze w ogóle w dyplomacji tej KO.

    Widziałem tylko mapę i myślałem, że sobie dokończę podbój Sycylii.

    Ale pierwszy odezwał się do mnie Markus (MG) a zaraz potem Matisek i wyjaśnili, co i jak. Maryniasz (Kijów) też się do mnie odezwał. Ale od Mefista żadnych wieści nie miałem. Mimo to uznałeś, że jestem wrogiem. OK - pozostaje mi się tylko z tym zgodzić, bo spóźniłeś się na fazę dyplomacji.

  9. #29
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    No dobra, to powiedzmy że jestem tymczasowo uspokojony.

    Powiem szczerze - właśnie obawiałem się ataku ze strony Francji na moje ziemie we Włoszech...

    Żadnych propozycji dyplomatycznych zresztą od Francji ani od Anglii nie usłyszałem w tej KO.
    No granice trochę daleko, to po co i pona podpisywać Mówimy teraz o tobie jako o wrogu, bo wyglądało na to, że razem z matisek podporządkowaliście sobie Polskę i działacie razem. Skoro to nieprawda, to patrzę na ciebie neutralnie. No chyba że zaatakujesz Francję na co wygląda patrząc na ostatnią turę.

  10. #30
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Dyskusje Ogólne

    Tzn. Matisek znalazł Dentora jako następcę tronu dla Polski. Więc chyba oczywiste, że nie znalazł sobie wroga.

    Ja sam zgłosiłem chęć przejęcia frakcji (wtedy jeszcze nie orientowałem się w dyplomacji), ale też pierwszy odezwał się Matisek (nie licząc MG).

    Skoro to nieprawda, to patrzę na ciebie neutralnie.
    Trochę za późno na dyplomację niestety (chociaż akurat Anglia to nie moja sprawa, bo za daleko ).

    Jestem sojusznikiem Niemiec (mówię otwarcie), a z Polską wolałbym pokój, mimo że MG robił ruchy Węgier pod kątem wojny.

    Ale trochę za dużo ruchów Węgier było zrobionych pod kątem wojny z Polską, żebym teraz nic z tego nie miał. Stąd ten Sandomierz.

    Przy czym mogę Polsce zapłacić za prawa do Sandomierza i Przemyśla (patrzcie ambasada Polski).

    No chyba że zaatakujesz Francję na co wygląda patrząc na ostatnią turę.
    Jeśli Francja przestanie się panoszyć we Włoszech, to może nie zaatakuję.

    Ale plany miałem inne na samym początku, kiedy przejmowałem frakcję. Tyle tylko, że Matisek był szybki w dyplomacji.

    =================================================

    Już chyba z Mefistem jesteśmy skazani na wojnę w każdej KO... No chyba, że w WKO 33 wybaczy mi zabór Krymu.

    Co jest takiego niezwykłego z tym Krymem...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusje ogólne
    By Marat in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 13:28
  2. Dyskusje Ogólne
    By Ensis in forum DarthMod Shogun 2
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 22:48
  3. European Wars I - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum European Wars I
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 22:17
  4. Dyskusje Ogólne
    By Milanos in forum Broken Crescent XVIII
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •