Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Poprawki od towarzysz_pancerny

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Poprawki od towarzysz_pancerny

    Pełna aktualizacja poprawek. Skoro już zrobiono mi ten temat (przeniesiono z dyskusji ogólnej) poczułem sie zobligowany do bardziej wyteżonej pracy której rezulataty załączam. Włącznie z poprawą AI. Mysle że obecnie mod w wersji beta jest nie tylko moim zdaniem ale obiektywnie rzecz biorąc po prstu bardziej grywalny. Jakgdyby "dokonczony na tym etapie". Zrównoważony w stylu płynniej chodzacych total warów. Jest tam pare dodatkow jak niektóre litewskie jednostki (z ikonkami) dodane polsce. W sumie to masa poprawek które moze kiedys w przypływie rozspamowania wylicze. Jak ma juz wiec być w osobnym temacie - to niech bedzie pełną gebą:

    http://www.sendspace.pl/file/e025b2fb2e82fe165c2d7ab

    Bazą jest pełna wersja moda stąd w wersji 9.5 + poprawka запла

    ZAKTUALIZOWANO DO WERSJI ABSOLUTNIE GRYWALNEJ

    Nawet jeśli nikt by tego nie sprawdzał - sam wiem że nie wisi już teraz byle co, jak już ma wisieć temat

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna - NOWA WERSJA 0.9.5

    he,he pierwsze zagranie w OiM i myśl, zmniejszyć zasięg ruchu, autentycznie. Problem w grach, jak to zrobić w turach z jednostką czasu.

    Dzięki za pliki, po pograniu podzielę się wrażeniami.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Poprawki od towarzysz_pancerny

    @ towarzysz

    Odpalałem na 0.95+path+spolszczenie + 3 twoje pliki - w tej kolejności i niestety wywala do windy

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna - NOWA WERSJA 0.9.5

    Cytat Zamieszczone przez Stary Marcin
    @ towarzysz

    Odpalałem na 0.95+path+spolszczenie + 3 twoje pliki - w tej kolejności i niestety wywala do windy
    Poprawka o nazwie "запла" też musi być, absolutnie wszystko co tu na forum dają w zestawie w temacie moda. Najaktualniejszą wersje mam. Spolszczenie akurat tu nie gra wiekszej roli w sensie czy jest bądź go nie ma. Po prostu obojetne gdyż to sie nie sprzęga "w tą stronę". Jakby co, i gdyby wyrażał ktoś chęci, przesle oryginalne pliki gdyby ktoś nie zrobił sobie kopii. Inna rzecz, że przy niezgodności wersji i oryginały wywalą... trzeba by sprawdzić po instalacji czy czysta gra poszła. Następnie warto by po kazdym z trzech plików sprawdzić czy wywala i znaleźć w ten sposób plik wywalający. Głowy w sumie nie dam że nie zostawiłem jakiegoś babola bo może i za szybko wysłalem, bez testowania na gołej wersji (A u siebie mam wiecej zmian i coś mogło w sumie nie sprzęgnąć, nie jest to wykluczone) Ale przejrzałem te pliki pare razy, a dużo miejsc do przejrzenia nie ma, jak wiem na co patrzeć, by już nie dodawać "a wiem"- nieuchronnie warunkującego zbędnego w tym miejscu a koniecznego dla podkreślenia własnej skromnosci "śmiecha". Ad rem: najpierw wiec wysłałem z petyhorcami w export_descr_buildings, co oznacza pewny lot do windowsa dla każdego kto nie ma ich w export_descr_unit, którego nie załączałem, ale zaraz sie zorientowałem i zamenilem plik na poprawiony. Konkludując: zamiast tej długiej i w sumie zbednej mowy zainstaluje sobie czystą wersję jeszcze raz i sprawdze czy chodzi. A podkresle że nie idzie tu o jakies byle pitu pitu, gdyż to istona cześć potęznej i stawiająca rzecz na głowie modyfikacji. Wiec pozostaje apelować o cierpliwość. Jak zdąze przed "alfą"moda, to wstawie, po uprzednim sprawdzeniu czy działa, calość - a przynajmniej duzą cześć zmian. Czasem mnie ponosi w modyfikowaniu a że temat wdzieczny... e tam, i tak nie wiem jakbym miał zawiesić na serwer pare giga . I kto by to zasysał w ciemno. Gdybym jednakze jakims cudem zostawił w tych plikach faktycznie babola - to przepraszam, wstyd dla firmy, w nastepnej aktualizacji nie bedzie niczego czego nie sprawdze dokładnie. Winny pośpiech - albo ... niezgodnosc wersji. Sprawdze. "Szło" to krócej napisać :roll: Po prostu wiec : sprawdze to. I wtedy sie dopiero wypowiem

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna - NOWA WERSJA 0.9.5

    ok, spok

    Zapłę mam. Oczywiście próbowałem przed i chodziło, backup też był (rzadko robię) i po powrocie oryginałów chodzi z powrotem.

    Zastanawiam się, czy gdzieś jeszcze nie zmieniłeś pliku, może jakaś jednostka jest na starcie, a nie powinno jej być (lub odwrotnie) ?

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna - NOWA WERSJA 0.9.5

    A wiec tak: zainstalowalem grę tak jak tu mądrze administracja ją zamiesciła z instrukcją, krok po kroku. Wrzucilem te trzy pliki, i u mnie działa wszystko normalnie. Widze dwie możliwości, o ile masz jeszcze do tego cierpliwość, a myśle że warto i nie bedziesz zawiedziony zmianami. Pierwsza to oczywiście niezgodność wersji. Ja mam wszystko stąd, łacznie z łatką do ostatniego pacza pobraną w folderze o nazwie "запла". Druga i ostatnia w sumie z dwóch możliwych niezgodności to ta, że popbraleś te pliki od razu a potem nie. Trzeci plik domyślam sie że zaktualizowałeś, bo wyraznie to napisałem że trzeba. Nie wspominalem już że pierwszy plik też zaktualizowałem - wiec może to to... bo jak nie to, to ja już tu nic nie poradze. Powinno działać. U mnie na czyściutkiej wersji (tak jak tutaj podają) - dziala. Spróbuj pobrac te trzy pliki a przynajmniej pierwszy i ostatni od nowa. Upewniwszy sie że masz najnowszą wersję stąd z dodatkiem do pacza. Trzecia jeszcze możliwośc w sferze domysłów na w razie jakby dwie pierwsze odpadły - to może ściągałeś jeszcze inne mdyfikowane pliki stąd. W kazdym razie jeśli ktoś kto zmieniał tu statystyki husarii zamieszczał sam export_descr_unit - którego ja nie zalączałem, takiego jak mam u siebie, wlasnie z tych wzgledów by nie wchodzić w parade koledze i nie odbierać możliwosci pobrania ludziom poprawki na husarie - można z tym łączyć, pod warunkiem że jest to ten i TYLKO TEN plik. Tak wiec Panie Marcinie - nie ma lipy. Nie kryje że przeczuwałem to już bez sprawdzania. Ale sprawdzilem i wiem na 100 % tę jedną zasadniczą i istotną rzecz - u mnie na czysciutkiej i nowej jak ze sklepu wersji działa. Na poczatku były zawirowania wynikające z pośpiechu ale równie szybko jak z tym wyskoczylem ponaprawialem i już wiem że naprawilem z bezblędnością sapera. "Lata praktyki" Czas na reklame, czyli "każda pliszka swój ogon chwali":

    Jeśli znudzilo Ci sie rzucanie swej skrzydłopiórej armii jak posledniego kartofla przez dzikie pola, oraz nazbyt przyspieszony czas, niezdatny do prawdziwego symulatora wojny (w rzeczywistości rok nie trwa tyle co seknda na klikniecie zmiany tury) - SPRAWDŹ TO. Ukłon w strone twórcow moda - niczego im nie ujmując. Ale tak jak jest teraz jest już lepiej, choć może jeszcze nie idealnie. Przyjdzie i na to czas. Trzeba pogrzebać w populacji, lub bardziej w duchu "instant modingu" - w budynkach na poprawe zadowolenia spolecznego. Tak wiec po tych zmianach powinno ono być już troche wieksze W planach, po testach autorskich jest odrobine przyspieszyć ruch nazbyt moze spowolniony. Następnie proste zmiany w AI za ktore zbiera laury Darth a co zasadnczo jest na tyle proste że po prostu "nie ucieknie", poza tym w zbyt dużym stopniu decyduje tu czynnik indywidualnych wyborów (np która frakcja ma być agresywniejsza a która mniej) a rozumiem, być może lepiej od Vadera, że ZMIANA NA SWOJE NIE ZAWSZE ZNACZY NA LEPIEJ. Ale wciąga mnie granie w to, w wersji obecnej. A przecież jestem konsumentem serii jak kazdy z Was. Jakby szlo lipnie - nie grałbym nawet w swoje

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna - NOWA WERSJA 0.9.5

    Teraz się zastanawiam, czy jakieś statystyki jednostek nie zmieniałem, mogłem się wkurzyć i coś zmienić. Skleroza już mnie dopada.
    Postaram się jeszcze raz pobrać te 3 pliki. Co do moda, to brałem z TW Center ze stron rosyjskich, mogło też coś się zmienić.

    Jeżeli możesz dołożyć plik -unit- bo a nóż?

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna - NOWA WERSJA 0.9.5

    Jeśli mówisz o oryginalnym to jak nic NIE ODEJMOWAŁEŚ NIKOMU to nie szkodzi. Plik z budynkami i startowy nie są "wrażliwe" na DODAWANIE w unit (na to są wrażliwe inne pliki których nie załączałem, głównie battle_models). A na ogół rzadko ktoś coś odejmuje w grze na własne potrzeby. Moge wrzucić ale watpie po prostu czy jest sens

    Natomiast export_descr_unit mój nie bedzie kompatybilny z tym bez poprawki w jednym z tych trzech i kilku jeszcze innych. Dużo nie zmieniałem a wysyłania duzo. Kiedyś wrzuce najwyżej w jednym folderze do zamontowania na raz.

    No i polecam zaktualizować wersje. Do najnowszej stąd - wtedy nie powinno być żadnych problemów

    Dzięki moderujacym bo też już zaczynałem mieć wrażenie że nieco zbaczamy z ogólnijszego tematu. Zawsze chciałem mieć własny temat - tylko bałem sie że nikt tam nie zajrzy

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    96
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poprawki od towarzysz_pancerny

    Czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie zmienić dystans do szarży bo jak dla mnie jest katastrofalny, chyba że dokonałeś już sam zmian to mógłbyś wrzucić plik.
    Kiedyś zmieniłem współczynniki jazdy do broken crescent i były fenomenalne, ciężka jazda naprawdę decydowała o losie bitew, ale nie pamiętam już tych ustawień.

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poprawki od towarzysz_pancerny

    Też nie jestem na bieżąco ze statystykami. Na razie zmieniam to co w tym modzie o to rozpaczliwie błaga, satystyki conajwyżej proszą o zmiany, chociaz to rzecz subiektywna. Nie twierdze że sa złe

    Linijka
    stat_charge_dist

    Jest tam przy jazdach zwykle 150. Gdybym sie za to brał odswiezyłbym najpierw to i owo z rzeczywistych dystansow. Juz przy zmianie na 300 widać ze sie rozpedzają. U husarii poprawki jak najbardziej zasadne.

    Racja że warto coś z tym zrobić. Pewnie autorzy też zrobią, na razie beta. Mod nabiera dopiero impetu by tak rzec

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poprawki od Shaya
    By Shay Ruan in forum (LME) La montée de l'Empire
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 07:45
  2. Poprawki do regulaminu - glosowanie
    By Joopiter in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 17:33
  3. Poprawki do regulaminu - dyskusje
    By Marat in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •