Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 213

Wątek: [DLC] Caesar in Gaul - Campaign Pack

  1. #111
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Cytat Zamieszczone przez Mosca
    Mnie tło nie przeszkadza. Denerwuję mnie natomiast fakt, że nie ma pełnego tłumaczenia na polski, brak nazw plemion, osad, bonusów jakie mają konkretne frakcje nazw niektórych jednostek, wprowadzenia itd itp. Pierwszy raz w historii tej serii jest coś takiego. Czy moderzy będą musieli to zlokalizować czy ja na starość będę się musiał nauczyć na tip top angielskiego :?
    Najprawdopodobniej że Cenega nie dostała tekstu do tłumaczenia wystarczająco szybko i po prostu zostanie to dodane niedługo. Błędy w tłumaczeniu z wersji 1.0 też zostały poprawione później.

  2. #112
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    95
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Mam nadzieję że masz rację i zbyt długo to nie potrwa

  3. #113
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    67
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Cytat Zamieszczone przez smooqu
    Cytat Zamieszczone przez Martinus123
    Manolito

    Smooqu chodziło chyba o to że RTW 1 i MTW 1 nie były wydane na Steam, więc nie możesz pisać, że to największy odpływ w historii całej serii, skoro nie wiadomo jaki był dla połowy z gier tej serii.
    Dokładnie
    no przecież to jest oczywiste, pierwszy który wymagał stima był empajer i od niego sprawdzane są te wykresy (nie pisałem tego, bo chyba każdy to wie)

  4. #114
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    67
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Cytat Zamieszczone przez Martinus123
    Manolito

    Smooqu chodziło chyba o to że RTW 1 i MTW 1 nie były wydane na Steam, więc nie możesz pisać, że to największy odpływ w historii całej serii, skoro nie wiadomo jaki był dla połowy z gier tej serii.

    Ale w tym co napisałeś w ostatnim poście jest trochę racji, moim zdaniem to że tak wiele ludzi się zawiodło wynika z oczekiwań jakie mieli wobec tej gry, które obiektywnie rzecz ujmując nie miały szans na realizację.
    Oczywiście nie myślę tu o tym co irytuje wszystkich, czyli oblężeniach, czy też początkowo słabej optymalizacji.
    Zauważyłem, że duża część z tych co najbardziej pomstują na tą grę pisze zarazem, że ich ulubiona część to Rome 1 lub MTW 2, a na koniec wielu zarzutów piszą (dosłownie widziałem to w którymś poście) "czemu CA nie zostawiło systemu z MTW2 poprawiając grafikę i aspekt historyczny". Albo jak użytkownik darius_d piszą, że od ETW nie grali w żadną z gier serii.

    Nawet jeśli Rome 2 byłby grą super dopracowaną i z najlepszym w serii AI (a w tym względzie poprzeczka wcale nie leży wysoko), to tacy gracze po prostu MUSIELI się zawieść.
    Trzeba przyjąć w końcu wiadomości, że takiej gry (przynajmniej w serii TW) jak Rome1 i MTW2 już nie będzie.
    Ta seria chcecie czy nie od kilku ładnych lat i kilku wydanych gier ewoluuje w zupełnie innym kierunku, myślenie że CA nagle to wszystko przekreśli i zrobi grę w stylu tych z przed 9 czy 7 lat z mega zubożoną i uproszczoną częścią strategiczną (bo takie nie oszukujmy się były RTW 1 i MTW 2), było naprawdę bardzo naiwne.
    A teraz jest wielki zawód.

    To oczywiście nie dotyczy wszystkich, którzy ją krytykują, może nawet nie Ciebie, ale ten dla mnie zupełnie bezsensowny żal widać w wielu postach.
    obiektywnie, to CA obiecywało cuda, a zaczęli sprzedawać nie grywalną zabugowaną wczesną "alfę" - i nikt nie miał by pretensji, że seria specjalnie się nie rozwija, albo nie wprowadza rewolucyjnych zmian, wszyscy przyzwyczaili się do tego, że racjonują nam w każdej części jakąś małą ewolucję - (ta arkadowość choć wadliwa też jest mocną stroną serii - może doczekamy kilku trybów rozgrywki jak w w war thunder - zręcznościowy, realistyczny itp. ) problem w tym, że po raz pierwszy to co pokazywano nam przed premierą tak bardzo różniło się od tego co dostaliśmy w rzeczywistości, a ilość błędów, beznadziejna optymalizacja (plus masa kłamstw i celowe zostawienie niedoróbek których nie potrafią naprawić - oblężenia)itd. sprawiła, że po prostu fani poczuli się oszukani i stąd ten cały hejt, miała być jedną z najlepszych gier roku, a wyszło największe rozczarowanie - oczywiście każda z odsłon miała swoje wady - ale CA nie robi tej serii od wczoraj (od rtw minęło 10 lat) i wymagania tak co do jakości produktu są większe niż 10 lat temu, a i tolerancja na kłamliwy "marketing" są zdecydowanie mniejsze.

  5. #115
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Dobra, bo offtopujecie tak strasznie, że aż głowa boli. Grał już ktoś w nowe DLC? Jakieś wrażenia? Na zachodnich forach póki co skąpo (sporo ludzi ma problemy techniczne, bo nie usunęli niekompatybilnych modów), ale pojawiło się kilka pierwszych relacji i są one raczej pozytywne. Przeklejam z TWC:

    Initial Setup:

    First and foremost, there are some new changes that are rather nice. In the initial screen, upon opening up the campaign button you can immediately see the new set-up; the buttons "Grand Campaign" and "Caesar In Gaul".
    In the Custom Battle menu, there's lots of new, added goodies. You have the added factions (Nervii, Boii and Galatia), their new respective units (even for Arverni), and you also have some new general abilities for the factions present in CiG.
    Once entering CiG, you're greeted by a new intro video - one that I like even better than the R2 video. Very well done, great voicing and an incredible atmosphere make to a good start to the game.



    Campaign Gameplay:
    First off, the faction I started with was the Suebi (my favorite faction from R2 vanilla). Their initial difficulty is hard, and since I only wanted to test it out for 20-50 turns I started on normal difficulty.

    First thing I notice is that the campaign map is stunning. The new trees are excellently done. I didn't have a problem with the Grand Campaign's map, but this one is much, much more pleasing to the eye. You start off in Autumn (didn't check what month) and the new seasons look very good. The weather system is pretty awesome, and surprisingly I've seen no more lag (in fact, even less) than I had on the Grand campaign map! I think my favorite parts were that on occasion, there would be 'unseasonable conditions' in certain areas. For example, come my first early Spring, my settlement in Helvetti had unseasonable conditions... I took a look and snow covered the province. The execution of the seasons was done extremely well!
    My initial settlements were all underdeveloped, and the minor settlement I ruled in the lands of the Sequani was not very happy with their new rulers. With only 5000 (I think?) to start, it took a bit of time to get my settlements on the way to prosperity.
    Once I sent my only agent (a spy) to the Sequani, whom I was at war with, an advisor dialogue opened - with a description straight out of De Bello Gallico! A very nice touch and 'twas a bit helpful to my immersion.
    Within 2-5 turns, I had come into contact with Rome. They took the settlement just south of mine and I can honestly say I was a little intimidated. Our relations were in the red and I think the only thing stopping them from knocking on my door was the fact they were at war with a faction next to me. A little snooping revealed that settlement had iron, and I was rather quick to take that settlement before the Romans could.
    Even though taking that settlement was rather quick and easy, the Sequani were still an issue. Their armies outnumbered mine and had more powerful warriors, so it was another 10 turns before I even thought of attacking them. They sat an army on our mutual borders, essentially making sure I didn't come knocking. Eventually another faction declared war on me, so I'm currently facing a war on two fronts.



    Battle Gameplay:

    Since I'm not using any mods, battles were still rather fast. The battle against the Turingi(?) was 1000 Suebi vs. 700 Celts. Roughly 1/3 of my army was skirmishers and archers, while most of their army was tribesmen and stronger warriors. The battle lasted around 7:30.
    Much to my surprise, seasons are fully implemented on battle maps. In autumn, trees that should be changing colors/losing leaves actually ARE.
    Here I encountered my one and only bug; all the warriors had bright purple clothing! Although it was rather ugly it was kind of funny I think it may have been because it was a night battle, but I'm not sure. I have to test this more.



    I think my only complaints/dislikes are that I feel the map should be a bit further extended... Having a Roman faction without Rome or the Suebi without Germania Proper is a bit immersion killing to me. Secondly the new tech is done a bit strange, with politics being added in and unfortunately, it seems like they're a copy-paste of the other factions (Rome and such), seeing as Germans didn't really worship Apollo That in itself are minor grievances to me, and as soon as TTT is updated to the new release, I'll be enjoying this game a lot! Overall, good job CA. Seems as if you've learned from your previous mistakes.

  6. #116
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Jedna widoczna zmiana w grze: gdy spoglądamy na cele/wytyczne, to po kliknięciu na nazwę prowincji kamery przenosi się do niej. Dla mniej zorientowanych w geografii jest to znaczne ułatwienie.



  7. #117
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Włączyłem wczoraj na chwile.

    Ciekawa kwestia dla graczy sceny multiplayer.

    To DLC daje do wykorzystania dodatkowy rodzaj (typ) generała dla Rzymu, Arwernów, Suebi oraz Nerviów - jest to generał historyczny.

    Dla Rzymu Juliusz Cezar, dla Nerviów Bodougnatus, dla Arverni Wercyngetoryks zaś dla Suebi Ariowist.

    Każdy z nich ma po 2 unikalne umiejętności.

    Szczegóły dla Cezara poniżej:


    Uważam że to bardzo ciekawy pomysł wyróżnienia rozgrywek multi.

    O ile dobrze pamiętam to w MTW2 Kingdoms mieliśmy podobne rozwiązanie z historycznymi generałami i ich specjalnymi umiejętnościami.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  8. #118
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Tak na szybko po 2h grania:
    + "Uchwały" za pieniądze, czyli drugie drzewko.
    + Jesień - mapa wygląda dużo lepiej.
    + W zimę lepiej nie walczyć Mamy parę tur na rozwój gospodarczy.
    + Można zżyć się z dowódcą lub agentem. W końcu dam radę wyszkolić takiego na maxa

    - Przede wszystkim prowincje 2 regionowe jest ich multum.
    - Wstrętne "Mordy" postaci. (nawet w stareńkim Warcraft 3 bardziej mi się podobały) Julek wygląda jak 70 letni dziad
    Bitew jeszcze jakoś nie spróbowałem, tak z przyzwyczajenia z automatu jechałem.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #119
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 427
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 953 podziękowań w 507 postach

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Mi kampania Cezara w ogóle nie działa. Nie mogę wejść nawet w jej menu z wyborem frakcji. Od razu mnie wywala na pulpit. Podstawowa kampania, multiplayer i bitwy działają poprawnie. Mogę też tam grać nowymi frakcjami.
    Kilka razy testowałem. Nie wiem czy to bug, czy wina sprzętu.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  10. #120
    Pampa
    Gość

    Re: Cezar w Galii - minikampania

    Pograłem chwilę, i stwierdzam że 30 zł to nie jest taka tragiczna cena jak za ten dodatek. Nie podoba mi się twarz Cezara, i faktycznie wygląda jak 70 letni dziadek. Dziwna też sprawa bo po 4 czy tam 5 turach prawie wszyscy sąsiedzi wypowiedzieli mi wojnę(gram barbarzyńcami)

Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Cezar w Galii - nie da sie uruchomic
    By kauczuk999 in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-12-2013, 13:43
  2. [ROZWIĄZANE] Cezar w Galii
    By matiserek in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 10:40
  3. [ROME 2] Cezar w Galii i patch 8.0
    By Grogmir in forum Archiwalne wiadomości
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •