Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 260

Wątek: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

  1. #251
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Ja nie mam zaufania do tych wszystkich budowli typu piec smolny, warsztat ceramiczny itp. Nie wiem czy opłaca się je stawiać. Niby poza tym stałym (śmiesznie małym) dochodem dają też wzrost handlu, ale niestety nieokreślony, więc ciężko ocenić, czy warto je stawiać.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  2. #252
    sadam86
    Gość
    Coś dają plus inne bonusy mają, a i jak się rozwinie to kupiec na smole, ceramice ma więcej kasy.

  3. #253
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ja tam stawiam takie budynki (pszczelarz, warsztat ceramiczny, piec smolny i inne) to podnosi handel globalny i daje nowych członków świty kupcom a to łącznie daje większe zyski globalne z handlu.

    EDU od wino to najnowsze + Money_script z BC 7.0 wymuszają solidny rozwój gospodarki nim wyjdziemy ponad jakieś 7 i więcej prowincji, za szybki podbój i nowe ziemie nas zrujnują i osłabią zamiast wzmocnić.

  4. #254
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Trzeba dać od początku wszystkim frakcjom dobre siły, bo to co teraz jest nie ma sensu, gracz podbije pare osad buntowników i najczęściej wykasuje wszystkie śmieciowe jednostki, a AI będzie ich używało, aż się wyniszczą czyli do tej 30 tury jak piszecie, ja też w swojej kampanii Szkocją tylko dzięki temu pokonałem Anglię, że mieli śmieciową armię złożoną z jednostek z początku gry. Kolejne wojny mimo, że byłem w nich często silniejszą stroną były znacznie trudniejsze, bo AI miało sensowne armie. Co do priorytetów rekrutacji, to owszem i od tego jest to zależne co w pliku od jednostek ale również od ustawień w AI, przy niektórych taktykach komp będzie szkolił to co najlepsze, patrząc też na te priorytety, a przy innych będzie szkolił jak najwięcej byle czego, w bellum 6.3 na megasubmodzie AI potrafiło się bugować (Bizancjum około 130tury), wydawało się, że nie szkoli w ogóle wojska i banalnie podbiłem im wiele prowincji w jednej z kampanii, miałem później inne problemy więc zostawiłem im z 2 prowincje (zaatakowałem ich, bo nie mogłem sobie dać rady z Mongołami, taką migrację ludów zrobiłem grając Połowcami ) i po kilkudziesięciu turach okazało się, że wysłali na mnie pełną flagę kosmicznego wojska, sama elita, tylko taka co jedną jednostkę co wiele tur można szkolić, innego wojska robić nie chcieli, przez co mieli go bardzo mało, tak że z tymi priorytetami rekrutacji to ostrożnie bym prosił, bo AI potem chce szkolić to co najlepsze ale szkoli jedną jednostkę co 15 tur przykładowo i nie ma armii Moim zdaniem w Bellum AI szkoli za mało konnicy, zawsze trudniej jest pokonać armię, która ma dużo dobrej konnicy, niż np. 15 oddziałów elitarnych, świetnych berdyszników (czy jakoś tak) +jacyś łucznicy i 2,3 oddziały jazdy, bo takie świetne armie właśnie słał na mnie Nowogród w mojej kampanii, niby świetne w automacie same klęski ale na polu bitwy piechota się zetrze i zawsze wytrzyma na tyle długo, żeby zniszczyć armię wroga szarżami kawalerii w plecy. Więc o ile ktoś będzie się bawił w modowanie tego, to po pierwsze trzeba by nie dawać przesadnie dużego priorytetu dla elitarnych jednostek, a po drugie zwiększyć proporcjonalnie priorytety do szkolenia jazdy.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  6. #255
    sadam86
    Gość
    Aravenie piszesz, że za szybki rozwój potrafi zrujnować i masz zupełną rację, Polską miałem 30 prowincji i 7k na turę na czysto do momentu gdy odziedziczyłem 14 prowincji Bizancjum, teraz już kilkanaście tur jadę na minusie. Trzeba zastanowić się nad wrzuceniem money_scriptu z megasubmoda do 6.3 do tego do 7.0

  7. #256
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Piter - dużo roboty A jak było na EDU KAMA? Ja mogę co najwyżej się pobawić sakiewką, co by AI dać więcej kasy na wojska, niże grzebać w priorytetach jednostek.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  8. #257
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 496
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    53
    Otrzymał 189 podziękowań w 121 postach
    Skopiowałem z megasubmoda do BC 6.3 modele polskich gienków śmigających po mapie. Mają teraz historyczne herby na piersiach oraz symbol orła na jakiejś (nie wiem jakiej) fladze.

    http://przeklej.org/file/Elh5VR/models.strat.zip

    wystarczy skopiować katalog models_strat do katalogu data w Bellum 7 i pousuwać pliki map.rwm z katalogu world. Nowa kampania wymagana.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #258
    sadam86
    Gość
    265 tur Polską na EDU wino, obecny money_script mnie dobija za marne 48 prowincji kradnie 48k, czyli tak 2/3 moich przychodów przez co na ogromny obszar stać mnie na 2 flagi. Druga kwestia z obecnymi kosztami utrzymania mongołowie od zajęcia jakiejś osady bankrutują po ok 20 turach i potem są już spychani, więc proponuję powiedzmy potroić im sakiewkę króla. Poza tym gra się bardzo przyjemnie, sporo zmian w sojuszach, rozwój toczy się powoli. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze dorzuci parę słów o Swej kampanii.

  10. #259
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    To chyba trzeba dać ten money_script z Megasubmoda w części o karach, ale dwie nowe nacje trzeba tam dodać chyba.

  11. #260
    sadam86
    Gość
    Dwie nowe to metoda kopiuj/wklej, można jeszcze trochę poczekać może ktoś doda jakieś uwagi jeszcze. Ja dodam, że od momentu odejścia ctd z którego loga wstawiałem trafiłem jeszcze tylko dwa graficzne, więc mod jest stabilny

    Edit: tylko pytanie czy do przeróbki brać z kampanii Full czy Feudal Full bo money scritpty z obu się różnią, z Feudal rozróżnia nacje z Full to tylko same regiony?

Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526

Podobne wątki

  1. Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia
    By KLAssurbanipal in forum Serwis Totalwar.org.pl
    Odpowiedzi: 158
    Ostatni post / autor: 04-04-2020, 10:37
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 18:13
  3. Konstytucja RP - projekty zmian
    By Lucasus in forum Agora
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •