Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 179

Wątek: Szybka pomoc - STEAM

  1. #111
    Chłop Awatar certoipus
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Dębica
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Witam
    denerwuje mnie strasznie ta dwujęzyczność: napisy po polsku, słowa po angielsku.
    Chcę mieć wszystko po angielsku, ale jak "wgrać" zangielszczenie? w właściwościach pod Steam mam do wyboru tylko język PL

  2. #112
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Ok zaobserwowałem coś dziwnego. Reinstalowałem Steam potem, grę (z płyt), zaznaczam opcje beta, i bum ściąga mi się 10 gb z neta. Miał ktoś styczność z czymś takim . W sumie dziwiła mnie instalacja z płyty 20gb gdy wymagania są 35. Jak zasse całą zawartość i uda mi się odpalić Romka podzielę się informacjami.

  3. #113
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Gra chodzi. Grafika możne nie jest miodna z racji ustawień ale 45-60 fps wyciąga. Jesli ktoś ma problem to niech reinstaluje steam i nie dodawa żadnych modów.

  4. #114
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Mam mały problem, od jakiegoś czasu Steam jest niedostępny dla mnie w trakcie gry.

    Nie działa mi Alt+Tab, ani Shift+Tab

    Inni moi koledzy nie mają takich problemów tylko ja. Gram na 1.3, parę modów od Radiousa i GEM.

  5. #115
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Witam, mam następujący problem: po zainstalowaniu rome i pobraniu aktualizacji kliknąłem "graj" i tradycyjnie rozpoczęła się instalacja aktualizacji. Tyle że od 30min mam etap 1/8
    "Trwa konfiguracja wstępna...
    Instalacja: VCRedist 2008"
    Coś da się z tym zrobić?
    [spoiler:1mpj9oyq][/spoiler:1mpj9oyq]

    EDIT/////// Uruchomiłem ponownie steam i cały proces skończył się w 30s...

  6. #116
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2012
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Zakup klasyczny czy Steam?

    Witam!
    Ponieważ, jak wnioskuję z komentarzy na tym Szacownym Forum, RTW2 wkurza już coraz mniej , postanowiłem nabyć drogą zakupu.
    I tu pojawiła się pewna wątpliwość, kupno klasycznej płytki, czy pobranie ze Steam? Wątpliwość polega na różnicy w cenie... Steam 55 euro, płytka 120zł. Skąd taka miażdżąca różnica? Steam daje coś extra? Nie kumam, serio...
    Jeżeli ktoś zechce mnie oświecić, to będę wdzięczny.

    ps. Piszę tutaj, bo nie chciałem zakładać osobnego tematu.

  7. #117
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Cena pudełkowa jest "dostosowana" dla realiów kraju, natomiast cena na steam jest dla wszystkich stąd taka wysoka

  8. #118
    Asuryan
    Gość

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Krzepki Pobranie na steam, gdy będzie obniżka o 50 lub 75%. Zaoszczędzisz i kasę i nerwy - do tego czasu jeszcze pewno parę patchy zdąży wyjść.

  9. #119
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Siema , dopiero sobie kupiłem rome ii i nie mogę zainstalować , wkładam 1 płytę wpisuję kod i jak wyskakuje mi okno z wyborem na którym dysku mam zainstalować to jak wybieram i klikam dalej to wyskakuje mi "Nie można zainstalować tej gry" o co chodzi? Pomoże mi ktoś zainstalować ? Sorry już naprawiłem , wyłączyłem steama i włączyłem jeszcze raz i pojawił mi się rome ii w bibliotece DD

  10. #120
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    UWAGA na STEAM!!!

    Myślę, że w takiej formie dział pomocy technicznej słabo spełnia swoją rolę. Np w tym wątku brakuje jakichś zbiorczych odnośników na pierwszej stronie - żeby można było szybko ogarnąć jakie są zadawane pytania. Od dwóch dni zmagałem się z instalacją gry, a konkretnie ze Steamem, i choć potrzebowałem pomocy, to zaglądanie na to forum było dla mnie tylko stratą czasu - potrzebowałem szybkich odpowiedzi na moje pytania, a nie przekopywania się przez multum stron i wątków.

    Co do samej gry -przestrzegam przed kupnem tej gry i instalowaniem aplikacji Steama. Gra nie jest tego warta. Teraz Steam nie jest już jakimś niewinnym kontem w sieci, jak jeszcze w czasach Rome 1 i Medieval 2, ale stał się bardzo agresywną aplikacją, którą trzeba instalować na komputerze i która głęboko ingeruje w dostęp do zasobów komputera, narzucając się ze swoją obecnością. Dawno nie spotkałem tak agresywnego oprogramowania. Ale to nie przez to tak szybko znienawidziłem Steam. Steam jest jednocześnie bardzo skopanym programem, tworzącym wiele konfliktów nie tylko na poziomie dostępu do własnego konta i do grania w gry, które się kupiło, ale potrafiącym nawet skopać działanie innych programów - w moim przypadku trwale (póki co) zepsuł działanie przeglądarki Firefox, która dla mnie jest o wiele cenniejsza niż ta jedna gra.

    Najpierw instalacja gry przebiegała bez większych widocznych kłopotów - włożyłem pierwszy dysk DVD z grą i zostałem poproszony o utworzenie konta Steam lub zalogowanie się na istniejące. Miałem już stare, od lat nie używane konto Steam więc podałem odpowiednie dane. najpierw zainstalowała się aplikacja Steam an komputer a potem sama gra. Kłopoty zaczęły się zaraz po testowym odpaleniu gry. Jednocześnie zmieniłem ustawienia na koncie Steam (ten program ma własną powłokę do łączenia się z siecią) - żeby się automatycznie nie uruchamiał przy każdym uruchomieniu komputera, ani żeby nie wyświetlał żadnych nowości i ofert.

    I oto gdy wyszedłem z gry do Windowsa, nagle Firefox - moja domyślna przeglądarka - przestał się uruchamiać. Tzn padł na samym starcie, od razu pokazał się komunikat o niemożliwości uruchomienia, była możliwość uruchomienia awaryjnego lub zamknięcia - z wysłaniem raportu. Ale nawet tryb awaryjny nic nie pomógł, ani resetowanie ustawień. Nie pomogła nawet ponowna instalacja, FF crashował przy każdym uruchomieniu. Dzięki działającemu Chrome dogrzebałem się w sieci do dyskusji, że być może część winy jest po stronie FF, ma to jakoby związek ze słabym wspomaganiem sprzętowym w tej przeglądarce. Jednak dopóki nie było Steam, z niczym nie miałem kłopotów, wszystkie programy mi działałały, także FF. Steam jednak wprowadził jakieś zmiany w ustawieniach systemu, że wywala to FF.

    Próbowałem więc odinstalować grę oraz Steam i najpierw zainstalować sam Steam i grę, a potem doinstalować FF. Okazało się niemożliwe.

    Oto okazało się jakim gównem jest Steam - Już przy pierwszym kroku tj przy instalacji Steam na komputerze, Steam stwierdził, że używam innego komputera lub urządzenia - domyśliłem się, chodzi mu o to, że już nie używam FF (bo nie mogę, przez głupi Steam!) - potrzebna jest wobec tego dodatkowa autoryzacja. Steam wysłał mi kod dostępu na podany adres email, by ukończyć logowanie - bez tego nie mogłem zainstalować gry. Zainstalowałem powrórnie grę, ale okazało się, że już nie mam pełnego dostępu do opcji konta Steam, jak przy pierwszej instalacji. A sama powłoka ma kłopoty by się w ogóle uruchomić w komputerze. A chciałem np sprawdzić aktualizacje, opcje prywatności itp - teraz nie miałem do tego dostępu.

    Zatem znów wszystko odinstalowałem. Próbowałem zainstalować najpierw sam Steam - ściągając odpowiedni plik instalacyjny przez Chrome, a samą grę instalować potem. Znowu było nie tak - podczas potwierdzania logowania Steam znów raczył mnie komunikatem, że używam "innego urządzenia", czyli nie potrafił zapamiętać, że już raz potwierdzałem konfigurację z Chrome w miejsce FF. Cały czas gdzieś przetrzymywał zapis z pierwotnej instalacji, że używam FF, choć dawno go odinstalowałem - taki porąbany jest Steam.

    Steam ani razu po tych powtórnych instalacjach - czy to czynionych przy użyciu instalatora ściągniętego z sieci, czy z płyty z grą - nie działał jak trzeba. Wciąż miał kłopoty z uruchamianiem się (najczęściej padał/gasł tuż po odpaleniu - niemal jak FF, a jeśli próbowałem instalować grę to w kółko kazał mi przy logowaniu potwierdzać "nowe urządzenie" ale potem, gdy wpisywałem podawany za każdym razem kod dostępu - znwou padał. Czyli nie mogłem już nawet zainstalować powtórnie gry, choć miałem ją na płycie! Nawet gdy udało mi się zainstalować grę (udało mi się tylko poprzez instalacją Steama a następnie gry - z płyty, po wielu bojach), do tej pory nie działa prawidłowo. Boję się, że to tylko pozorny sukces, i ponowne uruchomienie komputera znowu sprawi, że Steam nie odpali a przez to nie odpali też gra.

    Na Steam mogłem się jedynie zalogować przez przeglądarkę - ale to nie daje dostępu do tych samych ustawień konta, co podczas gry - żeby sprawdzić mody, aktualizacje, zmienić ustawienia prywatności, itp Albo żeby móc zainstalować grę. Szczyt wszystkiego był wtedy, gdy próbowałem zgłosić to do wsparcia techniczego - wtedy Steam (ten sieciowy - przez przeglądarkę) kazał mi się w tym celu dodatkowo logować, choć już byłem zalogowany i przepisywać literki (czy aby nie jestem robotem). Przepisywałem chrzanione literki, ale odmawiał mi zalogowania się i twierdził, że nieprawidłowo przepisywałem znaki! Miałem tego serdecznie dosyć.

    STEAM TO NAJWIĘKSZE GÓWNO Z JAKIM KIEDYKOLWIEK ZETKNĄŁEM SIĘ, UDAJĄCE ZWYKŁE OPROGRAMOWANIE SPEŁNIAJĄCE POTRZEBY UŻYTKOWNIKA. W rzeczywistości wręcz utrudnia - a niekiedy uniemożliwia korzystanie z gier, które się kupiło w sklepie i chce używać na swoim komputerze. Rozlicza użytkownika nawet z przeglądarki, której używa, ale sam nie zadba o zgodność ani bezpieczeństwo. Microsoft, tyle razy przeze mnie krytykowany, to przy tym syfie wzór szacunku dla użytkownika i jego potrzeb.

    Co do FF, to jeszcze się łudzę, że dokładne zczyszczenie ustawień własnych i wszelkich śladów po FF i wtedy ponowna próba instalacji FF coś zmieni, ale na razie boję się próbować, by mi np nie popsuło to instalacji Steam i gry.

    Zatem radzę, jeśli koniecznie musicie - instalować najpierw aplikację Steam wraz z kontem, a potem samą grę - prosto z płyty DVD z grą, a nie osobno. Przy instalacji korzystajcie raczej z Chrome jako przeglądarki domyślnej, korzystanie z FF może was wpędzić w duże kłopoty. Dodatkowe zalecenie - w razie problemów, nie twórzcie nowego konta w Steam, tylko trzymajcie się tego, które powstało przy PIERWSZEJ instalacji gry - bo gra przypisana jest właśnie do tego konta. Ryzykujecie, że Steam uzna was za oszusta, który włamał się na wasz komp, albo coś w tym rodzaju i kto wie - może stracicie dostęp do swojej gry na dobre. Niewiele brakowało, a zrobiłbym taki błąd.

    PS @Moderatorzy, użyte powyżej mocniejsze wyrazy na literę "g" są głęboko uzasadnione, jeśli jednak kogoś rażą, to proszę moderatora o wykropkowanie samych tych wyrazów, bez redagowania reszty wpisu.

Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szybka pomoc - GRA
    By voitek in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 345
    Ostatni post / autor: 03-01-2022, 19:48
  2. Szybka pomoc
    By Kyuzo in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 395
    Ostatni post / autor: 04-04-2019, 23:13
  3. Nie mogę uruchomić proszę o szybką pomoc
    By dom133 in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 19:20
  4. Błąd Data_0.pack proszę o szybką pomoc ;-)
    By gisiu512 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 17:31
  5. Proszę o pomoc -STEAM
    By smikers in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •