Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Najbardziej historyczny mod

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Najbardziej historyczny mod

    Jaki jest najbardziej historyczny mod do Romy i do tego w polskiej wersji jezykowej?

    PS. mam nadzieje, ze temat umiescilem w dobrym miejscu

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej historyczny mod

    Ciężko mi powiedzieć o modach w wersji Polskiej, bo sam nigdy na to nie patrze czy jest ang czy pol. Jednak najbardziej historycznym wg. mnie jest Euroba Barbarorum w wersji 1.2. Innym modem godnym polecenia, wręcz takim wstępem do EB jest Rome Total Realism. Roma Surrectum, z tego co oglądałem też wygląda ciekawie. Niech inni się wypowiedzą, natomiast ja osobiście polecam Europa Barbarorum.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej historyczny mod

    gralem w EB kiedys i przestalem bo najwiekszym problemem dla mnie bylo to, ze wszytko jest tam po angielsku a niestety znajomosc tego jezyka u mnie strasznie kuleje i ze slownikiem nie chce zabardzo siedziec przed gra

  4. #4
    Gość

    Re: Najbardziej historyczny mod

    Napewno Europa Barbarorum na pierwszym miejscu(ci którzy grali wiedzą OCB).Rome total realism ,powiedzmy ze tez, ale raczej z sub-modowany(bo sam czysty ,bez zmian w plikach raczej nieee).Roma surrectum nowa wersja 1.6 to raczej coś pomiedzy tzw.Grywalnością a historycznością..choć stawiał bym bardziej na poprawna grywalnośc(ale bedzie nowa wersja 2.0 w moim odczuciu, bedzie to wielki konkurent EB).Moge ci polecić polski mod The Great Ancient World 2(choc wiele jednostek jest z podstawki,ale b. przyjemny projekt ,tez historycznie ok.).Sa tez modyfikacje pod BI z pod znaku INVASIO BARBARORVM (IBFD) ,jesli iteresuje cie schyłek antyku to ten projekt jest dla ciebie.
    Jesli interesuje cie Grecja to: Rise of Persia (ROP),The Greek Wars (TGW) czy Diadochi - Total War (ALX).Jest tez wspaniała modyfikacja
    Paeninsula Italica (BI) ,historyczny z masa nowych jednostek a opowiada o podboju Italii( gdy jeszcze Rzymowi brakowało dużo do potęgi),prezentuje sie b.dobrze mimo ze jeszcze to beta(polecam).Zareklamuje tez
    Fall of the Republic - Rise of the Empire (BI) paczka modyfikacji ,kampania Juliusza Cezara w Galii, wojna domowa ogólem te mody koncentują uwage na I w p.n.e.
    Bedzie tez juz na dniach Ancient Empires Elysium (AEE), mod naszego rodaka Limesa. Wiesz zawyczaj wiekszosc modyfikacji o czasach starożytnych poprawia podstawke ,urealnia i na ile to możliwe stawia na historyczność.TE ktore wymieniłem wiodą prym jesli chodzi o te sprawy.Pozdrawiam
    PS>Warto sie uczyć jezyka, bo jak narazie takiego super moda w wersji Poland nie ma( a np.AEE choć robiony przez naszego to i tak bedzie po ang.)

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej historyczny mod

    to wychodzi mi, za dalej pozostaje mi tylko EB i to po angielsku...
    szkoda, ze nic nie ma po polsku...

    PS. The Great Ancient World 2 jest po polsku czy tez po ang?

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej historyczny mod

    Cytat Zamieszczone przez Bajbars
    to wychodzi mi, za dalej pozostaje mi tylko EB i to po angielsku...
    szkoda, ze nic nie ma po polsku...

    PS. The Great Ancient World 2 jest po polsku czy tez po ang?

    Po polsku, bo to Polski mod

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej historyczny mod

    Co prawda nie po polsku - ale nadmieniłbym o Invasio Barbarorum: Flagellum Dei (jako całości) i o modzie (w ramach rodziny IBFD) o nazwie SOMNIUM APOSTATE IULIANI. Obecnie ukazała się beta 3 wersji - i rany, zamiata. Barbarzyńcy na granicach, Rzym podzielony i słaby, bunty - nielicho trzeba się namęczyć. I piękne tekstury, zróżnicowanie jednostek, rekrutacja jednostek elitarnych tylko w niektórych prowincjach (w różnych miastach można rekrutować a potem uzupełniać np. oddziały Comitatenses Lanciarii, Mattiari, Herculiani czy Iovianii - wszyscy mają różne statystyki, zdolności specjalne i mundury, dodatkowo podział na Seniores i Iuniores - cacy). Z grubsza chłopaki czytali Notitia Dignitatum. Odkurzyłem Romka po nieudanym romansie z Empire - i walcze...

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej historyczny mod

    tamto, ze jest po ang dotyczylo naszego ancient war?


    no to co w takim razie jest po polsku bo juz nie czaje...

  9. #9
    Gość

    Re: Najbardziej historyczny mod

    Cytat Zamieszczone przez Bajbars
    tamto, ze jest po ang dotyczylo naszego ancient war?


    no to co w takim razie jest po polsku bo juz nie czaje...
    The Great Ancient World 2 jest po polsku
    Mody są różne, mają różny nacisk położony na oddanie realiów danej epoki, dlatego jest z tym różnie...Generalnie wszystkie modyfikacje, wnoszą coś dobrego, a od gustów i zainteresowań modujących, uzależnione jest jakie nacje, czy aspekty gry są poprawione
    pozdrawiam

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najbardziej historyczny mod

    to dobrze, ze po polsku. ja osobiscie szukam moda gdzie ramy czasowe obejmuja minimum wojny punickie i jeszcze jak sie da to pyrrusa oraz do czasow np sulli lub puzniejszych.

    z gory dziekuje za udzielanie sie w tym temacie i pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Submod historyczny
    By darius_d in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 20:33
  2. Konkurs Historyczny - Nowożytność
    By Sareth4 in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 263
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 18:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •