Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Wątek: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysły CA

  1. #11
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    To kompletna porażka, o ile informacja o limicie armii jest dobra to ta z oblężeniami jest fatalna. Myślę że to wynika z tego że nie chciało im się robić zróżnicowanych miast więc wymyślili że od teraz będzie bitwa zamiast oblężenia. Co swoją drogą jest bez sensu bo jacy obrońcy porzucali by ufortyfikowaną pozycję aby iść na rzeź i stracić jakiekolwiek szanse na obronę.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  2. #12
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    W romku1 miasta albo głodziłem albo wygrywałem na automacie.
    Natomiast w bitwie obronnej już dowodziłem ręcznie. Widok ciał wrogów na ulicach moich miast. hehe

    Po tym zostaje jeszcze kwestia o które miasta będzie można walczyć? Np. na Sycylii: Syrakuzy czy Lilybaeum.
    Jestem raczej na nie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #13
    Asuryan
    Gość

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Z jednej strony spłyca to rozgrywkę... z drugiej chociażby podczas II wojny punickiej ile bitew było oblężeniami miast? A zresztą i tak już kupiłem grę w preorderze

  4. #14
    Podstoli Awatar Poliorketes
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    497
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Na łatwiznę idą Wiem, że część graczy nie lubi oblężeń, ale przecież nie wszystkie trzeba ręcznie rozgrywać, można z automatu albo jeśli ma się dużo przewagę liczebną garnizon kapituluje i miasto nasze.

    Teraz naprawdę czuje się zrolowany. Zamiast 180 pełnowartościowych miast, będzie raptem 30-50 prowincji w starym Rome1/Medievalowym stylu. Reszta de facto będzie robiła za ozdobę na mapie, bo co to za miasto, które nie ma murów?!

    Nim bliżej premiery tym bardziej czuje się robiony w *****.

  5. #15
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Zastanowiłem się.
    Na terenach barbarzyńców ten pomysł jest do zaakceptowania. Przy założeniach że będzie tam dużo biednych prowincji otoczonych tylko palisadą.
    Natomiast na ziemiach cywilizowanych żadną miarą tego pomysłu nie potrafię sobie wyobrazić.

    Mam nadzieje że będę mógł zagrać sobie Syrakuzami, i nie bardzo widzi mi się to że moi Hoplici nie będą mogli bronić tego miasta bo np. stolicą regionu zostanie wybrany Kartagiński Lilibaeum.
    Ja bardzo lubię bawić się w ostatni bastion na który umieszczam na jakiejś wyspie. A tu mogę być pozbawiony tej opcji.
    Chyba że planują wykorzystać podobny patent jak w rise of nations. I tak bitwa o Rodos zawsze będzie się zaczynała od desantu na plaże pod ostrzałem łuczników i wrogich statków.

    Pytanie właściwe brzmi ile i które miast będzie mogło się być oblegane? Czy nie powstaną luki w mechanice?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #16
    Wojski Awatar Robb20
    Dołączył
    Apr 2013
    Lokalizacja
    Gliwice
    Postów
    99
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Skoro są to dopiero pomysły, to znaczy, że nie ma ich jeszcze w grze i nie wszystkie
    mogą być wprowadzone Tak na pocieszenie.

    System oblężeń to jakaś ogromna porażka. Czyli jak będe miał dlc ze spartą czy atenami to nie będe mógł się bronić za murami? Im bliżej premiery tym bardziej mnie zniechęca do kupna tego tytułu.
    Oby ta prezentacja z 22 czerwca z mapą kampani nie ogazała się gwoździem do trumny R2.

  7. #17
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Cytat Zamieszczone przez Poliorketes
    Na łatwiznę idą Wiem, że część graczy nie lubi oblężeń, ale przecież nie wszystkie trzeba ręcznie rozgrywać, można z automatu albo jeśli ma się dużo przewagę liczebną garnizon kapituluje i miasto nasze.

    Teraz naprawdę czuje się zrolowany. Zamiast 180 pełnowartościowych miast, będzie raptem 30-50 prowincji w starym Rome1/Medievalowym stylu. Reszta de facto będzie robiła za ozdobę na mapie, bo co to za miasto, które nie ma murów?!

    Nim bliżej premiery tym bardziej czuje się robiony w *****.
    Nie aż taką ozdobę, normalnie je rozbudowujesz, ściągasz z nich podatki i trzymasz garnizon. Jedyną różnicą jest brak murów. Rozwiązanie jest mocno kontrowersyjne i sam nie wiem, co mam myśleć, ale chcę najpierw zobaczyć gameplay, by się wypowiedzieć więcej.

    Poza tym nie wiem w sumie co tu jest pójściem na łatwiznę? Przecież to nie problem zrobić kilka niemal identycznych modeli miast z murami i rozdzielić je na 183 prowincje, jak w Rome i Medievalu 2, gdzie miałem naprawdę dość oblężęń. Jeżeli zamiast tego dostaniemy tylko kilkadziesiąt modeli miast, ale za to na poziomie (albo chociaż zbliżonych) Kartaginy, to... może nie będzie źle.

  8. #18
    Asuryan
    Gość

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Cytat Zamieszczone przez Grogmir
    Poza tym nie wiem w sumie co tu jest pójściem na łatwiznę? Przecież to nie problem zrobić kilka niemal identycznych modeli miast z murami i rozdzielić je na 183 prowincje, jak w Rome i Medievalu 2, gdzie miałem naprawdę dość oblężęń. Jeżeli zamiast tego dostaniemy tylko kilkadziesiąt modeli miast, ale za to na poziomie (albo chociaż zbliżonych) Kartaginy, to... może nie będzie źle.
    Dokładnie, tym bardziej że tych miast będzie około 60, a na pewno nie mniej niż 45 (prowincje składają się z od 2 do 4 prowincji, wiec średnio wychodzi z 3).

  9. #19
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Jakoś by to rozwiązali jak w rzeczywistości lepiej. W rzeczywistości jest armia agresywna i bierze to, co nie jest się w stanie wybronić, oblega to co sie broni i jest w stanie stawiać opór, jeśli ma po co odwlekać wywieszenie flagi. Glównie po to by czekać na tych ktorzy przybedą by stoczyć walną bitwe w otwartym polu lub pod murami miasta. O ile ma kto przyjsc bo jak nie to "dupa zbita". Tak to jakoś bywało z bliższym czy dalszym podobienstwem do rzecywistosci w poprzednich odsłonach. Nie pamietam czy w tych najstarszych tak było, moze i w jedynkach Shoguna i Medievala nie. Ale potem już od Rome tak

  10. #20
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    228
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: System oblężeń regionów i liczebność armii - nowe pomysł

    Niezbyt mi się to podoba... zawsze w R1/M2 starałem się doprowadzać do oblężeń bo dawały mi satysfakcje - w obronie trzymać kurczowo bram włóczniami, a w ataku szarża na brame i wypierać obrońców!
    A teraz wynika iż ok 60 prowincji w grze będzie można tak podbić/bronić. Czuję się lekko oszukany czyt. zrobiony w BAMBUKO, twórcy ciągle szpanowali tymi 183.. nazwijmy to terenami, więc wydawało się łooooooo super! będzie podbojów że hej!
    A wynika iż 1/3 z tego będzie PRAWDZIWYMI jak ze starych części prowincjami... Jak chce mieć walke w polu, to sam ją robię wystawiając armię/atakując w terenie.

    Reasumując, jak pojawiły sie pierwsze zapowiedzi/info o R2 byłem wniebowzięty, ale im krócej do premiery i więcej info wychodzi, to coraz bardziej zaczynam olewać R2 i rezygnować z zakupu. A to nie dobrze..

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowe forum - temat główny/pomysły/nowości
    By Riko in forum Forum Totalwar.org.pl
    Odpowiedzi: 487
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 13:38
  2. [ROZWIĄZANE] Liczebność jednostek
    By mati28725 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 18:12
  3. Lista Regionów - Resource
    By Salvo in forum Poradniki do Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 10:55
  4. liczebność jednostek
    By Akkar in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 17:38
  5. zmniejszona liczebność oddziałów
    By gaki in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •