Strona 37 z 39 PierwszyPierwszy ... 273536373839 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 385

Wątek: Ateizm

  1. #361
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Jak te cytaty maja sie do zycia w dzisiejszej Polsce?
    Istnieją ludzie, którzy uważają, że status i role kobiety w życiu społecznym określa Pismo Św.


    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Czy kobiety w naszym kraju sa zmuszane do bycia inkubatorami?Gledzisz aby gledzic...
    W Polsce mamy do czynienia z rownouprawnieniem obu plci(poki jeszcze sa tylko dwie).Nikt nie dokonuje egzekucji za odmowe bycia matka lub zona.Kobiety maja pelne prawo kierowania sie swoim wlasnym sumieniem,przekonaniem oraz dobrem czy sie to podoba facetom lub nie.Maja dostep do pelnego uczestnictwa w zyciu publicznym i kreowania rzeczywistosci.Nikt oraz zadne "prawo boze" nie zakazuje kobietom edukacji,pracy,prawa glosu i bycia calkowicie wolna jednostka spoleczna.
    Mamy? "Prawo boże" zakazuje kobiecie usunięcia ciąży bez względu na okoliczności poczęcia oraz wpływ płodu na zdrowie oraz życie matki. To nie jest zmuszanie kobiet to bycia inkubatorami? Czemu nie damy w tej kwestii wypowiedzieć się samym kobietom? Większość Polaków jak pokazują sondaże są za aborcją w szczególnych wypadkach, tylko, że politycy tego nie dostrzegają kierując się poglądami "fanatycznych katolików". Jak się ostatnio wypowiedziała żona Terlikowskiego kobieta powinna urodzić choćby po to by nadać imię dzięcku i potrzymać go za rączkę. Poczytaj trochę, posłuchaj co mówią "katole" i jak pragną przełożyć to na obowiązujące prawo.


    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Tylko ich jedyna funkcja jest sprawianie kobiecie przyjemnosci i plodzenie dzieci
    Według KK tak, seks jest po to by spełniał swoją funkcje naznaczoną mu przez naturę.
    Abym nie był gołosłownym:
    http://www.miesiecznik.znak.com.pl/1...a-katolickiego


    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Zakazuje sie pewne kwestie stojace w sprzecznosci z dana religia a nie wiara.Zas czy osoby sie do tego dostosuja jest juz ich prywatna sprawa.Nikt tego nie wyegzekwuje...
    Wiara wynika z religii, człowiek wierzy w to co głoszą kapłani oraz to co jest napisane w świętych dla nich księgach.
    Prywatna sprawa jest w domu, jeżeli wchodzisz w przestrzeń publiczną i zaczynasz zakazywać innym, którzy mają inne poglądy jest to sprawa publiczna. Oczywiście moją sprawą jest czy się do tego dostosuję, jednak osoba, która zakazuje może stworzyć prawo, które będzie obowiązywało i za łamanie, którego będzie kara. A do jej wyegzekwowania wystarczą dobre chęci, a gdy one będą to znajdą się środki by to zrobić.


    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    W tym kraju ludzie o odmiennych pogladach religijnych zyja od stuleci i nikomu to nie przeszkadza.Roznica pomiedzy nimi a ruchem ateistycznym jest taka ze przez wieki nie naruszano cienkiej granicy oddzielajacej poszczegolne wyznania dzieki czemu ten kraj nie doswiadczyl konfliktow na tle religijnym.Ateisci przekroczyli ta granice i automatycznie nastapila reakcja najwiekszej grupy religijnej w tym kraju.Proste?
    W jaki sposób ateiści naruszyli według Ciebie tą cienka granicę? Mówiąc głośno, że domagają się państwa świeckiego? Jeżeli tak, to największa grupa religijna w naszym kraju zareagowała ponieważ boi się utracić swoje wpływy i zostać automatycznie zrównana z innymi. Inne mniejsze religie jakoś nie reagują na wystąpienia czy poglądy ateistów.


    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Tradycyjnie wszystko sie konczy na mamonie."Dlaczego oni a nie ja"
    Tak kończy się, ale nie tak jak Ty to zrobiłeś. Finansowanie ogromnej instytucji z pieniędzy publicznych jest według mnie marnowaniem środków. Żadna religia nie powinna być finansowana z budżetu, od tego są jej wyznawcy. Dopuszczam jednak możliwość finansowania obiektów, które są w jej posiadaniu jeżeli są to obiekty o wartości historycznej, lub też finansowanie przedsięwzięć - jak żłobki czy domy dziecka przy kontroli państwa nad nimi.


    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Ta deklaraca o ktorej tak glosno krzyczysz ma taka moc prawna jak obietnice przedwyborcze kazdej partii.
    Ta deklaracja powinna obowiązywać każdego, bez względu na wiarę czy poglądy.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  2. #362
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    "Prawo boże" zakazuje kobiecie usunięcia ciąży bez względu na okoliczności poczęcia oraz wpływ płodu na zdrowie oraz życie matki.
    Na szczescie w tym arcywyznaniowym kraju prawo ludzkie jest nad "bozym" i aborcja jest dopuszczalna:
    -w przypadku zagrozenia zycia kobiety
    -w przypadku nieuleczalnego uposledzenia plodu lub choroby
    -w przypadku czynu zabronionego
    Tak wiec klecha z ambony moze gledzic jedno a prawodastwo i tak stoi ponad jego naukami.

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Mówiąc głośno, że domagają się państwa świeckiego?
    Polska jest krajem swieckim tylko Tobie sie wydaje ze jest inaczej.


    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Inne mniejsze religie jakoś nie reagują na wystąpienia czy poglądy ateistów.
    Dlatego ze ateisci na ruszt wzieli katolicyzm a nie pozostale wyznania.

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    W jaki sposób ateiści naruszyli według Ciebie tą cienka granicę?
    Poddajac krytyce nauke gloszona przez KK oraz sama jego instytucje.Zatem jest logiczna konsekwencja ze musi nastapic reakcja srodowiska poddanego osadowi ateistow.Problem w tym ze instytucja koscielna traktuje obydwa przypadki jako jeden i ten sam a za nia odpowiednio ukierunkowani wyznawcy.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #363
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Na szczescie w tym arcywyznaniowym kraju prawo ludzkie jest nad "bozym" i aborcja jest dopuszczalna:
    -w przypadku zagrozenia zycia kobiety
    -w przypadku nieuleczalnego uposledzenia plodu lub choroby
    -w przypadku czynu zabronionego
    Tak wiec klecha z ambony moze gledzic jedno a prawodastwo i tak stoi ponad jego naukami.
    Kapłan może głosić jedno, ale te same poglądy co on może głosić partia polityczna, którą będzie narzędziem do ich zrealizowania. A wtedy idea demokracji i stworzenia kompromisu zostanie pogrzebana.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Polska jest krajem swieckim tylko Tobie sie wydaje ze jest inaczej.
    Gdyby tak było, nie istniałyby organizacje, które pragną takiego kraju. Nie było by ludzi głośno o tym mówiących. Czyli coś jest nie tak.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Dlatego ze ateisci na ruszt wzieli katolicyzm a nie pozostale wyznania.
    W Polsce tak, na świecie nie sądzę. Zadaj sobie pytanie - Czemu ateiści wzięli na ruszt katolicyzm w Polsce?

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Poddajac krytyce nauke gloszona przez KK oraz sama jego instytucje.Zatem jest logiczna konsekwencja ze musi nastapic reakcja srodowiska poddanego osadowi ateistow.Problem w tym ze instytucja koscielna traktuje obydwa przypadki jako jeden i ten sam a za nia odpowiednio ukierunkowani wyznawcy.
    Odpowiem Ci cytatem z Pisma Św., o którym chyba zapomniał KK:
    "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #364
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Klecha może głosić jedno, ale te same poglądy co on może głosić partia polityczna, którą będzie dążyła do ich zrealizowania.
    Zakażmy tego!! Dość tego!! Niech na scenie politycznej będą tylko lewacy namaszczeni przez Chochlika.... kieruj nami guru, pisz nam co jest dobre a co złe, po co my maluczcy mamy myśleć, Ty wiesz lepiej, bądź naszym sumieniem!!

    ps. ot taka dygresja mnie naszła, że w dzisiejszych czasach to lewacy chcą ukierunkować bardziej ludzkie życie niż prawica, stawiać zakazy, mówić nam czego nam nie wolno robić, pisać, myśleć, co jest piknę a co jest feee...

    Visca el Barca!!!

  5. Następujących 5 użytkowników podziękowało Barsa za ten post:


  6. #365
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Kapłan może głosić jedno, ale te same poglądy co on może głosić partia polityczna, którą będzie narzędziem do ich zrealizowania. A wtedy idea demokracji i stworzenia kompromisu zostanie pogrzebana.
    Wowczas taka partia bedzie glosna ale nawet nie przekroczy progu wyborczego.

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    W Polsce tak, na świecie nie sądzę. Zadaj sobie pytanie - Czemu ateiści wzięli na ruszt katolicyzm w Polsce?
    Bo sie boja maczety w Pakistanie

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Odpowiem Ci cytatem z Pisma Św., o którym chyba zapomniał KK:
    To samo w druga strone i tak do us... smierci


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #366
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    Zakażmy tego!! Dość tego!! Niech na scenie politycznej będą tylko lewacy namaszczeni przez Chochlika.... kieruj nami guru, pisz nam co jest dobre a co złe, po co my maluczcy mamy myśleć, Ty wiesz lepiej, bądź naszym sumieniem!!

    ps. ot taka dygresja mnie naszła, że w dzisiejszych czasach to lewacy chcą ukierunkować bardziej ludzkie życie niż prawica, stawiać zakazy, mówić nam czego nam nie wolno robić, pisać, myśleć, co jest piknę a co jest feee...
    Po pierwsze - jest to moja prywatna opinia
    Po drugie - nie rozumiem w jaki sposób zmusza Cię ona by zacząć myśleć tak jak ja?
    Po trzecie - z moją opinią możesz się zgodzić lub nie, zgadzasz się - przytakujesz, nie zgadzasz się - wysuwasz własną opinię
    Po czwarte - podobna opinię jak moją można usłyszeć z wielu ust. Oni również jak stają się jakimś guru?
    Po piąte - wpadłeś jak burza do tego tematu, po raz kolejny pałając do mnie oburzeniem - widzę to po cytacie, który wrzuciłeś. Słowo klecha poprawiłem jeszcze wczoraj na słowo kapłan, jak tylko przeczytałem raz jeszcze mój post.
    Po szóste - starasz się w bardzo chamski sposób wcisnąć we mnie słowa, których nie napisałem, ani których nigdy nie napisałem. Nie jestem wyrocznią moralną, która mówi co jest dobre a co złe. W przeciwieństwo do pewnej instytucji nie twierdzę, że mam wyłączność na kwestie moralne.
    Już wielokrotnie pisałem, że ustawy powinny być tak skonstruowane by dać ludziom wybór w kwestiach istotnych. Jeżeli pragniesz żyć w państwie, w którym słowo kapłana przekuwane jest na ustawę - droga wolna. Masz prawo tak głosić, tylko, że ja będę walczył z takim państwem bo nie jest ono zgodne z moimi poglądami. Naprawdę polecam melisę, lub inne ziółka, bo nie widzę sensu rozmowy z osobą, która pojawiając się zaczyna dyskusję od obrażania innych.

    ps. a mi się wydaje, że to prawica i konserwatyści z nią powiązani pragną ukierunkować życie całego narodu, lewica działa bardzo rzadko, a jej głos jest dość słaby

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Wowczas taka partia bedzie glosna ale nawet nie przekroczy progu wyborczego.
    Sondaże mówią jednak coś innego.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Bo sie boja maczety w Pakistanie
    Nie wiem, nie byłem tam aby się zapytać. Jeżeli naszemu krajowi zagrażałaby islamizacja, równie mocno bym się jej sprzeciwiał jak katolizacji.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    To samo w druga strone i tak do us... smierci
    Można tak, jednak ten cytat jest prawdą uniwersalną, która obejmuje każdego. KK osądza wiernych bądź też ludzi o innych poglądach, tak on też jest osądzany przez nich.

    I tak już na marginesie - znalazłem ciekawe dwa artykuły mówiące o roli KK w naszym państwie, oba trochę się wykluczają -
    http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...i-kosciol.read
    W pierwszym autor pisze, że rząd nigdy nie będzie chciał wprowadzić w życie poglądów KK, ponieważ będzie się kierował opinią społeczeństwa. Dużo w tym racji przyznam szczerze, jednak autor zapomniał o roli jaką kapłani odrywają i nadal to robią w kształtowaniu światopoglądów ludzi. W obecnych czasach wpływ KK się zmniejszył jednak nadal pozostaje silny, a rozdział państwa od Kościoła nigdy nie nastąpił i jakoś nic nie zmierza w tym kierunku. Dążenie przez ateistów do stworzenia państwa świeckiego jest tak naprawdę bolączką kapłanów, którzy obawiają się stracić realny wpływ na rządzących. A gdy to się stanie stracą przywileje.

    http://www.newsweek.pl/polityka-kosc...62705,1,1.html
    Drugi artykuł to krytyka Kościoła, pokazujący jego silny związek z państwem. Czyli jednym słowem - została wywyższona jedna religia ponad wszystkie.
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 13-06-2014 o 09:50
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. #367
    Witia
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Polska jest krajem swieckim tylko Tobie sie wydaje ze jest inaczej.
    W jaki sposób ma być krajem świeckim, jeżeli w państwowych szkołach istnieje wybór między nauczaniem religii katolickiej bądź etyką, a w instytucjach państwowych wisi krzyż katolicki?
    Wiesz na czym polega problem? Na tym, że jedna ideologia próbuje zawłaszczyć przestrzeń publiczną. Takie działanie oczywiście musi się spotkać z kontrą, ponieważ są ludzie, którzy rozumieją istotą przestrzeni publicznej. Gdyby przestrzeń chciał zawłaszczyć islam albo komunizm, byłoby dokładnie to samo. W Polsce akurat chodzi o katolicyzm i na tym sprawa się zamyka.

    Często stosowany argument, że katolików jest większość, więc to dobrze że powyższe naruszenia mają miejsce... no cóż... jeżeli czyjaś moralność pozwala stwierdzić, że skoro jestem w większości to mam prawo narzucać ogółowi swój pogląd, to naprawdę jest to moralność prymitywna i lekko żenująca. Ale na szczęście się z tym walczy.

    Odnośnie zabierania głosu w kwestiach politycznych przez księży w trakcie mszy, to nikt księdzu nie zabroni tego robić, tylko zastanawia mnie sumienie takiego człowieka, który świadomie wykorzystuje wiarę i pobożność ludzi, do lobbowania własnych (w kontekście instytucji) interesów politycznych. To niestety jest przykre.

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Witia za ten post:


  10. #368
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 805
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    213
    Otrzymał 363 podziękowań w 268 postach
    Cytat Zamieszczone przez Witia Zobacz posta
    jeżeli czyjaś moralność pozwala stwierdzić, że skoro jestem w większości to mam prawo narzucać ogółowi swój pogląd, to naprawdę jest to moralność prymitywna i lekko żenująca. Ale na szczęście się z tym walczy.
    A czyż ogół nie składa się w większości z "większości"? Istotnie, lewactwo walczy z tym za pomocą cudownego narzędzia terroru intelektualnego zwanego "poprawnością polityczną" Jako ciekawostkę podam, że jej zręby wykonała tzw. "Szkoła frankfurcka",

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka

    której fundatorami byli UWAGA NIEPOPRAWNY POLITYCZNIE tekst z Wikipedii "...lewicujący niemiecko-żydowscy intelektualiści..." Nic zatem dziwnego, że lewica ma takie uczulenie na chrześcijaństwo...
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  11. #369
    Witia
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    A czyż ogół nie składa się w większości z "większości"? Istotnie, lewactwo walczy z tym za pomocą cudownego narzędzia terroru intelektualnego zwanego "poprawnością polityczną" Jako ciekawostkę podam, że jej zręby wykonała tzw. "Szkoła frankfurcka",

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka

    której fundatorami byli UWAGA NIEPOPRAWNY POLITYCZNIE tekst z Wikipedii "...lewicujący niemiecko-żydowscy intelektualiści..." Nic zatem dziwnego, że lewica ma takie uczulenie na chrześcijaństwo...
    Ja nie wiem, czy Ty omijasz odpowiedzi dyskutantów świadomie czy przypadkiem, no ale jest to dosyć dziwne zachowanie...
    Powtórzę. DLA MNIE (nie wiem jak dla innych), nie chodzi o walkę z kościołem jako takim, tylko o walkę z ideologią zajmującą siłą przestrzeń publiczną. W warunkach kulturowych Polski tą ideologią jest katolicyzm, stąd właśnie on jest na celowniku.

    To jest nie tyle walka przeciw czemuś, co walka o coś. Chodzi o neutralność światopoglądową w przestrzeni PU-BLI-CZNEJ. Czyli tej, w której uczestniczy ogół obywateli. Nikt nie mówi i nie narzuca czegokolwiek w ramach przestrzeni prywatnej każdego obywatela, bo jak sama nazwa wskazuje, jest to przestrzeń PRYWATNA. Jeżeli natomiast ktoś stwierdza, że w polskim Sejmie powinien wisieć krzyż, bo 'większości to nie przeszkadza', to jest to po prostu intelektualnie prymitywne, bo taka osoba posługuję się tym samym rodzajem moralności, który pozwala skrajnym muzułmanom zamykać innowierców w gettach albo kamieniować kobiety, bo 'większości to nie przeszkadza'. Różnica między tymi przypadkami leży tylko i wyłącznie w skali działań, natomiast myśl jest taka sama, i to ona jest niebezpieczna sama w sobie.

    Stąd naprawdę nie chodzi o propagowanie jakiś lewicowych poglądów, tylko zdrowych republikańskich myśli, które rozumieli już ludzie żyjący przed naszą erą (skoro nie rozumieją jej niektórzy dzisiaj, to może warto z tego wyciągnąć wniosek) - przestrzeń publiczna ma być neutralna ideologicznie. Może być naznaczona jedynie tymi symbolami, które są wspólne dla ogółu społeczeństwa. W przypadku państwa narodowego takiego jak Polska, tymi symbolami może być albo biało-czerwona flaga, albo orzeł w koronie. Koniec kropka.

  12. #370
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    W innym temacie walczysz z "teorią liberalizmu", jako że to tylko teoria... dla mnie 100 % neutralność światopoglądowa w przestrzeni publicznej to też tylko teoria, i teorią pozostanie.

    Klecha może głosić jedno, ale te same poglądy co on może głosić partia polityczna, którą będzie dążyła do ich zrealizowania.
    Ty nadal chochliku nie rozumiesz.... wydźwięk tego jest taki, że partia nie może głosić i realizować tego co głosi jakiś klecha, kościół, religia czy co tam.... ano może to robić do momentu w którym nie przekroczy prawa. Ja mam taki sam stosunek do skrajności lewicującej, prawicowej, religijnej itd., ale jeżeli działają w obrębie prawa to nie mam z tym kłopotu... i jeśli ktoś skrajny wygra wybory, ot kurcze.... demokracja.

    Visca el Barca!!!

Strona 37 z 39 PierwszyPierwszy ... 273536373839 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •