Jako, że nadchodzi ROME 2 TW, a tutaj nie ma jeszcze tematu o EU Rome, to go tworzę z pierwszym problemem do wyjaśnienia .


Jakie są różnice poza ilością doktryn i jasno wypisanymi bonusami między ustrojami? Dość wcześnie (275 p.n.e) mogę przejść na dyktaturę, tylko nie wiem, czy już teraz warto za te -3 do stabilności, jest to ogólnie na bank lepszy ustrój? Np. pewnie demagodzy i decyzje senatu (a może tego dać do badania technologii?) nie wkurzają, ale może generałowie, od mniejszej liczny lojalności się buntują? Zapisałem i zmieniłem ustrój i jest ciężko, nikt nie akceptuje mojego potomka i od razu jest bunt (a demagogów już umiem kontrolować, tylko jak kogoś słabego do badania technologii chcą dać, to się nie zgadzam), niby tam jest napisane, -20 do lojalności za tyranię, ale tak naprawdę mają dużo więcej, każdego miałem w miarę lojalnego, a teraz prawie każdy ma lojalność dokładnie na 0 :/. Więc warto dla tej 1 doktryny to zmieniać? A później można z republiki od razu utworzyć cesarstwo czy nie?


Dodatkowo grając Rzymem jestem najsłabszy w technologii :/. Daję wymaksowanych w finezji do badania technologii, sprowadziłem papirus do Rzymu i drugiej najlepszej prowincji, podbijałem Greckie prowincje (ale od razu liczba obywateli tam spada na 1) i wszyscy mnie wyprzedzają w technologii .