Zobacz wyniki ankiety: Która frakcja to twoja ulubiona

Głosujących
48. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kislev

    6 12.50%
  • Sylvania

    4 8.33%
  • Chaos (Khorne, Tzeench, Slaanesh, Nurgle)

    5 10.42%
  • Averland

    2 4.17%
  • Stirland

    0 0%
  • Reikland

    4 8.33%
  • Talabekland

    0 0%
  • Nordland

    0 0%
  • Hochland

    1 2.08%
  • Middenland

    3 6.25%
  • Ostland

    1 2.08%
  • Ostermark

    5 10.42%
  • Wissenland

    1 2.08%
  • Księstwa Graniczne

    5 10.42%
  • Mroczne Elfy

    1 2.08%
  • Wysokie Elfy

    2 4.17%
  • Orkowie i Gobliny

    1 2.08%
  • Krasnoludy Chaosu

    1 2.08%
  • Krasnoludy z Karaz - Ankor

    6 12.50%
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Ulubione frakcje

  1. #21
    Wojski
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione frakcje

    A ja właśnie przez jednostki orków nie lubię mrocznych krasnoludów. Próbując nimi grać liczyłem na jakieś mroczne wersje krasnali a dostałem orków z 2-3 nowymi jednostkami.
    Teraz po zmianach w rekrutacji u elfów(nie tylko w portach) zaczynam mrocznymi elfami. Początek bardzo ciekawy;]. Dwa liche miasteczka praktycznie bez armii. Z czego jedno straciłem praktycznie od razu bo po 3-4 turach pod jednym z nich pojawił się statek z pełną obsadą wysokich elfów podczas gdy ja miałem w garnizonie 5 podstawowych oddziałów. Może i odebrali mi miasto ale zabrałem ze sobą prawie dwa razy więcej jednostek niż sam straciłem.

  2. #22
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Mroczne Krasnoludy co prawda mają mało własnych jednostek (główna potęga to działa), a często korzystają z swych sojuszników: orków i goblinów. Gdyby dorobiono mocno tę frakcję w przyszłym 1.6 to bym grał nią (najlepiej mnóstwo własnych jednostek). W opisie Krasnoludów Chaosu jest wzmianka, że mutacja po pakcie z Hashutem spowodowała wielką zmianę u krasnoludów, wiele z nich są teraz byczymi centaurami lub Lammasu (brakuje tych jednostek dla tej frakcji).
    Mnie Elfami gra się dobrze (Elfy Wysokie z Ulthuanu), a nawet zająłem pierwszy i do teraz mam Marienburg ^^.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ja zawsze wybieram małe frakcje typu:Sylvania nie lubię krasnoludów lub Kislev bo są za duzi jak dla mnie
    "To nie są bezmyślne orki, to Uruk-hai o grubych pancerzach i szerokich tarczach"-Gimmli

  4. #24
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ja uwielbiam Elfy i Wysokie i Mroczne, zwłaszcza po umożliwieniu im normalnej rekrutacji.

  5. #25
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Uwielbiam Sylvanie bo czuć ten klimat jak się nimi gra

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Lubię grać Kislevem. Ciekawa muzyka, fajny klimat i husaria na miśkach

  7. #27
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ja tam lubię Sylvanie i ten ich zajebisty ryk przed szarżą.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2013
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione frakcje

    1. Kislev - jak dla mnie najlepsza frakcja epicka kawaleria , dość dobra piechota , miśki , odpieranie inwazji chaosu , muzyka z oim cud miód orzeszki
    2. Sylvania - dyplomacja trupy i nekromanci epicka frakcja
    3. Khorne - demony i molochy i generałowie demony
    4. Dark elfy aeque krasnoludy - dark elfy to egzekutorzy i cholernie mocne jednostki krasnoludy zaś kowadło i piechota
    5. Middelheim aeque Hochland - Kawaleria i snajperzy

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach

    Re: Ulubione frakcje

    Ja lubię imperium za klimat i silne jednostki
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  10. #30
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Odgrzewam temat

    Dlaczego nie wybrałem tych frakcji:

    - Chciałem grać Kislevem ale ta husaria na miskach raczej mnie odstraszyła no i rozległe terytorium...
    - Imperium za bardzo przypomina mi zachód z medka i ta ich polityka, wspólny sojusz itd. istna Unia Europejska, podobne jednostki a i nie przepadam za zakończeniami w stylu dobro zatriumfowało.
    - Sylvania kusząca ale unikam grą umarlakami mam jakiś wstręt do nich a może po prostu śnią mi się w nocy...
    - Orkowie i gobliny bardzo ciekawa propozycja posiadają łuczników i "konnice" więc spokojnie mógłbym prowadzić nimi swoją strategię bitewną, chyba się skuszę w następnej kampanii.
    - Elfy też chyba by nie były najgorszym wyborem jednak położenie na mapie i system rekrutacji zdecydowanie mnie odrzucił.
    - Armie chaosu - czuję to samo do nich co do nieumarłych a z tego co się rozeznałem to jednostki między tymi frakcjami nie różnią się za bardzo, jednak jak tylko dodadzą mamuty bojowe na pewno poprowadzę armie plugawych bestii na ziemie imperium
    - Krasnoludy odpadają z powodu braku konni

    Wybrałem Księstwa Graniczne z powodu wyglądu ich jednostek(właśnie tak sobie wyobrażam chordy barbarzyńców zalewające wschodnie rubieże i góry) posiadają także konnicę która jak już zdążyłem się przekonać pod dowództwem wielkiego generała(czyli mnie) jest wstanie wielokrotnie powtórzoną szarżą rozbić nawet wiele większe i potężniejsze armie, na początku kampanii mają wspaniałe położenie na mapie: od południa kraniec mapy na północy i zachodzie góry więc po zajęciu najbliższego miasta nocnych goblinów ataków można spodziewać się tylko ze wschodu. Księstwa Graniczne nie są w sojuszu z Imperium i dzieli ich cała mapa od zagrożenia z północy więc spokojnie mogę wprowadzić swoją politykę polegającą na opanowaniu gór i jeśli by to było możliwe zwarciu sojuszu z orkami a następnie ostateczny podbój ziemi imperium i walka z chaosem o panowanie nad całym starym światem. No i oczywiście podobieństwo do "słowian" i chociaż to Kislev ma odwzorować coś co mi wygląda na Polsko-Rosję z początku XVII z lekkim akcentem fantasy to jednak Księstwa Graniczne do złudzenie przypominają mi podział wczesnej rusi na miasta-księstwa a jednostki wojskowe rodem z modu Rusichi choć muszę przyznać że czarny orzeł jako herb, imiona generałów i miast nasuwają mi jednak podobieństwo do księstw rzeszy. Podsumowując wybrałem Księstwa kierując się kryteriami jakimi podchodzę do wyboru frakcji w każdym modzie czyli przede wszystkim odpowiedni wygląd jednostek później historia frakcji i jej położenie na mapie a w końcu wszystkie słabe strony można jakoś zrównoważyć odpowiednią taktyką i choć w opisie jednostek jest podana informacja o tym że wojska Księstw Granicznych nie dorównują swoim uzbrojeniem tym z Imperium to i tak nie ma co się przejmować skoro imperium i tak musi upaść pod napływem chord chaosu
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ulubione greckie polis
    By Ekaton in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 16:15
  2. Third Age - ulubione frakcje
    By Arroyo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 22:20
  3. Ulubione alkohole i drinki
    By Witia in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 12:27
  4. Wasze ulubione cytaty
    By Cymberkaj in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •