Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: mg

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: mg

    A ja się nie będę mógł pogodzić z tym, że ktoś mi zabije nocnego wojownika i mistrza drylu, których adoptowałem do rodziny. Pasuje
    Niezbyt. Kiepskie porównanie.

    To może nie umiesz przegrywać w sytuacjach, kiedy tego się nie spodziewasz. Bo mój śmiały ruch polegający na obleganiu, zaskoczył Cię. Ale nie mów hop zanim nie przeskoczysz - teraz walczę na dwa fronty i szukacie wsparcia następnych frakcji, a do tego kolejne złamanie regulaminu na moją szkodę.
    Mówiłem. Nie miałem czasu starannie przemyśleć tury i zrobiłem na chybcika. Teraz już nie popełnię tego błędu. Walczysz na dwa fronty? Ale Ci współczuje... Bardzo by mi było Cię żal gdyby nie fakt, że od dawna walczę na dwa fronty a trzeci front z Mediolanem był niepewny (zerwany pon, armia na granicy)

    Mógłbym. Ale wiesz - to się stało w tej samej KO i z rąk tego samego "stronnictwa antybizantyńskiego".
    Ty chyba na prawdę czujesz się przez wszystkich poszkodowany. Stronnictwo antybizantyjskie? Wydawało mi się że nie istniało zanim mnie nie zaatakowałeś. I dalej nie istnieje bo walczysz tylko ze mną. A z Bułgarią nie mam nic wspólnego.

  2. #12
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    Nie miałem czasu starannie przemyśleć tury i zrobiłem na chybcika.
    Co w tym dziwnego :?: Większość porażek w KO wynika z błędów, a większość błędów z braku czasu / chęci.

    Tak samo np. moja (Antiochia) klęska w Krucjacie 6 w walce z Zacharem (Turcja). Wynik wojny przesądziła lekkomyślna utrata przeze mnie 2 flag w pierwszych turach wojny. Później to trwało jeszcze 20 tur, ale już nie było szans na zwycięstwo - zwłaszcza, że on miał dżihad a ja nie miałem. Co prawda tam zrobiłem też błędy natury dyplomatycznej, bo trzeba było atakować Turcję od początku zamiast dać jej 10 tur na rozwój, ale to było do odrobienia w walce.

    Dlatego nie rozumiem, po co te tłumaczenia - może jednak ciężko się przyznać do porażki :?:

    Wydawało mi się że nie istniało zanim mnie nie zaatakowałeś.
    No widzisz, jakie masz poparcie. Atak na Węgry przez potężne Bizancjum i od razu połowa frakcji staje murem za Węgrami.

    A takie przecież jest prawo wojny, że silniejszy atakuje słabszego - ciężko się spodziewać ataku słabszego na silniejszego.

    Bardzo by mi było Cię żal gdyby nie fakt, że od dawna walczę na dwa fronty a trzeci front z Mediolanem był niepewny (zerwany pon, armia na granicy)
    Jeśli się nie mylę, to rozprawiłeś się już z obiema pełnymi flagami Polski i z pełną flagą Mediolanu.

    Swoją drogą ja ich o pomoc nie błagałem - Polsce ZAOFEROWAŁEM pomoc w zniszczeniu Węgier (to dla Polski była jedyna możliwa droga ekspansji - zwłaszcza, że Bizancjum już od dawna jest sojusznikiem Polski), Mediolanowi zaproponowałem przejęcie części miast węgierskich w zamian za pomoc.

  3. #13
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    Co do Bułgarii - Bułgaria sama się prosiła o mój atak, a właściwie to ona sama planowała mnie zaatakować wraz z końcem pona.

    Jak inaczej wytłumaczyć, że Bułgaria podpisała pon z Litwą, mimo że mogła łatwo zniszczyć dwie flagi litewskie, bo Litwin popełnił błąd :?: :!:

    Poza tym byłem gotowy przedłużyć pona stalowego - ale Mnil nie odpisał, czy się zgadza czy nie. Więc cofnąłem propozycję. Najwyraźniej Mnil liczył na to, że nie zdążę przerzucić z frontu węgierskiego i zwerbować nowego wojska przed końcem pona i zajmie sobie moje niebronione prowy. Ale zdążyłem.

    Więc niech teraz Mnil nie jęczy, że w tej KO już nic nie ugra, bo sam się prosił o zniszczenie. I niech nie oszukuje, tylko przegra z honorem. :roll:

    Mnil ma w tej KO politykę jak chorągiewka na wietrze. A najchętniej to by tylko walczył z wrogami 10 razy słabszymi od siebie...

    I dalej nie istnieje bo walczysz tylko ze mną. A z Bułgarią nie mam nic wspólnego.
    Bułgaria sobie nagromadziła kilka pełnych flag, m.in. dzięki kasie jaką sobie Mnil co najmniej kilka razy po kryjomu wysyłał od Papieża. :roll:

    Ale został już za to ukarany, więc nie będę więcej mu tego wypominał (wyżej był ostatni raz). Teraz zrobił co innego - złamał pona. Na razie to walczę z Tobą faktycznie - albo raczej gonię Cię i próbuję wykończyć a Ty chcesz się przesiedlić na zachód i północ, gdzie połączysz się z armiami Zachara.

  4. #14
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: mg

    Co do Bułgarii i rzekomo złamanego PoNa: Napiszę to co w Kolejce:

    To, że zazwyczaj tak jest nie tworzy z tego regulaminowej reguły. Umowa podpisana w wątku zostawia domysły :czy to jest do 32ej tury jako do jej końca, czy do jej początku i można do interpretować na własną modłę. Dlatego też kara w tym wypadku jest niewskazana.

  5. #15
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    To, że zazwyczaj tak jest
    Zawsze tak jest, a nie zazwyczaj.

    Ale to i tak nie ma znaczenia w tym przypadku, bo pon był podpisany NA OKRES CZASU, a nie do końcowej "daty". Patrz niżej:

    Umowa podpisana w wątku zostawia domysły
    Nie zostawia, bo umowa była podpisana jako pon stalowy NA 10 tur.

    A została podpisana zaraz po turze 22. Policz sobie, ile to jest 10 pełnych tur licząc od tury 23 włącznie. Albo wyręczę Cię:

    23 (raz), 24 (dwa), 25 (trzy), 26 (cztery), 27 (pięć), 28 (sześć), 29 (siedem), 30 (osiem), 31 (dziewięć), 32 (dziesięć)

    Przykładowo kiedy podpisuję pona na rok, to podpisuję go na 12 miesięcy (pełny rok kalendarzowy).

    Mnil zaatakował przed końcem dziesiątej tury, gdy pon był na 10 tur - to tak jakby zaatakował w listopadzie gdyby pon był na rok od 1 stycznia.

    Treść umowy:

    viewtopic.php?f=359&t=10492#p231526

    2. Postanowienia bizantyjsko-bułgarskie:

    (...)

    c) Podpisujemy stalowy pakt o nieagresji na 10 tur
    Nie ma nic o jakiejś "trzydziestej drugiej turze", jest o stalowym ponie NA 10 tur.

    Koniec 32 tury wychodzi jako koniec tego pona efektem matematycznych obliczeń (licząc 10 pełnych tur od początku tury 23).

    Cytat Zamieszczone przez Mefisto
    Umowa podpisana w wątku zostawia domysły :czy to jest do 32ej tury jako do jej końca, czy do jej początku i można do interpretować na włąsną modłę.
    No i widzisz, nawet treści umowy nie chciało Ci się przeczytać - nie jest ona "do 32ej tury", tylko na 10 tur, od tury 23 licząc.

  6. #16
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 395
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: mg

    Sprawa w toku hehehe

  7. #17
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    Ale w sumie to i tak musimy zaczekać z wyrokami do mojej tury, bo nie wiem co dokładnie Mnil zaatakował.

    No chyba, że przeklikasz sobie aż do tury Bizancjum i sprawdzisz. Mnil mi na GG pisał, że zaatakował armię z balistą pod Itilem.

    Ale miałem też dwie pełne flagi obok siebie niedaleko Kijowa (miały zasięg balistą do Kijowa w następnej turze) - też je zaatakował :?:

  8. #18
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: mg

    Dlatego nie rozumiem, po co te tłumaczenia - może jednak ciężko się przyznać do porażki
    Przegrałem kilka bitew, straciłem terytorium. Ale wojny jeszcze nie przegrałem.

    No widzisz, jakie masz poparcie. Atak na Węgry przez potężne Bizancjum i od razu połowa frakcji staje murem za Węgrami.
    Jak Ty ładnie potrafisz wyrwać zdanie z kontekstu. Napisałem: "Wydawało mi się że nie istniało zanim mnie nie zaatakowałeś. I dalej nie istnieje bo walczysz tylko ze mną" Gdzie więc to wielkie stronnictwo antybizantyjskie? Połowa frakcji stawiła się za Węgrami... Zaczynam się zastanawiać czy mnie nie trollujesz takimi tekstami. Sojusznicy mnie opuścili albo nie pomagają, sąsiedzi zaatakowali, nikt się specjalnie nie przejął rozbiorami Węgier a tu się okazało, że mam poparcie połowy frakcji. Dzięki!

    Nie zostawia, bo umowa była podpisana jako pon stalowy NA 10 tur.

    A została podpisana zaraz po turze 22. Policz sobie, ile to jest 10 pełnych tur licząc od tury 23 włącznie. Albo wyręczę Cię:

    23 (raz), 24 (dwa), 25 (trzy), 26 (cztery), 27 (pięć), 28 (sześć), 29 (siedem), 30 (osiem), 31 (dziewięć), 32 (dziesięć)

    Przykładowo kiedy podpisuję pona na rok, to podpisuję go na 12 miesięcy (pełny rok kalendarzowy).

    Mnil zaatakował przed końcem dziesiątej tury, gdy pon był na 10 tur - to tak jakby zaatakował w listopadzie gdyby pon był na rok od 1 stycznia.
    Jak kupujesz bilet MPK na miesiąc np. 4 stycznia to jest ważny od 4 stycznia włącznie do 3 lutego włącznie. 4 lutego płacisz mandat. Trololo

  9. #19
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: mg

    I dalej nie istnieje bo walczysz tylko ze mną
    Tutaj się mijasz z prawdą bo na granicy z Bułgarią mam więcej wojska niż na Węgry, mimo że wojna miała się zacząć dopiero w turze 33.

    Ale wojny jeszcze nie przegrałem.
    Niedługo znikniesz z mapy i raczej nic tego nie zmieni. Chociaż poczekajmy, zobaczę w swojej turze czy coś wykombinowałeś.

    Jak kupujesz bilet MPK na miesiąc np. 4 stycznia to jest ważny od 4 stycznia włącznie do 3 lutego włącznie. 4 lutego płacisz mandat. Trololo
    A teraz policz ile dni jest od 4 stycznia do 3 lutego (mi wyszło 31 dni, czyli pełny, długi miesiąc).

    Policz też, ile liczb jest od 91 do 100 (obie włącznie) a ile od 91 do 101 (obie włącznie). :roll:

    Tak samo 10 tur jest od początku 23 do końca 32 (od początku 23 do końca 33 jest już 11 tur).

    Połowa frakcji stawiła się za Węgrami...
    Maurowie, Dania, Bułgaria, może Litwa też. Wenecję też próbowałeś nakłonić, ale zachowała neutralność.

    A po mojej stronie masz Polskę i Genuę tylko. Pierwsza słabiutka i z każdej strony otoczona, druga atakowana zewsząd teraz.

  10. #20
    Cześnik
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    305
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: mg

    Niedługo znikniesz z mapy i raczej nic tego nie zmieni. Chociaż poczekajmy, zobaczę w swojej turze czy coś wykombinowałeś.
    Pożyjemy, zobaczymy.

    A teraz policz ile dni jest od 4 stycznia do 3 lutego (mi wyszło 31 dni, czyli pełny, długi miesiąc).

    Policz też, ile liczb jest od 91 do 100 (obie włącznie) a ile od 91 do 101 (obie włącznie).

    Tak samo 10 tur jest od początku 23 do końca 32 (od początku 23 do końca 33 jest już 11 tur).
    Nie każdy miesiąc ma tyle samo dni. Kupując bilet 2 lutego, ważny jest do 1 marca. Tylko 28 dni. Płacisz mniej? Nie. Ale to nie był przykład na serio. Myślałem, że zauważysz to trololo na końcu zdania

    Maurowie, Dania, Bułgaria, może Litwa też.
    Zacytuję klasyka: hehe - Piotr Żyła.

    A po mojej stronie masz Polskę i Genuę tylko. Pierwsza słabiutka i z każdej strony otoczona, druga atakowana zewsząd teraz.
    Taki na nich sprowadziłeś los. Niech to będzie przestrogą dla każdego kto zechce się bratać z Bizancjum.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •