Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Horda

  1. #1
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Horda

    próbował ktoś z was grając barbarzyńcami (poza sasami ) powstrzymywać hordę? Ja grając Frankami postawiłem to sobie za cel. fortyfikowałem osady, rozwijałem się na wsch. by mieć bufor, darowałem sobie początkowo wojnę z Rzymem ( a szkoda, szybko uporali się z buntownikami) rekrutowałem jednostki pod to - włócznicy, lekka jazda, myśliwi troszkę ciężkiej jazdy, świątynie pogańskie (bo dają duże bonusy do doświadczenia) i .. nic horda zatrzymała się gdzieś w campus gotica zacząłem więc podbijać rzymskie prowincje i wtedy pojawiła się horda, ale już mocno przetrzebiona i nie do końca huńska czy wandalska, bo się chyba Goci i Słowianie tez pojawili. nie było to już takie wyzwanie.

    Sasami było gorzej, zacząłem podbijać równolegle do wysp (utknąłem w oblężeniu) podbijać wschodnie prowincje nadbałtyckie i natknąłem się bodaj na burgundów, zniszczyłem ich, i wtedy pojawiła się ichnia horda. zanim zdołałem ją spacyfikować skarbiec zszedł do zera, inwazja z wysp brytyjskich na Normandię musiała odejść w niepamięć, w dodatku byłem tak mocno przetrzebiony, ze i Rzym i Frankowie zaczęli mnie atakować. Ogólnie fajna opcja z tą hordą. Daje klimat, tu wkręcasz się w walkę z jednymi odwiecznymi niejako przeciwnikami, a tu nagle przychodzi Ci ktoś i bum albo niszczy i wypędza albo osłabia niesamowicie.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Toruń
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horda

    Ja grając Bizancjum wbiła się na moje Thellasoniki horda Gotów, na całe szczęście w tym czasie przygotowywałem w tych rejonach inwazję na Rzym i miałem 3 flagi .
    Walki były- muszę to przyznać, emocjonujące, bo mimo wszystko Gotów było 2x więcej.
    Bitwa 4x pełne armie Gotów vs obrońcy w Thellasonikach (Też pełna armia) najbardziej zapadła mi w pamięć i właściwie było blisko porażki, ale jakimś cudem udało się wygrać .

  3. #3
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horda

    Ja grając Ces. Wsch. nie mam z nimi problemów, bo po prostu zatapiam ich w morzu złotych monet, dzięki czemu hordy które atakują Bałkany są o połowę mniejsze niż na początku

    A.K.A. Askorti

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horda

    ja Frankami powstrzymałem hordę Wandalów. Zdobyli mi kilka miast, ale potem w wielkiej bitwie (4 pełne armie) zabiłem wszystkich ich wodzów i sie rozpadli.
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

  5. #5
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Horda

    powstrzymanie chordy to nie problem zwłaszcza jeżeli zaatakują miasto mała armia może ich rozbić jedn. hordy są słabe zwłaszcza piechota, nie mowie tu o doborowych wojach z hordy ale o włócznikach. Nim dojdą do murów polowa ginie wystrzelana z wież, 2 polowa wpada w panikę, a reszta która przeżyje nim dojdzie do centrum jest tak zmęczona ze łatwo ja rozbiec. Ja proponuje przy obronie miast postawić łuczników na murach, piechotę i kawalerie w centrum. świetnie sie sprawdzają jedn. są toporami oraz ciężka kawaleria ja w ten sposób odparłem wiele oblężeń mimo iż wróg był liczniejszy, a w walkach na otwartym terenie proponuje automatyczna bitwę, komp najczęściej rozstrzyga ja na twoja korzyść. a potem już tylko polujemy na generałów i po hordzie. jeśli nie chce sie żeby nacja została horda a ma jedno miasto, robimy oblężenie zabijamy wszystkich generałów jacy są i naciskamy esc i wychodzimy z bitwy. Jedna przegrana porażki nie czyni a miasto przechodzi w ręce buntowników a frakcja dead
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horda

    Próbowałem Sarmatami, tylko bdb dowódca ich mógłby zjechać i to broniąc się w mieście. Niestety mi się nie udało

  7. #7
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horda

    Sarmatami jest trudno, bo bijesz się z horda na samym początku ale też się da, jest szansa, że rozerwą swoje szyki i da się ich wybić pojedynczo, można tez spróbować zblokować ich na przeprawie
    W późniejszych okresach pokonanie hordy to nie problem
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horda

    Hordy łatwo pokanac
    jak grałem alamanami to podbiłem franków horda przybyła i oblęzyła misto i przegrała bo słaba
    w itali wandale przybyli mam na full wypakowaną armię w której skład wchodzili: włócznicy po 5exp, najemni veterani z 2exp, łócznicy lombardzcy z 4exp i 3 generałów

  9. #9
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horda

    Cytat Zamieszczone przez kuroi
    Ja grając Ces. Wsch. nie mam z nimi problemów, bo po prostu zatapiam ich w morzu złotych monet, dzięki czemu hordy które atakują Bałkany są o połowę mniejsze niż na początku
    znaczy się przekupywałeś ich?

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horda

    W sumie to grając wschodnim cesarstwem, nie mam problemu z pokonaniem hord, nawet jeśli są ich cztery armie na moja jedną, przyjmuje co prawda pasywną postawę, tzn ładuję się w kąt mapy(najlepiej na górce), przód i boki obstawiam piechota za nimi łucznicy i trochę konnicy dla wypadów aby wyciąć uciekających

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •