Zobacz wyniki ankiety: Jaką Ścieżkę Rozwoju Preferujesz?

Głosujących
10. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Alchemik

    0 0%
  • Mag

    0 0%
  • Wojownik

    6 60.00%
  • Łączony

    4 40.00%
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ścieżka Rozwoju Postaci - Wiedźmin 2

  1. #1
    Salvo
    Gość

    Ścieżka Rozwoju Postaci - Wiedźmin 2

    Tak więc w jakim kierunku rozwijałeś swoją postać? Którą drogę uważasz za najlepszą?

    Ja tradycyjnie tą najbardziej łopatologiczną - wiedźmin wojownik, z drugiej strony jest ona chyba najprostsza ze wszystkich.
    "Magiczną" wybrałem za pierwszym razem i niezbyt mi się podobała, szczególnie, że wersja 1.0 nie była jeszcze w pełni zbalansowana. Jest chyba rownież najmniej wiedźmińska, choć z drugiej strony o wiele ciekawsza od wojownika. Mimo to nie przepadam za Geraltem rzucającym kule ognia po mapie. Również animacje do końca nie przypadły mi do gustu. W dwójce rzucając Aard widać jak on leci, w jedynce był po prostu huk i ogłuszenie przeciwnika. Ten drugi scenariusz jakoś bardziej do mnie przemawia.
    Alchemiczna na pierwszy rzut oka jest najbardziej wiedźmińską ze wszystkich, z drugiej strony nie widzę Geralta jako grenadiera obrzucającego przeciwnika bombami i podkładającego pułapki.
    Teoretycznie można było jeszcze rozwijać wszystkie ścieżki, chociaż Redzi tłumaczyli, że przez to będzie o wiele trudniej. Z drugiej strony, czy nie o to właśnie chodzi?

  2. #2
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Ścieżka Rozwoju Postaci - Wiedźmin 2

    Jak grałem pierwszy raz to rozwijałem wojownika - bo jak to tak, mistrz miecza dziubiący w miksturkach? ULTRA GAYYYYYY! Trochę się wspomagałem zakleciami. Ostatecznie wyszło tak, że miałem pół na pół i wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie. Miałem wszystko co uważałem za potrzebne w drzewku wojownika i wszystko co potrzebne w drzewku z czarami. Dodam, że każde kolejne przejscie konczyło się tym samym - pół na pół magia/miecz Może powinienem przejść też na tej alchemii, ale że niedawno w W2 grałem taka sytuacja musi poczekać

  3. #3
    Salvo
    Gość

    Re: Ścieżka Rozwoju Postaci - Wiedźmin 2

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Jak grałem pierwszy raz to rozwijałem wojownika - bo jak to tak, mistrz miecza dziubiący w miksturkach? ULTRA GAYYYYYY!
    Bo ja wiem? Sam mistrz Geralt mawiał "wiedźmin bez eliksirów, to tak jakby pół wiedźmina" (akt II, do starszeo druida, przed walką z golemem ). W książce też non stop coś łyka, natomiast właśnie z magią u nich beznadziejnie.
    Najpoprawniejszym wyborem byłby moim zdaniem stosunek 75% wojownik, 25% alchemik. Magia nie powinna być pakowana wogóle, stan początkowy dobrze odzwierciedla umiejętności i zainteresowania wiedźmina w tej dziedzinie.

  4. #4
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Ścieżka Rozwoju Postaci - Wiedźmin 2

    No niby tak, ale bez rozwijania alchemii też możesz używac mikstur więc wiedźmin powinien być 100% wojownikiem No cóż, nie ma co się rozwodzić nad książkowym oryginałem bo te ścieżki musiały się pojawić chociażby dla części graczy. Bo mi nie przeszkadzałoby gdyby była tylko sciezka wojownika +poprostu używanie magii i mikstur jako smaczek. No ale ludzie mniej zainteresowani ksiązką uznaliby to za ubogie rozwiązanie. Mam namyśli narzekanie "zachodu", że cRPG a nie można wybrać ani płci, ani rasy, ani wyglądu

  5. #5
    Salvo
    Gość

    Re: Ścieżka Rozwoju Postaci - Wiedźmin 2

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    No cóż, nie ma co się rozwodzić nad książkowym oryginałem bo te ścieżki musiały się pojawić chociażby dla części graczy. Bo mi nie przeszkadzałoby gdyby była tylko sciezka wojownika +poprostu używanie magii i mikstur jako smaczek.
    Fakt, choć teoretycznie niektórzy wiedźmini mogli być również w innych pierdołach niż miecz zaawansowani. Przykładowo o Vesemirze mówili, że zajmował się tylko mieczem, a część innych z Kaer Mohren również alchemią. Ale nie ma co o tym gadać, bo i tak do niczego się nie dojdzie, a twórcy kierowali się urozmaiceniem rozwoju postaci
    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Mam namyśli narzekanie "zachodu", że cRPG a nie można wybrać ani płci, ani rasy, ani wyglądu
    No początkowo nikt zakładano, że wiedźmin ma być Geraltem, cieszę się, że ostatecznie na tym stanęło. W innym wypadku wolałbym żeby już sami stworzyli własną, nową postać (albo pozwolili wcielić się w Eskela/Lamberta), zawsze wtedy człowiek lepiej się w klimat wczuwa.

Podobne wątki

  1. Rome 2 total war pomoc w rozwoju
    By ziutek913 in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 18:42
  2. Cofnięcie w rozwoju !
    By MajkelloKróllo in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 16:38
  3. Ścieżka ruchu
    By PLrc in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 10:10
  4. temat o rozwoju postaci spuentowany linkiem do pełnego FAQ
    By tengri in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •