Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    83
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    No właśnie, pomimo że walki na morzu są świetnie zrobione od strony graficznej to nie jestem w stanie zakumać o co w nich chodzi. Jak sam prowadzę bitwy i mam podobną flotę co komputer to jeszcze nigdy nie udało mi się wygrać. Jak rozegram tą samą bitwę na auto to oczywiście wygrywam i to z dużą przewagą.
    Poczytałem wiele poradników na TW jak walczyć flotą tylko co z tego . Nie wychodzi mi żadne "Crossing T" - jak chce przeciąć ich drogę to komp zawsze skręca i ładuje we mnie z burty. Zresztą odnoszę wrażenie że moje okręty stoją wręcz w miejscu. To chyba prze to że w 99% przypadków zawsze płynę pod wiatr co mnie doprowadza do szału. No chyba że będę płyną z wiatrem ale wówczas szybko kończy mi się mapa.
    Oprócz tego nie wiem jak kierować flotą złożoną z kilkunastu statków. Najczęściej to robi się wielki galimatias i nad niczym nie panuję. Grupowanie okrętów w linię to dla mnie porażka. Komp zawsze tak się ustawia że wali we mnie z kilku okrętów na raz a ja strzelam tylko z pierwszego bo reszta jest gdzieś z tyłu poza zasięgiem. Jednocześnie to komp najczęściej mnie okrąża i dobija swoimi jednostkami. Zanim moje statki się ruszą to mijają wieki.
    Nie wiem czy ktoś ma takie odczucia jak ja.

    Prosiłbym o jakieś wskazówki na temat jak walczyć flotą - z góry wielkie dzięki. Może kiedyś nadejdzie taki dzień, że polubię ten fragment gry. Na dzień dzisiejszy walka flotą dla mnie nie istnieje.

  2. #2
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    Zapraszam na multi - najlpiej pokazac w praktyce o co chodzi i jak walczyć - najlpiej przeciąć linie kompa jest to w miare proste - wtedy sie gubi..........choc teraz jest łatwiej bo mniejsze statki mają wiekszy zasieg na łańcuchowych wiec tylko sie wali z dystansu po żaglach a poźniej dobija

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    Rzeczywiście przy dużych ilościach okrętów w bitwach powstaje chaos. Jednak z kompem da się wygrać nawet, jeśli ma przewagę (może nie zawsze). Na przykład podzielić flotę, wysłać szybsze jednostki, które wezmą na siebie ogień, a trzon floty tłucze w rufy. Ewentualnym rozwiązaniem jest wprowadzenie naszego okrętu przed okręt przeciwnika i kierując się z wiatrem obracać na przemian prawą i lewą burtę walić w dziób. Nie jest to jakiaś błyskotliwa taktyka, ale na kompa działa.

  4. #4
    Salvo
    Gość

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    Ja jestem szczurem lądowym, ale bitwy morskie uwielbiam 8-)

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    Ja stosuje taktykę linii i od razu próbuje kilkoma naraz okrętami zniszczyć przeciwnika.Również kecze bombowe i okręty rakietowe mogą się przydać chodz ich strzały są powolne to jeżeli trafia celnie to mogą zniszczyć prochownie i wtedy okret pieknie ,,rozwala" się na naszych oczach.Również w fazie testu próbuję stosować taktykę dwóch linii okrążając przeciwnika z dwóch stron.
    PS Zgadzam się z tobą,płynięcie pod wiatr dobija,ale w singlu lek na to jest taki ze przyspieszamy gre
    Pozdro

  6. #6
    Podczaszy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    663
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    Trzeba też pamiętać, żeby rozstawić flotę na początku bitwy jak najbardziej z wiatrem. Przy okazji flota komputera będzie miała problem z dostosowaniem się do naszego kierunku ruchu.

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    87
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    Jeśli siły są dosyć wyrównane (tj. równowaga w sile ognia) to nie ma co kombinować. Ustalasz szyk liniowy (najlepiej by różnice w prędkościach poszczególnych okrętów nie były zbyt duże, w takim wypadku robisz dwa szyki, jeden dla tych wolniejszych, drugi dla szybszych). Następnie najlepiej zastosować Crossing T, choć głównie chodzi o to żeby salwy swoich okrętów pakować w dziób lub rufę, (najlepiej to drugie), głównie z tego względu, że wtedy torem lotu kul jest cała długość pokładu i powoduje to kilkakrotnie większe uszkodzenia i straty dział niż wpakowanie salwy w burtę wrogiego okrętu. Tym samym niezmiernie ważne jest to abyśmy i my unikali sytuacji w których wrogie okręty biorą nas od tyłu.
    Jeśli mamy przewagę to nie ma się czym przejmować i wystarczy zmasowany ogień - okrążasz wrogie statki.
    Natomiast jeśli znajdujemy się w sytuacji wręcz beznadziejnej tj. wróg ma olbrzymią przewagę w sile ognia to staramy się wyeliminować jego ożaglowanie, sami jak najmniej narażając się na wrogi ogień. Następnie, gdy wrogi okręt zostanie unieruchomiony i nie chce się poddać, ustawiamy się od strony rufy i pakujemy kolejne salwy aż do skutku. W ten sposób wygrałem bitwę z flotą angielską składającą się z bodajże dwóch liniowców czwartej klasy, kilku mniejszych okrętów i liniowca drugiej klasy, sam mając do dyspozycji dwa okręty piątej klasy oraz kilka szóstej. Ostatecznie ocalał mi jeden statek, jednak zdobyłem wszystkie większe jednostki wroga.
    No i trzeba pamiętać, że mimo zmian w patchu 1.4 czy tam 1.5, olbrzymie jednostki mimo mniejszego zasięgu, niskiej celności i wolnemu przeładunkowi mają zabójczą siłę ognia, zwłaszcza względem mniejszych okrętów i nie powinniśmy się dziwić jeśli po jednej, dwóch salwach nasz statek pójdzie na dno.

  8. #8
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Barbados
    Postów
    929
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    Trzeba też regularnie niszczyć stocznie wrogich nacji.Wtedy komp rekrutuje floty tylko z portów kupieckich(brygi,slupy indiamany)które nie mają szans z moja flotą składającą się przeważnie z dwóch okrętów piątej klasy.Grając na very hard nie miałem kłopotów z opanowaniem mórz.



    Rock 'n' roll is the only religion that will never let you down
    Profil Steam
    Forum klanu Sacred Band

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    83
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    Dzięki za podpowiedzi, może jeszcze dzisiaj zastosuję się do wskazówek. Muszę bardziej zapoznać się z rodzajami okrętów, a szczególnie ich wadami i zaletami bo to ma duże znaczenie, a do tej pory nie zwracałem na to uwagi np. na szybkość statków.

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nienawidzę walczyć flotą!!!!

    No i trzeba pamiętać, że mimo zmian w patchu 1.4 czy tam 1.5, olbrzymie jednostki mimo mniejszego zasięgu, niskiej celności i wolnemu przeładunkowi mają zabójczą siłę ognia, zwłaszcza względem mniejszych okrętów i nie powinniśmy się dziwić jeśli po jednej, dwóch salwach nasz statek pójdzie na dno.
    Naprawdę duże okręty w ETW mają mniejszy zasięg strzału oraz celność niż przeciętna? Przecież to debilizm, żeby potężne 30 i więcej funtówki dolnych pokładów strzelały bliżej i mniej celnie niż inne armaty
    W rzeczywistości starcie fregaty i wszystkich mniejszych okrętów z jakimkolwiek sensownym liniowcem musiało się skończyć tragicznie dla tych pierwszych. Ze względu na ogólnie lżejszą i mniej solidną konstrukcję okręty nie przeznaczone do szyku liniowego zmieniałyby się w kilka chwil w stos drzazg.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bitwy morskie- jak walczyć?
    By Rymeryk in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2014, 19:52
  2. Flota to podstawa
    By Nezahualcoyotl in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 12:46
  3. Jak walczyć w multi? [M2TW]
    By krystian9422 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 17:23
  4. Najlepsza flota!
    By kswiecicki in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 06:53
  5. Flota
    By chochlik20 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •