Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 260

Wątek: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

  1. #21
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Cytat Zamieszczone przez sadam86
    Nie wiem czy to wykonalne ale może bo mnie np. łapie straszny wnerw jak sojuszniczy kupiec wygryza mojego z interesu może dało by się to jakoś zablokować, a możliwość przejęcia pozostawić tylko kupcom z państw neutralnych i wrogich
    Dla mnie to zupełnie normalne - kupcy mają swoje własne wojny o interesy, konkurencja była zawsze, dziś też tak jest. Nie zmieniałbym tego.

  2. #22
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Sadam86 nie wiem czy tak sie wogóle da ustawić. Skoro sojusznik może nas zdradzić i to często czyni to i jego kupcy czasem koszą naszych.

  3. #23
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Mam nowy malutki pomysł, który może pomóc zrównoważyć kampanię:
    Jestem za utrudnieniem budowania sprzętu oblężniczego, tak żeby trwał co najmniej 2 kolejki. Przynajmniej jeśli chodzi o mury, a nie o ostrokoły.
    Obecnie wystarczy jedna kolejka, by wybudować co trzeba - ja np buduję 3-4 drabiny i jedną wieżę (wieża służy mi do skupiania na sobie ostrzału z murów, oszczędzając moich ludzi z drabinami ) Taranu nie używam, tak naprawdę same drabiny wystarczą.
    Tymczasem AI lubi budować dużo i jego oblężenia trwają przeważnie dłużej.
    Jak to zrównoważyć? Najlepiej zrobić coś takiego, żeby wojsko gracza miało jakąś karę co do punktów budowania zaraz po przystąpieniu do oblężenia (analogicznie do skutków, które uniemożliwiają prowadzenie budowy i naboru zaraz po zdobyciu osady) - czyli najpierw wojsko, które oblega, ma bardzo mało punktów, wystarczy to na jedną max dwie drabiny, ale w następnej kolejce już tyle co normalnie.
    W zamian dałbym powiększone bonusy dla "wielbicieli wynalazków i urządzeń", różnych "inżynierów" itd. żeby ich obecność robiła różnicę.
    Jednocześnie tym bardziej będzie opłacało się mieć oręże oblężnicze typu trebusze, katapulty i inne.
    Podkreślam, że zależy mi, aby dotyczyło to wyłącznie gracza, jeśli możliwe.

    Natomiast katapulty widziałbym od razu dostępne w grze, ale po zwiększonej cenie. Przecież ich nie wynaleziono po 1155. Dopiero z rozwojem budynków ich koszt stałby sie racjonalny, ale nie tak żeby używać ich na skalę masową na wielu frontach na raz - czyli długi okres ponownej dostępności oraz czas trwania naboru rzędu 2 kolejek, a może nawet 3. To będzie się liczyło na początku gry, gdy masowo podbijane są niezależne ziemie, także przez AI.

  4. #24
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Jakby co na moich statach arta będzie dużo kosztować to AI nią spamować nie będzie Jeszcze to w wersji testowej nie dodałem, ale dziś to zrobię

  5. #25
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Ostatnio miałem troszkę więcej czasu, aby pograć w megamoda i nasunęły mi się dwa pomysły , nie są co prawda nowe, bo kojarzę że padły już na tym forum, a mianowicie:
    - w pałacu królewskim zamiast gwardii konnej rekrutować polskie rycerstwo
    pełne płytówki w XIII w to troszke przesada
    - rycerzy rekrutować oprócz stolicy tylko w zamkach
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  6. #26
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    A propo płytówek rozwiązałeś problem z ctd gdy wybierze się polską gwardie z nowymi teksturami?
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  7. #27
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Na razie nie grzebałem w gwardii królewskiej, bo jak pisałem wcześniej u mnie wszystko działa, a chciałem w końcu sobie troszkę pograć i potestować staty KAMA ( nawiasem mówiąc salwa kuszników w ostatniej chwili bezcenna )
    Pod koniec tygodnia przyjże się temu jeszcze raz i prześle Tobie, oraz Aravenowi do przetestowania, możne zaskoczy.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  8. #28
    Wojski
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Moim zdaniem przydały by się nowe opcje w polityce. Przede wszystkim przekonywanie do zrywania/zawierania sojuszy. Wiele razy miałem sytuację, że wróg(nieoficjalnie ale stosunki 0/10) spaceruje armiami po moich włościach, siedzi pod moimi miastami i wysyła agentów a ja nie mogę nic zrobić bo jeden z moich dobrych sojuszników ma z nim przymierze. Jeśli zaatakuję wroga to zerwę sojusz a jako, że będę tłukł ich wciąż aktualnego sprzymierzeńca to stosunki z 10/10 szybko spadają i wojna na dwa fronty gotowa. Mam nadzieję, że nie pogmatwałem zbytnio ;].
    Po za tym przydała by się prośba o pomoc w obronie(ale np. wymagany sojusz albo jakieś pakty obronne) i żeby prośba o atak na frakcję przynosiła jakiś skutek a nie tylko wojna na papierze.

  9. #29
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Pomysły fajne, ale nie wiem czy da radę to wprowadzić.

  10. #30
    sadam86
    Gość

    Re: Propozycje zmian dla Polskiego Megasubmoda

    Nawiązując do pomysłu michal3588 można by dać opcję "zerwij sojusz z" gdzie np. jeśli gramy Polską a Węgry mają sojusz z Wenecją a my koniecznie chcemy podbić Wenecję to wysyłamy dyplomatę do Węgrów spora łapóweczka i sojusz Węgier z Wenecją znika a my mamy wolną drogę tylko przy takiej opcji może wypadałoby usankcjonować jakoś wysokość owej łapóweczki. Druga kwestia jeśli przejmiemy stolicę jakiegoś państwa i wybudujemy trybunał to może dać naszej frakcji możliwość rekrutacji wojska jakie dana frakcja miała z trybunału np. jeśli Polska zdobywa Wenecję i buduje tam trybunał to może rekrutować ciężka wenecką piechotę.

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Propozycje zmian / Pomysły / Usprawnienia
    By KLAssurbanipal in forum Serwis Totalwar.org.pl
    Odpowiedzi: 158
    Ostatni post / autor: 04-04-2020, 10:37
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 18:13
  3. Konstytucja RP - projekty zmian
    By Lucasus in forum Agora
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •