Zobacz wyniki ankiety: Która frakcja to twoja ulubiona

Głosujących
48. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kislev

    6 12.50%
  • Sylvania

    4 8.33%
  • Chaos (Khorne, Tzeench, Slaanesh, Nurgle)

    5 10.42%
  • Averland

    2 4.17%
  • Stirland

    0 0%
  • Reikland

    4 8.33%
  • Talabekland

    0 0%
  • Nordland

    0 0%
  • Hochland

    1 2.08%
  • Middenland

    3 6.25%
  • Ostland

    1 2.08%
  • Ostermark

    5 10.42%
  • Wissenland

    1 2.08%
  • Księstwa Graniczne

    5 10.42%
  • Mroczne Elfy

    1 2.08%
  • Wysokie Elfy

    2 4.17%
  • Orkowie i Gobliny

    1 2.08%
  • Krasnoludy Chaosu

    1 2.08%
  • Krasnoludy z Karaz - Ankor

    6 12.50%
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Ulubione frakcje

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Ulubione frakcje

    Witam. Założyłem ten temat, by dowiedzieć się, jakimi frakcjami lubicie grać.

    Ja bardzo lubię grać frakcją Averlandu i Orków, dwa antagonizmy, dwa style walki, Total War
    Averland jak inne frakcje Imperium ma mnóstwo jednostek do wyboru, lecz od innych frakcji różni się położeniem, szybki podbój miast okolicznych powoduje napór pieniędzy do skarbca.
    Orków lubię za różnorodność i za sporą trudność z pieniędzmi, o forsę trzeba dużo walczyć w końcu...

    A wy? Jakie frakcje są waszymi faworytami i dlaczego?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Odgrzewam temat

    Dlaczego nie wybrałem tych frakcji:

    - Chciałem grać Kislevem ale ta husaria na miskach raczej mnie odstraszyła no i rozległe terytorium...
    - Imperium za bardzo przypomina mi zachód z medka i ta ich polityka, wspólny sojusz itd. istna Unia Europejska, podobne jednostki a i nie przepadam za zakończeniami w stylu dobro zatriumfowało.
    - Sylvania kusząca ale unikam grą umarlakami mam jakiś wstręt do nich a może po prostu śnią mi się w nocy...
    - Orkowie i gobliny bardzo ciekawa propozycja posiadają łuczników i "konnice" więc spokojnie mógłbym prowadzić nimi swoją strategię bitewną, chyba się skuszę w następnej kampanii.
    - Elfy też chyba by nie były najgorszym wyborem jednak położenie na mapie i system rekrutacji zdecydowanie mnie odrzucił.
    - Armie chaosu - czuję to samo do nich co do nieumarłych a z tego co się rozeznałem to jednostki między tymi frakcjami nie różnią się za bardzo, jednak jak tylko dodadzą mamuty bojowe na pewno poprowadzę armie plugawych bestii na ziemie imperium
    - Krasnoludy odpadają z powodu braku konni

    Wybrałem Księstwa Graniczne z powodu wyglądu ich jednostek(właśnie tak sobie wyobrażam chordy barbarzyńców zalewające wschodnie rubieże i góry) posiadają także konnicę która jak już zdążyłem się przekonać pod dowództwem wielkiego generała(czyli mnie) jest wstanie wielokrotnie powtórzoną szarżą rozbić nawet wiele większe i potężniejsze armie, na początku kampanii mają wspaniałe położenie na mapie: od południa kraniec mapy na północy i zachodzie góry więc po zajęciu najbliższego miasta nocnych goblinów ataków można spodziewać się tylko ze wschodu. Księstwa Graniczne nie są w sojuszu z Imperium i dzieli ich cała mapa od zagrożenia z północy więc spokojnie mogę wprowadzić swoją politykę polegającą na opanowaniu gór i jeśli by to było możliwe zwarciu sojuszu z orkami a następnie ostateczny podbój ziemi imperium i walka z chaosem o panowanie nad całym starym światem. No i oczywiście podobieństwo do "słowian" i chociaż to Kislev ma odwzorować coś co mi wygląda na Polsko-Rosję z początku XVII z lekkim akcentem fantasy to jednak Księstwa Graniczne do złudzenie przypominają mi podział wczesnej rusi na miasta-księstwa a jednostki wojskowe rodem z modu Rusichi choć muszę przyznać że czarny orzeł jako herb, imiona generałów i miast nasuwają mi jednak podobieństwo do księstw rzeszy. Podsumowując wybrałem Księstwa kierując się kryteriami jakimi podchodzę do wyboru frakcji w każdym modzie czyli przede wszystkim odpowiedni wygląd jednostek później historia frakcji i jej położenie na mapie a w końcu wszystkie słabe strony można jakoś zrównoważyć odpowiednią taktyką i choć w opisie jednostek jest podana informacja o tym że wojska Księstw Granicznych nie dorównują swoim uzbrojeniem tym z Imperium to i tak nie ma co się przejmować skoro imperium i tak musi upaść pod napływem chord chaosu
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    No niekoniecznie co do ostatniego zdania. A księstwa powinny być ich dzielnym sojusznikiem. Sam jakoś niewidzę podobieństwa UE do Imperium ale jak tam wolisz.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  4. #4
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Mi wszystko co zachodnie kojarzy się z UE i jej pierwowzorem czyli tym co chciał stworzyć cesarz Otton już wieki temu. No i patrząc na wygląd jednostek w modzie to bardziej widzę w Księstwach Granicznych dziki lud barbarzyńców gdzie każdy sobie pan sprzymierzony z Orkami i Nocnymi Goblinami niż sojusznika Imperium. I dalej nie mogę znaleźć nic na temat Księstw co by dało mi jakiś ogólny pogląd na tą frakcję a w zamian znajduje same rzeczy wskazujące na to że sami twórcy młotka nie wiedzą co tak naprawdę stworzyli albo postanowili pozostawić pełną swobodę interpretacji tego świata dla MG. A dokładniej co do tego sojuszu to Krasnoludy które w takim pozostają z Imperium wypowiedzieli mi wojnę więc los mojego świata młotka został osądzony - w starym świecie jest miejsce tylko dla jednej ludzkiej frakcji.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  5. #5
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    By zrozumieć historię i wiedzieć, czym są księstwa Graniczne, zalecam poczytać Przygody Gotreka i Felixa - I tom.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Hmm. Przeczytałeś chociaż informacje o tej frakcji w menu? To są zupełnie nie zależne od siebie miasta państwa a w modzie są przedstawione jakby taka konfederacja. I nie nie są to barabrzyńcy w sojuszu z Orkami jak np: Nordowie z Chaosem a zupełnie cywylizowana frakcja ludzi która JEST w sojuszu z IMPERIUM a nie z Orkami którzy najeżdzają ich ziemie. To tak jakbyś chciał z Kislevu stworzyć dziki lud podporządkowany Chaosowi. To nie ma sensu wtedy. Ta frakcja to takie przedmurze Imperium.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  7. #7
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Andrij, nikt nie powiedział, że jest w sojuszu. Przymierze jest możliwe, ale nie rozumiesz, kim są właściwie Ci mieszkańcy Księstw Granicznych. To są baronie dawnych hrabiów z Imperium, którzy wyruszyli na południe - fakt, jest tam sporo niebezpieczeństw, ot gobliny czy zwierzoludzie. Jedną z tych baronii - Akendorf spotykają na swej drodze Gotrek i Felix.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    No częściowo miałem racje co nie zmienia faktu że sojusz z Orkami itp to kompletna bzdura
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

Podobne wątki

  1. Ulubione greckie polis
    By Ekaton in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 15:15
  2. Third Age - ulubione frakcje
    By Arroyo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 21:20
  3. Ulubione alkohole i drinki
    By Witia in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 11:27
  4. Wasze ulubione cytaty
    By Cymberkaj in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •