Strona 3 z 44 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 437

Wątek: Polish Regiments Unit Pack v.1.1 for IMPERIAL DESTROYER

  1. #21
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Dokladnie. To jest to czego potrzebuje :-)

    Z tymi startowymi reformami to swietny pomysl. Hmm moze by wreszcie pojawila sie jakas konfederacja albo targowica:-)
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  2. #22
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Mam juz koncepcje reform w sciezce oswiecenia. Przewiduje 5 reform, z ktorych 3 beda odblokowywac jednostki.

    1 Rzeczpospolita Szlachecka - quasi reforma. Tak naprawde ma na celu odanie balaganu panujacego w rzeczypospolitej. Postaram sie tu oslabic wladze i ekonomie. Oslabic panstwo politycznie oraz zwiekszyc koszt rekrutacji i utrzymania armii. Takie oslabienie panstwa z pewnoscia doprowadziloby do ataku sasiadow, dlatego chce poprawic ( jeszcze nie wiem jak) relacje z sasiadami.

    2. Reforma Augusta II.
    Bedzie dblokowywac ref. Sejmu niemego dajaca dostep do jednostek sredniego okresu. Troche poprawi statystyki oraz koszty. Zasadnicza zmiana powina dot. Obnizenia poziomu zadowolenia klasy wyzszej oraz nastawienia sasiadow - pogorszenie relacji.

    3. Reformy familii magnackich - historycznie naw. Do planow. Reform czartoryskich i potockich. Pogorszenie nastrojow klas wyzszych. Zwiekszenie zadan dot. Reform. Usprawnienia w polityce wewn. Znalazlem w opcjach cos takiego zieki czemu moze uda mi sie "usmiercic" wladce. Bedzie to wspolgralo z kolejna reforma.


    4. Reformy sejmu konwokacyjnego. Umozl. Przeprowadzenia reform Stanislawa Augusta ktore odbl. Jednostki z okresu Poniatowskiego. W zalozeniu poprawa polit. Wewnetrznej. Wzrost niezadowolenia klasy sredniej - mam na celu wywolanie buntu-symulacja konf. Barskiej.

    4. Konstytucja 3 maja
    Wiadomo o co chodzi. Reformy reformy reformy. Umozl. Werbunek odzialow z poznego okresu. Dodatkowo ma doprowazic do wojny domowej i agresji sasiadow.

    Wiem. Wyglada to jak sado maso ale poeksperymentuje tak. Zeby dalo sie jeszcze jakos powalczyc o inne terytoria i nie wypasc z gry:-)

    Pewnie polowy nie da sie zrealizowac. A polowy skutkow bedzie mozna uniknac przez zwiekszenie garnizonu itp.

    Prosze o opinie i cenne rady. Pozdrawiam
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    242
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Pomysł godny uwagi.
    Jeśli chodzi o mnie to pierwszą reformę dał bym już na starcie odkrytą albo tak powiązaną z innymi żeby obowiązkowo trzeba było ją odkryć aby nie można jej było pominąć.
    Co do konstytucji majowej to nie wiem czy da się tak zrobić aby zmieniała ustrój, bo historycznie konstytucja wprowadzała zamiast republiki (rzeczypospolitej) monarchię dziedziczną coś na wzór angielski czyli już bez wyborów króla.
    Fakt który wykorzystały Prusy nasz ,,sprzymierzeniec'' podczas wojny w 1792roku aby nie udzielić nam pomocy przeciw Rosji do której były zobowiązane traktatem sojuszniczym. Poprostu wymówili się Prusacy tym że traktat był zawierany z republiką a nie z monarchią.
    PRO FIDE REGE ET LEGE

  4. #24
    Salvo
    Gość

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Cytat Zamieszczone przez Szwajcar
    Fakt który wykorzystały Prusy nasz ,,sprzymierzeniec'' podczas wojny w 1792roku aby nie udzielić nam pomocy przeciw Rosji do której były zobowiązane traktatem sojuszniczym. Poprostu wymówili się Prusacy tym że traktat był zawierany z republiką a nie z monarchią.
    Choć pierwsi nam gratulowali pomysłu początkowo
    Cytat Zamieszczone przez Szwajcar"
    Jeśli chodzi o mnie to pierwszą reformę dał bym już na starcie odkrytą albo tak powiązaną z innymi żeby obowiązkowo trzeba było ją odkryć aby nie można jej było pominąć.
    Obowiązkowo.
    Cytat Zamieszczone przez Lvcas
    dlatego chce poprawic ( jeszcze nie wiem jak) relacje z sasiadami.
    To technologią tak można? Teoretycznie relacje można poprawić ręcznie, ale to trzeba w startpos się bawić. Proponuję pominąć ten aspekt, a reformę dać odkrtyą od początku.
    Cytat Zamieszczone przez Lvcas
    Pewnie polowy nie da sie zrealizowac. A polowy skutkow bedzie mozna uniknac przez zwiekszenie garnizonu itp.
    Nie licząc tych relacji z sąsiadami to wszystko jest realne
    Zwiększenie garnizonu wymaga zwiększenia podatków, a to jeszcze bardziej obniży stabilność - mi tyu wszystko pasuje

    Ogólnie rzecz biorąc świetne pomysły!

  5. #25
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    W tej chwili rzeczpospolita szlachecka jest jako pierwsza i bez niej nie mozna odblokowac innych umozl. Werbunek polskich jednostek. Tur do odblokowania- 0.

    Jesli chodzi o sasiadow to najwyzej zmienie staty poczatkowr w startpos.

    Myslalem tez o jeszcze 2 reformach- powolanie KEN - dawalaby bonus do odkrywania nowych technologii i zalozenie szkoly rycerskiej - umozl. Werbunek kadetow i dodanie premii do dowodzenia i morale armii.

    Ale najpierw musze do db wprowadzic ostatnie jednostki szwajcara. Pozostali mi grenadierzy i jednostki beda w komplecie.
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  6. #26
    Salvo
    Gość

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Ale lepiej żeby była od początku opracowana. W końcu już na starcie gry mieliśmy bałagan pod tym względem. Od udostępniania technologii jest jedna prosta tabelka, w jednej kolumnie wpisujesz nazwę frakcji, w drugiej technologie.

  7. #27
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Konkrety, gdzie (ktora tabelka) i juz bedzie dodane

    P.s.
    Odnosnie jednostek jeszcze:-) wsrod wczesniej zrobionych jednostek sa grenadierzy regimentu artylerii konnej. Moje pytanie jest takie, czy zostawic ich w wersji pieszej, czy jako cieskich dragonow, czy takich i takich?
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  8. #28
    Salvo
    Gość

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Chyba technology faction junctions jest za to odpowiedzialna.
    Więcej tutaj:
    http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=250&t=6127

    Jakbyś chciał pobawić się w dyplomację polecam ten poradnik, choć nie widzę powodu żeby coś tam mieszać :
    http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=250&t=5771

  9. #29
    Cześnik Awatar lvcas
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    212
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Technologu faction junctions odpow. Za dodanie jej do danej nacji, ale nie dodaje jej jako wynalezionej. Odpowiada za to zeby technologia wogole znalazla sie w drzewku danego panstwa. Wydaje mi sie ze te zmiany trzeba by bylo zrobic w startpos a poki co nie wiem jak
    TENDIT IN ARDUA VIRTUS

  10. #30
    Salvo
    Gość

    Re: Polish Regiments Unit Pack

    Rzeczywiście, chyba w startpos, punkt 7 pokazuje gdzie tam technologie siedzą (o czym wogóle nie maiłęm pojęcia, lub zapomniałem po tych 4 latach )
    http://www.twcenter.net/forums/showt...startpos-esf#m
    Spytaj sie na TWC, na pewno ktoś odpowie

Strona 3 z 44 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Polish Regiments Unit Pack for DME
    By lvcas in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2022, 10:56
  2. Imperial Destroyer AI MOD
    By Salvo in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 11:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •