Zobacz wyniki ankiety: World of Tanks oceniam na:

Głosujących
25. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 4.00%
  • 2

    1 4.00%
  • 3

    2 8.00%
  • 4

    1 4.00%
  • 5

    4 16.00%
  • 6

    4 16.00%
  • 7

    0 0%
  • 8

    4 16.00%
  • 9

    4 16.00%
  • 10

    4 16.00%
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ocena gry(ankieta)

  1. #1
    Ensis
    Gość

    Ocena gry(ankieta)

    Zachęcam do argumentowania oceń w komentarzach.

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ocena gry(ankieta)

    Osobiście daje jedynie 5/10.
    Dlaczego? Ta gra jest dobra tylko i wyłącznie dlatego, że jest unikalna. Nie ma drugiej takiej gry na rynku dlatego też jeśli chce się luźno pojeździć maszynami to nie ma alternatywy. Jeszcze.

    Minusy mógłbym wyliczać godzinami, ale skupię się na najważniejszych:
    1. Podejście twórców (WG) do swojego dzieła. jak każde studio, mają pełne prawo by robić ze swoim dziełem co zechcą i popchnąć je w tę stronę, którą uważają za słuszną.
    Osobiście uważam, że sposób w który rozwijają tę grę jest nie do końca prawidłowy.
    Skupiają się na dodawaniu nowych czołgów oraz rebalansie obecnych. Brzmi jak dobra rzecz. problem w tym, że moim zdaniem robią to w zły sposób.
    W grze jest wiele czołgów zbyt mocnych w swoich tierach/kategoriach (Type-59, T34, KV-1S) oraz wiele zdecydowanie zbyt słabych (Tygrys, Pantera, AMX40, M3 Lee)
    A twórcy nic z tym nie robią. Więcej, nerfią nie te czołgi co trzeba oraz buffują te, które już teraz są mocne.
    Czołgi, które dodają również pozostawiają wiele do życzenia.

    Nowy Niemiecki czołg lekki VII tieru, "Aufklärungspanzer Panther" (zwiadowcza pantera) który ma zostać dodany w następnych patchu (8.5) będzie absolutną porażką. Będzie to najgorszy czołg tego tieru. Pod każdym względem. Pamiętać trzeba, że będzie zaliczany do grupy scoutów (zwiadowców) pomimo, że nie spełnia ŻADNEGO z wymagań, które stawiane są czołgowi zwiadowczemu.

    Jest wielki, (nadwozie pantery) więc nie będzie mógł skutecznie prowadzić zwiadu(przeciwnik zauważy go z drugiego końca mapy), jest stosunkowo powolny i mało zwrotny (nie będzie mógł uciec medom ani skutecznie prowadzić kontro-zwiadu) oraz jego działa będą co najmniej słabe.

    Grindowanie tego czołgu również będzie torturą lub rozkoszą masochisty. By odblokować nową wieżę(która różni się od wieży poprzednika jedynie nazwą, wszystkie inne staty oraz wygląd są identyczne) trzeba będzie najpierw odblokować zawieszenie. (8k expa) Wieża kosztuje ponad 5k expa. Jak mamy to wygrindować? Działkiem 50mm z tieru... III. Tak. Działo III tieru na scoucie tieru VII walczącym z tierami IX i X.
    Alternatywa? na stockowej wieży - brak. Na elicie? 105 z PzIV oraz lekko zbuffowany Konish z VK3601H.

    jak widać, ten czołg będzie absolutnie niegrywalny. Wątpię, by w drugiej fazie testu cokolwiek się zmieniło.

    Kolejna rzecz. Od wielu patchy fani domagają sę nowych map, ponieważ obecny zestaw się przegrał. Ludzie mają dość monotonności. 2 czy 3 patche temu spełnili te wymagania dodając 3 nowe mapy. Później musieli dwie z nich ponownie usunąć, ponieważ były niezbalansowane, a przez to niegrywalne.
    Ludzie domagają się map miejskich. Co dostaną w 8.5? Mapę.. Chińską. Kolejną, tym razem stosunkowo małą mapę pełną skomplikowanych zawijasów.
    Polityka golda WG również pozostawiaa wiele do życzenia. W prawdzie udostępnienie bez złota kompanii oraz 3-osobowych plutonów będzie krokiem naprzód, o tyle "złota" amunicja nadal wpływa negatywnie na balans.
    Niektóre czołgi (VK2801, PzIV) były balansowane właśnie w oparciu na tej amunicji. Zostały okrutnie znerfione. Paradoksalnie: Z tego powodu te czołgi są prawdziwie skuteczne jedynie używając rzeczonej złotej amunicji. Bez niej są teraz po prostu słabe. (Słabsze od konkurentów na tym samym tierze)

    Z tych to powodów czekam aż War Thunder wprowadzi czołgi oraz flotę do swojego repertuaru. Jestem pewien, że twór Gaijin będzie znacznie lepszy od wytworów War Gaming.

    A.K.A. Askorti

  3. #3
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 011
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach

    Re: Ocena gry(ankieta)

    Zgadzam się prawie w 100%. Dziwię się sam swojej głupocie, że tyle kasy już w tą grę włożyłem - chociaż w porównaniu do ludzi,, z którymi pykam to i nie tak dużo. Ta gra powinna kosztować max 20 zł, skoro Red Orchestra kosztuje 2zł a ma fajniej zrobione czołgi - tylko fizyka kuleje to to nie powinno niewiele więcej. No ale tłumacze sobie, że skoro gierka daje frajde i zabawę to czemu nie płacić.
    Brak obsługi wielu rdzeni, niezbalansowana arta na IX, X tierach. Granie piaszczystej rzeki w na 5, 6 art na stronę e75 jest niemożliwe. Brak efektów pogodowych, zmian pór dnia czy takich smaczków, gdzie we wszystkich innych grach z 2013 jest po prostu standardem. Nowe tryby urozmaicające grę, gdzie one są? WG bazuje tylko i wyłącznie na tym, że są jedyni. Ale niestety dla nich się pojawił ktoś, kto może ich bardzo ale to bardzo poskładać w krótkim czasie. Z czego się bardzo cieszę. Szkoda, że znowu ruskie studio od WT, wolałbym jakiś zachodnich kapitalistów
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    May 2012
    Postów
    26
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Ocena gry(ankieta)

    Też mam red orchestrę 2 i dałem 20 zł i masz racje . Dałem 8/10 bo mimo wszystko aktualizacja 8,6 troszkę poprawiła fps-y oraz nareszcie czołg strzela jak czołg . Wiem że to duża ocena , ale jak na razie nie ma żadnej konkurencji , nie można do nikogo porównać . Grałem w War Thundera i World of Warplanes( beta klucz od gryonline) i mam nadzieję że gra czołgiem będzie tak przyjemna jak gra samolotem w War Thunder i , że będą różne tryby gry.

  5. #5
    Chłop Awatar lolek18
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Za dużo cheatów i wsparcia dla "debili" 5\10
    Przed erą cheatów spokojnie WN z całego dnia (30-50 bitew) grubo ponad 3000 od ery oszustów (15-20 bitew to i tak dużo teraz) jak mam 2300 to się cieszę dzień dlatego gram coraz rzadziej

Podobne wątki

  1. Europa Universalis IV - Wrażenia i Ocena Graczy
    By Asuryan in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 08:49
  2. Ankieta na wos
    By Makas in forum Agora
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 16:00
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 00:05
  4. SWIĄTYNIE w RTW - ocena i wplyw na rozgrywke
    By Takitamx in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •