Strona 101 z 176 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1760

Wątek: Potop Total War

  1. #1001
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Świetnie, teraz jeszcze Imperium Osmańskie mnie atakuje, Szwecja, z Kozakami się uporałem, teraz 3armie tatarskie oblegają mi kresy..., 2armie szwedzkie północny wschód a 1armia Turecka, kraków i okolice... walę taką grę, w 3\4prowincji nic nie można werbować, byle straż miejska werbuje się co 20tur... husarii mam tylko 1 oddział, po wojnie z kozakami nawet nie mam gdzie ich przetrenować bo zostało 8ludzi. Do wszystkich "miłośników historyczności" zagrajcie sobie Rzplitą, -4000na turę, wojska chyba najsłabsze w regionie... tyle dobrze, że mod jest stabilny.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  2. #1002
    Chłop Awatar Kamil z Częstochowy
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 8 podziękowań w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez [IG] Misiak Zobacz posta
    Jestem podobnego zdania. Jest dobrze tak, jak obecnie to wygląda. Odzwierciedla to w jakiś sposób problemy z brakiem wojska, jakie miała Rzeczpospolita wiosną 1648 roku.
    Ok, wszystko ładnie tylko żeby była możliwość tej armii wzmocnienia. Było nie było już w 1650 roku Rzplita dokonała zaciągu ok. 50 tysięcy żołnierzy na sejmie grudniowym. Była to badajże największa armia zaciężna w jej całej historii. Pod Beresteczkiem siły polskie szacuje się na nawet 64 000 żołnierzy i ok. 90 dział. Cholernie dużo nawet wziąwszy pod uwagę armię oponentów liczącą ok 90-100 tys. według niektórych szacunków.
    Mówiąc krótko: "Jeszcze nie pobity świetny okręt Rzeczpospolitej"
    "Ugłaskanego i ujeżdzonego konia lada kto dosiędzie" - Jan Chryzostom Pasek

    "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi" - Jan z Czarnolasu

  3. #1003
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    hie, hie, to chyba twórcy nie docenili mojego AI, bo z tego co słyszę tylko Kozacy są specjalnie silni, a reszta frakcji nie dostaje darmowych armii, a i tak nie idzie sobie poradzić po pobiciu kozaków. Co do RP, to była ona silna w momencie wybuchu powstania Chmeilnickiego, ale nastąpiła tu katostrafa, która jest splotem wielu nieszczęśliwych przypadków, jak np. bezkrólewie, przypomnijmy tylko, że mimo walki na 3 frontach ze Szwecją, Brandenburgią, Rosją i Kozakami pod Beresteczkiem 50000 naszych pokonało koło 120 000 kozaków i tatarów tracąc kilkuset ludzi, a oni kilkadziesiąt tysięcy, mimo wyniszczenia kraju długą wojną potrafiliśmy wystawiać ogromne armie. Szwedzi również nie osiągnęliby tak wiele gdyby nie to, że większość polskich elitarnych sił przeszła na ich stronę chcąc ich króla zamienić za Jana Kazimierza. Gospodarczo RON również mógł przeżywać jakieś kryzysy ale w momencie rozpoczęcia się akcji moda była jednym z najbogatszych krajów w europie, to dopiero ta seria wojen ją wyniszczyła. Robienie RON słabym na początku to patologia, bo jeśli wtedy byliśmy słabi, to nie wiem jacy byliśmy w czasie III wojny północnej Jacy jesteśmy dzisiaj... Jakby porównać naszą pozycję w Europie wtedy to dziś ma może podobną Francja, nie jest dominująca w Europie ale należy do ścisłej czołówki najważniejszych państw z Niemcami i Anglią. Żeby kozacy zmiatali RON niemal co kampanię... żart

    Jeśli RON powinien mieć problemy to nie z biedy czy słabej armii, bo przeciwko Kozakom przypomnijmy pod Piławcami zgromadziliśmy świetną armię, która przegrała z wiadomych przyczyn.

  4. #1004
    Podczaszy Awatar Artem.pl
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    620
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 62 podziękowań w 38 postach
    Co do budynków i ich cen to właśnie je poprawiam, tak samo z wymogiem określonego poziomu religii w regionie do ich budowli. Poprawiam także rekrutacje jednostek (w niektórych krajach nie można szkolić regimentów muszkieterów itd.)


    Potop Total War-Polska modyfikacja do Medieval 2 Total War Kingdoms,
    przenosząca gracza w czasy XVII i XVIII wieku
    : http://forum.totalwar.org.pl/showthr...otop-Total-War

  5. #1005
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Wypadałoby poprawić gospodarkę Rzplitej, na samym początku musiałem połowę sił rozwiązać, bo traciłem na turę 4000 złota. Jak pisał Piter, dopiero po wojnie z Chmielnickim i spółką, RON stał się biedny.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  6. #1006
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Czy tylko ja mam tak że kiedy kliknę na dwie różne "tarcze" w panelu wyboru państwa to wywala mnie z gry bez żadnej informacji o błędzie ?

  7. #1007
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach
    Dodałem tytuły dla Francji i Hiszpanii:

    http://przeklej.org/file/BzoYAG/tytu....i.Francji.rar

    Podmienić pliki, na wszelki wypadek zróbcie kopie zapasową obecnych plików.

  8. #1008
    Podczaszy Awatar Artem.pl
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    620
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 62 podziękowań w 38 postach
    Czy tylko ja mam tak że kiedy kliknę na dwie różne "tarcze" w panelu wyboru państwa to wywala mnie z gry bez żadnej informacji o błędzie ?
    Nie nie tylko ty, jak już pisałem mod jest niestabilny i będą zdarzać się takie kwiatki.




    Potop Total War-Polska modyfikacja do Medieval 2 Total War Kingdoms,
    przenosząca gracza w czasy XVII i XVIII wieku
    : http://forum.totalwar.org.pl/showthr...otop-Total-War

  9. #1009
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    A ja nie mam żadnych krzaków, jedyny crash jaki mi się zdarzył, jest "naturalny" ,bo nie wolno wejść w panel własnej bitwy a potem wielkiej kampanii . Taki błąd występuje w 99%modyfikacji także nie płaczę .
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  10. #1010
    Chłop Awatar Kamil z Częstochowy
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    30
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 8 podziękowań w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    G Robienie RON słabym na początku to patologia, bo jeśli wtedy byliśmy słabi, to nie wiem jacy byliśmy w czasie III wojny północnej Jacy jesteśmy dzisiaj... Jakby porównać naszą pozycję w Europie wtedy to dziś ma może podobną Francja, nie jest dominująca w Europie ale należy do ścisłej czołówki najważniejszych państw z Niemcami i Anglią. Żeby kozacy zmiatali RON niemal co kampanię... żart
    Cóż może nie tyle co najbogatsze państwo w europie bo koszty wystawienia armii o której wspomniałem pochłonęły 80% budżetu Rzplitej.
    Co prawda w czasach o których mówimy 60-70% budżetów dużych państw europejskich przeznaczanych było na utrzymanie armii. Tyle że budżet Francji w drugiej połowie XVII wieku wynosił w przeliczeniu na złote polskie 360 000 000 a budżet RON-u między 12 000 000-15 000 000. W okersach szczytowego okresu mobilizacyjnego nasze państwo przeznaczało na armię 10 000 000-11 000 000zł Problem z RON-em polega na tym że nie było scentralizowane. Większość bogactwa kraju znajdowała się we własności mieszkańców (szlachty) i z tego miejsca pochodziła jego potęga... niestety trudna do oszacowania. Wszak oprócz armii koronnej i litewskiej mamy też odziały magnackie (prywatne) oraz pospolite ruszenie które po poewnym przeszkoleniu mogło stać się dosć znaczącą siłą przykładem niech będzie bitwa pod Beresteczkiem.
    Kolejnym ważnym faktem jest to że nasza armia wyróżniała się dobrym morale i niezwykła bitnością oraz stawianiem na jakość nie na ilość.
    Może warto by dodać możliwośc rekrutowania polskiego pospolitego ruszenia także w polu na ziemiach polskich jak najemników (w dużej skali)... względnie rozważyć system ala krucjata w formie mobilizacje na którą zgodę wyraża sejm...
    "Ugłaskanego i ujeżdzonego konia lada kto dosiędzie" - Jan Chryzostom Pasek

    "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi" - Jan z Czarnolasu

  11. Następujących 3 użytkowników podziękowało Kamil z Częstochowy za ten post:


Strona 101 z 176 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Falcom Total War 3 : The Total Conquest
    By in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 12:39
  2. [Recenzje modów] Sicilia Total War (mod do Rome: Total War)
    By Arroyo in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 11:38
  3. Napoleon total war vs Empire total war
    By vinett in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 07:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •