Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kampania armią Republikańską

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2013
    Lokalizacja
    Elbląg
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Kampania armią Republikańską

    Hejka, ostatnio wpadłem na pomysł aby zagrać kampanię senatem, wybiłem wszystkie ludy rzymskie lecz potem wyczytałem że bez chociaz jednego z nich nie osiągne reformy Mariusza... chwilke potem postanowiłem że obróce mój błąd w zalete i będe starał się odwzorować jak najlepiej armie republiki i w każdym "legionie" bedzię generał, welici/łucznicy rzyscy, hastati, principes, triari jakieś machiny oblężnicze(niewykluczone że one będą w drugiej armi ktora bedzie podążać za pierwszą) i max 2 jednostek ekwitów. Jak myślicie ciekawy pomysł? czy dam sobie radę? jestem raczej poczatkujący, mam za sobą 3 niedokonczone kampanie i parenaście bitew online D: Mam tez pytanie, czy takie machiny jak cięzkie onagery albo skorpiony tez potrzebują reformy mariusza?
    Into battle we ride with Gods by our side
    We are strong and not afraid to die
    We have an urge to kill and our lust for blood has to be fulfilled
    WE'LL FIGHT TILL THE END! And send our enemies straight to Hell!

  2. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Kampania armią Republikańską

    Jak zaczynałem swoją przygodę z serią Total War, wystawiałem armie w których składzie była min. 1 jednostka każdego typu. Potem wszystko zależało na kogo trafię, ale dało się grać. Wymieniony przez Ciebie skład powinien wystarczyć na większość przeciwników. Trzy minusy. Wstawienie machin oblężniczych do głównej armii spowolni ją, wstawienie pomocniczej spowoduje spadek tempa marszu. Nie zawsze i nie wszędzie machiny są przydatne, przemyśl raz jeszcze czy koniecznie w każdej armii jest Ci potrzebny oddział machin oblężniczych. Drugi minus to generał. Są przydatni nie tylko w polu, taki z dużymi zdolnościami administracyjnymi nie tylko utrzyma porządek, a i zwiększy wpływy z podatków. Ostatnia wada to ewentualny czas reakcji na atak przeciwnika. Walczy się na wiele frontów, niektóre wojny zaskakują, bo wypowiada je sojusznik. Zgromadzenie odpowiedniej armii będzie wymagało albo z góry przygotowanie oddziałów i ich utrzymywanie albo długi czas rekrutacji i przemieszczenia ich na front.

    Pobawić się zawsze możesz, bo nikt Tobie nie zabroni. Postawienie sobie dodatkowych warunków może przyjemnie urozmaicić grę i dostarczyć dodatkowych wrażeń. Powodzenia!



  3. #3
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach

    Re: Kampania armią Republikańską

    Nie, machiny nie potrzebują reform. Z innymi frakcjami dasz radę - w zasadzie to Rzym i tak jest przepakowany, a po reformie to już w ogóle.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Kampania armią Republikańską

    taa, racja.
    Ostatnio postanowiłem pograć Tracją. Powoli, bez pośpiechu wyeliminowałem wszystkie państewka greckie z obszaru półwyspu, zostawiając Greków w Azji. Nawet poszli na pokój za opłatą, co dziwne. Sojusz z Egiptem, Egipcjanie dochodzą już do mojego Bizancjum. W sumie świat wschodni podzielony i można się rozwijać...
    Myślałem nad atakiem albo na Scytów albo na Daków.
    I tutaj zaczyna się odpowiedź na Twoje pytanie - zaatakowali Rzymianie z rodu Brutusów. Podbiłem południową Italię i sam Rzym, postawiłem silne forty z falangitami na pasmach górskich. Hastati i trtari nie mają startu do doborowych jednostek, więc kolejne prowincje padały. Nagle Juliusze zaczęli mnie zalewać kohortami legionu z Mediolanu i łucznikami z dużym zasięgiem. Potęga tych armii jest wielka, niszczą sierpowników, niszczą bastarnów a konnica wjeżdża w falangi. Da się wygrać, ale z wielkim trudem i znacznymi stratami w ludziach.
    Zajęcie Tracją miasta w pełni bronionego przez Rzymian po reformie jest arcytrudne.
    Czyli ogólnie wojska po reformie są dobrym sposobem, w jaki AI zapobiega szybkiemu podbojowi Rzymu przez gracza. Wojska przed reformą są słabsze, znacznie słabsze, ale pod wodzą ludzkiego gracza i tak mają szansę pokonać większość armii wroga.

Podobne wątki

  1. Gra Republikańską Hiszpanią w HOI3 - Porady
    By Salvo in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 14:32
  2. Armia - jakie jednostki
    By falcao_82 in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 09:35
  3. Armia hellenistyczna vs armia rzymska
    By in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 22:07
  4. Armia
    By Frankley in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 00:38
  5. Armia Polska 39
    By Garindor in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 21-02-2010, 21:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •