Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysły CA

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysły CA

    Tym razem dostajemy naprawdę ważne info, wyłącznie pisane. Zmienia to spojrzenie na grę. Radzę dokładnie się wczytać.

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... st12887735

    Oto omawiany tekst:

    [spoiler:3p0nf1xr]Hi all,

    For today’s update I will be going into more depth on two areas of the campaign map gameplay. Provinces and regions and how armies and generals work.

    Provinces and regions

    For Rome II we wanted to make an epic scale campaign map, and as part of that we wanted to have more regions than any previous Total War game. Rome II has 183 land regions, the most of any Total War game and almost double the original. To accommodate this we have overhauled how regions work, and also introduced provinces.

    A region is a single settlement and the area around it. You can construct buildings, raise armies, recruit agents and manage happiness and taxes for each one. The old resource buildings that existed outside of settlements in Empire, Napoleon and Shogun 2 no longer exist, those resources are now part of settlements.

    Provinces are groupings of between 2 and 4 regions. The regions in a province can be owned by individual factions, and can be taken as normal. If you own the whole province then you can pass edicts which provide various bonuses for the province. All the construction options for a province can be managed from a single screen and happiness is also on a province level for a faction. So if you own a province of 3 regions and it has unhappiness problems, the lowest happiness region will rebel but it will be based on the happiness of the province as a whole.

    One settlement in each province is the province capital. This has more building slots and has a city siege map when assaulted. The other settlements are minor settlements, their core building reflecting the region speciality and providing bonuses based on that. When a minor settlement is attacked, a normal land battle takes place with the settlement off in the distance.

    Both province capitals and minor settlements have garrisons that will defend them if they are attacked.

    We’ve made the change that not all settlements provide siege battles due to the sheer number of regions, as we don’t want the game turning into a siege fest. Even in Shogun 2, with its geography that is very good at making battles happen away from settlements, the majority of battles were sieges. With the more open geography of Europe we wanted to make sure that players don’t end up fighting endless siege battles. We also want the siege battles you do fight to be bigger and better than ever before, so making them less frequent but more interesting helps make that happen.

    Armies and generals

    First things first, you cannot have an army without a general and there is a limit to the number of armies you can have at any one time. This limit is tied into how much power a faction has, this works similar to the fame system in Shogun 2.
    This limit is being put in place for a variety of reasons. A big one is to make battles more decisive, by having the number of armies limited losing one is a much bigger deal and means, much as you would expect, that a single battle can have a large impact on a war. The introduction of army traditions also makes them more valuable as each can be made unique and having a limit makes each army more precious. It also adds more choices in how you use them, as you must balance how many armies you have attacking and defending to provide enough protection to your nation as well as being able to go on the offensive, and changing that balance depending on the situation at any given moment in a campaign.

    You raise an army from a settlement, and then you have to appoint a general to lead it. You then recruit units to it by selecting the army. When recruiting your army will enter muster mode and it cannot move in this stance.

    As mentioned in the most recent Rally Point, your army can be named and you can change its emblem. It can also gain traditions as it fights and gets experience.

    Generals still have skills and traits. New skills can be chosen as a General gains experience. Traits are given based on what a General does.

    As there are no longer resource slots outside of settlements, armies now have a raid stance. This reduces their upkeep. If they are in enemy territory it also gives some money as income, if it is done in friendly territory it additionally causes unhappiness.

    Because the number of armies is limited and the automatic garrisons can only protect against so much, the new forced march stance is a great way to move around the campaign map quickly. It gives a large bonus to movement distance, but the army cannot attack that turn and if it is attacked the units in it will suffer a morale penalty.

    If an army loses its General a new one can be appointed straight away.


    I hope this update answers some of your questions about the campaign, and explains how a lot of the new campaign map features tie into each other to provide a very different and better gameplay experience compared to any previous Total War game.
    Cheers,
    Jack[/spoiler:3p0nf1xr]


    W skrócie - masa forumowiczów na TWC bije fanfary Lustedowi. Czasem sądzę, że tam piszą na oślep swoje zachwyty, cokolwiek CA napiszą, czego dowodem jest Rally Point o kampanii, gdzie było zero konkretów a wielkie pianie z zachwytu. Przez pierwsze kilka stron tematu o Rally Point 13 były wyłącznie posty: Great, amazing!~I love you will and Craig! Ludzie dają sobie nawet repy nawzajem, o ile jeden przerasta drugi ilością i sposobem wchwalania członków CA. Wcale tutaj nie przesadzam. Z kolei posty krytyczne traktowane są z agresją i wyzywaniem od trolli.

    Wróćmy do info. Wg mnie to tylko na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie - system regionów, któe skłądają się na prowincje. Problem zaczyna się w momencie terminu - oblężenie. Dla mnie to niezła lipa, bo z tekstu wynika, że tylko stolice prowincji da się oblegać, a przy pozostałych regionach będzie wyłącznie bitwa - w oddali, której będzie widać miato. Co jeśli dana prowincja ma 3 ważne regiony? Wiemy przecież że Pergamon, Efez i Rodos są regionami w jednej prowincji. Wyobraża sobie ktoś, że tylko jedno z tych 3 miast uświadczymy oblężeniem? Jeśli Pergamon będzie stolicą to atakując Efez lub Rodos będziemy widzieć miasto tylko z oddali zwykłej bitwy. Co do tych limitów armii powiem tylko tyle - czy kilka miesięcy nie słyszeliśmy, że ma być odwrotnie?
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: System oblężeń regionów oraz liczebność oddziałów

    Kolejna "super" wypowiedz zarozumialca-czyt. Lusteda.
    Przeczytalem to kilka razy I dalej nie za bardzo rozumiem co ma na mysli mowiac-limit armii.Czy to oznacza ze na przyklad majac jedna prowincje bedzie mozna meic tylko jedna armie?Czy tez limit armii bedzie zalezec od ilosci populacjii w panstwie?
    No I po co dziela prowincje na region skoro mozna oblegac tylko stolice-a reszta to bedzie bitwa w polu.Jaki to ma sens?Naprawde tesknie za Kieranem-ten tez klamal ale przynajmniej znal sie na tym I robil to dobrze...jak dla mnie Lusted powinien miec zakaz publicznego wypowiadania sie.
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  3. #3
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: System oblężeń regionów oraz liczebność oddziałów

    Na szybko - limit i specjalizacja armii to dla mnie zmiana na lepsze. Wreszcie nie będzie tak, że Twoje ogromne państwo będzie miało tyle armii co jednoprowincjowy kmiot, skończy się tłuczenie kolejnych stacków AI, a bitwy będą bardziej roztrzygające.
    Nie dzielą prowincji na regiony, tylko dodają prowincje jako wyższy stopień administracji - w poprzednich TW były same regiony, teraz ich grupy będą tworzyć prowincję (np. Italia) - jak zdobędziesz wszystkie regiony prowincji to będziesz miał określony bonus. Ciężko mi się wypowiedzieć, czy oblężenie tylko w "głównym" regionie to dobry pomysł - z jednej strony dla mnie im mniej oblężeń tym lepiej, z drugiej np. na wyspach powinny być ufortyfikowane stolice, a tu może ich zabraknąć.

    Co do tych limitów armii powiem tylko tyle - czy kilka miesięcy nie słyszeliśmy, że ma być odwrotnie?
    Hmm? Nie kojarzę takiej wypowiedzi, a raczej jestem na bieżąco.
    Edit: KLA, naprawdę trzeba zakładać oddzielny temat do każdego nowego info? I nie liczebność oddziałów, a limit armii, trochę siejesz dezinformację nazwą.

  4. #4
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: System oblężeń regionów oraz liczebność oddziałów

    Wiesz to jest coś nowego, całkiem. Powinno być widoczne, a nie zniknąć gdzieś w tłumie postów. Nie miałeś nigdy czegoś podobnego, że nie każdy region możesz oblegać. Dla mnie to porażka - tylko jedno miasto z tych: Efez, Pergamon i Rodos - możemy oblegać, a obok pozostałych będzie jedynie zwykła bitwa z miastem widocznym gdzieś tam w tle. To duży minus. Dali niby dużo regionów, z których tak naprawdę można oblegać z max 1/4, bo te prowincje mają ok. 4 regionów. Nie wiem jak to rozwiążą w innych miejscach bo cały wschód jest usłany wielkimi miastami czy znanymi z historycznych oblężeń m.in. Jerozolima, Babilon, Persepolis, Alexandria, Antiochia, Tyr, Seleukia, Pergamon, Efez, Rodos - z których teraz wiemy, nie wszystkie da się oblegać. Tłumaczenie, że uniknie to setek niepotrzebnych oblężeń jest marne, ponieważ wielu graczy lubi oblężenia. 2 oblężenia w Italii, 1 w Grecji, 2 w Azji Mniejszej - to spłyca grę.
    Liczebność oddziałów też Lusted podawał - max 20, gdzieś w postach niżej to jest, bo sporo się dziś wypowiadał. http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 29/page105 Zmienię jednak nazwę tematu.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2011
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Tylko że CA w Rome 2 daje nam około 300 tur. Na całej mapie są 183 prowincje. Dodatkowo oblężenie jednej prowincji będzie trwało kilka tur. I teraz CA żeby dać szansę graczom na podbicie całej mapy zmniejsza ilość oblężeń. Jak dla mnie jest to fatalne rozwiązanie.

    "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska."
    Józef Piłsudski

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Dla mnie dobry by był system albo-albo. Albo oblężenie albo bitwa koło miasta rozstrzygająca jego losy. I wilk syty i owca cała.

  7. #7
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    No nie wiem, nie wyobrażam sobie, żeby banda słabo zorganizowanego garnizonu stanęła do bitwy bez kłucia w tyłki przez egipskich bogów w stronę bramy.
    Pozdrawiam
    ; )

  8. #8
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Cytat Zamieszczone przez Anymou$
    Dla mnie dobry by był system albo-albo. Albo oblężenie albo bitwa koło miasta rozstrzygająca jego losy. I wilk syty i owca cała.
    A dla mnie bez sensu....dlaczego mam bic sie obok miasta skoro ono jest np.ufortyfikowane?Owszem wyjscie z miasta gdy koncza sie zasoby to co innego-ale zmuszenie mnie do bitwy w polu bez wczesniejszego oblezenia jest dla mnie totalnym niewypalem...Moze Lusted nie radzi sobie z oblezeniami I troche chce sobie w ten sposob uproscic rozgrywke
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Ciekawe jak to wyjdzie w praniu. Przydałby się jakiś gameplay, bo póki co możemy tylko gdybać jak to będzie wyglądać. Widać, że CA chce wprowadzić jakieś zmiany i to jest dobre. Podobają mi się pomysły z limitem armii (poprzednie TW miały to do siebie, że w pewnym momencie przestało się przykładać do kazdej armii i masowo rekrutowano kolejne armie bo były na to pieniądze) i mniejsza liczbą oblężeń, chociaż forma w jakiej chcą to zrobić trochę mniej.

    Niech pokażą wreszcie jakiś gameplay, bo chcę zobaczyć jak to się wszystko sprawuje w praniu!

  10. #10
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Cytat Zamieszczone przez cyborgowiec97
    Tylko że CA w Rome 2 daje nam około 300 tur. Na całej mapie są 183 prowincje. Dodatkowo oblężenie jednej prowincji będzie trwało kilka tur. I teraz CA żeby dać szansę graczom na podbicie całej mapy zmniejsza ilość oblężeń. Jak dla mnie jest to fatalne rozwiązanie.
    183 regiony. Prowincja składać się będzie z kilku regionów. Przykład prowincji podanej przez Lusteda - Asia składa się z 4 regionów - Efez, Pergamon, Rodos, Pessinus. Z czego łatwo widać, który region jest stolicą - ma większą czcionkę. Tak więc Efez będzie można oblegać, a Pergamonu już nie. Podobna sytuacja ze Spartą i Atenami.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowe forum - temat główny/pomysły/nowości
    By Riko in forum Forum Totalwar.org.pl
    Odpowiedzi: 487
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 14:38
  2. [ROZWIĄZANE] Liczebność jednostek
    By mati28725 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 19:12
  3. Lista Regionów - Resource
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 11:55
  4. liczebność jednostek
    By Akkar in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 18:38
  5. zmniejszona liczebność oddziałów
    By gaki in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 18:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •