Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

  1. #11
    Cześnik Awatar T&D TWC
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Poland
    Postów
    253
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Czyli są nowe frakcje i tak dalej czy to tylko nowa mapa dla Tatka?
    EDIT-nie ma nowych jednostek Ożessz kur... ja pierd.....
    W najbliższym czasie zmieni mi sie nick z ,,Turumbar and death" na ,,T&D TWC"

    ,,Kibel nie jest dla zabawy!!!" Marian Paździoch
    http://demotywatory.com/i/w/7/3378.jpg

  2. #12
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Jest nowa wielka mapa i poprzednie frakcje oraz jednostki. Zmian jest dużo. Pracują nad kolejnymi, dobrze, ze dali to co mieli do TATW. Nowa, wielka mapa, nowe ai, zmiany w muzyce. I skryptach, pogram to ocenię, na razie nie mam czasu. Osobiście wolę to co jest niż czekanie nie wiadomo ile na nowe frakcje i jednostki.

  3. #13
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Na razie odpaliłem kampanię Silvanami. Mroczna Puszcza robi takie wrażenie, że gacie spadają!
    Z tymi zmianami AI też prawda. Przeciwnik zachowuje się zupełnie inaczej, kampania zapowiada się naprawdę obiecująco.
    Myślę, że mnożenie frakcji bez umiaru psuje rozgrywkę.
    Ale mapa! Dla niej samej warto psuc kręgosłup przy komputerze!

  4. #14
    Gość

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Znalazłem chwilę i odpaliłem submoda i to co napisał poprzednik
    Arovist
    , podpisuję się pod tym...We wcześniejszych wersjach było tych nacji jak stonki ziemniaczanej, i najprawdopodobniej obecna ekipa, co przejęła schedę po porzednikach, też pewnie będzie dążyć do tego, ale póki co namawiam na spróbowanie gry na tej mapie Co do spolszczenia, nie ze wszystkimi nacjami działa, dlatego sugeruję zrobić kopię katalogu TEXT.

  5. #15
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Po niedzieli zrobię wersję spolszczenia bazującą na spolszczeniu Pathara1989 do TATW 3.2. Większość plików się nada, ale niestety coś pozmieniali w anicillaries przedmioty i świta oraz cechach generałów no trudno i paru innych plikach.

    Arovist jak możesz pograj i zobacz czy nie wywala ok?

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Czołem,

    Jeśli nie odpalisz "run after install.bat" to będzie wywalało z bitew.
    Gdy klikniesz ten plik - gra będzie chodzić gładko.
    Zrobiłem z 60 tur, bardziej ciesząc się poznawaniem planszy, niż rozgrywką "na serio" i nie miałem z tym problemów, żadnych zawieszek nie odnotowałem.
    W odróżnieniu od MOS, gdzie czas na przejście kolejki frakcji komputerowych pozwalał na zrobienie kanapki, tutaj trwa to dosłownie sekundę-dwie.
    Chyba naprawdę robili to macherzy.

    Z dotychczasowych spostrzeżeń:
    - bardzo ciężko idzie z dyplomacją. W MOS miałem od razu (przy pierwszej wizycie dyplomaty) prawa handlowe z Dale i Ereborem, a po odczekaniu kilku tur - również sojusze. Tutaj prawa uzyskałem, ale sojuszu nie chcą i basta.
    - nieopatrznie wlazłem jednostką w granice Dale i od razu zaatakowali, więc śpiesznie rejterowałem do puszczy. Ale w następnej turze nie było stanu wojny, lecz nadal "neutral". Nie wiem, jakim cudem.
    - AI komputera zadziwia. Przykład: dużą armią z Legolasem poszedłem się zwadzić z Mordorem. Obległem miasto licząc, że w następnej turze stojąca obok armia z nazgulem podejmie próbę deblokady i w jednej bitwie upiekę dwie pieczenie. A tu dupa - nazgul ruszył na moje zaplecze i szturmem wziął miejscowość z małym garnizonem (Haldir + jednostka włóczników). Odniosłem wrażenie, że bardziej chodziło o zabicie wielogwiazdkowego generała, niż o miejscowość. Tak czy siak kopara mi opadła z wrażenia.
    - w odróżnieniu od MOS dochody są niewielkie i trzeba kalkulować wyszkolenie każdego żołnierza. A małe armie powodują, że wynik bitew waży się na włosku.
    - w "Custom battle" ikony jednostek są bez zmian - takie jak w czystym TATW 3.2. Dostrzegłem, że tylko Wysokie elfy mają ikony (i jednostki - poza "mieczowymi tarczownikami" z 3 poziomu) takie jak w MOS.

    Jednym słowem gra zapowiada się wyśmienicie.

    Mam jeszcze taką uwagę (propozycję) i proszę, byście się do niej odnieśli.
    Chodzi o obie frakcje elfickie.
    Wydaje mi się, że jednostki elfów z najwyższego poziomu są zbyt słabe.
    Weźmy pod uwagę, że wielu Quendich miało za sobą wojaczkę w poprzednich erach i olbrzymie doświadczenie. A tu przychodzi do starcia wręcz z orkami i jest problem, bo w walce jest łeb za łeb.
    Biorąc pod uwagę niewielkie przychody, długi czas oczekiwania na kolejną jednostkę i znaczne koszty utrzymania jestem za zwiększeniem parametrów "attack" i "defence skill" z tych formacjach, bo to zwiększy balans gry. W moim odczuciu. Co myślicie na ten temat?

    Pozdrawiam,
    Arovist

  7. #17
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    W poście nr 1 wstawiłem spolszczenie do tego świetnego moda. Pograłem 100 tur, zero ctd, ai mnie pozytywnie zaskakuje. Jest dobry balans, dużo mniej woja na tej świetnej i ogromnej mapie i szybkie tury. Fajna muza. Gram Elfami Leśnymi Vh kampania i Medium bitwa. Żadna frakcja nie uległa zniszczeniu. Ani info o pierścieniu ani krucjat Saurona na razie nie było.

    Edit: Statystyki jednostek są być może do poprawy. Ale na razie chcę pograć na oryginalnych plikach z moda i zobaczyć jak to wyjdzie.

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Czołem!

    Znalazłem trochę czasu na grę i jest kilka spostrzeżeń:
    - potwierdzam dobry balans i to, ze komputer zaczął grac z głową; nie ma pierścienia, pierwsza inwazja na Edoras była około 80 tury, ok. 110 wysłano kolejną na Dol Guldur;
    - w moim odczuciu muza gorsza niż w MOS;
    - zbyt łatwa rekrutacja wojsk (grałem obiema frakcjami elfickimi), co mi przeszkadza, bo bitwy tracą na znaczeniu;
    - dochody są faktycznie średnie i podtrzymuję to, że należy szczególnie pilnie uważać, by armie się nie rozrosły. Jak dla mnie może być, bo kampania jest dzięki temu ciekawa;
    - przyrost ludności jest ok, nie zauważyłem równic do poprawionej wersji MOS 1.41;
    - na mapie bitewnej zdarzają się mini przycinki muzyki, ale mi to w sumie nie przeszkadza;
    - jest błąd na mapie bitewnej. Chodzi o most nad rzeką między Imladris a Górami Mglistymi. Błąd polega na braku możliwości przeprawy na drugą stronę (niedostępne urwiska). Dodatkowo w chwili naciśnięcia rozmieszczania oddziałów połowa od razu ginie, a bitwy i tak nie można rozegrać. Posprawdzam jeszcze inne takie miejsca, ale na to trzeba wiele tur wieloma frakcjami. Słowem - poznać cała mapę.

    A duże armie się pojawiają, nie bój żaby, i wtedy jest problem...

    Poza tym jest fajno

  9. #19
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Jasne, tzn. te armie nie są duże w porównaniu z MOS, duże bitwy robię ręcznie. Fakt w MOS muza lepsza, ale ta z DaC jest napewno lepsza od podstawki. Może za jakiś czas wrzucę na DaC muzę Kaisera zobaczę.
    Edit: Pierścień jednak jest, zdobyłem go. Krucjaty Saurona też, pierwsza była około 100 tury.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    137
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Submod Divide and Conquer wersja pod TA. 3.2

    Ja patrzałem na mapę i znalazłem parę zastrzeżeń może źle szukałem ale pierwsze strony google ani encyklopedia nic nie mówi na tem.
    -dun darach
    -bar-i-donyonach
    -angsul
    To znalazłem jak szukałem ''po łebkach''
    Oczywiście mogą być zmyślone miejscowości.
    Ja mam pyt. Jak wyglądają jednostki ? Jak w TA ?
    I czy zmienili wyglądy miast bo mapie widzę że tak?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Divide and Conquer - Wersja 2.2 wydana!
    By lukaszcbc in forum Divide and Conquer
    Odpowiedzi: 607
    Ostatni post / autor: 26-04-2019, 10:17
  2. Lands to Conquer Gold
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 16:48
  3. Realm Divide Mod
    By Kyuzo in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 10:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •