Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Dyskusje na temat przeczytanych książek

  1. #11
    lofdi
    Gość

    Re: Dyskusje na temat przeczytanych książek

    Cytat Zamieszczone przez tomsn
    "Uderz w stół, a nożyce się otworzą" - jak mawiał główny przedstawiciel trzeciej drogi w Polsce Andrzej Lepper.

    Wahadło to raczej jedyna (pomijam naukowe) książka Eco, którą czytałem "na poważnie". Szalenie erudycyjna - to taka skocznia do dalszych zainteresowań. Historia grupy znajomych, których sylwetki autor kreśli jak japońscy mistrzowie pędzla. Przyjaciele, na początku sceptyczni co do własnych odkryć z czasem wciągają się w sprawę, pochłania ich własna koncepcja i koniec końców stają się członkami intrygi. Ciężko pisać o czym traktuje ten tom. Faktem pozostaje, że Eco wymyka się kanonom gatunku. Co mnie zainrygowało szczególnie: świat humunkulusów, golemów - świat mistyki i ezoteryki, alchemii. Tego typu smaczki (nawet pojedyncze rozdziały frazy) miały dla mnie większą wartość niż np. sama akcja pojęta linearnie.
    Myślę, (choć to dość odległa paralela) że taką wartość ma chociażby trylogia Sapkowskiego (szczególnie Boży Bojownicy)

    Jeśli chodzi o Imię Róży - widziałem jedynie film, a tam zwraca się uwagę głównie na tradycyjny bieg akcji.. Może i ta jej znajomość nie pozwoliła na rozsmakowanie się w lekturze.
    No ja akurat czytałem tylko publikacje naukowe Eco, z których zresztą korzystałem w pracy dyplomowej. Ogólnie szacunek za analizę kultury popularnej.

  2. #12
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach


    "Rudy Orm" to jedna z najlepszych powieści o Wikingach jakie czytałem. Akcja dzieje się w przełomie wieków X i XI. Orm wyrusza na wyprawę (nie z własnej woli), która zaprowadzi go do Hiszpanii, wiosłuje na galerach arabskich, służy w gwardii Almanzora, bierze udział w najeździe na Anglię, itd. Książka napisana z niezwykłym humorem, obrazująca mentalność Wikingów, ich pojęcie świata w zderzeniu z kulturą chrześcijańską. Polecam wszystkim, którzy jej nie czytali. Drugi tom jest o wyprawie Dnieprem po złoto Bułgarów.

    Moim zdaniem dobrze by było reaktywować temat przeczytanych książek

  3. Użytkownicy którzy uznali post Wespazjan za przydatny:


  4. #13
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wespazjan Zobacz posta


    "Rudy Orm" to jedna z najlepszych powieści o Wikingach jakie czytałem. Akcja dzieje się w przełomie wieków X i XI. Orm wyrusza na wyprawę (nie z własnej woli), która zaprowadzi go do Hiszpanii, wiosłuje na galerach arabskich, służy w gwardii Almanzora, bierze udział w najeździe na Anglię, itd. Książka napisana z niezwykłym humorem, obrazująca mentalność Wikingów, ich pojęcie świata w zderzeniu z kulturą chrześcijańską. Polecam wszystkim, którzy jej nie czytali. Drugi tom jest o wyprawie Dnieprem po złoto Bułgarów.

    Moim zdaniem dobrze by było reaktywować temat przeczytanych książek
    Przecież jest temat, cały czas aktywny o poczytanych książkach? Po, co ten?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Poszukiwania książek
    By tomsn in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 218
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 08:45
  2. Dyskusje na temat AI
    By Marek Aureliusz in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 14:32
  3. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 11:24
  4. Opinie o przeczytanych książkach naukowych
    By Furiusz in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 19:14
  5. Poszukuje książek/opracowań o taktyce
    By Stachu in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •