Strona 127 z 179 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 261 do 1 270 z 1784

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #1261
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Najemnicy frakcyjni są zależni od regionów, tak samo jak inni.

  2. #1262
    Łowczy Awatar Saruman555
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 12 podziękowań w 12 postach
    Nie zawsze,np. Egipcjanami mogłem wszędzie najmować swoją frakcyjną jednostkę(podstawową piechotę).
    Oczywiście tylko w swoich prowincjach.

  3. #1263
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Najemnicy frakcyjni są wszędzie ci sami.

  4. #1264
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    Wiecie może, czy najemnik frakcyjny jest dostępny wszędzie, czy też ma jakieś ograniczenia regionalne?

    @Barsa
    Tak mi się przypomniało, że szukałeś kiedyś kogoś trudnego do kampanii. Próbowałeś Getami? Nie dość, że ich armia na początku jest chyba najsłabsza, bo nie ma kim wklepać dmg (a tu słonie nie ratują), to jeszcze są biedni i niezbyt lubiani.
    Coraz mocniej myślę o barbaroum, bo gram znów Egiptem i jest przyjemnie, ale rozjeżdżam wszystko po kolei jak leci i mimo, że co jakiś czas pojawia się nowy problem (typu armia Armenii wjeżdża w plecy) to słonie i rydwany zaradzają temu (robię taki myk, że tworze przy zagrożonym mieście ze 3 armie genków, 2 w słoniach, jeden w rydwanie, coś tam podnajmę najemników i AI może mi naskoczyć, chyba, że miałby 2 armie po 20 unitów).

    Getowie mówisz, a spróbuje może w następnym tyg. Choć jakoś nie mam przekonania do barbarzyńców, nie lubię po prostu grać bitwy na "hurra", a raczej przytrzymać czymś w środku bez większych strat i objeżdżać po skrzydłach lub czasem przez środek wjechać słoniem.

    Visca el Barca!!!

  5. #1265
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Getami trochę ciężko na hurra lecieć z bitwą. Z piechoty mają praktycznie tylko włócznie i strzelców, więc raczej trzeba defensywnie grać. Falxmeni, po patchu 15, nie robią nic. Jazda, w tym konne łuki, daje radę.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  6. #1266
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Luknąłem sobie na te nacje bałkańskie, pod względem bonusów to Getowie nie mają źle, a nawet chyba najlepiej (bonus do obrony i do ładu), na starcie jakby nie było tej umowy z tym państwem z miastem w początkowej prowincji to też byłoby całkiem ok (już patrzyłem, że w 2 turze można śmiało podbić). Nie gorzej mają Odyrysi czy Tylis? Ci drudzy mają dużą lipę z ładem z bonusów (co prawda ja gram "na bunty", ale wolałbym bez, lecz z takim minusem do ładu to straszna ślamazarność) i od razu sporą lipę na początku w swojej pierwszej osadzie z ładem, no i trochę ciężej w zdobyczach, bo w około Grecy oprócz Tracji,a ujarzmianie prowincji z inną kultura w ich przypadku nie będzie takie proste... roster mają chyba wszyscy podobny (choć widzę, że Tylis ma więcej mieczy ale grosze łuki i chyba jazdę.. Odyrysi chyba mają najgorszy roster, sporo sierpów)?

    Nie zauważyłem, że Tylis to tak naprawdę Celtowie i dlatego taka lipa z ładem na początku (plus jeszcze ten "bonus"), no ale to jeszcze gorzej dla ładu itd.
    Ostatnio edytowane przez Barsa ; 07-11-2014 o 11:32

    Visca el Barca!!!

  7. #1267
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Odrysowie, przed nerfem trackiej piechoty byli mocni. W połączeniu z peltastami masakrowali hellenów, teraz nie wiem jak sobie radzą. Tylis ma celtyckie jednostki, więc mają czym się bić. U Getów największym problemem jest słaba armia, a to miasto z którym mamy układ podbiłem w drugiej turze poświęcając trochę reputacji. Poza tym zaraz jest wojna z nomadami, a nie mamy procarzy.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  8. #1268
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Co wy wszyscy chcecie od tych Getów? Moja ulubiona frakcja na multi a wy po niej tak jedziecie. Wystarczy poczekać 25 tur na szlachetnych szermierzy i już jest z górki, a w początkowych turach spam wojowników z włóczniami(jak na swoją cenę bardzo mocna defensywna jednostka) w połączeniu z jazdą powinien wystarczyć do odparcia ewentualnych ataków. Z nomadami bez problemu poradzą sobie konni łucznicy i konni włócznicy.

  9. #1269
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Też bardzo lubię Getów (zwłaszcza, jak mi się zdarzy na PvP pojawić to 3/4 gier gram nimi), ale start w kampanii mają ciężki. Mnie najbardziej boli brak jednostek ofensywnych na początku, zwłaszcza że Celtowie/Germanie mają miecze, a Grecy lepszych włóczników. Najemnicy niezbyt pomagają, bo drogo, ale jak już zdobędziemy szlachtę (pieszą i konną) to nie ma problemów. Poza tym za to, co patch 15 zrobił z falxmenami ktoś powinien z roboty polecieć.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  10. #1270
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Są Getowie, więc jestem i ja. Chaak próbuje podstępnie przykuć uwagę "nowych" graczy do Tej Wspaniałej Nacji jaką są Getowie, i przeciągnąć ich na Naszą (Getów) stronę.
    Co nie zmienia faktu że jest to nacja trudniejsza do ogarnięcia dla świeżych graczy, zwłaszcza w kampanii gdzie trzeba trochę poczekać na lepsze jednostki. A tymi z którymi zaczynamy trzeba się nauczyć grać. Trzeba zmienić przyzwyczajenia.
    Na multi Getowie nie wyglądają źle, a im większe umiejętności ma gracz, tym więcej z nich wyciągnie.
    Poza tym za to, co patch 15 zrobił z falxmenami ktoś powinien z roboty polecieć.
    Tu się zgadzam całkowicie.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 08-11-2014 o 09:15

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 127 z 179 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137177 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  2. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  3. PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY
    By Mavrug in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 708
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 12:42
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •