Zobacz wyniki ankiety: Czy kupisz dodatek?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie.

    6 26.09%
  • Jeszcze nie wiem.

    1 4.35%
  • Tak, ale dopiero na jakiejś promocji.

    8 34.78%
  • Tak, od razu po premierze.

    4 17.39%
  • Tak, nawet przed premierą.

    4 17.39%
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Nowy Wspaniały Świat / Brave New World

  1. #11
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Civilization V

    Civ III mi wybitnie do gustu nie przypadla, weic sie nie wypowiem, ale z Civ IV bylo tak samo - podstawka byla grywalna, ale calosc nabierala ostatecznego szlifu i byla duzo lepsza dopiero po dwoch dodatkach - Warlords i Beyond the Sword. Zwlaszcza ten drugi duzo zmienial.

  2. #12
    Podczaszy Awatar Dyktator
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    506
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach

    Nowy Wspaniały Świat / Brave New World

    @Amrod:
    Zależy od części- dodatki do civ2 nie wprowadzały nic do gry, a w takim civ4 Warlords trochę zakotłowało w grze. Poza tym dodatki do civ5 nie wnoszą aż tak dużo jakby mogło się wydawać. Np. w G&K do nowości zaliczało się: religia( trochę skopiowali system z polityk społecznych, jednak i tak była dużo lepsza niż w civIV), szpiegostwo( brakuje kilku akcji szpiega, ale też ok), nowy system hp jednostek( z 10 do 100) oraz podział okrętów na dwa typy. Jednostek, nacji, technologii czy surowców nie liczę, bo to nie zmienia mechaniki gry.

    Ktoś wyżej pisał, że gra jest uboga, a chwile potem dodał, ze grał 4h
    Really? Zapraszam do nas na civ.org i zagraj duela z coorpem czy Mastahem: po tym co zobaczysz przemyslisz jeszcze raz, czy wiesz o tej grze wystarczająco dużo, by nazywać ją ,,biedną" .

    Ktoś inny pisał, że civ jest za łatwa i szybko dominuje się cały świat. Moja rada: nie graj na niskich poziomach trudności albo zacznij grać na multi.

  3. #13
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Civilization V

    Nie wiem, wydaje mi się, że w tych dodatkach dodali prawie drugie tyle co w podstawce. Kultura chyba teraz będzie jeszcze ważniejsza, nie wiem czy nie przesadzili w drugą stronę.

    Poza tym, fakt, wypowiadać się o grze w którą grało się raptem kilka godzin jest trochę... co najwyżej, że gra nie podeszła albo nie zaznajomiło się nawet ze sterowaniem. Nie wspomnę o mechanice gry, to już wyszła szkoła jazdy ze wszelkimi kruczkami. Chociaż jak dla mnie to najbardziej odrzuca w multi ten symultaniczny ruch jednostek, niby można to określić kiedy przeciwnik już nie ma ruchu, ale mimo wszystko wg mnie jest to bardzo nie fair, zwłaszcza dla nowicjuszy czy po prostu osób, którym tura zwyczajnie tura szybciej się załaduje. Dwa ruchy na jeden twój i po grze.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #14
    Podczaszy Awatar Dyktator
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    506
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach

    Re: Civilization V

    Co do przesadnych zmian w jedną stronę: Civ 5 nie wymaga dodatków do takich rzeczy. Prawie każdy patch( prócz tych ostatnich) zmieniał styl gry. Nie mówię tu o zmianach mechaniki, lecz o np. modyfikowaniu bonusów jednostek. Początkujący gracz nie odczuje różnicy, lecz w grach rankingowych trzeba było od nowa strategie obmyślać

    Co do symultanu to też byłem zawiedziony brakiem tur naprzemiennych na multi. Jakoś jednak trzeba sobie radzić, więc wymyślono tzw. ,,Umowę Dżentelmeńską" (raz ruszam się ja, a potem ty lub na odwrót).

    Ogólnie ten dodatek będzie miał charakter kulturowo-dyplomatyczny. Choć jeszcze nie wszystko ujawniono, więc zobaczymy...

    Jeśli chodzi o nacje to znamy już 3: Polska, Asyria oraz Brazylia. Po ujawnieniu Polski też obstawialem i trafiłem Asyrię. Z reszty obstawiam, że będą:
    4) Zulusi (są w każdej części od civ1 oraz ze względu na scenariusz kolonizacji Afryki)
    5) Portugalia (scenariusz Afryki)
    6) Wenecja (ze względu wprowadzenia szlaków handlowych)
    7) Siuksowie (bo mieli być Indianie Puebloo, a skoro ich wycofali to pewnie dadzą coś podobnego)
    8) Węgry
    9) Kongo (scenariusz i rok temu zachwycali się tą ,,nacją", gdy wyklicalismy się o symbol Austrii na amerykańskim forum)

    A co Wy obstawiacie?

  5. #15
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Civilization V

    Cytat Zamieszczone przez Dyktator
    Co do symultanu to też byłem zawiedziony brakiem tur naprzemiennych na multi. Jakoś jednak trzeba sobie radzić, więc wymyślono tzw. ,,Umowę Dżentelmeńską" (raz ruszam się ja, a potem ty lub na odwrót).
    A mógłbyś szerzej to opisać? W praktyce. Z tego co wiem jak gracz zrobi się na szaro to już nie może ruszać jednostek.

    Też liczyłbym na coś włoskiego ze względu na handel i szlaki.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  6. #16
    Podczaszy Awatar Dyktator
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    506
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach

    Re: Civilization V

    Cytat Zamieszczone przez Amrod
    A mógłbyś szerzej to opisać? W praktyce. Z tego co wiem jak gracz zrobi się na szaro to już nie może ruszać jednostek.
    Nick gracza robi się szary, kiedy kliknie przycisk ,,Następna Tura". Jeśli inni gracze jeszcze tego nie kliknęli, a on zacznie przeglądać demografie lub wykona jakiś ruch, to znowu mu się podświetli nick.

    ,,Umowa Dżentelmeńska" polega na tym, że gracze przed grą umawiają się między sobą jaka ma być kolejność. Uznaje się, że tura gracza rozpoczyna się, gdy nick poprzedniego zrobi się szary po raz pierwszy. W praktyce jednak, jeśli mówimy o obszarach dalekich od działań wojennych to nie przestrzega się tej kolejności. Trzeba natomiast ją przestrzegać na obszarach w zasięgu wroga( jego działań) oraz gdy wykonujemy ruch przy granicach. To małe popuszczenie kolejności ogranicza przedłużanie gry, a wcale nie ma znaczenia do jej przebiegu.

  7. #17
    Ensis
    Gość

    Re: Civilization V

    Zestawienie nowości w nowym dodatku: http://well-of-souls.com/civ/civ5_brave ... l#new_civs

  8. #18
    Podczaszy Awatar Dyktator
    Dołączył
    Jan 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    506
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach

    Re: Civilization V

    Tym razem rzeczywiście będzie tego dużo plus dodatkowe info: w tym dodatku będą też zawarte wszystkie elementy z poprzedniego dodatku( prócz scenariuszy i nacji).

  9. #19
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Civilization V

    Dla mnie najlepsze info, że będą tury sekwencyjne/hybrydowe
    Szkoda tylko, że to wszystko zmierza już chyba do zmarginalizowania siły militarnej w grze. Jedynie statki mogą być pomocne przy blokowaniu morskich szlaków handlowych.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  10. #20
    Ensis
    Gość

    Re: Civilization V

    Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z polskimi napisami, w którym studio Firaxis Games przedstawia dodatek Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat. Jeden z twórców omawia w nim polską cywilizację, będącą jedną z nowości tego rozszerzenia.
    http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=76354
    Wilno Polskim miastem.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [PROMOCJA] Sid Meiers Civilization V: Brave New World - 22zł
    By Ensis in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 16:15
  2. Eras Total Conquest World - World Map 1.6
    By Samick in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •