Strona 631 z 631 PierwszyPierwszy ... 131531581621629630631
Pokaż wyniki od 6 301 do 6 307 z 6307

Wątek: Piłka Nożna

  1. #6301
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 011
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    No myślę, że przez
    ilość sezonów na kosmicznym poziomie
    liczby, statystyki
    wielkie mecze, które rozegrał.
    Turniej 2022, gdzie ciągnął tą Argentynę na plecach (może nie tak spektakularnie jak Maradona 1986)
    Osiągnięcia dla Barcelona, która PO JEGO SPRZEDAŻY totalnie zjechała do boksu w walce międzynarodowej w pucharach. Oglądałem te mecze i Messi w fifowej ocenie z zespołu 3,5 giwazdki sam podbijał o 1. W meczach na styk przeważał wiele, wiele razy.
    Dlatego jako kibic Realu totalnie nie mam żadnych obiekcji by go nazwał absolutnie genialnym zawodnikiem i najlepszym jakiego widziałem.

    Wiesz, zdrowie też jest ważne. Gdyby R9 nie zerwał więzadeł w kolanie 2x może o nim byśmy dziś mówili jako totalnie naj. Terminatorze łądującym więcej bram niż ma meczy.


    Piłka to emocjonalny sport i ludzie przeważanie są nieobiektywni w wyborach, bo wiele z nich łączy się z emocjami jaki dany mecz/ piłkarz wywoływał. Więc za mojego życia nikogo lepszego niż Messi w sumie nie widziałe, który by przez lata terroroyzwoał Real.
    A Neymar.
    Fajnie, że podjął próbę nawiązania walki z Messim wtedy, by być liderem pełną gębą a nie tylko w cieniu. Ale jednak brakło mu pokory i trochę po prostu styl życia nie dojechał do ambicji. Wielcy piłkarze mający długie kariery jednak żyją w ciszy, spokoju. Marginalizują szum wokół nich. A Neymar wręcz przeciwnie jak na Brazola przystąło, żyje, bawi się, obraca panienki jak wesoła Brazylia. Cóż, może przez to też nic nie mogą wygrać, bo jednak obecny sport to zawód na pełen etat i przy zdyscyplinowanych zespołach jak Niemcy albo Chorwacja wesoły mental Brazoli nie styka i wygrywa pruski ordnung.

    Ciekawe co z Brazylią w Realu. Tam ich trzymają dosyć krótką za gębę, nie ma pajacowania. Dziadki jak Modric czy Kroos młodych temperują, więc może taki Vinicius może stać się pierwszym w historii Brazylii genialnym piłkarzem (mowa o ofensywnych), który nie rozwali sobie kariery przez styl życia i faktycznie osiągnie swój maksymalny potencjał. Młody jest pajacem i lubi machać łapami ale drzemi w tym chłopaku duży jeszcze potencjał i rozwija sie w klubie, który ma w DNA wygrywanie.
    MOże jak w kadrze Brazylii będzie połowa kadry Realu to jednak coś wygrają. Na razie jest Rodrygo, Militao, Vinicius. Casemiro też zaliczam i dochodzi ten Endrick młody - jakaś nadzieja. Zobaczymy.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  2. Użytkownicy którzy uznali post odi.profanum za przydatny:


  3. #6302
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Aktualnie, teraz z reprezentacji kogo oglądasz? Ja mam pecha ostatnio, bo Brazylia i Holandia, jak nasi robią, co robią a jak wiadomo, to robią null od lat. Ale my narzekamy na polską kadrę, a co ma powiedzieć Brazylia i Holandia? Mając takich grajków, ale póki rządzą agenci sportowi, menadżerowie sportowi, sponsorzy i reklamodawcy to powołania są jakie są, kadra Brazylii od wielu lat wystawia wg tego klucza, akurat Brazylię, to nawet był czas, że ich ligę oglądałem^^ - teraz mają zgrupowanie szykowane na wrzesień.


    Bramkarze: Alisson (Liverpool), Bento (Athletico) i Ederson (Manchester City);
    Boczni obrońcy: Danilo (Juventus), Vanderson (Monako), Caio Henrique (Monako) i Renan Lodi (Marsylia).
    Obrońcy: Ibañez (Al-Ahli), Gabriel Magalhães (Arsenal), Marquinhos (PSG) i Nino (Fluminense);
    Pomocnicy: André (Fluminense), Bruno Guimarães (Newcastle), Casemiro (Manchester United), Joelinton (Newcastle) i Raphael Veiga (Palmeiras);
    Napastnicy: Antony (Manchester United), Gabriel Martinelli (Arsenal), Matheus Cunha (Wolverhampton), Neymar (Al-Hilal), Richarlison (Tottenham), Rodrygo (Real Madryt) i Vini Jr (Real Madryt).
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #6303
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 011
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    Ja to oglądam turnieje. Euro, Mundial. niekiedy copa america. Towarzyskie mecze już nie bardzo.
    Naszych w sumie rzadko bo ich się nie da oglądać, grają obrzydliwie.
    Więc z naszych to tylka siatka i ten ostatni turniej to mmmm. Coś pięknego. Jednak w kraju nad Wisłą można grać w sporty drużynowe na poziomie elitarnym i wygrywać? Można.


    Patrzę na tę kadrę i no BIDA. Ale z drugiej strony Argentyna w końcu coś wygrała jak była najsłabsza. Neymar jeszcze w kadrze? Myślałem, że po mundialu już kończy z reprą.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  5. #6304
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez odi.profanum Zobacz posta
    Neymar jeszcze w kadrze? Myślałem, że po mundialu już kończy z reprą.
    To o tym napisałem, kto tak naprawdę rządzi tam powołaniami. Z Ancelottim, o ile to prawda, będzie krótka piłka, każą mu powołać bez formy danego zawodnika, co ma oparcie medialne, to się zawinie i już. Z jego autorytetem i jak wspomniałeś, potrafi niesfornych Brazylijczyk w miarę ujarzmić w klubie, ma już jakieś doświadczenie. Mimo nieprawdopodobnego drenażu piłkarskich talentów w Kraju Kawy, mają swoje talenty, ale jakby zebrać od 2002 roku do dziś zawodników brazylijskich, co wybrali inne kadry narodowe i co osiągnęli, to można się zastanowić nad stanem umysłu rządzących tamtejszą federacją piłkarską.
    Więc z naszych to tylka siatka i ten ostatni turniej to mmmm. Coś pięknego. Jednak w kraju nad Wisłą można grać w sporty drużynowe na poziomie elitarnym i wygrywać? Można.
    Zgadza się. Gadałem z kuzynostwem, to mnie mówią, wuja, teraz na wf. nie ma jak kiedyś gały, czy w podstawówce, czy wyżej, rozwieszana siatka jest, albo kosz, albo ręczna....I z tego, co wiem to się dzieje od lat, i są wyniki, bo mają z kogo wybierać.
    Naszych w sumie rzadko bo ich się nie da oglądać, grają obrzydliwie.
    Ogromny błąd popełnił Zibi w 2018 roku, jak po meczu z kamikaze, nie wyleciało 2/3 kadry. W normalnym kraju, by podziękowali. Niesamowitą miałem jazdę na pewnej wielkiej prywatnej grupie poświęconej kopanej, jak zacząłem krytykować naszych po meczu z Argentyną i ich zachowanie, przypominając tamten mecz. Pamiętam go ze szczegółami, bo wtedy robiłem na 3 zmiany, upał, człowiek kosztem snu ogląda, a tutaj taka chujnia. Do rzeczy^^...
    Rzucili się na mnie fanboye Lewego, że było ciekawie, a grupa fejsbukowa, a ja nie boję się swoich opinii pod prawdziwym nazwiskiem. Musiałem linkować, podawać skład i porównanie, to się uciszyli...
    Ludzie tak skompromitowani jako sportowcy, zawodowcy i noszący polskie barwy nie mają prawa ich reprezentować. na, to dał się złapać Sousa i uciekł i mnie nie dziwi, bo oglądam Serie A i reanimował byle jaki zespół, że podejrzewam, w naszej kopanej ekstraklasie pewnie by mistrza mieli^^. Teraz Santos, jego mina i zachowanie na meczu Rakowa wczoraj, bezcenna. Ilu tam Polaków grało?

    Z tymi ludźmi nawet najlepszy selekcjoner nie ma najmniejszych szans. Przewietrzyć kadrę nawet kosztem ewentualnego awansu i spadku w rankingu. Zrobić, to co swego czasu zrobili inni. Mało kto pamięta jaki był płacz swego czasu w Hiszpanii, Portugalii etc...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #6305
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 011
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    To o tym napisałem, kto tak naprawdę rządzi tam powołaniami. Z Ancelottim, o ile to prawda, będzie krótka piłka, każą mu powołać bez formy danego zawodnika, co ma oparcie medialne, to się zawinie i już. Z jego autorytetem i jak wspomniałeś, potrafi niesfornych Brazylijczyk w miarę ujarzmić w klubie, ma już jakieś doświadczenie. Mimo nieprawdopodobnego drenażu piłkarskich talentów w Kraju Kawy, mają swoje talenty, ale jakby zebrać od 2002 roku do dziś zawodników brazylijskich, co wybrali inne kadry narodowe i co osiągnęli, to można się zastanowić nad stanem umysłu rządzących tamtejszą federacją piłkarską.
    Pytanie czy kiedyś tam było inaczej? Może spokojniej. Ale eksport piłkarzy do Europy z Brazylii miał miejsce niemal od zawsze. Pewnie w ostanich 20 latach to zjawisko się nasiliło. Więc moje pytanie. Czy tam nie zawsze rządzili działacze i agenci? Wiesz możę wcześniej jak były sukcesy to nikomu to nie przeszkadzało. Teraz w Brazylii jest taki problem, że po prostu nie ma tak wielu elitarnych talentów a reprea nie osiąga sukcesów. Bo jak grali o finały mistrzostw świata to jednak wszystkie smordy były ładnie przykryte. Piłka Brazylii odjechała. Jest dużo bardziej siłowa, taktyczna.
    Już powoływaliśmy przykład kadry 2002 roku, gdzie masz Ronaldo Rivaldo w ataku, Kakę i Ronaldinho. Każdy po złotej piłce dostał w przeciągu swojej kariery... A teraz? Gwiazdy instragrama.
    Generalnie Ameryka Południowa to świat skorumpowany i oparty na jakiś dzwinych układach i układzikach. Nie znam dokładnie realiów tam panujących ale czy szalejąca inflancja w Argentynie pomagała piłce? Nie.
    Po prostu Brazylia nie umie się przestawić na tryb grania bez elitarnych piłkarzy. W tej kadrze jak i w Argentynie jest masa wyrobników. Tylko Argentyna tymi wyrobnikami i jednym mózgiem potrafiła coś wygrać.

    Zgadza się. Gadałem z kuzynostwem, to mnie mówią, wuja, teraz na wf. nie ma jak kiedyś gały, czy w podstawówce, czy wyżej, rozwieszana siatka jest, albo kosz, albo ręczna....I z tego, co wiem to się dzieje od lat, i są wyniki, bo mają z kogo wybierać.
    Ale zobacz gdzie są też nasze kluby? Grają między sobą finały siatkarskiej ligi mistrzów.

    Powiem tak, sporty drużynowe to system.
    Od młodych, po trenerów z nimi pracujących, po menadżerów, scoutów i zarząd klubów aż po selekcjonera reprezentacji.

    Z tymi ludźmi nawet najlepszy selekcjoner nie ma najmniejszych szans. Przewietrzyć kadrę nawet kosztem ewentualnego awansu i spadku w rankingu. Zrobić, to co swego czasu zrobili inni. Mało kto pamięta jaki był płacz swego czasu w Hiszpanii, Portugalii etc...
    I tak i nie.
    Jak powiedziałem piłka to system. Zgadza się, że te dziady za ten poziom który reprezentują nie zasługują w tym kraju na status, który mają. Bo są przepłacanymi, przehajpowanymi pajacami. I jeszcze ta skandaliczna PREMIA Z RZĄDU za wyjście z grupy.
    U nas kuleje szkolenie mlodych, nie mamy sensownych trenerów co by z nimi pracowali. Potem wchodza gówniane kluby, które walczą o nic od lat. Na koniec trenerzy koledzy i dziennikarze kumple. I tak sie to kręci od parunastu lat.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  7. #6306
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 392
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Jeśli chodzi o Brazylię, nie zawsze tak było. ja pamiętam czasy, gdy najlepsi w dużej części, jeszcze grali w Brazylii i w kadrze. Jak słusznie zauważyłeś, sytuacja gospodarcza spowodowała, to co ma miejsce obecnie na skalę niesamowitą, wiem, dużo przymiotników, ale skoro najlepszym defensywnym pomocnikiem reprezentacji Hiszpanii w 2008 roku był Brazylijczyk Marcos Senna^^.
    Na temat Brazylii mogę długo, ale nie ma co się rozpisywać, jest jak jest w Południowej, dobrze to ująłeś.
    Mnie się skład sugerowany przez brazylijski portal, co podałem niezbyt podoba i tak mam od wielu lat. Jeszcze jak pomyśle, kto czasem wchodzi bez formy na murawę, a kto grzeje ławkę rezerwowych, albo siedzi gdzieś tam na trybunach, czy ogląda w telewizji spotkania, to ręce opadają i nie tylko; ładnie to podsumowałeś, bardzo dużo instagramowów itp. medialnych onanistów XD

    Co do Argentyny nie wypowiadam się, bo nie znam tematu na tyle. Za czasów geniusza Maradony zerkałem, choć miał też i z kim grać. Potem krótki czas, najbardziej niedocenionego pomocnika w tamtym czasie Juan Román Riquelme, dla mnie fenomen, jakim debilem trzeba było być, by go ściągnąć z murawy, dobrze że nie jestem kibicem Argentyny^^ . I to na tyle mego oglądania poza spotkaniami z Brazylią, czy Holandią.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 23-08-2023 o 16:44
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. #6307
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 011
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    ale skoro najlepszym defensywnym pomocnikiem reprezentacji Hiszpanii w 2008 roku był Brazylijczyk Marcos Senna^^.
    Najlepszym to był Xabi Alonso. Nie pamiętam już ale wydaje mi się, że oni razem grali z tym, że Senna - też grał w Villarealu to był bardziej taki fizyczny i do czarnej roboty a Xabi rozgrywał. Z resztą akurat Hiszpania pomocników to zawsze miała i ma. Napastników mają problem ogarnąć. Od czasów Villi nie mają sensownej 9.

    Potem krótki czas, najbardziej niedocenionego pomocnika w tamtym czasie Juan Román Riquelme, dla mnie fenomen, jakim debilem trzeba było być, by go ściągnąć z murawy, dobrze że nie jestem kibicem Argentyny^^ . I to na tyle mego oglądania poza spotkaniami z Brazylią, czy Holandią.
    Problem tego gościa był taki, że był bardzo nierówny. Zwłaszcza w sezonie, gdzie masz tych 50+ meczy i potrzebuejsz regularnie grać na określonym poziomie. A Riquelme to była sinusoida, raz był geniuszem raz piach. Dlatego nie grał w topowych klubach. Chociaż pamiętam Villareal 2006 roku co w półfinale LM się zameldował. Pires tam był jeszcze w składzie i kilku naprawdę mocnych graczy. Riquelme nie strzelił wtedy karnego... A byłby finał Barca Villareal. Z resztą Argentyna 2006 roku czy 1998 to były potężne repry. W sumie ta z 2006 chyba najmnocniejsza. Z Crespo na ataku, Zanetti na boku, jeszcze był mascherano i młodzi Tevez, Aguero i przede wszystkim Messi. Plus Riquelme, Veron oraz Cambiasso. Potęga.

    Na temat Brazylii mogę długo, ale nie ma co się rozpisywać, jest jak jest w Południowej, dobrze to ująłeś.
    No to spoko, zachęcam. Ja tam aż tak już piłką nie żyje ale zawsze chętnie podyskutuję na ten temat bo zawsze gdzieś tam się nią interesowałem i no oglądam jeszcze coś niecoś. Chociaż bardzo irytuje mnie to, że liga arabska grająca w Anglii ma taką przewagę nad innymi ligami. Ich totalnie nie obowiązują żadne zasady. Jakiś balans finansowy, by nie być zadłużonym, finansowe fair play. La liga, której kibicuje jest bez szans pod wieloma względami. W sumie liga niemiecka, francuska i hiszpańska to raczej takie wysepki w postaci Bayernu, Realu czy PSG(no ci ostatni to też raczysko) co jeszcze walczy z arabami.
    Cieszy mnie to, że takie United może sobie nakupić za miliard piłkarzy a przyjedzie do Andaluzji i dostanie w pysk od Sewilli. Jednak Ci hiszpanie pod względem sportowym przy posiadanych środkach to są jak dla mnie geniusze.
    Taki Halland pewnie kosztował tyle co Sewilla ma budżetu a ostatni superpuchar to grała jak równy z równym.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

Strona 631 z 631 PierwszyPierwszy ... 131531581621629630631

Podobne wątki

  1. Piłka Ręczna
    By Marat in forum Sport
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 02-06-2016, 16:05
  2. Polska siatkowka vs polska pilka nozna
    By Nezahualcoyotl in forum Sport
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 14:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •