Strona 52 z 192 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1914

Wątek: MEGASUBMOD V do BC 6.3 dyskusja i błędy

  1. #511
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Nie jestem (i pewnie sporo graczy w bellum nie jest)zbyt dobry w medka i ciężko jest mi wygrać kampanie na poziomie Hard w megasubmodzie dlatego uważąm że usuwanie prowincji to będzie kropla ,która przeleje czarę goryczy i będę zmuszony grać na Easy lub Medium a na tych poziomach nie ma zabawy.Poza tym mam sentyment do Szczecina .
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  2. #512
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Jeśli po zdobyciu Szczecina Gryfici będą dostępni, to zabrać Szczecin. W czystym BC nie mieli więc tu też nie powinni i tyle. Dyplomacja - jakiekolwiek sojusze i wojny nie powinny być na starcie z tego samego powodu - w BC tego nie ma i tu też nie powinno być.

    To my piszemy historię na nowo a nie odgrywamy rolę już napisaną. To że mieliśmy z Niemcami na pieńku w realu, to dlaczego w jakiejś kampanii nie możemy być najlepszymi sojusznikami i ramię w ramię walczyć ze wspólnymi wrogami? Z kolei w kolejnej kampanii zarzynać się z nimi przez 200 tur? Niech los, układ stosunków z innymi frakcjami i inne zmienne powodują, że każda rozgrywka będzie różna od poprzedniej, bo inaczej się znudzimy tą grą mając za każdym razem to samo. Bo nie wiem jak Wy, ale ja gram w grę. Niestety widzę, że wiele osób chyba robi co innego. Słabo mi się robi jak czytam te wszystkie posty odwołujące się do historii.

    Zróbmy ujemne współczynniki stosunków Szkocji z Angolami, Turków z Bizancjum czy Iberyjczykom z Maurami, ale nie decydujmy o ich losie! Czy za każdym razem grając Portugalią mam podbijać półwysep, a potem huzia na północną Afrykę? A dlaczego nie mogę raz np. sobie zrobić z nich najlepszych przyjaciół, hajtać każdą księżniczkę z nimi, a podbijać chrześcijańską Europę? Robienie na siłę sojuszy czy wojen z kimś na starcie jest głupie.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #513
    sadam86
    Gość

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Darius_d Prusy można by zrobić zamiast Grodna ale po co skrypt który ma wypychać zdobywcę prowincji aż do pojawienia się Krzyżaków, można tam zrobić kapitularz krzyżacki i rekrutować tam krzyżackich żołnierzy jeśli Prusy będą we władaniu katolików, a nie od razu nastawiać się na wojnę z zakonem. Choć w grze będzie można pograć tak jak by Krzyżacy wywiązali się z umowy z Konradem Mazowieckim.

  4. #514
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Cytat Zamieszczone przez sadam86
    Darius_d Prusy można by zrobić zamiast Grodna
    Po co tworzyc Prusy kosztem Grodna, najlepiej zlikwidowac Maurom jakąs mala znaczaca prowincje z dolnej w Afryki, i bedziemy mieli
    Grodno i Prusy. W koncu to submod Polski tak wiec nasze ziemie powinny byc bardziej szczegolowe.

    Co do dyplomacji marza mi sie takie mozliwosci jak w nowszych total warach albo chocby jak w MOSie, gdzie nasz sojusznik dolacza do wojny z naszym wrogiem.

  5. #515
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Browar dla osoby, która znajdzie błąd w tym pliku. Są gotowe wszystkie nacje i część jednostek regionalnych. Gdzieś musiało mi się coś usunąć lub dodać spacja i BC nie chce się włączyć, a plik zapasowy nie zawiera połowy tego co tutaj jest. Specjalnie chciałem nadrobić to, że w nocy nawaliłem z tym plikiem i teraz przez pośpiech znowu dałem ciała.

    Błąd prawdopodobnie wkradł się do jednostek z bronią o wpisie < axe > lub do jednostek Cumanów i Węgrów. Prawdopodobnie chodzi o kropkę zamiast przecinka, spację lub cyfrę za dużo. Jednak raczej chodzi o jednostki z bronią < axe> i linijkę attributes, gdzie mogłem jakąś literkę usunąć. Sam dopiero w niedzielę będę mógł to przerobić od nowa.


    http://www.speedyshare.com/t66SD/export-descr-unit.txt


    Ewentualnie można szukać po wskazanych jednostkach lub przekopiowywać EDU kawałek po kawałku i sprawdzać czy działa, wtedy jak wywali to wiadomo na jakim fragmencie, jednak jest to i tak czasochłonne.

  6. #516
    sadam86
    Gość

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Można i tak jak proponuje Tusek21, a idąc dalej w rozważaniach gdyby w Prusach był kapitularz krzyżaków oraz kombinując w stronę stałych krucjat nadbałtyckich dać wszystkim zakonom na terenie Polski stałą rekrutację, Węgrom dorzucić też krzyżaków można by piechotą zakonną zastąpić spieszonych rycerzy w Polsce i na Węgrzech

  7. #517
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Cytat Zamieszczone przez EliminatorT
    Nie jestem (i pewnie sporo graczy w bellum nie jest)zbyt dobry w medka i ciężko jest mi wygrać kampanie na poziomie Hard w megasubmodzie dlatego uważąm że usuwanie prowincji to będzie kropla ,która przeleje czarę goryczy i będę zmuszony grać na Easy lub Medium a na tych poziomach nie ma zabawy.Poza tym mam sentyment do Szczecina .
    EiminatorT, Twoja wypowiedź to jest właśnie przykład, że czasem nie rozumiem ludzi grających w Med2. Jak mówię, żeby utrudniać grę Polską, bo zbyt przypakowana już na starcie, to narzekają, ale za to wolą grać na Hard. Gdzie tu logika? Poziom H daje sztuczne bonusy kompowi, i np sprawia, że zachowanie SI w kampanii jest złośliwe, mniej "realne" (jeśli to słowo pasuje do tej gry), mniej przestrzega umów, itd. Ja właśnie dokładnie z tego powodu nie gram na H i VH, bo po prostu psują kampanię. W bitwach jestem skłonny grać na H (ale nie VH!) bo SI jest za łagodny. Nieprzypadkowo co lepsze mody zalecają grę na Normal (Europa Barbarorum, czy BC) Ale co kto lubi.

    Jednak moim zdaniem, Twe obawy są niepotrzebne. Wierz mi, że tak jak ja to widzę, jeśli najpierw powalczysz o Szczecin, będziesz mieć więcej radochy. Zawsze można przypakować polskich wojaków na starcie w doświadczenie, żeby Niemcy ich za szybko nie zjadły, jak się gra innym krajem. Ale znów - jak grasz innym krajem, to nie Polską, nie masz kontroli nad tym co z nią zrobi komp, a ograniczeń nie przeskoczysz.

    Cytat Zamieszczone przez wino
    Jeśli po zdobyciu Szczecina Gryfici będą dostępni, to zabrać Szczecin. W czystym BC nie mieli więc tu też nie powinni i tyle. Dyplomacja - jakiekolwiek sojusze i wojny nie powinny być na starcie z tego samego powodu - w BC tego nie ma i tu też nie powinno być.

    To my piszemy historię na nowo a nie odgrywamy rolę już napisaną. To że mieliśmy z Niemcami na pieńku w realu, to dlaczego w jakiejś kampanii nie możemy być najlepszymi sojusznikami i ramię w ramię walczyć ze wspólnymi wrogami? Z kolei w kolejnej kampanii zarzynać się z nimi przez 200 tur? Niech los, układ stosunków z innymi frakcjami i inne zmienne powodują, że każda rozgrywka będzie różna od poprzedniej, bo inaczej się znudzimy tą grą mając za każdym razem to samo. Bo nie wiem jak Wy, ale ja gram w grę. Niestety widzę, że wiele osób chyba robi co innego. Słabo mi się robi jak czytam te wszystkie posty odwołujące się do historii.

    Zróbmy ujemne współczynniki stosunków Szkocji z Angolami, Turków z Bizancjum czy Iberyjczykom z Maurami, ale nie decydujmy o ich losie! Czy za każdym razem grając Portugalią mam podbijać półwysep, a potem huzia na północną Afrykę? A dlaczego nie mogę raz np. sobie zrobić z nich najlepszych przyjaciół, hajtać każdą księżniczkę z nimi, a podbijać chrześcijańską Europę? Robienie na siłę sojuszy czy wojen z kimś na starcie jest głupie.
    Nawet jak Gryfici są buntownikami, to możesz ich mieć w swojej rodzinie - albo wysyłasz księżniczkę, żeby poślubiła Gryfitę i jeśli się uda, to on do Ciebie dołącza, albo próbujesz przekupić. Jasne, trzeba mieć księżniczkę albo pieniądze. Albo jeszcze inaczej: robisz oblężenie Szczecina i dopóty składasz propozycję opuszczenia grodu, aż się zgodzą. Wtedy wychodzą z grodu i będą sobie łazić po swoim Pomorzu przez dość długi czas. Jak doczekasz się swojej księżniczki, albo jak będziesz przy kasie, to go werbujesz i już. Akurat to dobrze działa w megasubmodzie ;-)

    Jasne, że to jest gra. Ale właśnie ona dlatego tak wciąga, że możesz przeżyć historię na nowo. Poza tym o czym my mówimy - o punkcie startowym, a potem to gracz sam pisze historię. Nie wiem jak przynależność Szczecina w 1155r miałaby przesądzać losy całej kampanii Polski.

    Cytat Zamieszczone przez sadam86
    Darius_d Prusy można by zrobić zamiast Grodna ale po co skrypt który ma wypychać zdobywcę prowincji aż do pojawienia się Krzyżaków, można tam zrobić kapitularz krzyżacki i rekrutować tam krzyżackich żołnierzy jeśli Prusy będą we władaniu katolików, a nie od razu nastawiać się na wojnę z zakonem. Choć w grze będzie można pograć tak jak by Krzyżacy wywiązali się z umowy z Konradem Mazowieckim.
    O tym skrypcie rzuciłem, bo pożądanym byłoby aby Krzyżacy, gdy się w końcu pojawią, walczyli z poganami, a nie Polakami, czy kimś innym. Dlatego nawet jakby komuś udało się zdobyć tą krainę, to pożądane byłyby silne przewroty/bunty miejscowych, który by zrzucali obcą władzę i tak aż nie pojawią się tam Krzyżacy. Są różne sztuczki w skryptach, więc może dałoby się coś tu zrobić. Mietek na pewno będzie wiedział, jak wycisnąć maksimum z tego pomysłu.
    Na temat budynków nie wypowiadam się, są mądrzejsi ode mnie. Aczkolwiek może tylko tyle - miło by było, żeby jazdę mazowiecką powoływać tylko na Mazowszu, braci dobrzyńskich też na Mazowszu, bożogrobców w Ziemi Krakowskiej, Joannitów w Poznaniu, a Templariuszy na Śląsku. A Krzyżaków w Prusach i Ziemi Świętej. itd.

    Cytat Zamieszczone przez tusek21
    Cytat Zamieszczone przez sadam86
    Darius_d Prusy można by zrobić zamiast Grodna
    Po co tworzyc Prusy kosztem Grodna, najlepiej zlikwidowac Maurom jakąs mala znaczaca prowincje z dolnej w Afryki, i bedziemy mieli
    Grodno i Prusy. W koncu to submod Polski tak wiec nasze ziemie powinny byc bardziej szczegolowe.

    Co do dyplomacji marza mi sie takie mozliwosci jak w nowszych total warach albo chocby jak w MOSie, gdzie nasz sojusznik dolacza do wojny z naszym wrogiem.
    Tak też myślałem, ale Mietek ma rację, że póki nie ma w grze Litwy, to tyle regionów do wzięcia wokół Polski zaburzyłoby jej balans gry.

  8. #518
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Te nowe tłumaczenie jest świetne, pozwala się wczuć w klimat gry, czekam na więcej ! (niektórzy tu narzekali, że dzisiejsze słowa lepiej oddają znaczenie niektórych poleceń ale co z tego? Przecież i tak zrozumiecie o co chodzi, a tak jest jakoś tak... zajeb... )


    Wino gdybyś był tak dobry i przeniósł bonus w postaci agentów z kampanii full na light to bym był niezmiernie wdzięczny, bo przez małą ilość agentów na light w tym modzie kiepsko się gra, nie wiem jak to Włosi zepsuli ale udało im się Na full mam niestety za słabego kompa. Ograniczenie rekrutacji też jest świetne, zawsze chciałem na takim zagrać ale jakoś do SS mnie nie ciągło, a nie znałem innego moda z tą opcją do teraz. Dawno nie grałem w Bellum i widzę sporo świetnych rzeczy zrobiliście

  9. #519
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    K A M 2150, przeglądam i widzę, że jednak wywaliłeś linijkę np. move_speed_mod 1.2 tym co mieli. Pisałeś, że nie wywalałeś, albo że wywaliłeś tym, co mieli 1.

    darius_d, mamy inne podejście, ja uważam, że megasubmod powinien być submodem, Ty chcesz tworzyć moda.

    Piter, można zrobić w kolejnej wersji, ale ja nie wiem jaki plik za to odpowiada.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #520
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: DYSKUSJA MEGASUBMOD (Wino+Mietek77+Aramegil+Araven)

    Cytat Zamieszczone przez wino
    K A M 2150, przeglądam i widzę, że jednak wywaliłeś linijkę np. move_speed_mod 1.2 tym co mieli. Pisałeś, że nie wywalałeś, albo że wywaliłeś tym, co mieli 1.

    Bo prędkości chciałem na końcu dorobić, po tym co mi plik rozwaliło ; )

Strona 52 z 192 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •