Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 179

Wątek: Szybka pomoc - STEAM

  1. #121
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    72
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Aplikację Steam mam na kompie od 2010 od czasu instalacji ETW i nigdy takich problemów nie doświadczyłem.
    Owszem bywały okresy niedostępności (mocno irytujące czasami), ale poza tym ok, aplikacja jak każda inna.

    Z Twojej historii płynie jedna nauka, przed instalacją gry należy założyć konto na Steam, ewentualnie próbnie zalogować się na stare dawno nie używane, unikniemy ewentualnych późniejszych problemów.

    Oto okazało się jakim gównem jest Steam - Już przy pierwszym kroku tj przy instalacji Steam na komputerze, Steam stwierdził, że używam innego komputera lub urządzenia - domyśliłem się, chodzi mu o to, że już nie używam FF (bo nie mogę, przez głupi Steam!) - potrzebna jest wobec tego dodatkowa autoryzacja. Steam wysłał mi kod dostępu na podany adres email, by ukończyć logowanie - bez tego nie mogłem zainstalować gry.
    Źle się domyśliłeś, Steam nie ma nic wspólnego z Twoimi przeglądarkami, widocznie stare konto zakładałeś na innym kompie czy też systemie, a aplikacja ta ma zabezpieczenie, że może działać tylko na jednym (byś nie mógł jej i swoich gier pożyczyć kolegom 8-) w przypadku zmiany kompa/systemu konieczna jest dodatkowa autoryzacja.

    Co do pozostałych problemów, zwłaszcza tych z Firefoksem to chodzi raczej o Twój komp a nie Steam, to zwykła aplikacja, a nie jakieś narzędzie dzieła zagłady.

  2. #122
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Cytat Zamieszczone przez Martinus123
    Z Twojej historii płynie jedna nauka, przed instalacją gry należy założyć konto na Steam, ewentualnie próbnie zalogować się na stare dawno nie używane, unikniemy ewentualnych późniejszych problemów.
    Zgodzę się. Polecam każdemu, kto ma stare konto, a teraz chce zainstalować Rome 2.

    Cytat Zamieszczone przez Martinus123
    Oto okazało się jakim gównem jest Steam - Już przy pierwszym kroku tj przy instalacji Steam na komputerze, Steam stwierdził, że używam innego komputera lub urządzenia - domyśliłem się, chodzi mu o to, że już nie używam FF (bo nie mogę, przez głupi Steam!) - potrzebna jest wobec tego dodatkowa autoryzacja. Steam wysłał mi kod dostępu na podany adres email, by ukończyć logowanie - bez tego nie mogłem zainstalować gry.
    Źle się domyśliłeś, Steam nie ma nic wspólnego z Twoimi przeglądarkami, widocznie stare konto zakładałeś na innym kompie czy też systemie, a aplikacja ta ma zabezpieczenie, że może działać tylko na jednym (byś nie mógł jej i swoich gier pożyczyć kolegom 8-) w przypadku zmiany kompa/systemu konieczna jest dodatkowa autoryzacja.

    Co do pozostałych problemów, zwłaszcza tych z Firefoksem to chodzi raczej o Twój komp a nie Steam, to zwykła aplikacja, a nie jakieś narzędzie dzieła zagłady.
    Zapewne masz rację, co do potwierdzenia nowej konfiguracji - że chodziło o stary komp, na którym się kiedyś logowałem, a nie o przeglądarkę.

    Ale to nie zmienia faktu, że po pierwsze - po instalacji Steama przestał mi chodzić FF, a wcześniej chodził, podobnie jak wszystko inne, co mam na komputerze. Więc zalecenie by nie używać FF jest aktualne, a sam FF przestał działać z powodu Steama, a nie kompa.

    Po drugie - wielokrotnie instalowałem Steam, żeby w końcu działał prawidłowo, ale do tej pory tego nie potrafi (szczegóły niżej). To ten program jest zabugowany i nie potrafi dobrze działać, w dodatku utrudniając pracę innym programom.

    Nieprawidłowa praca zainstalowanego Steama polega na tym, że jego powłoka pada/gaśnie natychmiast przy próbie połączenia się z opcjami ściśle związanymi z grą (ustawienia konta, biblioteka, serwery czy nawet banalne zrzuty ekranu). Natomiast działa dla pozostałych menu, jak aktualności, społeczność, sklep. O tyle dobrze, że sama gra się odpala, a aktualizacje ściągają. Ale zobaczymy, czy będę mógł instalować mody.

    Jednak na dłuższą metę to jest sytuacja nie do zaakceptowania. To coś ma działać, skoro wszystko wykonuję prawidłowo, to chyba oczywiste.

    Jak dla mnie to Steam jest zabugowany. Zalecam dużą ostrożność z tym programem (patrz początek wpisu - uwaga o sprawdzeniu starego konta)

  3. #123
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    STEAM GUARD sprawdza także to z jakiej przeglądarki logujesz się jest zabezpieczeniem przed tym by nikt nie wykradł Twojego konta.



  4. #124
    Asuryan
    Gość

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Dokładanie. U mnie FF chodzi bez problemu, ale logując się na swoje konto steam z przeglądarki muszę udowodniać że nie jestem wielbłądem. Odpalając później program steam z tego samego komputera muszę znów udowadniać to samo. Można używać Fire Foxa bez większych problemów do logowania się na steam, ale się to po prostu nie opłaca.

  5. #125
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    187
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    @darius_d
    "Teraz Steam nie jest już jakimś niewinnym kontem w sieci"
    Jakkolwiek rozumiem twój ból i cierpienie to pomimo iż 3 razy twoje posty przeczytałem nie mogę odeprzeć wrażenia że wina leży również, a może i tylko, po Twojej stronie.
    Jeżeli uważałeś steam za coś niewinnego no to wydaje mi się że nie do końca rozumiesz czym jest steam. Cokolwiek gdzie wkładasz swoje pieniądze nie jest niczym niewinnym. Czy to steam, origin, battlenet, playstation network itp itd.
    Przeczytaj umowę licencyjną gier activision, EA czy nawet umowę steam. Te gry nie należą do ciebie. Ty płacisz za wypożyczenie dostępu do tych gier byś mógł sobie w nie pograć. Nawet tylko te kupione cyfrowo, a nawet te które masz na fizycznym nośniku. Co czyni konta w takich serwisach jeszcze ważniejszymi.
    Twoje podejście do takich rzeczy jak i to co przeczytałem w twoich postach zmusza mnie do myśli że jednak sam sobie namieszałeś.

  6. #126
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Dzięki wszystkim za pomocne słowo. Na razie nie mam czasu na tą grę, Steam sam się cudownie nie naprawił, ale dzięki Wam przynajmniej trochę lepiej wiem na czym stoję. Jeszcze powalczę.

  7. #127
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Wkładam płytę nr.1,wybieram język Polski, klikam instaluj, wpisuje kod, wyskakuje to:

    O co chodzi?

    Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam

  8. #128
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Witam

    Kupiłem grę przez allegro jako gift/prezent. Po jakimś czasie gdzieś przeczytałem, że za kupienie gry jako gift można dostać bana. Czy to prawda? jak się od tego uchronić ?

  9. #129
    Asuryan
    Gość

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Gerwand Spróbuj tego sposobu:
    Odpal steam, zaloguj się na swoje konto (lub stwórz nowe), w zakładce gry wybierz aktywacja produktu na steam, wpisz kod z płyty i czekaj aż zainstaluje się całość poprzez net.

  10. #130
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Szybka pomoc - STEAM

    Dzięki wielkie już działa

    Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam

Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szybka pomoc - GRA
    By voitek in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 345
    Ostatni post / autor: 03-01-2022, 19:48
  2. Szybka pomoc
    By Kyuzo in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 395
    Ostatni post / autor: 04-04-2019, 23:13
  3. Nie mogę uruchomić proszę o szybką pomoc
    By dom133 in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 19:20
  4. Błąd Data_0.pack proszę o szybką pomoc ;-)
    By gisiu512 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 17:31
  5. Proszę o pomoc -STEAM
    By smikers in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •