Strona 2 z 192 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1914

Wątek: MEGASUBMOD V do BC 6.3 dyskusja i błędy

  1. #11
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    Wytyczne dobre, na razie Megasubmod nie zawiera dfs ani innego ai niż to jaki każdy ma obecnie. Testuję obecnie najnowsze ai Pitera, nie opublikowane jeszcze, dość obiecujące, wg mnie lepsze niż 3.2. Pogram jeszcze tak do Kazimierza Wielkiego to zobaczę. Instalka dla Nowego Polskiego Megasubmoda mile widziana, ale za jakiś czas trzeba pograć na tym co jest descr_mount od Miska bym dorzucił tez w kolejnej wersji. Za jakieś 2 lub trzy tygodnie może się zrobi nową wersję Megasubmoda z nowym ai, dfs i może czymś jeszcze oraz z Twoim patchem zawartym juz w instalce. Wtedy pomyślimy o pliku exe. Mam nadzieję, że Mietek77 na razie nie wypuści kolejnej wersji swego świetnego submoda, bo znowu będę musiał je łączyć do kupy. Na razie trzeba pograć i potestować. Racja trzymamy się submodów.

  2. #12
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    Nie ma pośpiechu - to co już jest jest i tak wypas. Niech tylko jeszcze sobie Misiek "NPMa" pobierze i robi zmiany na nowych plikach, byłoby super.

    Co do instalki - to będzie łatwe do ogarnięcia w przypadku wszystkich submodów już tu zawartych. AI Pitera odpada z 2 powodów - po pierwsze ten projekt NPM zawiera takie rzeczy, które są właściwie poprawkami i dodatkami, natomiast AI Pitera to już jest kwestia preferencji - ktoś może woleć oryg AI, ktoś Pitera. W przypadku pozostałych submodów to raczej nie ma takiego dylematu - te submody są "ulepszaczami" i chyba nikt nie będzie kręcił nosem, że ni chce nowych jednostek Aramegila, spolszczenia, świetnego dzieła Mietka czy poprawionych dźwięków i dodanej nowej muzy? Po drugie te proste instalatory są łatwe do zrobienia o ile mają tylko kopiować. W przypadku wyboru AI to już nie takie łatwe chyba. Dlatego AI chyba nie załapie się do NPM i każdy będzie musiał sobie sam wybrać na jakim chce grać (no chyba że ktoś umie taki instalator ogarnąć gdzie będzie można wybierać różne opcje).

    Także ja uważam że należy iść w tym kierunku. A jak ktoś chce dogrywać sobie indywidualnie to musi niestety mieć na uwadze, że może mieć problemy z ich współdziałaniem. Na razie potestujmy, może Mietek, Aramegil, Misiek, Ty czy ktokolwiek inny coś zaproponuje jeszcze (np. ja zawsze sobie podmieniam katalog cursors z Medka, bo to z BC to jest jakaś pomyłka). No i fajnie jakby twórcy submodów się wypowiedzili czy i ewentualnie mająw planach nowe wersje swoich submodów, tak żeby to wszystko w jednym terminie wydać. Ja mam kilka kawałków do dogrania, więc mogę się w miarę szybko ogarnąć.

    A może jednak komuś taki pomysł się nie podoba? Warto to przedyskutować.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    125
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    Ludzie ;_; jeżeli to zrobicie jesteście bóstwami co do AI to gram na Pietera bo w końcu... ankieta tam jest i pokazuje że jednak dla większości jest lepsza.... co do kursora... to mi się buguje... i dobrze by było żebyście dodali do paczki nowy... albo stary

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    No widzisz, co my biedne owieczki bez pastuszka Aravena byśmy na tym poletku zwanym Bellum Crucis poczęły?

    Kursory możesz sam sobie podmienić póki co.

    te z Medieval II Total War\data\cursors\ kopiujesz i nadpisujesz do Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\cursors\ i voila.

    AI Pitera jest lepsze, Piter je dopracowuje, komp lepiej nazwijmy to myśli Sojusze proponuje, armie się chowają po lasach itp.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. #15
    Cześnik
    Dołączył
    Jun 2012
    Postów
    310
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 7 podziękowań w 2 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    Wino ta moja szarza z mieszaniem sie szeregow powinna działac na tym submodzie, poniewaz plik descr mount nie jest zmieniany. Jedynie musialbym zmodyfikowac descr unit zeby zmniejszyc szybkosc jazdy bo jest zdecydowanie za szybka.

  6. #16
    Gość

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    Moja sugestia do moderatora, piszę jako gracz zwykły, czy nie można tego tematu zamknąć, zostawić same linki z opisem? Przetestować, dać potem jakieś aktualizacje? Na wiele pytań padły już odpowiedzi, sprawdzałem rekord wynosi...mało ważne , jest wyszukiwarka forumowa. Coraz ciężej przebić się w tych tematach o tej modyfikacji poprzez wielość powtarzalnych pytań...
    ----------------
    A megasubmod chodzi jak ta lala, szacunek dla wszystkich którzy poprawili tę modyfikację...

  7. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    125
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    To może czas zrobić FAQ?

  8. #18
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    Luzik Eutychesie za jakiś czas pousuwam wiekszość postów z tego tematu poza tym pierwszym, na razie sobie tu technicznie pogadamy z Wino i Innymi, potem wyczyszczę ten temat. Cieszę się, że Megasubmod działa i się podoba.
    Dobra Wino pomyślimy, dorzucimy kursory i descr_mount Miśka1205 do kolejnej wersji, mnie osobiście szybkość szarży nie przeszkadza i unit bym zostawił jak jest, za to na pliku descr_mount Miśka1205 z poprawionej szarży ciężka jazda robi taką masakrę, że strach się bać. Ale spoko jak Misiek chce niech spowalnia szarżę ale na pliku z Megasubmoda jak zauważyłeś.

    Racja AI każdy sobie dogra osobno wg preferencji, to już proste. Ja gram np. na bitewnym Germanicu5 wersja 5.7 oraz na najnowszym od Pitera, do megasubmoda w poście nr 1 się doda jak instalować alternatywne ai i skąd.

  9. #19
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    125
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    Moglibyście też włączyć auto zapisy pewnie większość ludzi wie jak się to robi ale znajdą się tacy co nie wiedzą i będą spamić...

  10. #20
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: NOWY POLSKI MEGASUBMOD (Wino + Mietek77 + Aramegil + Ara

    Ja gdzieś wyczytałem, że niby autosave mogą powodować zwiechy.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Strona 2 z 192 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •