Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829
Pokaż wyniki od 281 do 288 z 288

Wątek: Recenzje na świecie

  1. #281
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze oceny

    Cytat Zamieszczone przez Memnon[pl
    ]xXkamoskiXx-to ze gra nie ma alternatywy nie jest powodem do jej wychwalania,czy tez dawania 10.Ja osobiscie dalem 3...I nawet po 7 patchu tez dalbym 3..powody---->>>
    -grafika-gorsza niz w shogunie...krok w tyl
    -sztuczne limity/aramia,brak murrow itp/ ktore mialy urozmaicic gre-a tak naprawde to ja pogorszyly-krok w tyl
    -baaardzo kiepska optymalizacja(owszem po patchu 7 chodzi troche lepiej-ale daleko temu do pochwal)-krok w tyl
    -calkiem skopane mutli-brak mapy,wojen klanow,avatara,tylko kilka jednostek tak naprawde nadaje sie do multi-reszta to jest nieprzydatna-krok w tyl
    -niesamowicie glupie-NAJGLUPSZE W CALEJ SRII(a gram od Shoguna I)-AI-tak debilnego,glupiego I beznadziejnego AI nie widzialem jeszcze w zadnej grze-masa krokow w tyl
    -zbyt szybka I nudna/nawet nie zdazysz zapamietac imienia gen a juz umiera ze starosci/-krok w tyl
    -brak drzewka rodziny-krok w tyl
    -jakis durny system polityki-a wlasciwie jego brak/wystarczylo dac ten z Rome I I bylo by OK-krok w tyl

    jedyny plus tej gry to wiekszy wybor jednosteki wieksza mapa-ale to nie jest najwazniejsze

    Naprawde nie rozumiem ludzi ktorzy wychwalaja Rome II tylko dlatego ze nie ma innego odpowiednika...To ze nie ma innej podobnej gry absolutnie nie podnosi jakosci tej gry...
    Dziękuję za ujęcie wszystkiego w podpunktach, odniosę się do nich w podobny sposób.
    1. Grafika. Gorsza niż w Shogunie... Poczekaj, jeśli grasz w Shoguna na maxymalnych ustawieniach graficznych, a w Roma na najniższych, wtedy zrozumiem. Chyba, że to dlatego, że nie ma tak pięknej mgły wojny, na mapie kampanii, jaka była ona w Shogunie 2. Wtedy, zrozumiem. Jednak, kiedy postawimy normalne kryteria, wtedy jest to zdecydowany krok w przód.
    2. Sztuczne limity... Czy odczuwasz radość, kiedy wystarczy postawić kilka jednostek w jednym mieście, by go obroniły, kiedy w tym czasie masakrujemy inne nacje 5 armiami? Walka na 4 fronty? Nic prostszego. Realne, niezbyt. Jak dla mnie, wprowadzenie armii kierowanych przez generałów i ich zlimitowanie, było bardzo przyjemnym pomysłem.
    3. G.E.M. mod przyjacielu. Naprawdę, więcej nie trzeba. Gra chodzi na ekstremalnych przy dobrym sprzęcie. Na ultra, albo bardzo wysokich, na sprzęcie średnim, czyli taki, jak mam ja. Niektóre opcje, mam nawet na ekstremalnych. Mój, sprzęt, dla porównania:
    - Nividia GeForce GTX 650
    - AMD Athlon II x4 651 (3.00 GHZ)
    - 4 giga ramu.
    4. Jednym mogło się podobać, drugim nie. Poza tym, bezsensowne ograniczenie jednostek w Shogunie 2 na multi. Kiedy zacząłem w nim przygodę sieciową, zjechał mnie gracz, mający jakieś elitarne jednostki z dodatków. Przyjemność? Zerowa.
    Jak dla mnie, w Romie jest teraz jasno, przejrzyście i tak jak powinno być.
    5. AI? W każdej grze, AI nie będzie takie, jakie powinno być. Niestety, nie ten poziom technologiczny. Z tym, nic nie zrobisz.
    6. 2 turns per year/4 turns per year. Kłaniają się moderzy i ich wspaniałe modyfikacje.
    7. Brak drzewka rodziny? Przecież w Romie tyle się dzieje, tutaj spisek, tu adopcja, tu jakieś inne pierdoły, tam inne. Nie ogarnąłbyś tego, tylko nie potrzebnie zakłócało by rozgrywkę. A jeśli tak ci zależy na wszelakich intrygach, itd. By bawić się tym w nieskończoność, polecam Ci, zapoznać się z wspaniałą grą: Crusaders Kings 2. Tam będziesz miał tego pod dostatkiem.
    8. Durny system polityki? Dla mnie, wiele się nie zmieniło. AI wciąż głupio przyjmuje i odrzuca propozycje, teraz jest trochę bardziej skłonne przyjmować wartościowe traktaty, ale to wciąż nie to.

    Jedyne plusy? Serio?
    Ukrywanie się jednostek, większe znaczenie floty, poprzez połączenie bitew na ziemnych z morskimi, lepsze drzewko technologii, lepszy rozwój generałów, tradycje wojskowe i masa innych małych smaczków, których bardzo nie czujesz, ale jednak urozmaicają rozgrywkę w piękny sposób. Przyjacielu, drobna rada na przyszłość. Diabeł tkwi w szczegółach, więc patrząc na całość, rzeczywiście patrz na całość.

  2. #282
    Podstoli Awatar Poliorketes
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    497
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 25 podziękowań w 14 postach

    Re: Wasze oceny

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    Gdyby wszystkie osady miały mury, to tylko o czwarta bitwa byłaby w polu i za łatwo byłoby się bronić przed inwazją.
    Kwestia gustu, jedni lubią oblężenia, drudzy nie. Ale ze strategicznego punktu widzenia, to zubożenie kampanii. W końcu ludzie po to zakładali miasta w trudno dostępnych miejscach i dodatkowo je fortyfikowali, żeby mieć gdzie się schronić w razie porażki lub gdy wróg był o wiele liczniejszy. Jakby nie Kapitol, to kariera Rzymian mogłaby się już zakończyć w 390 roku p.n.e.

  3. #283
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze oceny

    Przed wyjściem gry bardzo nie podobał mi się fakt, większość miast nie ma murów. Ale teraz, po zagraniu w grę widzę w tym logikę. Dlaczego? Bo oblężenia są tak absolutnie zrąbane. One kompletnie nie działają, są strasznie ubogie, nudne i naprawdę mnie zawiodły. Tak więc to może nawet lepiej, że jest ich mniej.

    A.K.A. Askorti

  4. #284
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Wasze oceny

    Up
    Prawda jest taka że na razie oblężenia to nędza rozpaczy. Co nie zmienia faktu że panowie projektanci wykazali trochę innowacyjności i pomysłowości...
    W terenach barbarzyńskich, stepowych, czy na pustyni nie przeszkadza mi brak murów. Ale kiedy patrzę i widzę Syrakuzy czy Pergamon (miasta greckie, rzymskie czy egipskie) to lepiej nie pisać co sobie myślę.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #285
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: Wasze oceny

    Po kolei
    -porownuje grafike na tych samych ustawieniach-jest gorsza w Rome niz ta z Shoguna(wystarczy dac maksymalne zblizenie zeby porownac np zbroje/helmy/)-i nie jst to dla mnie najwazniejszy aspect gry-grafika nie jest najwazniejsza-ale skoro inwestuje w komp to tez oczekuje cos z tego miec
    -w czym problem zeby wszystkie maista mialy mury czy palisady-jakos w Shogunie II maja wszysytkie a I tak bardzo duza czesc bitew jest w polu-tam jakos AI radzi sobie z wyslaniem wojska w pole...w Rome nie bardzo mu to wychodzi(chociaz po patchu 7 jest znaczna poprawa)
    -porownuje AI do tego z Shoguna-jest znaczacy krok w tyl-jezeli ktos porwonuje do tego z Rome I to I owszem jest postep(tylko dlaczego porownywac do 10 letniej gry),olblezenia to juz szkoda komentowac-te mozna smialo porownac do tych z Rome I-tam byly zdecydowanie lepsze niz te w II.
    -rozwoj gen,badania technologi byly juz wiec nie jets to ani plus,ani minus...
    -masa,masa...masa-klamstw I obietnich nie pokrywajacych sie z rzeczywistoscia...
    -nie mowie ze gra jest totalnie beznadziejna-sa plusy-wspomniane bitwy morsko/ladowe,tradycje armii,itp-ale zdecydowanie wiecej przemawia na minus tej gry niz na plus

    Na szczescie kazdy ma swoj gust,a o tym sie nie dyskutuje-Zycze wszystkim czerpania radosci z Roma II,bo innej mozliwosci nie ma-no chyba ze wreszcie pojawi sie konkurencja ktora sprowadzi CA na ziemie....
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  6. #286
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Wasze oceny

    Cytat Zamieszczone przez Memnon[pl
    ]
    -w czym problem zeby wszystkie maista mialy mury czy palisady-jakos w Shogunie II maja wszysytkie a I tak bardzo duza czesc bitew jest w polu-tam jakos AI radzi sobie z wyslaniem
    chodzi oto że oblężenia w tej grze są zepsute i twórcy gry poszli na łatwiznę. zamiast naprawić oblężenia po prostu ograniczyli ich ilość.

    P.S. co to drzewek technologii to też są zrąbane. zupełnie bez sensownie ułożone i nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością. np. frakcje barbarzyńskie mogą budować warsztat po opracowaniu 1 technologii z drzewka militarnego, czyli po 5 turach od początku kampanii mogą robić balisty, a dla porównania rzym, który był o wiele bardziej zaawansowany technologicznie od galów czy germanów może robić balisty dpoiero po 11-12 turach. albo taki pont żeby móc robić czempionów musi czekać 3 razy dłużej niż inne helleńskie frakcje.

  7. #287
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    72
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Wasze oceny

    Cytat Zamieszczone przez Memnon[pl
    ]
    -porownuje AI do tego z Shoguna-jest znaczacy krok w tyl-jezeli ktos porwonuje do tego z Rome I to I owszem jest postep(tylko dlaczego porownywac do 10 letniej gry),olblezenia to juz szkoda komentowac-te mozna smialo porownac do tych z Rome I-tam byly zdecydowanie lepsze niz te w II.
    Kto porównuje?
    Ty to robisz
    W poprzednim poście napisałeś:

    niesamowicie glupie-NAJGLUPSZE W CALEJ SRII(a gram od Shoguna I)-AI-tak debilnego,glupiego I beznadziejnego AI nie widzialem jeszcze w zadnej grze-masa krokow w tyl
    Zastanów się następnym razem co piszesz ta gra nie jest idealna, ale trudno przejść spokojnie obok tego co napisałeś w pierwszym poście, bo to w części zwykłe bzdury, byle tylko zmieszać ją z błotem.

  8. #288
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    89
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wasze oceny

    Nie wiem czy tworcy grali w moda do medievala 2 Bellum Crucis ale ja gralem i jestem zszokowany jak malo rozwiniety jest rome.Poziom rozczarowania rosnie gdy pomysle sobie ze moda nie robilo rozwiniete studio z dekadą doswiadczeń i masą swietnych tytulow tylko garstka zmotywowanych fanatykow dobrych gier.
    W ankiecie dalem 4 , masa niewykorzystanego potencjału., sopdziewalem sie o wiele wiecej.

Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829

Podobne wątki

  1. Recenzje i oceny gry Shogun 2
    By Ensis in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 10:08
  2. Konkurs wiedzy o Starym Świecie i nie tylko
    By Delanos in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 18:32
  3. Zmiany w Świecie Multiplayera
    By roman zabawa in forum Archiwum
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 22:58
  4. Najgłupszy problem na świecie
    By Szamasz in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 19:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •