Strona 175 z 176 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 741 do 1 750 z 1760

Wątek: Potop Total War

  1. #1741
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    OGŁOSZENIE!!!

    Chciałbym powrócić do Potopu i pousuwać trochę błędów w modzie, znalazłaby się osoba która się na tym zna i miała chęci pomóc?

  2. #1742
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2020
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jakiej pomocy oczekujesz?
    Czy można pomóc, nigdy nie robiąc modów ale mając podstawowe umiejętności programistyczne? Chciałbym pomóc aby się czegoś nauczyć, oraz mega chciałbym sobie zagrać w tego moda.

  3. #1743
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bombardierro97 Zobacz posta
    Jakiej pomocy oczekujesz?
    Bardzo dobre pytanie szukam przede wszystkim kogoś ogarniętego już w modowaniu bo eliminacja błędów w potopie nie należy do łatwych, ja sam umiem tyle ile sam się zdołałem nauczyć i niestety ale w pojedynke to nic nie zrobie

  4. #1744
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Nie znam się na modowaniu, przedstawię tylko kilka obserwacji i propozycji zmian z punktu widzenia gracza.
    Zdobyłem dziś Moskwę, było to pierwsze miasto jakie zająłem Carstwu. Spowodowało to upadek frakcji niestety...Generalnie państwa w tej modyfikacji padają jak muchy, nie są podbijane przez inne, po prostu nagle stają się "rebelianckie", prawdopodobnie przez wymarcie dynastii. Warto było by to poprawić bo psuję to zabawę.
    Dlaczego na Litwie nie można werbować husarii? Niedopatrzenie czy świadoma decyzja? Czytałem jakiś czas temu książkę o bitwie pod Chocimiem 1621 i jestem pewien że była tam wspominana "litewska husaria" więc jestem zdania że powinna być możliwość rekrutacji chorągwi husarskich też na Litwie.
    Bardzo fajnie że istnieje w tej modyfikacji tabor kozacki ale raz że taboru nie używali tylko kozacy(patrz np. bitwa pod Cecorą 1620)więc np taka Rzeczpospolita powinna móc rekrutować piechotę z taborem zarówno polską jak i kozacką(bo czemu rejestrowi nie mogą korzystać z wozów taborowych?) a dwa że fajnie by było gdyby wozów w oddziale było więcej o ile to możliwe. Szturmując Moskwę zauważyłem że mury Moskwy są takie jak w M2TW bez modyfikacji tj. bez bastionów. Nie wiem na ile jest to problem powszechny, trzeba by dopilnować żeby wszystkie miasta miały fortyfikację z epoki. Gdyby dało się jeszcze wciągnąć na mury i bastiony artylerię to było by wspaniale.
    Zamość jest zamkiem na potrzeby tej modyfikacji. Moim zdaniem powinien być miastem. W ogóle jeśli chodzi o zamki to proponuję wszystkie pozamieniać na miasta otoczone murem z bastionami albo przeróbkę zamków tak aby pasowały do warunków XVII w. Jeśli chodzi o koszty budowy, rekrutacji i ilość tur jaka jest potrzebna do przeszkolenia jednostki to uważam że powinno to zależeć od wybranego poziomu trudności kampanii. Tańsze i szybsze budowanie i rekrutacja na poziomie łatwym niż trudnym.
    Wracając do zdobycia Moskwy. Z jej złupienia otrzymałem około 4000 - to trochę mało, ze złupienia stolicy Chanatu Krymskiego było jeszcze mniej, ze złupienia Rygi otrzymałem kilkakroć więcej niż z Moskwy-nielogiczne. Jeśli chodzi o dyplomację, jestem zdania że powinien być określony czas po którym państwo jest zmęczone wojną a co za tym idzie łatwe staje się zawarcie pokoju i nie zrywanie go przez drugą frakcję np przez min. 10 lat. Rajtaria i jazda pancerna ma bardzo mało amunicji w porównaniu np z muszkieterami, wolałbym żeby mogła strzelać dłużej, to bardzo przydatne w walce z Tatarami.

  5. #1745
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Przyjrzę się Twoim propozycją, na chwilę obecną próbuje usunąć błędy ale niestety stoję w miejscu.
    Na pewno przepatrze bogaactwo miast, na zmianie murów się nie znam więc tego nie będę dotykał.


    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Generalnie państwa w tej modyfikacji padają jak muchy, nie są podbijane przez inne, po prostu nagle stają się "rebelianckie", prawdopodobnie przez wymarcie dynastii. Warto było by to poprawić bo psuję to zabawę.
    Tak, masz rację, mam już pomysł jak to zmienić, niestety jest to bardzo czasochłonne.

    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Dlaczego na Litwie nie można werbować husarii? Niedopatrzenie czy świadoma decyzja? Czytałem jakiś czas temu książkę o bitwie pod Chocimiem 1621 i jestem pewien że była tam wspominana "litewska husaria" więc jestem zdania że powinna być możliwość rekrutacji chorągwi husarskich też na Litwie.
    Po prostu żeby było trudniej. Ja pracując na modyfikacją nie skupiam się na historyczności tylko na grywalności. Dlatego w niektórych przypadkach "naciągnąłem fakty".

    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Gdyby dało się jeszcze wciągnąć na mury i bastiony artylerię to było by wspaniale.
    Z tego co wiem to zagraniczni moderzy próbowali rozgryźć ten temat ale niestety chyba doszli do wniosku że się nie da.

    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    W ogóle jeśli chodzi o zamki to proponuję wszystkie pozamieniać na miasta otoczone murem z bastionami.
    Gra zwariuje niestety

    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Rajtaria i jazda pancerna ma bardzo mało amunicji w porównaniu np z muszkieterami, wolałbym żeby mogła strzelać dłużej, to bardzo przydatne w walce z Tatarami.
    Tu chodzi o to, że te jednostki walczyły w taki sposób, że podczas szarży oddawały kilka salw, natomiast potem przechodziły do walki wręcz. Jeśli dałbym im więcej amunicji to byłyby to zbyt mocne jednostki.

  6. #1746
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Z tego co wiem to zagraniczni moderzy próbowali rozgryźć ten temat ale niestety chyba doszli do wniosku że się nie da.
    Znalazłem filmik na yt: https://www.youtube.com/watch?v=y-8tjbGd-88 9 sekund po pierwszej minucie jest pokazana artyleria strzelająca z muru. Może dało by radę jakoś "oszukać" grę tak aby potraktowała artylerię jako zwykłą piechotę i umożliwiła jej ustawienie na murach? Nie wiem jak to zrobiono ale ten film wskazuje na to że jest jakis sposób.


    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Gra zwariuje niestety
    To może dało by radę, tak jak jest to w podstawowym m2tw, pozostawić w opcjach budowania przekształcenie konkretnego zamku na miasto? Wtedy gracz wg swojego widzimisie przebudowywał by wybrane zamki.

  7. #1747
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    [QUOTE=Le Pakul;474004]Znalazłem filmik na yt: https://www.youtube.com/watch?v=y-8tjbGd-88 9 sekund po pierwszej minucie jest pokazana artyleria strzelająca z muru. Może dało by radę jakoś "oszukać" grę tak aby potraktowała artylerię jako zwykłą piechotę i umożliwiła jej ustawienie na murach? Nie wiem jak to zrobiono ale ten film wskazuje na to że jest jakis sposób.

    1648, jeden z najładniejszych, klimatycznych a zarazem najbardziej awaryjnych modów jaki powstał.Widać można oszukać, ale (oczywiście w moim przypadku) kosztem większej ilości błędów.

  8. #1748
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Prośba ogromna, mógłby mi ktoś podrzucić cały plik ui?
    Będę bardzo wdzięczny, w innym przypadku bede musiał pobierać całość moda

  9. #1749
    Chłop Awatar polski76
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Prośba ogromna, mógłby mi ktoś podrzucić cały plik ui?
    Będę bardzo wdzięczny, w innym przypadku bede musiał pobierać całość moda
    Bez problemu ale jak podaj adres e mail

  10. #1750
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez polski76 Zobacz posta
    Bez problemu ale jak podaj adres e mail
    Dzięki wielkie, ale już się znalazł ktoś pomocny

    Czyli jednak ktoś czeka na poprawki /?

Strona 175 z 176 PierwszyPierwszy ... 75125165173174175176 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Falcom Total War 3 : The Total Conquest
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 12:39
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 11:38
  3. Napoleon total war vs Empire total war
    By vinett in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 07:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •