Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ETW problem z przesuwaniem mapy

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    ETW problem z przesuwaniem mapy

    Mam problem z przewijaniem mapy w kampanii. Standardowo odbywa się to poprzez najechanie na bok ekranu, ale u mnie w pewnym momencie (ok. 110 tur po rozpoczęciu) ta funkcja przestała działać. Co więcej, jak się cofnę do save'a z tury np. 80, lub rozpocznę nową kampanię, to wszystko działa prawidłowo. W tej chwili mogę jedynie sterować poprzez klikanie na podglądzie mapy globalnej, co jest na maksa uciążliwe.
    Wie ktoś z Was co można z tym zrobić?

  2. #2
    marengo
    Gość

    Re: ETW problem z przesuwaniem mapy

    Ekhm, znalazłem sposób Żołnierzu, ale to nie będzie proste, na szczęście wierzę w Waszą inteligencję.

    Coś podobnego zdarzało się w Shogunie 2 i wtedy zjawił się człowiek będący odpowiedzią na nasze marzenia o rozwiązaniu wielu problemów z serią gier total war. Samozwańczo zwał się daniu, lecz niech to nikogo nie zmyli. Za tą maską krył się człowiek o złotym sercu i wielkich umiejętnościach, który podpowiedział rozwiązanie. Dobrze, koniec duperel!

    Ściągnie sobie Kolega z twcenter ESFeditor. Otwiera się nim pliki typu save,między innymi po to, żeby własnoręcznie stworzyć sobie możliwość grania w 40-80 oddziałowe armie, ale ja nie o tym. Tu jest jedna z wersji http://www.twcenter.net/forums/showthre ... itor-1-4-8 a tutaj inna http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ct-24-2009).

    Po rozpakowaniu, klikamy plik wykonawczy exe. i szukamy naszego ostatniego save'a. Co później? Później, a właściwie to teraz zmęczyło mnie już to pisanie, więc mały cytat:

    "Start the EditSF.exe, select File->Open, select your save game, in the tree open CAMPAIGN_SAVE_GAME, then COMPRESSED_DATA, then CAMPAIGN_ENV, then CAMPAIGN_CAMERA_MANAGER. Below that is the CAMPAIGN_CAMERA." Jak już znajdziesz CAMPAIGN_CAMERA (a pamiętaj o tym, że tak wygląda budowa pliku save w Shogunie 2, nie martw się jednak, w Empire pewnie jest podobnie), zmień wartość z 1 na 0. To podobno pomaga, ale nie ręczę za to głową czy czymkolwiek innym.

    W każdym bądź razie, przed grzebaniem w pliku save, zrób sobie jego kopię, którą podmienisz w wypadku, gdy edytowany przez Ciebie save sposoduje crash gry. Pamiętaj, że wszelki zmiany w savie trzeba zapisać. Masz taką opcję w pasku narzędzi edytora.

    Tak mi teraz przyszło do głowy, że w preferences file też można zmieniać ustawienia kamery, może tam znajdziesz odpowiednią linijkę a może nie... Próba nie strzelba, jak mówi przysłowie.
    Pzdr

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: ETW problem z przesuwaniem mapy

    Wow! Chapeau bas!

    To wszystko co powyżej za:
    a/ wiedzę
    b/ chęć pomocy
    c/ że chciało Ci się to wszystko opisać

    ps. dodam tylko, że ja jako laik bez trudu sobie poradziłem z dojściem do tego, także każdy może!

    Jednak nie jest tak kolorowo, bo ostatecznie nie działa. Jedna rzecz (jak mi się wydaje) bez znaczenia ->brakuje poziomu COMPRESSED_DATA wszystko poza tym się zgadza. Nie udaje mi się to, bo przy próbie zapisu zmian (FILE -> SAVE) wyskakuje błąd informujący, że:

    Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)
    zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

    ************** Tekst wyjątku **************
    System.IO.EndOfStreamException: Nie można odczytać danych spoza końca strumienia.
    w System.IO.__Error.EndOfFile()
    w System.IO.BinaryReader.FillBuffer(Int32 numBytes)
    w System.IO.BinaryReader.ReadUInt16()
    w EsfEditor.Parser.EsfParser.ParseNodeNames()
    w EsfEditor.Parser.EsfParser..ctor(String filename)
    w EsfEditor.Core.EsfObjects.EsfFile..ctor(String filePath)
    w EsfEditor.Forms.EsfEditorForm.OpenFile()
    w EsfEditor.Forms.EsfEditorForm.openSavegameToolStri pMenuItem_Click(Object sender, EventArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.RaiseEvent(Obje ct key, EventArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripMenuItem.OnClick(Eve ntArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleClick(Eve ntArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleMouseUp(M ouseEventArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEventIntera ctive(EventArgs e, ToolStripItemEventType met)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEvent(Event Args e, ToolStripItemEventType met)
    w System.Windows.Forms.ToolStrip.OnMouseUp(MouseEven tArgs mea)
    w System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.OnMouseUp(M ouseEventArgs mea)
    w System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
    w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
    w System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Mes sage& m)
    w System.Windows.Forms.ToolStrip.WndProc(Message& m)
    w System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.WndProc(Mes sage& m)
    w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.O nMessage(Message& m)
    w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.W ndProc(Message& m)
    w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


    ************** Zestawy załadowane **************
    mscorlib
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5472 (Win7SP1GDR.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
    ----------------------------------------
    EsfEditor 1.4.8
    Wersja zestawu: 1.4.8.0
    Wersja Win32: 1.4.8.0
    CodeBase: file:///C:/Users/Kruszki/Desktop/EsfEditor%201.4.8/EsfEditor%201.4.8.exe
    ----------------------------------------
    System.Windows.Forms
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5468 (Win7SP1GDR.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
    ----------------------------------------
    System
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5467 (Win7SP1GDR.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
    ----------------------------------------
    System.Drawing
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5467 (Win7SP1GDR.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/windows/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
    ----------------------------------------
    System.Windows.Forms.resources
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/2.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
    ----------------------------------------
    System.resources
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/windows/assembly/GAC_MSIL/System.resources/2.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.resources.dll
    ----------------------------------------
    System.Configuration
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5476 (Win7SP1GDR.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/windows/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
    ----------------------------------------
    System.Xml
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5476 (Win7SP1GDR.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/windows/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
    ----------------------------------------
    mscorlib.resources
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5472 (Win7SP1GDR.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
    ----------------------------------------
    uhxkmyhk
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5467 (Win7SP1GDR.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
    ----------------------------------------

    ************** Debugowanie w trybie JIT **************
    Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej
    aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
    wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
    Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
    debugowaniem.

    Na przykład:

    <configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
    </configuration>

    Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki
    są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze
    i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.


    To oczywiście uszkodziło plik SAVE uniemożliwiając zarówno jego ponowną edycję, jak i wczytanie. Oczywiście zrobiłem kopię także nie mam problemu, znaczy nie mam innego problemu niż ten wcześniej opisany, bo owy ze mną pozostał.

  4. #4
    marengo
    Gość

    Re: ETW problem z przesuwaniem mapy

    Dobra, gwardia umiera ale nie poddaje się. Znalazłem jeszcze kilka sposobów:

    1. Powtórka z rozrywki, tylko że zmień edytor na 1.4.6 (niektóre z tych narzędzi są zabugowane), ten jest tutaj http://forums.totalwar.org/vb/local_lin ... inkid=8783 . Sam go używałem i nigdy nie było problemów, choć na twcenter zachwalają 1.4.5. Nieważne

    2. Spróbuj po wejściu w grę własnoręcznie zrobić save ostatniej tury. Może ten wykonany automatycznie po wyjściu z gry jest po prostu uszkodzony bez Twojej interwencji?

    3. Czy używasz wasd keyboards, czyli klawiszy klawiatury do przesuwania obrazu? Ok, to było nędzne i podstępne, próbuję sprawstwo tego nieszczęsnego wypadku przypisać Twojej myszce.

    4. Widzę, że opanowałeś edytor i ogólnie używasz zwrotów typu "Chapeau bas" itp. itd., więc pewnie poradzisz sobie z wgrywaniem modów, które usprawniają grę. Mój analityczny umysł stwierdził, że skoro o swoim problemie piszesz w dziale pomocy Empire vanilla, to nie używasz modyfikacji, a szkoda. Spróbuj DME lub Imperial Destroyer. Od razu poczujesz jakościową różnicę. Ten drugi szczególnie wzbudza mój zachwyt, który wyrażę słowami Janusza Gajosa wcielającego się w Jana Sebastiana Bacha w "Kolacji na cztery ręce", mówiącego o swojej "Pasji według Św. Mateusza", od 6:48 http://www.youtube.com/watch?v=-g_CRrzBwR4. Polecam sztukę każdemu miłośnikowi muzyki klasycznej, szerzej XVIII wieku.

    5. Skonstruuj wehikuł czasu i przenieś się do momentu wychodzenia z gry w tej feralnej turze, zrób własny save. Może faktycznie tamten jest uszkodzony? To chyba będzie najprostsze rozwiązanie 8-)

    6. Szkoda gry, ale co zrobić, frustra Herculi jak mawiali starożytni, czyli trudno sprzeciwiać się czemuś co jest od nas silniejsze. Czasami w impasie warto zrobić jeden krok w tył, aby później móc wykonać dwa do przodu. Wróć do save'a, który działa i graj od nowa. Z drugiej strony, jak miałbyś znowu spotkać ten sam problem, to z góry współczuję.

    7. Ewentualnie edytuj save'a, którego sam zrobisz.

    8. Kiedy szukałem rozwiązań dla Ciebie, wszystkie tematy typu "Campaign Map Not Scrolling" lub "Campaign camera orientation getting stuck" związane były z problemami jakie powodują podstawowe wersje: Empire, Shogun 2 czy też Rome 2, a żaden nie dotyczył modów. Wniosek? Wróć do punktu czwartego.

    9. Na koniec polecam parafrazę słów jednego z lepszych twórców modów, hip63: You see there's this magical realm that they call "Real Life" and things that happen in this magical realm that causes people to realize that they may have more important things to do than playing video games... W skrócie: To tylko gra video...


    Wzdrygam się na samą myśl, że coś nie zadziała; cóż zostanie prócz honoru do uratowania? ( podoba mi się rytm tego zdania).

    Tak na marginesie wydarzeń, to napiszę ci, że wielu osobom to rozwiązanie z mojego wcześniejszego postu pomaga. Dasz radę, cechą dobrego żołnierza jest upór w dążeniu do celu, w ostateczności przeprowadzisz taktyczny odwrót w celu zachowania zdrowia psychicznego. Takie błędy w grze potrafią porządnie zirytować, a nie chcemy przecież żeby gracze serii total war zaludniali szpitale psychiatryczne, Napoleonów ci tam dostatek

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: ETW problem z przesuwaniem mapy

    1. Zadziałało - furczy, gra i buczy! Mogę wracać do prób podbijania świata bez zbędnych uciążliwości typu problemy z przewijaniem mapy (tak, bawi mnie komizm tego zdania).

    2. Cały czas robiłem to na własnym save, dodatkowo - dla pewności, próbowałem na kilku, wtedy nie pomagało (już wiadomo dlaczego).

    3. Używam czasem - ten system także nie działał.

    4. Dotychczas kombinowałem usprawnianie gry np. poprzez analizę większej liczby czynników, a nie przez wgrywanie modów, ale teraz dla samej przyzwoitości postaram się to zrobić (przyzwoitość rozumiem jako zaangażowanie w coś, co jest ważne dla żołnierza, który poświęcił kilka tur na pomoc zbłąkanej owieczce).

    5. Nie wiem gdzie dokładnie jest owa feralna tura, poza tym dzięki Twojej pomocy już nieaktualne.

    6-7. j.w.

    8. Anglojęzyczny świat jest do bani, a polski ma rozwiązanie - dzięki Tobie.

    Podsumowując, bardzo dziękuję za pomoc, cieszy mnie nie tylko samo rozwiązanie problemu, ale także akt udzielenia pomocy.
    ps. odnosząc się do muzyki klasycznej to mogę polecić moją ukochaną Węgierską Rapsodię w wykonaniu Hamelina, który, parafrazując film polecany przez Ciebie, rąk ma co najmniej trzy http://www.youtube.com/watch?v=CBygW-3ffOY

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez kruchowy Zobacz posta

    2. Cały czas robiłem to na własnym save, dodatkowo - dla pewności, próbowałem na kilku, wtedy nie pomagało (już wiadomo dlaczego).
    Witam mam ten sam problem co Pan, lecz nie dotyczy on ETW a RTW 2. Nie mogę otworzyć pliku save zarówno wersją 1.4.5 jak i 1.4.6. Wiem, że temat ma dwa lata ale liczę na odpowiedź dlaczego ? Mój kod błędu:
    Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)
    zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

    ************** Tekst wyjątku **************
    System.Exception: Unsupported ESF type
    w EsfEditor.Parser.EsfParser..ctor(String filename)
    w EsfEditor.Core.EsfObjects.EsfFile..ctor(String filePath)
    w EsfEditor.Forms.EsfEditorForm.OpenFile()
    w EsfEditor.Forms.EsfEditorForm.openSavegameToolStri pMenuItem_Click(Object sender, EventArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.RaiseEvent(Obje ct key, EventArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripMenuItem.OnClick(Eve ntArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleClick(Eve ntArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleMouseUp(M ouseEventArgs e)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEventIntera ctive(EventArgs e, ToolStripItemEventType met)
    w System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEvent(Event Args e, ToolStripItemEventType met)
    w System.Windows.Forms.ToolStrip.OnMouseUp(MouseEven tArgs mea)
    w System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.OnMouseUp(M ouseEventArgs mea)
    w System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
    w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
    w System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Mes sage& m)
    w System.Windows.Forms.ToolStrip.WndProc(Message& m)
    w System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.WndProc(Mes sage& m)
    w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.O nMessage(Message& m)
    w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.W ndProc(Message& m)
    w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


    ************** Zestawy załadowane **************
    mscorlib
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
    ----------------------------------------
    EsfEditor 1.4.6
    Wersja zestawu: 1.4.6.0
    Wersja Win32: 1.4.6.0
    CodeBase: file:///C:/Users/Adam/Desktop/EsfEditor%201.4.6.exe
    ----------------------------------------
    System.Windows.Forms
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
    ----------------------------------------
    System
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
    ----------------------------------------
    System.Drawing
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
    ----------------------------------------
    System.Windows.Forms.resources
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.4927 (NetFXspW7.050727-4900)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/2.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
    ----------------------------------------
    System.resources
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.resources/2.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.resources.dll
    ----------------------------------------
    System.Configuration
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
    ----------------------------------------
    System.Xml
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
    ----------------------------------------
    mscorlib.resources
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
    ----------------------------------------
    v3epxwve
    Wersja zestawu: 2.0.0.0
    Wersja Win32: 2.0.50727.5420 (Win7SP1.050727-5400)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
    ----------------------------------------

    ************** Debugowanie w trybie JIT **************
    Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej
    aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
    wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
    Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
    debugowaniem.

    Na przykład:

    <configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
    </configuration>

    Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki
    są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze
    i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.

Podobne wątki

  1. Mapy do ściągnięcia
    By Seba Fallus III Wielki in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 11:53
  2. Mapy kampanii dla RTW i BI
    By in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 10:32
  3. Użyte mapy
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 23:58
  4. Użyte mapy
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 23:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •