Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Grafika w grze

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Grafika w grze

    A wiec jak w temacie niby wszystko dziala w rome ale jedno sie nie zgadza a mianowicie grafika... jak patrze na niektore screeny innych to az mi sie lezka w oku kreci mam Geforce 9600 GT 512 MB i nawet jak ustawie na ekstremalna grafike to i tak nie osiagne takiej grafiki jak u innych nie wiem czy da sie cos z tym zrobic znaczy zeby rome widzial ze moja karta ma nie wiem 2 gb pamieci a nie 512 to moze bedzie lepsza grafika bo nie tylko ja tak mam (((

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Grafika w grze

    Wybacz, ale jesteś albo średniej jakości trollem, albo...nieważne. Ale żeby moderator sie nie przyczepił, to Ci odpowiem: nie, nie da się tak zrobić : )

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Grafika w grze

    nie wiem gdzie ty tu widzisz trolling, mam problem to napisalem i da sie tak zrobic bo juz komus sie to udalo gdzies tam w plikach pogrzebac ale nie wiem gdzie dlatego pisze tutaj.

  4. #4
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Grafika w grze

    I kolejny wątek o sprzęcie i czemu nie działa, a kolega ma tak, inni coś tam, a mnie to nie obchodzi. W końcu to kolejny wątek o tym samym.

    Nie, nie, nie. Nie da się tak zrobić. Nie wierzysz? Użyj google, najwyżej dowiesz się czegoś innego.



  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Poprawa płynności gry.

    Przeglądając opcje zauważyłem mały znaczek przy wyborze rozdzielczości (gra w oknie) pomyślałem ze co mi szkodzi ( w diablo działało) i pyk. Gre ustawiłem na wysokie wymagania, no i przeszedłem do własnej bitwy z dużą ilością jednostek i obrony jakiegoś miasta. O ile przy samym samouczku gra piekielnie ścinała na wymaganiach wysokich to tu nic, zero spadku płynności, no to na ekstremalne wymagania i tez nic fps 30-40 gdzie przy tych samych bitwach miałem 1-3 na ekstremalnej grafice. Jedyny - to to ze grafika nie poprawia się na tyle co w grze bez okna. Ale mapa kampanii, i wielkie potyczki, szturmy czy desanty nie obniżają płynności gry. A grafika no cóż jakoś da się przeżyć do poprawy optymalizacji.

    Ps. Napiszcie czy u was tez pomogło.

  6. #6
    Pampa
    Gość

    Re: Poprawa płynności gry.

    Czytać umie? Chyba umie.

    viewtopic.php?f=574&t=13981

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Poprawa płynności gry.

    no niestety ale ów mod u mnie powoduję brak odpalenia gry. A w grę w oknie każdy może odpalić bez ściągania czegoś co może spowodować crash gry.

  8. #8
    Pampa
    Gość

    Re: Poprawa płynności gry.

    Chodzi o to że mogłeś napisać w tamtym temacie, zamiast zakładać nowy

    P.S nie wytykam ci tego, broń Boże, tylko ratuję przed ew. warnem

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Możliwa kombinacja czynności poprawiających wydajność

    Przez ostatnie dni więcej czasu spędziłem na forach niż w samej grze, jednak doszedłem do - przynajmniej dla mnie - optymalnej kompilacji czynności pozwalających cieszyć się grą, nie tylko na poziomie ekstremalnym, lecz jednocześnie w miarę płynnie. Wpierw moja konfiguracja - zaznaczam, że gra zachowuje się całkowicie inaczej na każdej konfiguracji i nie ma jednego sprawdzonego sposoby dla wszystkich. Jednocześnie zalecam cierpliwość i czekanie na oficjalne aktualizacje - sam do takich ludzi nie należę i pragnę cieszyć się grą jak najwcześniej

    A więc moja konfiguracja

    AMD Phenom II x4 955 kręcony do 3,8 Ghz
    Gigabyte Geforce 660 ti OC dodatkowo lekko podręcony dołączonym do karty programem OC GURU
    8 GB Ram 1333 Mhz
    Windows 7 64 bit

    Pierwsze czynności to oczywiście pobranie sterowników dla karty graficznej - wiem, że AMD wypuściła już nową Bete, jednak z komentarzy wynika, że nie jest ona rewelacyjna, z kolei sterowniki 386,80 Nvidii też do świetnych nie należą - z infromacji Nvidia wynika, że na danich ma pojawić się nowa beta opracowana właśnie dla Rome 2

    kolejna rzecz - instalacja aktualnej wersji directX z płty z grą

    Instalacja Razer Game Booster - wiem, że takie programy mają swoich przeciwników, jednak dla mnie - nieprofesjonalisty i w sumie człowieka leniwego, nielubiącego ręcznie grabać w procesach - rozwiązanie całkiem dobre

    instalacja moda z tego wątku :http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...?f=574&t=13981 - przyciemnienie grafiki może się nie podobać, dla mnie jest to wprost idealna poprawka w wątku wytłumaczone jest, że z jakiegoś powodu mod ten w znaczącym stopniu poprawia działanie gry - polecam lekturę - szczególnie że mogą wystąpić opisane tam problemy

    Kolejna czynność, to po włączeniu gry, czekamy na pojawienie się menu, a następnie ctrl+shift+esc wchodzimy w menadżera urządzeń i w procesach odnajdujemy rome2.exe - klikamy prawym przyciskiem myszy i wchodzimy w menu koligacji - odznaczamy jeden z rdzeni procesora i naciskamy ok. Następnie ponownie wchodzimy w koligację i zaznaczamy rdzeń na nowo, tak by wszystkie rdzenie były aktywne i ponownie ok - z jakiegoś dziwnego powodu - przynajmniej dla mnie - pozwala to lepiej rozdysponować zadania pomiędzy rdzenie - mapa kampanii i bitwy powinny chodzić szybciej. Zaznaczam - nie u wszystkich to działa, może nawet pogorszyć sprawę.

    W efekcie po włączeniu boostera i wykoaniu opisanej wyżej czynności gra na moim sprzęcie w benchmarku osiągnęła minimalnie 34 fps. Bitwy są płynnę przy oglądaniu z odległości - przy maksynalnym zbliżeniu na walcząc strony - animacje są płynne, jednakże przy ruchu kamerą gra - ta odrobinę zwalnia.

    Nie podaję FPS-ów gdyż po włączeniu frapsa gra zauważalnie zwalnia, co w sposób oczywisty fałszuje wyniki.

    Zaznaczam, że gram na ustawieniach ekstremalnych, poza modelami jednostek ustawionymi na wysokie, wyłączonej roślinności alpha, przy włączonym AA, SSAO i anizotropach x16

    Tyle, mam nadzieję, że chociaż jednaj osobie to pomoże

    Edit: - patentu z chwilowym wyłączeniem jednego rdzenia nie radzę stosować w dwujajowcach - zauważyłem spader wydajności chwilowo odłączonego rdzenia, przy wzorście pozostach - ergo - gdy macie cztery, a lepiej sześć rdzeni - warto próbować

  10. #10
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Możliwa kombinacja czynności poprawiających wydajność

    A jak mam dwa rdzenie i cztery wątki, to te nie warto? <laik komputerowy>

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Grafika
    By Przemek2191 in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 14:17
  2. grafika
    By Wald in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 15:13
  3. Problem z grafiką.
    By Buszmen33 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 22:11
  4. O grze.
    By klikarzek in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •