Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Stronghold Crusader 2

  1. #1
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Stronghold Crusader 2



    Stronghold: Crusader 2 to gra strategiczna w czasie rzeczywistym, będąca kontynuacją tytułu z 2002 roku autorstwa brytyjskiego studia FireFly, które zapoczatkowało serię Stronghold (w Polsce znaną jako Twierdza).
    W Stronghold: Crusader 2 po raz kolejny wcielamy się w dowódcę wojsk na Bliskim Wschodzie w epoce krucjat. Stając po stronie zachodniego rycerstwa bądź sił arabskich, zarządzamy zamkami, odpieramy ataki i przeprowadzamy działania wojenne zakrojone na dużą skalę. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie serii, musimy opanować wiele elementów zarządzania tytułową twierdzą. Jest to związane, na przykład, z koniecznością wyżywienia ludności i rycerzy, ich odpowiedniego wyposażenia itp.
    Tytuł rozbudowuje wiele elementów znanych z pierwszej części. I tak stawiamy czoło inteligentniejszym przeciwnikom, walczymy na nowych mapach, korzystając przy tym z wprowadzonych przez studio FireFly dodatkowych pułapek, jednostek i planów zamków. Te ostatnie zostały wykonane na bardzo dużą skalę, przez co oblężenia nabrały monumentalnych rozmiarów.
    Stronghold: Crusader 2 jest napędzany przez nowy silnik graficzny. Oprawa wizualna obfituje w wiele szczegółów i efektów, a gra może się pochwalić rozbudowanym systemem fizyki w czasie rzeczywistym.

    [spoiler:2d3xtlyb][/spoiler:2d3xtlyb]


    Na wieść o tym tytule nie wiem czy się cieszyć czy smucić, Firefly Studios postanowiło odkurzyć krzyżowca. Po okropnej wręcz 3, która została wypuszczona na rynek w wersji beta według mojej opinii, nie wiąże zbyt wielkich nadziei z kolejnym tytułem. Jak przed premierą 3 twórcy zarzekają się, że seria wraca do korzeni i będziemy mieli do czynienia ze starym systemem gry. Niestety w wypadku twierdzy 3 powrót do korzeni było to okrojenie Twierdzy 2 z pozytywnych aspektów, świat w nowej oprawie graficznej i mnóstwo bugów na dokładkę. W zapewnienia powrotu do korzeni nie wierzę i myślę, że Crusader 2 nie odniesie sukcesu. No chyba, że twórcy na prawdę wzięli sobie do serca opnie graczy.

    Niemniej Crusader z 3 ma łączyć jedynie silnik graficzny, co jest dobre bo jest na prawdę ładny i wpasowuję się w klimat średniowiecza.
    Moje nadzieje z tą grą związane są z odzyskaniem trybu Potyczki na przyzwoitym poziomie, kontynuowanie świetnego trybu Królotwórca, oraz podział ziem na mniejsze wioski i zamki. Mapa powinna być zdecydowanie większa, nie to co nam zaprezentowali w Twierdzy 3, nawet w trybie wolnej budowy ciężko było pomieścić się na jednej mapie.
    Jeśli chodzi o sposób prowadzenia bitwy mam nadzieję na większą wytrzymałość budynków i nowe opcje rozbudowy zamku. Jednostki też mogłyby być bardziej urozmaicone, dlaczego trzeba się ograniczać jedynie do kilku typów.
    Popraw podpis

  2. #2
    Chłop Awatar Arkanz223
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    Ojojoj jeśli to będzie jak Twierdza 3 to po prostu... Uwielbiam Twierdze jednak ona upadła już na 2 :/ (Według mnie oczywiście )
    Roma Invicta!

  3. #3
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    Też mi się wydaje, że to będzie szło w te nowe odsłony, ale po co to komu na co, jak wydali patcha HD do pierwszych odsłon?
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    Mi się tam "Twierdza 2" podobała, wszystkie tryby zrypane może Kampania jedna i druga jakiś poziom trzymała ale w tej grze lepsze jest wiele rzeczy. NP: Oblężenia - Drabiny nie są zbugowane że jednostki 1min wchodzą na góre a po wejściu i tak część schodzi.... Ludzie nie rozwalają murów bronią... i fajne ulepszenia do murów można dać ^^
    "Ilość jest jakością samą w sobie" - Józef Stalin
    "Śmierć jednostki to tragedia śmierć milionów to czysta statystyka" - Józef Stalin

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    Mnie tak osobiście szlaga trafiał jak w 2 kowal stawał się złodziejem i szedł kraść i dopóki go nie złapałem to kradł a jak go złapałem to musiał odsiedzieć karę i dopiero do roboty wracał no porażka. Ja rozumiem że np kolesie z pod ogniska szli by kraść bo nie mają roboty no ale kurna kowal ? A gra w sumie nie była taka zła oczywiście crusader i tak rządzi :d

  6. #6
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    Zwykle stawiałem jedynie "szybkie" kary dla złodziei, szafot, lub kat szybko pozbawiał kolesia życia i następny pan z pod ogniska szedł na jego miejsce, po co się męczyć?
    Popraw podpis

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    Cytat Zamieszczone przez XsErO
    Mnie tak osobiście szlaga trafiał jak w 2 kowal stawał się złodziejem i szedł kraść i dopóki go nie złapałem to kradł a jak go złapałem to musiał odsiedzieć karę i dopiero do roboty wracał no porażka.
    A mi się to bardzo podobało, w miarę "utrudniało" rozgrywkę w porównaniu z 1.
    "Ilość jest jakością samą w sobie" - Józef Stalin
    "Śmierć jednostki to tragedia śmierć milionów to czysta statystyka" - Józef Stalin

  8. #8
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... fcJ-z7-aFA

    [spoiler:1nw3uyuz]http://www.strongholdcrusader2.com/[/spoiler:1nw3uyuz]

    Pierwsze screeny
    [spoiler:1nw3uyuz]http://www.strongholdcrusader2.com/?page_id=7[/spoiler:1nw3uyuz]
    Popraw podpis

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    Słyszałem że mapy będą większe niż w Twierdzy 3, może i są większe no ale nie powalają gigantycznością.
    "Ilość jest jakością samą w sobie" - Józef Stalin
    "Śmierć jednostki to tragedia śmierć milionów to czysta statystyka" - Józef Stalin

  10. #10
    Stolnik Awatar Aztec
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Góry Świętokrzyskie
    Postów
    1 148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 44 podziękowań w 37 postach

    Re: Stronghold Crusader 2

    W najnowszym Q&A było pytanie odnośnie Wielkości map, prezentujący grę stwierdził, że mapy będą duże i jeśli będzie się miało ochotę postawić ogromny zamek to będzie taka możliwość.

    Jakoś mnie to stwierdzenie nie przekonuje, ja chciałbym ujrzeć nie jeden, a kilka ogromnych zamków oddzielonych od siebie większymi, niż dotychczas odległościami . Coś na wzór mapy Europy z S2 tylko o wiele, wiele, wiele razy większe.
    Popraw podpis

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Crusader Kings - Modyfikacje
    By Salvo in forum Crusader Kings
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-07-2017, 10:08
  2. Seria Stronghold
    By komodaobokpralki in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 21:24
  3. Crusader Kings 2 - AARy
    By Salvo in forum Crusader Kings
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 15:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •