Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Blokada portu

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Blokada portu

    Witam wszystkich zgromadzonych, (jak rydzyk...)
    Panowie zacznę od tego, że sprawa dotyczy raczej wszystkich graczy więc w obecnej chwili kiedy w kolegium Avasil został chyba sam... współczuje... pomyślałem że powinniśmy zagłosować wszyscy...
    Na wstępie dodam że wysyłam tego linka do osób które mam na gg. Mam nadzieje ze nikogo nie pominę, a jeśli nawet to nie specjalnie tylko przez przypadek. Proszę się dopisywać i również głosować bo im więcej osób tym bardziej obiektywny będzie werdykt. Praktycznie każdego z nas może to spotkać w następnej turze w dowolnej ko....

    De facto...
    chodzi o blokadę portu. Dla mnie jest to logiczne jeśli port jest zablokowany przez silniejsza flotę i nie możemy z niego wypłynąć, nawet słabszą musimy najpierw pokonać. Ale jakim cudem port ma być blokowany przez jednostkę z lądu!! Ktoś rozbudowuje flotę do 20 okrętów po to żeby przeciwnik zablokował mu to jednym chłopem? dla mnie jest to niepojęte i według mnie przy blokadzie portu z morza ( morska blokada) flota musi odbić oblężenie natomiast według kiedy zostaje zablokowana przez jednostkę powinna bez problemu wypłynąć z tego portu.

    Mam ciekawostkę bo sprawdzałem jak to funkcjonuje. Zdarza się nawet, że idąc brzegiem, zasięg może skończyć się na porcie i co najśmieszniejsze może wtedy owa jednostka przypadkowo zablokować port... W przypadku ponu może to wywołać nawet wojnę... dla mnie chore...

    Więc pytanie czy według Was, flota zablokowana w porcie przez jednostkę z brzegu może wypłynąć z tego portu...?

    Maryniasz - Tak
    Zachar - Tak
    Destro - Tak
    Meffisto - Tak
    Marat - Tak
    Kapsul - Tak
    Domen - Tak
    Matisek - Nie wiem
    Mnil
    Pop(kolegium) - Tak
    Profesor
    Avasil
    ACN
    Andzia - Tak
    Adi - Tak
    blackhand - Tak
    Krzywousty - Tak
    ProNoob - Tak
    Sayeer - Tak
    Markus - Tak
    Mizutsu - Tak

    za literówki, tym bardziej w nickach przepraszam.
    Poczekamy może z 48h żeby wszyscy dali radę się wypowiedzieć. Ja w tym czasie zdąże przeinstalować medka...

  2. #2
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Blokada portu

    Raczej rzadko się to zdarza, ale też uważam, że taka flota powinna mieć możliwość wypłynięcia.

    Maryniasz - Tak
    Zachar
    Destro
    Meffisto
    Marat - Tak
    Kapsul
    Domen
    Matisek
    Mnil
    Pop
    Profesor
    Avasil
    ACN
    Andzia
    Adi
    blackhand
    Krzywousty
    ProNoob
    Sayeer
    Markus
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  3. #3
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach

    Re: Blokada portu

    Tak

  4. #4
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    465
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Blokada portu

    Tak

  5. #5
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: Blokada portu

    Tak

    Port jest blokowany, ale jedynie jego instalacje ziemne są zajęte. Miasto traci na handlu , jednak statki fizycznie nie są "trzymane w potrzasku" przez siły morskie. Jak najbardziej więc, powinien mieć taki statek możliwość wypłynięcia.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Ostrzwtlumie
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    1 999
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Blokada portu

    Według mnie moze i powinno byc to bardziej sprecyzowane w regulaminie.

    Tak
    Wygrane KO: Ameryka 2, Krzyżacy 45 i 43, Krucjata 8, Brytania 38 i 41.

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Blokada portu

    sam proponowałem w "nowych zasadach" by flota mogła wypływać, ale moment moment- ja zgodnie z regulaminem zablokowałem Twój port, gdzie regulamin mówi wyraźnie, że nie możesz z niego wypłynąć. W tej sytuacji bezsensem jest, byś Ty mógł teraz wypłynąć statkami, bo nagle zostanie zmieniona zasada. Tym bardziej że turę dostałeś już daaaaawno temu i daaaaawno temu zrobiłem odpowiednie ruchy. Jestem jak najbardziej za wypływaniem statków, ale od następnych tur.
    Nie ma tak, że teraz zmienisz regulamin i pokonasz mi armię. No bez jaj. Prawo nie działa wstecz.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Blokada portu

    Matisek mówilem ci że tutaj nie jest tak w regulaminie, każdy kto się wypowiada jest za tym ze mozna normalnie wyplynac i ti nie jest złamanie regulaminu, a dlaczego idealnie temat wyjasnil zachar za co mu dziekuje. Dla mnie flota nie jest zablokowana i pisalem ci o tym.

  9. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Blokada portu

    ale nie obchodzi mnie co każdy sądzi na ten temat, tylko obchodzi mnie to, co jest napisane w regulaminie. Regulamin jest podstawą, a nie opinia graczy. Racja- gracze tworzą regulamin i mogą go zmieniać- ale nie w trakcie gry! Dlatego po raz kolejny wyjaśniam- jest zasada:
    Kod:
    a) Zabrania się zatapiania statków przebywających w porcie oraz wypływania statkami z zablokowanych portów.
    Czyli czarno na białym- nie wolno wypływać z zablokowanych portów. Port jest zablokowany? Jest! Nieważne jak- nie wolno i tyle. Blokada jest w grze i tego nie zmienisz.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 547
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Blokada portu

    No ja piernicze człowieku interpretujesz regulamin typowo pod siebie, Przeczytaj co napisał Zachar a potem pomyśl i przestań poraz n-ty cytować regulamin bo każdy zna go na pamięć, flota i sam port nie jest zablokowany. Zablokowałeś jak to Zachar ładnie określił instalacje ziemne. Jeśli Adi jako Mg będzie miał jakieś pretensje za wypłynięcie przeze mnie z tego portu to już możesz się brać od nowa za robienie ture. Jak sam widzisz tylko ty uważasz że jest on zablokowany...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Burzenie blokowanego portu
    By Joopiter in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •