Zobacz wyniki ankiety: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza?

Głosujących
35. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Eldarzy

    1 2.86%
  • Space Marines

    4 11.43%
  • Tau

    8 22.86%
  • Nekroni

    7 20.00%
  • Gwardia Imperialna

    7 20.00%
  • Orkowie

    5 14.29%
  • Chaos

    1 2.86%
  • Siostry Bitwy

    1 2.86%
  • Mroczni Eldarzy

    0 0%
  • Tyranidzi

    1 2.86%
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Frakcje w Dawn of War - dyskusja

  1. #21
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza

    Kauyon?
    Krotooxy i Ogary nie mają w ogóle startu do Hammerhead'ów i Crisis'ów. Moim zdaniem posterunek Mont'ka jest o wiele lepszy.
    Poza tym twoje oceny są bardzo subiektywne, Siostry Bitwy umiejętnie poprowadzone są świetne (potężni bohaterowie, podstawowe składy mocne w ataku), o opisie SM nawet nie wspomnę - słabsi od orków? Proszę. Lubię zielonych, ale boltery Marines to ich największy wróg. Gadżeciarzy miażdżą Terminatorzy albo zwykle składy z wsparciem Whirlwindów.
    O frakcjach z modów tak mocno się nie wypowiem, ale Stalowy Legion kupił mnie całkowicie.

  2. #22
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza

    1. Ja bardziej wolę armię Krootów - jak dla mnie 100x lepsza od Mont'ka.
    2. Ja uważam po prostu, że jednostki Sióstr Bitew są strasznie cienkie - tu nie ma co owijać w bawełnę.
    3. SM nie lubię, bo to chała, jak dla mnie. W czym niby oni są świetni?
    4. Grałem kilka meczy z paroma osobami i z tego, co widzę, to gdy miałem elitarne oddziały SM z najlepszymi czołgami to Orkowie wbili mi Gadżeciarzami i wyrżnęli wszystkich.
    5. To jest moje zdanie i proszę mnie nie oskarżać o subiektywizm, bo to spostrzeżenie z palca wyssane

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #23
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Minas Morgul
    Postów
    285
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza

    W większości zgadzam się z DM'em. Krootoxy są bardzo wytrzymałe na wszelki ostrzał i mogą spore obrażenia zadać, a Olbrzymi Knarlok może bezproblemowo poradzić sobie nawet z Baneblade'm. Za to SB powiedzmy sobie szczerze jest bardzo słabą frakcją. Umiejętności czasami mogą się przydać, ale w większości przypadków są bezużyteczne. Żadna jednostka nie jest dość dobra by mogła konkurować z ich odpowiednikami . Pokutniki mogą tam z kimś jedynie konkurować, ale reszta nie poradzi sobie nawet z jednym leman russem. Gażdeciarze mogą każdy podkreślam każdy oddział zniszczyć. Weź sobie byle co nawet terminatorów lub nieśmiertelnych, ale i tak gażdeciarze wygrają.
    "Myślałem, że to jakiś nick wymyślony, a tu się okazuje, że to imię Wojtek tylko, że napisany przez v!" - nazgul3456 po odkryciu, że nick moderatora voitek to imię.

  4. #24
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza

    Potwierdzam, Pokutniki są jedyną dobrą jednostką SB. Uchroniło to tę frakcję od dania jej oceny 0. A umiejętności SB w niczym nie są lepsze od mocy Mrocznych Eldarów (ops, miało być Latającego Burdelu )
    Co do Kauyonu podzielam zdanie nazgula. Ja nim ubiłem jednego Krootoxa Gadżeciarzami to minęło trochę czasu (ale się w końcu udało).

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #25
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza

    Jak z palca wyssane? Mówisz że to Twoje zdanie, a jednocześnie, że nie jest subiektywne? :roll:
    Subiektywizm to żadna zbrodnia, spokojnie.

    Możesz preferować Krootów, jednak wtedy Tau traci całą siłę ognia. Twój wybór.
    Siostry Bitwy są dobre, tylko trzeba umieć dobrze wykorzystać ich dobre strony (bez skojarzeń proszę ). Egzorcyści to mocna artyleria, immolatory to dobre czołgi szturmowe, w stylu Hellhoundów Gwardii. Podstawowy skład jest słabszy od np. Gwardzistów czy Marines, ale wyspecjalizowane drużyny jak Siostry Repentii czy Celestianki są dobre. Te pierwsze łatwo zniszczą mocne jednostki dystansowe, typu Niszczyciele czy nawet Marines. Drużyny Celestian z kolei świetnie nadają się do niszczenia pojazdów, Rzeziblachy czy Dreadnoughty nie zdążą nawet podejść. Oczywiście dysponowanie Wiarą jest kluczowe.
    Space Marines to świetna rasa. Są bardzo słabi na początku - to fakt. Zwiadowcy wiele nie potrafią. Jednak Kosmiczni Marines to jednostka wszechstronna, która po prostu jest bardzo mocna! Dwa, trzy składy z bolterami załatwią Tau, Orki, czy Eldarów. Drużyny z rakietami na tyłach załatwiają pojazdy. Wsparcie Szarych Rycerzy czy Weteranów Deathwatch i ataki obszarowe(Bombardowanie Orbitalne, Powalenie, wszelkie granaty) nie dają się rozszaleć Nekronom czy strzelcom Tau.

    Co do Gadżeciarzy, naprawdę są słabi wręcz. Zielonymi grałem za dużo, żeby mi wmówić że rozwalą SM
    Terminatorzy, lub dowolny dowódca SM z niezłym wsparciem zniszczy ich. Byle szybko ich związać walką. Strzelając rozwalą w drabiezgi wszystko - tak, tak, jak najbardziej.

    Tyle ode mnie.

  6. #26
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza

    Szczerze? Orkami jadę SM w parę dobrych sekund. Poza tym Siostry Bitwy poważnie - ssą. Nie dlatego, że to kobiety, a dlatego, że ich oddziały mają mało HP + małe obrażenia. Ogółem Soulstorm wydaje mi się niedorobionym dodatkiem. Dark Crusade najlepszy.

    Co do Gadżeciarzy, naprawdę są słabi wręcz.
    Thank You, Capitain Obvious

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #27
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza

    Ja też mogę wygrać orkami z Marines, ale co to zmienia?
    Kosmicznymi też mogę pokonać orków, zależy od dowódcy.
    Na ten tekst
    ich oddziały mają mało HP
    też mogę odpowiedzieć "Thanks Captain Obvious". Przecież pisałem że Sisterki są słabe w obronie. Tu trzeba działać szybko, podobnie jak u Eldarów.

    Przyznajesz mi rację, że Gadżeciarze są słabi wręcz. To skąd te gadki o tym, że zniszczą wszystko?
    Równie dobrze mogę powiedzieć że 5 składów Wojowników Ognia rozwali wszystko o ile nikt nie podejdzie, a pentaki pokonają broadside'y jeśli nie będą strzelać.

  8. #28
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Najbardziej lubię Kosmicznych Marines, ale najlepiej mi się sieczkę robi Chaosem. Świetna piechota, Marines Chaosu to wszechstronna i bardzo mocna jednostka, Opętani Marines masakrują w walce wręcz, Berserkerzy Khorna troche mniej ale też. Plugawiciele to moja ulubiona maszyna krocząca, bo poza świetnym atakiem wręcz robią za artylerię, przez co umocnienia niestraszne. Predator średniawy ale jako wsparcie nadaje się nieźle. No i demony, Krwiopijec to potęga.

    Myślałem też, czy nie postawić na Nekronów bo oni po uruchomieniu Monolitu są prawie nie do pobicia, nie licząc innych, świetnych jednostek. W sumie na równi chyba te frakcje są jak dla mnie.

    Gwardia jest potężna dopiero jak ma Baneblade'a, wcześniej jest ciężko bo piechota choć liczna to ma problem z pokonaniem innych odpowiedników, nie daj Boże jak się wrogowi maszyna krocząca trafi.

    Ogólnie można wymieniać i wymieniać, bo każda frakcja jest na swój sposób mocna, tylko do Eldarów nie mogłem się przekonać. Za to uwielbiam do nich strzelać z Landridera.

    Niech żyje Gwardia!

  9. #29
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Też się dołącze
    Space Marines 6/10 - Mamy bardzo trudny początek, nasze jednostki są drogie i od np: Orków możemy szybko dostać. Za to jeżeli ogarniemy szybko sytuacje możemy sporo namieszać
    Gwardia Imperialna - 10/10 - Moja ulubiona frakcja, nie tylko z racji klimatu. Już nasze podstawowe jednostki mająduży potencjał po ich ulepszeniu i dodaniu jakiejś postaci. Karskini i Ogry też są dobre. Jak w nasze ręce wpadnie Baneblade to praktycznie wygrywamy bitwe. Inne pojazdy też są bardzo dobre. - Świetna frakcja.
    Tau - 8/10 - Frakcja z ogromną wręcz siłą ognia. - nie trzeba dużo tłumaczyć, Idziemy w ilość i dostajemy dużo mocnych oddziałów o dużej sile ognia. - Dodatkowo fajne jednostki ,,sojuszników''
    Orkowie 7/10 - Mimo iż też są niezywkle klimatyczni to jakoś ciężko mi się nimi grało - panowie wyżej opisali już ich dobrze więc sie nie wtrącam
    Chaos 7/10 - ,,szybsza'' od SM a jenocześnie równie dobra czyni tą frakcje dobrą do gry - chociaż kiedyś bardzo dużo na multi grałem z kumplem gdy on był Chaosem to zwykle ja wygrywałem.
    Eldarz 7/10 - Frakcja z ogromnym potencjałem którzy trzeba najpierw wykorzystać a to trudne , Choć nasze jednostki z góry nie są najsilniejsze (raz mój Drednot prawie wygrał z Avaterem) - to możemy zrobić spory spam. Dodatkowo mamy dużą siłe ognia.
    To tyle narazie - wymieniłem nacje którymi najwięcej grałem na multi - o innych nie chce się wypowiadać.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  10. #30
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Space Marines 6/10 - Mamy bardzo trudny początek, nasze jednostki są drogie i od np: Orków możemy szybko dostać. Za to jeżeli ogarniemy szybko sytuacje możemy sporo namieszać
    No właśnie grunt to na początek wystawić ze dwa oddziały Kosmicznych Marines kosztem nawet mniejszego rozwoju początkowego, bo wtedy można z powodzeniem walczyć z przeciwnikiem, jeśli ten zdecyduje się na szybki atak.

    Tau - 8/10 - Frakcja z ogromną wręcz siłą ognia. - nie trzeba dużo tłumaczyć, Idziemy w ilość i dostajemy dużo mocnych oddziałów o dużej sile ognia. - Dodatkowo fajne jednostki ,,sojuszników''
    Owszem, ale Tau mają duże problemy z jednostkami wytrzymałymi i dobrymi w walce wręcz. Orkowi Burszuje chociażby z Mekaniakiem albo Opętani Marines i już mamy duży problem bo szybko dopadną nasze jednostki, wtedy zaś jest kicha. Choć można temu jakoś przeciwdziałać, np. dać ze dwa Krootoxy żeby się naparzały wręcz i powstrzymywały wroga, podczas gdy strzelcy będą robić masakrę. Wtedy rzeczywiście, Tau ma największą moc.

    Niech żyje Gwardia!

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warhammer 40,000: Dawn of War III
    By McAbra in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 14:56
  2. Warhammer 40,000: Dawn of War II -dyskusja ogólna
    By Haller in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-03-2016, 20:17
  3. Warhammer 40 000: Dawn of War -dyskusja ogólna
    By kuroi in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 20:23
  4. Dyskusja ogólna o modach do Dawn of War
    By McAbra in forum Modyfikacje do Dawn of War
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •