Zobacz wyniki ankiety: Jaki wolny rynek popierasz?

Głosujących
12. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Wolny rynek a'la Petecki

    9 75.00%
  • Wolny rynek a'la JKM

    2 16.67%
  • Nie popieram wolnego rynku

    1 8.33%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Ankieta na wos

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Ankieta na wos

    Walczę o szóstkę z wosu i potrzebne jest mi wasze wsparcie. Mam przeprowadzić ankietę więc postanowiłem zadać pytanie - jaki wolny rynek popierasz?

    1. Odpowiedź pierwsza - wolny rynek a' la Petecki, ograniczenia tam gdzie są potrzebne do usuwania złych skutków jego działania. Przykład - http://ekaton.tv/?p=171
    2. Hardkorowy kapitalizm a'la Korwin Mikke, niemal bez ograniczeń
    3. Trzecia opcja - wolicie system etatystyczny, syndykalistyczny, komunistyczny bądź inny, który nie jest związany z wolnym rynkiem

    Proszę o odpowiedzi najpóźniej do czwartku (w piątek prezentuję).

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ankieta na wos

    A czemu nie wolny rynek wg Smitha, Ricardo albo Misesa chcesz 6 z wosu a sięgasz po jakiś oszołomów typu JKM zamiast klasyków z dziedziny ekonomii...

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ankieta na wos

    Wg Misesa to będzie taki jak wg Peteckiego chyba.

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ankieta na wos

    To będzie czy chyba będzie? W takim razie JKM jest odpowiednikiem czego? Jakiś Petecki kontra gimnazjalne guru wiedzy o wszechrzeczy JKM. Trochę niepoważnie to wygląda.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ankieta na wos

    Cytat Zamieszczone przez fenr1r
    To będzie czy chyba będzie? W takim razie JKM jest odpowiednikiem czego? Jakiś Petecki kontra gimnazjalne guru wiedzy o wszechrzeczy JKM. Trochę niepoważnie to wygląda.
    Myślę, że to są ciekawie odmienni od siebie przedstawiciele szkoły wolnorynkowej (o poglądach Peteckiego robiłem ostatnio prezentację) tzn. reprezentują dwa różne sposoby patrzenia na kapitalizm. Petecki chce go trochę ograniczć, Korwin chce anarchii.

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ankieta na wos

    Powinieneś dodać możliwość "inne".
    ''Polski most, Niemiecki post i Cygańskie nabożeństwo - wszystko to błazeństwo.''

  7. #7
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ankieta na wos

    Jeżeli chcesz podejść do tematu poważnie, to zamiast felietonistów powinieneś sięgnąć po idee uznanych autorów i badaczy z dziedziny ekonomii (choćby szkoła austriacka i chicagowska), albo porównywać faktyczne modele, które istnieją w rzeczywistości (model anglosaski, nordycki, reński).

  8. #8
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Ankieta na wos

    Za taką ankietę miałbyś dostać 6 na koniec? Ździebko to nieuczciwe względem reszty świata . Zresztą sama ankieta sama w sobie jest słaba.

    3. Trzecia opcja - wolicie system etatystyczny, syndykalistyczny, komunistyczny bądź inny, który nie jest związany z wolnym rynkiem
    Czemu wymieniłeś kilka systemów a nie po prostu napisałeś "inny"? No i są inne związane z wolnym rynkiem.

    Sama ankieta w tak szczątkowej formie to by mogła brzmieć: "wolisz wolny rynek niemal bez ograniczeń?". No i odpowiedzi "tak", "nie", "nie jestem za wolnym rynkiem". W sumie twoja ankieta wygląda bardzo podobnie co twój nauczyciel powinien z łatwością przejrzeć.

  9. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 910
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ankieta na wos

    Niestety muszę się przyłączyć do chórku - dla mnie odpowiedzi niezrozumiałe, może poza opcją nr 3, czyli "wszystkie inne". Jakby to miało być konkretne, to byś musiał zacząć od anarcho-kapitalistów(np. H.H. Hoppe czy M. Rothbard), przez minarchistów(Ayn Rand, L. von Mises, F.A. Hayek), po tzw. szkołę chicagowską(M. Friedman). Gdzieś by jeszcze wypadało umieścić klasycznych liberałów(A. Smith, D. Ricardo, J.B. Say), pewnie gdzieś w obrębie drugiej i trzeciej wymienionej przeze mnie. A na koniec w grupie czwartej można umieścić wszystkie kolejne poziomy piekła, czyli etatyzm, faszyzm, socjalizm, komunizm, itp.
    Lepiej byś wypadł z całą prezentacją, gdybyś się w swojej pracy powoływał na ekonomistów i filozofów z konkretnym dorobkiem i wkładem w myśl liberalną/libertariańską, a nie na blogerów, felietonistów czy kabareciarzy. To by Ciebie zmusiło do poczytania czegoś więcej i rozwoju, a może nawet niechcący też kogoś innego w klasie
    Kto poświęca wolność na rzecz bezpieczeństwa nie zasługuje na żadne z nich. B. Franklin
    Chciałem znaleźć wytłumaczenie dla bytu. Nie potrzebuję żadnego usprawiedliwienia dla bytu, ani żadnego słowa uświęcającego moje istnienie. Ja usprawiedliwiam i uświęcam. Ayn Rand "Hymn"

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 007
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Ankieta na wos

    Niestety muszę się przyłączyć do chórku - dla mnie odpowiedzi niezrozumiałe, może poza opcją nr 3, czyli "wszystkie inne". Jakby to miało być konkretne, to byś musiał zacząć od anarcho-kapitalistów(np. H.H. Hoppe czy M. Rothbard), przez minarchistów(Ayn Rand, L. von Mises, F.A. Hayek), po tzw. szkołę chicagowską(M. Friedman). Gdzieś by jeszcze wypadało umieścić klasycznych liberałów(A. Smith, D. Ricardo, J.B. Say), pewnie gdzieś w obrębie drugiej i trzeciej wymienionej przeze mnie. A na koniec w grupie czwartej można umieścić wszystkie kolejne poziomy piekła, czyli etatyzm, faszyzm, socjalizm, komunizm, itp.
    Czyli co? Anarcho-kapitaliści chcieliby wprowadzić raj na ziemi tylko trzeba by ludzi trochę pozmieniać, bo ich natura nie bardzo pasuje do szlachetnej idei?
    Taka sama utopia jak komunizm...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ocena gry(ankieta)
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-06-2017, 16:43
  2. Ulubiona frakcja - ankieta
    By Ensis in forum Frakcje
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 21:20
  3. Ankieta - Typery!
    By Dyktator in forum Scena multiplayer
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 14:16
  4. Frakcja do kampanii: ankieta
    By Arroyo in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 13:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •