Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Czy tylko mi się wydaje że jednostki strzeleckie we wszystkich odsłonach Total War są niemalże bezużyteczne? Osobiście uważam że przydałby się jakiś mod ulepszający ich działanie. W tym momencie po jednej salwie nie ginie praktycznie nikt, na ogół pojedyncze straty są po 3 salwie. Mocniejsze jednostki są już praktycznie niewrażliwe na ostrzał. Nie robi im on nic. Czy zna ktoś jakiegoś moda który ulepsza działanie jednostek zasięgowych?

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2013
    Lokalizacja
    Minas Morgul
    Postów
    285
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Serio? Widocznie nigdy nie widziałeś kuszników, albo łuczników angielskich z Medieval II, ani łuczników z Shogun II (nawet łucznicy ashigaru mogą mocno osłabić samurajów z katanami) Rome I też nie jest wyjątkiem, kreteńscy łucznicy lub doborowi łucznicy potrafią spowodować dość mocne straty kohorcie miejskiej. Nie wiem jak jest w Rome II, ale o ile mi wiadomo to łucznicy podobnie mogą nieźle osłabić armie.
    "Myślałem, że to jakiś nick wymyślony, a tu się okazuje, że to imię Wojtek tylko, że napisany przez v!" - nazgul3456 po odkryciu, że nick moderatora voitek to imię.

  3. #3
    Podczaszy Awatar KapitanKatana
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    697
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Żartujesz sobie


    Tak jak powiedział nazgul :
    -Kusznicy
    -Angielscy łucznicy
    -Kreteńscy Łucznicy

    Najlepsze jednostki

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Fakt nieco przesadziłem. Lecz nadal uważam że (szczególnie w rome II) rekrutacja strzelców nie ma większego sensu zwłaszcza w późnej fazie gry. Najzwyczajniej gryzie mnie to że zasięg strzelców w połączeniu z ich obrażeniami daje w sumie to że zanim jednostka wroga dobiegnie do łuczników to straci może 3 ludzi. Naprawione powinno zostać to że jak żołnierz dostaje pociskiem (no może nie kamieniem ale oszczepem lub strzałą oczywiście) to raczej pada a nie biegnie dalej. Ci naprawdę opancerzeni rzeczywiście mogli to wytrzymać ale też nie w takim stopniu w jakim jest to przedstawione w grze.

  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Zauważ że wiele oddziałów frontalnie nacierających na łuczników nie polega tylko na noszonym pancerzu, ale także na tarczy, którą się zasłaniają. Swoją drogą ostrzał z boku albo od tyłu daje niesamowite efekty.



  6. #6
    Podczaszy Awatar KapitanKatana
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    697
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Zielony nick = zawsze prawda...


    A tak na poważnie się zgadzam z postem wyżej

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    187
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Ale tak jest.
    W Rome II masz w grze kilka typów tarcz (niestety o tym można dowiedzieć się tylko grzebiąc w plikach gry) które mają różne szanse na KOMPLETNE zablokowanie pocisku.
    Strzelając w plecy gra bierze pod uwagę już tylko sam pancerz (pamiętać że są obrażenia zwykłe i obrażenia przebijające pancerz i hp )
    Również jeżeli żołnierze mają tarcze w prawej dłoni więcej strat im zadamy strzelając od strony przeciwnej.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    No fakt ostrzał z boku lub od tyłu potrafi narobić strat wczesnym jednostkom. Ubolewam tylko nad tym że trafienie w każde miejsce jest chyba liczone za tyle samo bo widziałem nieraz Pretoriana z trzema oszczepami w głowie. Hełmy nie były chyba aż tak wytrzymałe xd W sumie to wystarczyłoby mi to gdyby żołnierz padał po jednym góra dwóch czy maksymalnie 3 przy super pancerzu trafieniach i to tez losowo bo wiadomo że pancerz nie wszędzie chroni.

  9. #9
    Cześnik Awatar Aracz
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    233
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Już rzymscy leves potrafią zrobić masakrę wśród italijskich włóczników (wystarczy dobrze ustawić). Macedońskimi peltastami można bez (no może z kilkoma) problemów walczyć z miecznikami srebrnej tarczy. Płonące pociski strzelające w walczących wojowników robią sieczkę z tych, którzy akurat nie zasłaniają się tarczą (bo z kimś walczą). Ważna jest po prostu taktyka. Nawet procarze mogą naprawdę wymęczyć wroga.
    Moda można bardzo łatwo zrobić z tego co mi wiadomo, i założę się że już nie jeden taki mod powstał.

  10. #10
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    311
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Lepsi łuczcnicy/miotacze?

    Jak wroga armia jest zajęta, upewnij się, że konnica również możesz wysłać wwoich oszczepników na tyły walczących wrogich oddziałów i obserwować rzeź

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •