Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz bitwy historyczne.

Głosujących
29. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Bitwa są genialne. Bardzo trudne i wymagające.

    1 3.45%
  • Bitwy są trudne, ale po poznaniu skryptów wroga można przejść bez problemu.

    3 10.34%
  • Bitwy są ok.

    7 24.14%
  • Bitwy są ok, ale jest parę momentów za łatwych/zbugowanych oraz mała różnorodność frakcji/jednostek.

    2 6.90%
  • Bitwy są za łatwe.

    5 17.24%
  • Żenada. Komputer gubi się we własnych skryptach i nie wie co robić.

    3 10.34%
  • Tylko 1 bitwa była klimatyczna i miło się w nią grało.

    2 6.90%
  • Tylko 2 bitwy były klimatyczne i miło się w nie grało.

    2 6.90%
  • Tylko 3 bitwy były klimatyczne i miło się w nie grało.

    0 0%
  • Wszystkie bitwy trzymają poziom

    0 0%
  • Żadna nie zrobiła na mnie wrażenia i już w nią nie zagram nigdy.

    4 13.79%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak oceniasz bitwy historyczne. [ankieta]

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Jak oceniasz bitwy historyczne. [ankieta]

    Masz 2 punkty. Jeden na fajność bitew, czyli czy ta bitwa zrobiła na mnie wrażenie i miło się w nią gra, ostatni punkt na resztę pytań.

    Ogólnie uważam, że bitwy są za łatwe. W upadku samurajów kampania Saigo była naprawdę wymagająca i długa. Tutaj oprócz oblężenia Kartaginy można przejść do 10 minut każdą bitwę. Las Teukoburski jest najłatwiejszy. Nie ma tam praktycznie żadnej walki. Blokady uciekają bo 5 sekundach. Po prostu idź z punktu A do punktu B. lecz najbardziej mi się podobał pod względem gameplayu, mimo wszystko jest to uczucie zagrożenia i epickości. Nil mógłby być dobrą bitwą, gdyby wróg trzymał szyk na wzgórzu a nie biegał od lewej flanki do prawej. Bitwa Egiptu vs Seleuków zrobiła na mnie na początku wielkie wrażenie. Wygrałem na trudnym tylko dlatego, że miałem jeszcze łuczników, którzy strzelali szybciej niż wróg biegł, ale kiedy grałem na legendarnym przeszedłem bez problemu, kiedy rozwaliłem łuczników rydwanami co spowodowało szarże całej ich armii na moich pikinierów. Kartagina to jakaś żenada. Wrogie katapulty bugują się na uliczkach. Wróg nie broni murów przy głównej bramie. Nie wchodzi też na mury co pozwala wystrzelać główną cześć armii. Tylko ten oskryptowany kontratak zrobił mi coś. Bitew jest za mało. Tylko 4 z samymi rzymianami i państwami hellenistycznimi.. Mam nadzieję, że w przyszłości jak będzie więcej dzięki dlc to nie będą chorować na syndrom szoguna gdzie prawie każda bitwa miała coś wspólnego z Oda/Tokugawa a nic z Date, Shimazu czy Chocapic. Plus za to, że każda bitwa przedstawia inny tryb.
    Nil lądowa-wodna, Kartagina oblężenie, las zasadzka oraz lądowa przy diadonach.

    To moja pierwsza ankieta i miałem pewne trudności z ułożeniem pytań. Są to historyczne bitwy i początkowo były pytania o historyczność, ale później uznałem, że to my zdecydujemy czy królowie stoczą, że sobą walkę na prawej flance, więc historyczność ogranicza się tylko do "te 2 frakcję stoczyły bitwy nad rzeką mniej więcej tak".
    Zostawiłem opcję zmieniania swoich głosów, bo prędzej czy później będą nowe bitwy a wraz z patchami będzie się zmieniać trudność.

    Edit: Usunąłem różnorodność frakcji z "za latwych" do "ok, ale...", ponieważ oba nie miały ze sobą nic wspólnego.

  2. #2
    Asuryan
    Gość

    Re: Jak oceniasz bitwy historyczne.

    Bitwy historyczne są za łatwe, żadna z nich nie zrobiła na mnie wrażenia, jest ich za mało i w 3 z nich dowodzimy jedną i tą samą frakcją.

  3. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Zacznę od tego że na razie żadna mi się nie podobała i gdyby nie osiągnięcia na Steam to nawet bym tego nie odpalał. W bitwach mamy prawie sam Rzym, poza Rafią chyba (Selki - Egipt). Grac można tylko jedną stroną (przeważnie Rzymem). Jeśli się da wybrać tą drugą to napiszcie mi jak? Bitwy są oskryptowane i to widać. Co nie zmienia faktu że niektóre są wyraźnie trudniejsze.

    Alesia wygrała mi się w zasadzie sama (na trudnym), tak samo jak bitwa w Egipcie.
    Z Rafią miałem problem bo Egipt w ogóle mi nie leży, a słoni i rydwanów nie umiem używać. Ale tu próbowałem ostatnio tak pół roku temu.
    Kanny wygrałem dopiero wczoraj.
    W Zamie dostałem po tyłku podczas rozpoznania, ale już wyłapałem skrypty.
    Kartaginy, Pydny i Lasu nie ruszałem jeszcze bo lubię wszystko po kolei robić, tak jak sobie zaplanowałem.

    Ogólnie bitew jest mało i sam Rzym.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #4
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Najlepsza bitwa to jest w prologu, klimat, napięcie, efekty.

    Podobnie jak przedmówcy, żadna nie wpadła mi oko.



  5. #5
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Większość bitew nie jest zła, ale są wyjątki w obie strony. Mi najbardziej podeszły Kanny i Pydna. Obydwie są dość dobrze odwzorowane i przyjemne do grania. Zama, Nil i Rafia są przeciętne. Alezja jest dziwna jak dla mnie. Mogłoby być więcej opcji do jej wygrania np. zdobycie miasta i możliwość obrony w nim. Poza tym ten płot prezentuje się śmiesznie w porównaniu do prawdziwych rzymskich umocnień z tej bitwy. Oblężenie Kartaginy mogło być najlepszą bitwą, ale dzięki masie bugów nie jest. Mi udało się je przejść trzema czy czterema jednostkami wpuszczonymi przez tylną bramę, które zajęły wszystkie punkty, w tym czasie oddziały obrońców stały na swoich pozycjach. Po "kontrataku" dotarły do mnie tylko słonie. W sumie nie wiem jak jest teraz, może coś naprawili. Las Teutoborski jakoś mi nie podszedł. Po prostu biegniemy przez mapę zostawiając czasem coś do spowolnienia pogoni.
    Problemem jest też ilość bitew, a także mały wybór frakcji. Najbardziej brakuje mi Carrhae, wyprawy Pyrrusa i czegoś z rzymskiej wojny domowej.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2014
    Postów
    126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 8 postach
    Las Teutoburski, czyli: poświęć oddział i uciekaj, poświęć oddział i uciekaj, poświęć oddział i uciekaj. Choć nie ukrywam, że żeby wynieść wszystkie trzy orły podchodziłem tyle samo razy.

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Od razu zaznaczam, że nie mam Hannibala i Cezara, a szkoda bo zależy mi głównie na Kannach... Bitwy są ok, oczywiście jest ich za mało! Las Teutoburski jest dość klimatyczny chociaż, jak powyżej, na jedno kopyto, bez większego problemu na legendarnym (w RTW był cięższy). Pydna wg mnie jest trochę nieogarnięta, miałem trochę problemów, w efekcie b. trudny. Rafia mi się bardzo podoba, jest dość ciężka z uwagi na zróżnicowanie jednostek (falangi, miotacze, kawaleria, słonie, rydwany), znowu tylko na b. trudnym. Nil chyba lubię najbardziej, połączenie lądu i wody, całkiem łatwa, bez problemu na legendarnym. Natomiast Kartagina mnie *cenzura*! Przeszedłem ją rok temu na średnim, zostawiłem, a dziś okazuje się że nawet na tym poziomie jest ona dla mnie jedną wielką zagadką!!! Ja zwykle oblężenia rozgrywam powoli i metodycznie, a tu zawsze po chyba 45 minutach generał zostaje ranny, jest znoszony z pola i żeby nie wiem jak świetnie szło to wszystko mi ucieka szkoda bo ta bitwa ma wielki potencjał. Żałuję też, że nie ma żadnej bitwy morskiej, chociaż przy obecnym ich stanie... może lepiej nie

    Mógłby ktoś podpowiedzieć jak rozgrywać to oblężenie Kartaginy



    Wygwiazdkowane przekleństwo, to nadal przekleństwo. Pampa
    ok, sorry
    Ostatnio edytowane przez majkel ; 03-12-2014 o 23:17

Podobne wątki

  1. Bitwy historyczne
    By Zwiastun in forum Alexander
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:49
  2. Bitwy historyczne
    By CzesiuGM in forum Third Age
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 09:35
  3. Bitwy Historyczne
    By SKOBRA123 in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 22:31
  4. bitwy historyczne
    By kosjosko in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 18:56
  5. Bitwy historyczne
    By robik in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 17:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •