Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Relacje z naszych kampanii

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    214
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Relacje z naszych kampanii

    Jak w temacie.


  2. #2
    Podczaszy Awatar Artem.pl
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    620
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 62 podziękowań w 38 postach

    Re: Relacje z naszych kampanii

    Wysokie Elfy H/VH + MOS 1.6.1+ PiterAI- MOS+ Kaiser LOTR Music Mod. Po wielomiesięcznej przerwie wróciłem do MOS-a , i najnowsza jego wersja mnie zachwyciła. Zacząłem kampanie Wysokimi Elfami, a oto opis pierwszych 20 tur:
    Przez pierwsze 2 tury zleciłem budowę budynków handlowych i farm, mimo tego mój skarbiec był na minusie (niepotrzebnie nająłem Najemnych eldarskich włóczników,przez to straciłem 2000 sztuk złota), wybawieniem było zadanie od rady: miałem zdobyć wioskę- Pod Wieżami. Tak więc wyruszyłem tam Círdanem. Tu są screeny z bitwy:
    [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4]
    [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4]
    [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4]
    [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4]
    Misja została wypełniona a ja dostałem 2000 sztuk złota. Zakończyła się budowa budynków handlowych, mimo tego wciąż byłem na lekkim minusie. Postanowiłem ruszyć z Imladris i zająć Eregion. Minęła ledwie tura od wymarszu gdy zaskoczyła mnie pełna armia Orków z Gór Mglistych: [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4] Postanowiłem więc że stawię im czoło. Oni jednak ominęli moją stolice i ruszyli na północ. Stwierdziłem że jednak lepiej zostać w mieście. Aby wybić się z kryzysu finansowego postanowiłem podbić Zachodni Numeriador, było to w 14 turze. Wyruszył tam Glorfindel z Forlondu, dowódca wojsk Noldorskich. Oto wynik bitwy: [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4] Dzięki temu podbojowi wyszedłem z kryzysu finansowego. Oto stan skarbca na 15 turę:
    Do 20 tury dalej rozwijałem gospodarkę i zorganizowałem wyprawę wojenną na Eregion którą wcześniej porzuciłem. Armią dowodził Baramaethor- Lord Polany Trolli. Moja Armia w drodze na stolicę regionu stoczyła jedną zwycięską bitwę:
    [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4]
    Ostatecznie podbiłem Ost-in-Edhil:
    [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4]
    [spoiler:1sl93nv4][/spoiler:1sl93nv4]
    Dzięki tej zdobyczy zacząłem zarabiać 1000 sztuk złota na turę. Oto stan skarbca na turę 20:

    Moje dalekosiężne plany to odtworzenie dawnego królestwa Wysokich Elfów i atak na Barad-dûr. Będę zamieszczał kolejne posty, które będą zawierać relacje z kolejnych 20 tur.


    Potop Total War-Polska modyfikacja do Medieval 2 Total War Kingdoms,
    przenosząca gracza w czasy XVII i XVIII wieku
    : http://forum.totalwar.org.pl/showthr...otop-Total-War

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Relacje z naszych kampanii

    Niezła relacja

    Chętnie poczytam opis kolejnych podbojów

  4. #4
    Podczaszy Awatar Artem.pl
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    620
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 62 podziękowań w 38 postach

    Re: Relacje z naszych kampanii

    Dzięki. Przez następne tury rozwijałem gospodarkę i wzmacniałem wojsko. Zaplanowałem wyprawę wojenną na Edhellond- miasto rebeliantów położone koło Dol Amroth. Wyprawą dowodził Glorfindel. Pomyślałem że skoro to elfickie miasto, to powinno wrócić do swojego właściciela, poza tym miałem nadzieję na duże łupy po jego splądrowaniu. Tak więc w 33 turze statki wypłynęły z portów. W polityce zagranicznej nic szczególnego się nie działo (poza podpisaniem umowy handlowej z krasnoludami). Tak się działo do pewnego czasu. W 36 turze dostałem wiadomość o śmierci namiestnika Gondoru a zaraz po niej drugą o upadku Minas Tirith. Postanowiłem użyć kodu i sprawdzić co się tam dzieje. Moim oczom ukazał się ten widok:


    By ratować Gondor postanowiłem zwołać zgromadzenie Białej Rady. Jednak tchórzliwi i samolubni przywódcy innych krain nie zgodzili się na wysłanie odsieczy. Gondor musiał sobie radzić w pojedynkę. 3 tury później dotarłem do Edhellond i zacząłem oblężenie miasta. W międzyczasie zawarłem sojusz z Gondorem. W 40 turze przypuściłem szturm na miasto, który zakończył się victorią:




    Ku mojemu zaskoczeniu przy opcji splądrowania miasta nie dostałbym ani jednej sztuki złota. Bardziej dziwne jest to że gdy okupowałem miasto to do mojego skarbca wpłynęła 1 sztuka złota :roll: Tutaj stan skarbca na turę 40:



    Plan na najbliższe 40 tur jest taki aby chociaż trochę połączyć Rivendell z portami na zachodzie.


    Potop Total War-Polska modyfikacja do Medieval 2 Total War Kingdoms,
    przenosząca gracza w czasy XVII i XVIII wieku
    : http://forum.totalwar.org.pl/showthr...otop-Total-War

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Relacje z naszych kampanii

    Mnie ciekawi jak radzą sobie wolne ludy Eriadoru Zauważyłem że przynajmniej w moich kampaniach ta nacja gra raczej bardzo statycznie nie próbując odzyskać dawnych ziem Arnoru. Wiec jeżeli możesz napisz jak ta nacja sobie radzi w późniejszych turach.

  6. #6
    Podczaszy Awatar Artem.pl
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    620
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 62 podziękowań w 38 postach

    Re: Relacje z naszych kampanii

    A więc tak: mam 45 turę, na północy wielkich podbojów nie robi. Można powiedzieć ze jest w defensywie bo Gundabad oblęża mu Fornost. Na zachodzie jest dziwna sytuacja, stracili Amon Sûl, ale opanowali Wrzosowiska Etten i osady graniczące z Eregionem. Na południu nie poczynili żadnych postępów. Gondor przeszedł do kontrataku i odbił parę osad. Na Rohan została zorganizowana inwazja, a Isengard powoli zagląda im do Helmowego Jaru.


    Potop Total War-Polska modyfikacja do Medieval 2 Total War Kingdoms,
    przenosząca gracza w czasy XVII i XVIII wieku
    : http://forum.totalwar.org.pl/showthr...otop-Total-War

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Relacje z naszych kampanii

    Dzięki za informację i oczywiście powodzenia w dalszej kampanii

  8. #8
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Relacje z naszych kampanii

    Orkowie z Gundabadu - 97 tura
    Grane na MOS 1.6.1 do Third Age Total War z AI od Pitera. Poziom vh/h.

    Gundabadem rozpocząłem od zajmowania pobliskich osad buntowników i rebeliantów. Wzbogaciłem się i stworzyłem swój szlak handlowy.
    Później postanowiłem trochę poplądrować ziemie Eriadoru - spaliłem im sporo budynków z Bree i Michel Delving, po czym odszedłem stamtąd całą armią z powrotem do Gundabadu. Wtedy zdarzył się cud - Eriador zaatakował moją stolicę (oczywiście odparłem atak, przez co musieli podjąć próbę rozejmu). Później zaatakowałem Leśne Elfy, podbijając Flansburg i zmuszając ich do pokoju na moich warunkach.
    Mordor zaatakował wraz z Haradem Gondor i zajęli Minas Tirith. Później zaatakował na Rohan i niemal całkowicie go zniszczył. Eriador za to jest bardzo agresywny - Dunland uwikłany jest w ciężką wojnę z nimi. Wykorzystałem to i podbiłem ich Fornost:
    [spoiler:3tmmtwq3][/spoiler:3tmmtwq3]

    Dzięki inwazji Mordoru natomiast zdobyłem... Helmowy Jar:
    [spoiler:3tmmtwq3][/spoiler:3tmmtwq3]

    Poza tym Rhun jest u mnie bardzo słaby - Krasnoludy jadą ich szybko i boleśnie, a Harad rozrasta się na ziemie Gondoru. Najpewniej wkrótce wypowiem wojnę Mordorowi (po zajęciu całego Eriadoru).

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Podobne wątki

  1. Profile naszych forumowiczów w portalach społecznościowych
    By KLAssurbanipal in forum Nasi Forumowicze
    Odpowiedzi: 168
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 17:38
  2. Relacje z przebiegu kampanii
    By filippp69 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 14:23
  3. Sprawozdania z naszych kampanii.
    By Ensis in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:40
  4. [Shogun 2] Battles Commentaries - relacje z bitew
    By Amrod in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 00:06
  5. Dyplomacja i relacje
    By sir Raleigh in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 15:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •