Strona 1 z 97 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1784

Wątek: Pytania początkujących graczy

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    voitek
    Gość

    Pytania początkujących graczy

    Temat ma służyć do zadawania pytań wszelakich dotyczących gry Rome II, z wyjątkiem spraw/problemów technicznych, dla których istnieje osobny dział.
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 11-02-2020 o 15:48

  2. #2
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Mam drobną sprawę, kogo radzicie mi na start do nauki gry kampanijnej? Próbowałem raz Rzymem, ale miałem problemy z etruskami - mieli większe armie ode mnie i przegrywałem bitwy na auto rozstrzygnięciu.... Zastanawiam się nad Egiptem ze względu na bonus technologiczny, Kartaginą bo to kraj handlowy oraz Macedonią, bo to Macedonia Bardzo proszę o poradę.
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:23
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  3. #3
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Najłatwiej się gra arwernami, Egiptem, selucydami, pontem, atenami, icenami i rzymem. Tymi frakcjami nie powinieneś mieć żadnych problemów w kampanii single.

  4. #4
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Dzięki za odpowiedź wybobrak. Jeszcze jedna sprawa, gdzie znajdę mapkę z lokalizacją "cudów" w Rome II oraz jest jakaś mapa, która pokazuje najbogatsze prowincje na starcie?
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:23
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  5. #5
    Asuryan
    Gość
    Cuda:


    Surowce, jeśli o nie Ci chodziło:

  6. Następujących 2 użytkowników podziękowało Asuryan za ten post:


  7. #6
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Dzięki Asuryan Stokrotne dzięki A możesz mi wyjaśnić o co idzie z tym szkłem, że tak wszyscy grając Seleucydami pchają się na Cypr? I czemu powoduje to wojnę z Egiptem? Pytam, bo albo zacznę pierwszą rozgrywkę kampanijną na poważnie Egiptem, albo Seleucydami.
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:22
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  8. #7
    Asuryan
    Gość
    Chyba nie chodzi o szkło, tylko o tzw mniejsze warunki zwycięstwa. Im więcej takich mniejszych warunków spełnisz kończąc cel główny rozdziału - tym więcej kasy Ci wpadnie za jego ukończenie. Cypr jest wasalem Egiptu. Atak na wasala = wypowiedzenie wojny jego protektorowi.

  9. #8
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Dla początkującego gracza najłatwiejsza nacje do gry to Pont i Ateny. Selki i Egipt to taki średni pomysł, za spamują go agentami. Odradzam też Rzym, tu jego armie same nie wygrywają na początku.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #9
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 837
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 047
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Asuryan- chodzi też o szkło- najwyżej (jeżeli dobrze pamiętam) wyceniany ze surowców, co daje nam bonus w handlu i możliwości zawierania umów handlowych, a to daje nam zwiększone dochody. Poza tym grzech nie zdobyć Cypru, gdy na wschodzie zaczynamy (a przynajmniej ja tak grałem) defensywnie. A z Egiptem prędzej czy później i tak się walczy. Zostawiając jako satrapie Medię i Sardes i pomagając im jako swoistym tarczom, po podbiciu Egiptu ciężko już przegrać.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. #10
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Cóż, w pierwszej turze Seleucydzi wypowiedzieli wojnę Cyprowi, w efekcie mam z nimi wojnę i okupuję już Turvos czy jakoś tak (w Syrii), jednak co turę spada nastrój społeczeństwa o 10 i nie wiem co z tym zrobić Temat o Egipcie jest kiepski i nic mi nie pomaga, niestety Palmyry nie zdobędę, armia + garnizon rozbiłyby Mnie w pył, wycofuję się więc do wioski T i może zaproponuję pokój selkom.

    EDIT
    Pokój odpada, szansa niska i nie biorą... :/

    PS
    Mam pytanie, co konkretnego dają te cuda po wybudowaniu, oraz jak długo zazwyczaj to trwa, zanim się ich dochrapiemy?
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:22
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

Strona 1 z 97 1231151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  2. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  3. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 12:42
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •