Strona 179 z 179 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179
Pokaż wyniki od 1 781 do 1 784 z 1784

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #1781
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    W następnej turze już mogłem napowrót zawrzeć umowy drogą morską, więc wróciło to do normy
    Portów nie utraciłem, za to teraz mnie naszło, że straciłem dwie osady na północy Żyznego Półksiężyca, które to mogły być jedynymi drogami do mojej stolicy. To mógł być powód, w następnej turze najpierw zająłem coś na Półwyspie Arabskim, i już mogłem zawierać umowy, po czym odbiłem pozostałe.
    Tak więc faktycznie najpewniej chodziło tu o połączenie ze stolicą.

  2. #1782
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Początkującym graczem nie jestem, ale jakoś nigdy nie złożyło mi się tego ostatecznie wyjaśnić, więc sorki za być może głupie pytanie: czy bonusy jakie dają świątynie dotyczą całej prowincji czy tylko regionu w którym stoi świątynia? Konkretnie, jeżeli np. w Rzymie mam świątynię Marsa, to jak będę rekrutował wojsko w Arretium to czy dostanie ono bonus do morale tak samo jakbym rekrutował je w Rzymie?

  3. #1783
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez righeira Zobacz posta
    Początkującym graczem nie jestem, ale jakoś nigdy nie złożyło mi się tego ostatecznie wyjaśnić, więc sorki za być może głupie pytanie: czy bonusy jakie dają świątynie dotyczą całej prowincji czy tylko regionu w którym stoi świątynia? Konkretnie, jeżeli np. w Rzymie mam świątynię Marsa, to jak będę rekrutował wojsko w Arretium to czy dostanie ono bonus do morale tak samo jakbym rekrutował je w Rzymie?
    prowincji
    https://www.honga.net/totalwar/rome2...ligious_mars_4

    Bazylika Marsa





    Rzym Religia Level 4
    Bazylika Marsa

    Oddawanie czci Marsowi dodaje miastu bojowego ducha.Mars był drugim pod względem potęgi bogiem w rzymskim panteonie, zaraz po swoim ojcu, Jowiszu. Wojny były niezwykle ważnym elementem historii Imperium Rzymskiego, więc patronujący im Mars był dla żołnierzy bardzo istotny. Był powszechnie czczonym bogiem. Przez cały marzec trwały festiwale ku jego czci. To właśnie wtedy rozpoczynał się rzymski rok. Mars uważany był za ojca Romulusa i Remusa, czyli także za założyciela Rzymu, a sami Rzymianie - za jego dzieci. Oktawian August wybudował na Kapitolu świątynię Marsa, dziękując tym samym za zabicie morderców Juliusza Cezara. Rzymscy żołnierze wierzyli, że Mars wędruje przed nimi, więc oddawali mu hołd. Miało to zapewnić im sukces w walce.




    Ktoś, mi przypomniał, o tym portalu, tam jest niesamowite kompendium wiedzy. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 25-02-2023 o 21:17
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  5. #1784
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Ale jaja, znam przecież tę stronę, zaglądałem tam czasem, bo mają najlepszy wykaz jednostek, ale nie wiedziałem, że można włączyć polską wersję. Dzięki.

Strona 179 z 179 PierwszyPierwszy ... 79129169177178179

Podobne wątki

  1. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  2. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 17:15
  3. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 13:42
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 14:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 18:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •