Zobacz wyniki ankiety: Twoją ulubioną frakcją w EU jest?

Głosujących
75. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Anglia/Wielka Brytania

    6 8.00%
  • Aragonia

    1 1.33%
  • Bawaria

    1 1.33%
  • Brandenburgia/Prusy

    0 0%
  • Burgundia

    0 0%
  • Chiny

    1 1.33%
  • Czechy

    2 2.67%
  • Dania

    0 0%
  • Francja

    2 2.67%
  • Holandia

    4 5.33%
  • Imerium Osmańskie

    9 12.00%
  • Japonia

    2 2.67%
  • Kastylia/Hiszpania

    4 5.33%
  • Moskwa/Rosja

    1 1.33%
  • Persja

    1 1.33%
  • Polska/RON

    24 32.00%
  • Portugalia

    4 5.33%
  • Saksonia

    0 0%
  • Szkocja

    0 0%
  • Szwecja

    4 5.33%
  • USA

    0 0%
  • Wenecja

    0 0%
  • Węgry

    0 0%
  • Zakon Krzyżacki

    0 0%
  • Inne

    9 12.00%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Twoja ulubiona frakcja w EU

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    17
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Twoja ulubiona frakcja w EU

    Ja tam najbardziej lubię tworzenie imperiów z małych państw europejskich typu mołdawia serbia bośnia i do tego uwielbiam bałkany

  2. #22
    Podstoli Awatar [IG] Misiak
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Twoja ulubiona frakcja w EU

    Swój głos oddałem na Polskę, choć spróbuję również gry Francją i Anglią w późniejszym czasie

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Twoja ulubiona frakcja w EU

    Moimi ulubionymi państwami są oczywiście Polska: ciekawy start, waka o utrzymanie unii z Litwą
    Portugalią grało mi sie najprzyjemniej sojusze z Anglią i Kastylią pozwoliły spokojnie rywalizować z nimi o wpływy w Afryce, a pózniej w Ameryce
    Zostały jeszcze Czech: nimi zawojowalem Polskę, Austrie i Węgry nie licząc pomniejszych państewek..

  4. #24
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    57
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Twoja ulubiona frakcja w EU

    Polska i Francja nimi najlepiej mi się podbijało świat . Kastylia też jest ciekawa.
    "O dyplomacji mówimy wtedy, kiedy dwóch ludzi łże sobie w żywe oczy i oboje doskonale o tym wiedzą."
    "Sztuka dyplomacji polega na umiejętności pokrajania tortu w taki sposób, aby każdy uważał, że dostał największy kawałek."
    "Znalazłem doskonały sposób oszukiwania dyplomatów. Mówię im prawdę, a oni nigdy mi nie wierzą."

  5. #25
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Imperium Osmańskie pierwsze wrażenie miłe podbijanie , druga to Austria, śmieszna dość, ta obrona kurdupli przed zapędami innych xd, Polska- nią zagrałem pierwszy raz (zawsze omijam w grze granie Polską xd, wole ją wchłonąc do lepszego kraju, gdzie będzie żyło się polakom lepiej xd), o dziwo "nie wiedząc co klikać" (niezbyt wiedziałem co robię na początku i w środku gry) utworzyłem Polskie która miała, Konstantynopol, Moskwe, Azjatycką część dzisiejszej Rosji (raz podczas jednej wojny capnąłem Moskalom ich kolonie na tyłach państwa xd, na początku traciłem tam tylko czas, ale ruski się nie rozwineli,a ja zdąrzyłem skolonizować tamte tereny od tyłu) Połowe dzisiejszych Niemiec oraz sporą kolonie w A. południowej i kilka mniejszych w Afryce i azjatyckich wyspach. Jak to zrobiłem nie wiem xd.

  6. #26
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Moimi ulubionymi krajami do gry w EU jest:
    1) Holandia/Niderlandy
    i
    2) Austria

    Co do Austrii, to bez kozery mogę powiedzieć, że jestem ekspertem pod względem przepychania reform HRE, więc pozwolę sobie napisać drobny "poradnik"

    Austrią na 5 prób, trzy skończyły się przed reformacją A więc tak, jako Austria pierwszą rzeczą jaką robimy, to zawieramy królewski mariaż z Bawarią i robimy tyle woja ile uciągnie nasza gospodarka. Miesiąc po zawarciu mariażu (o ile w między czasie nie pojawi się u nich następca tronu), wysuwamy roszczenia i w kolejnym wypowiadamy im wojnę. Dopiero po wysunięciu roszczeń do tronu Bawarii zawieramy kolejne mariaże: z Węgrami i Czechami. Bawaria lubi mieć sojusz z Węgrami, ale ich można łatwo spłacić i mamy ich z głowy. Po wygraniu wojny, podbijamy z Bawarią stosunki na +200 i zawieramy w międzyczasie sojusz. Następnie robimy jedną z dwóch rzeczy:
    - to samo co Bawarii robimy Węgrom
    lub
    - Czechom.
    Węgrzy są potrzebni po to, że po ich dziedziczeniu będziemy graniczyć ze Złotą Ordą, która (gdy jesteśmy Cesarzem) co 5 lat daje nam za wygraną z nimi wojnę 10 punktów Autorytetu Cesarskiego. Czechy natomiast po stracie suwerenności na naszą korzyść (a Unia Personalna oznacza utratę takiej suwerenności), dają nam prosty dostęp do Polski i dalej do Inflant, które mają Krzyżacy. Po Unii Personalnej z Czechami, jest 50% szans, że tron dostaniemy My (jako Austria) lub Burgundia, nawet jeśli tuż przed uznaniem przez Czechy naszych roszczeń, BOH miał wszystkie głosy elektorskie - po prostu jeśli Cesarz wchodzi w Unię Personalną jako strona podległa, lub staje się wasalem, traci koronę cesarską i zostaje wybrany nowy Imperator.

    Jeśli wszystko poszło dobrze, to do 1410-1415 mamy pod sobą trony Bawarii, Czech, Węgier oraz jesteśmy Cesarzem. Następnym krokiem jest wojna z Polską o Poznań i Kalisz, gdyż te prowincje są częścią składową HRE - ważna uwaga - jeśli jakiś kraj poza HRE posiada prowincję HRE, to pierwszy członek HRE, który je zdobędzie podczas wojny, dostanie tuż po niej cory na te prowincje (jeśli więc w trakcie naszych walk z Bawarią i Węgrami Czechy zdobędą te prowincje dla siebie, to jako, że jesteśmy w HRE, odziedziczymy je i tak z corami).
    Następny krok to wyrwanie wszystkich prowincji Inflanckich Krzyżakom, gdyż są one częścią składową HRE, a sami Krzyzacy nie należą do HRE - czyli znowu otrzymamy Cory W tym momencie powinniśmy mieć między 16 a 20 core-ów ( HAB ma misję na trzy prowincje w Italii, po której też od razu dostaje na nie Cory) i być największym państwem należącym do HRE (a i tak się jeszcze rozrośniemy po odziedziczeniu Bawarii, Czech i Węgier - te ostatnie niestety bez coreów, ale już pisałem po co nam Węgry).

    Zapewne mamy przepchnięte już kilka reform i jeśli wszystko poszło dobrze, to Burgundia istnieje i ma się dobrze, powinna do tego czasu podbić Bar, Brabancję, Geldrię, Hainauth, Liege i Luksemburg, a wszystkie te kraje są w HRE. W tym momencie na 100% mamy na Burgundów casus belli z Imperial Ban po przepchnięciu Reichsreform. Mamy teraz dwie opcje do wyboru, albo czekać na okazję zagarnięcia tronu Burgundii, albo wypowiedzieć im wojnę i kazać uwolnić powyższe kraje (za każdy dostaniemy 10 pkt. Imperialnego Autorytetu). Osobiście preferuję sposób nr.1.

    Do ok. 1470 roku powinniśmy mieć przepchnięte 6 z 8 reform HRE. Teraz czeka nas żmudna robota przekupywania wszystkich pozostałych członków Holy Roman Empire. Dlatego też na najbliższe 30 lat gry, ograniczamy się tylko do dyplomacji i wysyłania kraikom HRE giftów, aby z każdym mieć +200 relacji. Hanzę radzę zostawić na koniec, ponieważ bardzo szybko im spada lubialność do nas, więc nie warto na nich tracić tyle kasy. Gdy mamy to już za sobą, uwalniamy tylu wasali ile brakuje nam punktów aby mieć 100 Imperialnego Autorytetu - każdy uwolniony kraj, który staje się naszym wasalem daje nam 10 punktów. Zapisujemy grę i przepychamy 7 i 8 reformę. Jeśli poszło dobrze, mamy uformowane HRE, zmienia się nazwa naszego kraju, flaga i kolor na mapce Jeśli nie idzie do końca dobrze - czyli co "silniejsze" kraiki się stawiają, podbijamy ich podczas wojny lub wczytujemy sejwa i przepychamy do oporu.

    Natomiast, gdy nie uda nam się uformować HRE przed reformacją, mamy dwie ścieżki do wyboru, albo żądamy powrotu do katolicyzmu, albo sami przechodzimy na protestantyzm. W tej drugiej opcji, tracimy dobre relacje z każdym, nawet wasalami i podległymi nam w unii personalnej krajami (chociaż same unie się nie rozpadają). W tym wypadku, każdy kraj, który przejdzie na protestantyzm od razu nabije nam 10 pkt. autorytetu (więc nie będzie trzeba uwalniać wasali), natomiast i tak czeka nas ponowne przekupienie wszystkich członków HRE...

    Dokładnie tak wyglądała moje pierwsza próba uformowania Świętego Cesarstwa Rzymskiego (z przejściem na Protestantyzm) i o dziwo nie miałem wojny po uchwaleniu Renovatio Imperii Chociaż gra na moment przymuliła (podczas usuwania krajów i zmieniania mojego na HRE

    Jeśli ktoś się nudzi i brak mu wyzwań w EU to warto zabawić się w formowanie HRE
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:31
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  7. #27
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach
    Poradnik bardzo fajnie napisany i wszystko pięknie, ale niestety pod EU 3, które odeszło do lamusa w porównaniu z EU 4 (to już chyba bym 2 z modami wolał odpalić, niż paskudną 3).

  8. Użytkownicy którzy uznali post Grogmir za przydatny:


  9. #28
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    317
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Tak właśnie zastanawiałem się, skąd wziął się u niego rok 1410
    Ale co racja to racja, EU 3 po takim czasie gry w EU 4 jest niegrywalne

  10. #29
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Wracając. W EU IV najchętniej pogrywam Polską i Anglią/Wielką Brytanią.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  11. #30
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Panowie, jak EU3 może wam nie pasować Wy wiecie jak ja długo przekonywałem się do EU3 po przesiadce z dwójki? Lepiej, żebyście nie wiedzieli... Hehehe

    @Grogmir Dwójkę to ja sobie modowałem dopisując eventy, zwłaszcza dla Bizancjum, rozpisałem sobie drzewko genealogiczne Paleologów i po śmierci ostatniego z Bizancjum dałem tron tym z Montferratu, a potem jeszcze różne inne rzeczy, w tym cała 2 połowa XVII wieku to była Bizantyjska "Wielka Smuta" która jednak jeśli się skończyła, to za wybór odpowiedniej opcji mieliśmy do końca gry Złoty Wiek (najlepsi władcy). Zresztą nawet chyba popełniłem event, że jeśli BYZ był Katolicki ,to mógł przejść na protestantyzm czy kalwinizm. Podobnie zrobiłem parę zmian w eventach Hiszpanii (drzewko Habsburgów przy Wojnie o Sukcesję Hiszpańską i coś tam z eventem o bankructwie). Ah, EU2 to było coś, pomimo, że w ogóle nie ogarniałem w nim handlu A w EU3 natomiast, handel to mój "konik" - stąd uwielbiam grać Holandią od 1399r.

    A co do EU4 to zagram, jak wyjdzie spolszczenie - czyli chyba nigdy... Zresztą nie podoba mi się idea, że w koloniach tworzą się nam jakieś quasi-kraiki :/
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:28
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Third Age 3.1 - wasza ulubiona frakcja :-)
    By KrystianBorys in forum Third Age
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 03:38
  2. Twoja Ulubiona Frakcja
    By Salvo in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 22:27
  3. Twoja Ulubiona Frakcja W HOI
    By Salvo in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 14:13
  4. Twoja ulubiona nacja to...
    By Fallen in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 162
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •