Strona 11 z 44 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 437

Wątek: Polish Regiments Unit Pack v.1.1 for IMPERIAL DESTROYER

  1. #101
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Hej. Marcinie, widze ze pomalu dochodzisz do tych samych wnioskow co ja. Niestety zarowno vanilla jak i DM nie sa w tym wzgledzie odpowiednio zoptymalizowane. A jak oprocz DM bedziesz gral dodatkowo z innymi modyfikacjami to balagan jeszcze sie poglebi. Ale co proponuje.

    Kazdy rodzaj broni ma jednak podobne statystyki, np piechota liniowa ma przewaznie accuracy na poziomie 40. Wiec odniosl bym sie do medianej i od tej ustalal wartosci dla RON. Cudow tu nie zrobiszchyba ze chcesz napisac darthmoda od nowa. Niestety zadna nawet najlepsza gra nie odda rzeczywistosci panujacej na polu bitwy, predyspozycji chwili, sytuacji losowych itp, a juz na pewno nie ETW.

    Kiedys bylo cos takiego jak ottoman realism mod. Za Causa Belli nie r.ecze. Ktos mial wtedy problem z plikiem odpowiedziqlnym za opisy jednostek
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  2. #102
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Hej!
    Co do modów z Turkami to pod DatrhModa został niedawno wydany właśnie Ottoman Realism Mod :http://www.twcenter.net/forums/showt...r-Causa-Belli!
    Nie wiem czy coś zmienia w statach ale podobno Turków dosyć wiernie oddaje. I dodaje pancernych dla RONu.
    Co do ułanów dla Francji to jest porażka całkowita bo mieli oni raptem jeden pułk tylko (Volontaires de Saxe) i to przez krótki okres potem zmieniony w regiment dragonów a tu od początku bez ograniczeń można werbować. Innych nacji to zresztą też dotyczy.
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  3. #103
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Trochę się dziwię, ze tak znany mod, a nikt statystyk nie wyprostował :roll:

    Myślę, że zrobię jako tako Polskę i przy wolnym czasie zacznę poprawiać resztę. Gra ma swoje lata i nowych modów już raczej nie będzie, można spokojnie dziobać

    Czy przy wgraniu tego moda tureckiego pogryzie się startpos? W każdym razie będzie trzeba go sprawdzić, a tu jeszcze nowy pacz do Napoleonica III

  4. #104
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Szczecin
    Postów
    336
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Cytat Zamieszczone przez Stary Marcin

    Czy przy wgraniu tego moda tureckiego pogryzie się startpos? W każdym razie będzie trzeba go sprawdzić, a tu jeszcze nowy pacz do Napoleonica III
    Raczej nie powinien pogryźć startpostu, z tego co się orientuje to tylko wprowadza jednostki, może coś jeszcze, ale sobie nie przypominam.

  5. #105
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Więc tak, wgrałem "Turka" i muszę powiedzieć, że jest pozycją obowiązkową, nie spodziewałem się tylu nowych jednostek. Co prawda parametry zdecydowanie za wysokie, w końcu to XVIIIw i pruska filozofia wojny odniosła sukces. No nic, może się mylę, nie grałem długo, ale wydaje mi się, ze podbicie Europy Przez Turcję na H/H to pestka.

    Mod współgra z POLAND2 i RON. Jedna uwaga, zanim go wgrałem pojawił się, problem. Wywala mi bitwę z jednostką "Deli". Proszę kogoś o sprawdzenie na własna bitwa tej jednostki. W DM nie wywalało, a ja nie grzebałem w tej jednostce. Turecki mod, też tego nie zmienił.
    Apel do twórców submoda polskiego - czy ktoś coś wie na ten temat :?: Nie chciałbym wyważać otwartych drzwi :?


    p.s.

    Pancerny - z modu tureckiego ma tarczę :!: , tylko szkoda, że różową, a nie ciemnoczerwoną. Wolałbym też ją na przy siodle lub na plecach, ale faktycznie w bitwie chyba brali ją do ręki
    Statystyki odrobinę gorsze niż te, które przygotowałem dla petyhorca, ale morale - 8, wysoko nas cenią dzielni Turcy.

  6. #106
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Hej.

    Ja tez wczoraj wgralem causa belli oraz "turka" i nie stwierdzilem zadnych bugow. Marcinie, sprawdze czy mam ten sam problem z wspomniana przez ciebie jednostka.

    Co do pancernych Szwajcar, nie orientujesz sie jak wyglada kwestia praw autorskich? Ja juz gdzies wczesniej spotkalem ta jednostke, chyba w European Wars 2 lub Aditional Units Mod. Moze daloby sie zrobic czerwone tarcze dla Marcina.

    Wogole pamietam ze w EW 2 bylo chyba kilka jednostek, ktore mozna by wrzucic do naszej modyfikacji. Oprocz pancernych byli chyba jeszcze hajducy i wczesna piechota cuzoziemska.

    Aha. Zastanawiam sie czy nie zrobic jeszcze startpos na bazie ztartpos z CB. Co wy na to?


    Pozdro
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  7. #107
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Ja bardzo chętnie, w dodatku rozmyślam, czy husarię standard, petyhorców i może kilka jednostek nie dać na mapę w początku gry, a do szkolenia tylko wersje strzelcze.
    Może 2 husarskie, 3 petyh na starcie wystarczą. Ze swojego doświadczenia wiem, że odpowiednio "zadbane" dojadą do XIXw, a jak ktoś nie jest sentymentalny i stwierdzi, że są przestarzałe, to zdemobilizuje.
    Reasumując, pobawić się husarią będzie można i nie będzie takiego bałaganu z rekrutacją - obcokrajowiec się pogubi .

    A i jeszcze, te czerwone tarcze, to dla wszystkich, nie dla mnie. Jak np Koreańczyk zagra w Empire to zobaczy nasze wojsko w pełnej krasie Oczywiście jak dacie radę, to macie moją, głęboką wdzięczność.

  8. #108
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Oczywiscie ze czerwone tarcze dla wszystkich:-)

    Marcinie, a instalowales moj startpos? Tam jest husaria i pancerni i petyhorcy tylko ja zrobilem tak:
    W Warszawie z jazdy na starcie mamy generala i dragonow. Na litwie mamy petyhorcow, Husarie ze skrzydlami lekka jazde i arkebuzerow, na Ukrainie husarie bez skrzydel ale z kopiami, pancernych, dragonow, pospolitakow i kozakow -ktorych nie wiem czy nie zmienic na lekka woloska.
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  9. #109
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Tak, grałem do wczoraj na twoim starposie, przez problem Deli, wgrałem "Turka" i okazało się, że dalej wywala
    A tak pohańbiłem Habsburgów

    Ja mam na myśli to, żeby od początku nie było możliwości rekrutacji ciężkich z lancami, tylko ich strzelcze wersje, a na mapie w armiach dać ze 2 husarii i 3 petyhorców?

  10. #110
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Ciezka z lancami a wlasciwie z kopiami husarskimi mozna rekrutowac na 2 pierwszych poziomach koszar i to husarie ze skrzydlami na litwie a bez skrzydel w koronie. Mysle ze to dobry kompromis i nie obciaza tak budzetu jak wstawienie duzej liczby drogich w utrzymaniu jednostek na starcie kampanii. Ewenrualnie mozdodac 2-3 jednostki taniej lekkiej jazdy zeby podniesc procentowy udzial jazdy w stosunku do piechoty.
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

Strona 11 z 44 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Polish Regiments Unit Pack for DME
    By lvcas in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2022, 09:56
  2. Imperial Destroyer AI MOD
    By Salvo in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 10:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •