Cześć, to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich, AVE

Od niedawna posiadam grę Rome Total War 2, jestem początkujący, nie zacząłem jeszcze kampanii ale za swój cel postawiłem sobie pokonać Macedonię w bitwie historycznej pod Pydną na poziomie trudnym, lecz nie mogę tego przejść,

kilka razy ogólnie pokonałem większość armii wroga, tak, że zostało mi mało jednostek ale gra nie zakończyła się zwycięstwem bo jak się okazało mam szukać po całej mapie niedobitków? Jak oni ''uciekają'' za czerwoną linię jako granicę mapy

macie jakąś taktykę na tą bitwę? Oglądam filmiki o niej na youtube ale tam gracze sterują tak chaotycznie (albo tak genialnie i szybko, że jako nowicjusz nie kumam o co chodzi), żadnego ładu, składu tylko przód, tył i różne wygibasy

kolejna rzecz, słyszałem że ponoć można w ustawieniach wybrać większą ilość jednostek, bo na każdym z tych filmów gracze mają np po kilkanaście słoni, a ja 4, pytanie, gdzie to zrobić,

i czy to nie jest tak, że de facto z mniejszą armią trudniej wygrać? Wiem, że wtedy i wróg ma mniej wojska, niż w wyższych ustawieniach, ale mając dużą armię można ją rozlokować dzięki ilości żołnierzy na więcej sposobów, np całkowicie pokryć strategiczny teren

umiem mniej więcej sterować armią, gram wieele godzin, ale jak mam wojsko w szyku i idzie na mnie kilka jednostek w tym falangi, włócznicy, nie wiem, za co się zabrać, jak ruszę ławą do przodu mogą mnie oskrzydlić, jak czekam na nich to tracę wojsko wskutek rzucania włóczniami, czy wybrać na chwilę żółwia obronnego a jak dojdą blisko to wyjść z powrotem na szereg? Może wcisnąć opcję rozproszenia zamiast żółwia? Z drugiej strony chciałbym wygrać bez ''żółwia'' aby dorównać tym gwiazdom z youtube i zachować historyczne detale, bo testudo było chyba dopiero w cesarstwie?

Dzięki za odpowiedź