Strona 283 z 287 PierwszyPierwszy ... 183233273281282283284285 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 821 do 2 830 z 2861

Wątek: Ukraina i unia

  1. #2821
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Ukraiński ambasador w Niemczech broni Bandery i atakuje Polskę! -Ukraińcy byli w II RP okrutnie prześladowani i dlatego wzięli odwet -Polska była dla nich takim samym wrogiem jak nazistowskie Niemcy i sowiecka Rosja -Polacy dokonali takich samych rzezi na ludności ukraińskiej


    https://twitter.com/K_Kaminski_/stat...63560462336000

  2. #2822
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Głupi i szkodliwy wywiad. Powinna być relacja polskiego MSZ , ale zakulisowo. Już widzę radość Rosji i rusofili ,gdy ukraiński ambasador jest wzywany do naszego MSZ.
    Co do prześladowań czy jednak ukraiński ambasador nie ma jednak racji? Skądś się ta nienawiść do Polaków przecież wzięła. Tę kartę naszej historii to Piter raczej przemilczasz w swych wypowiedziach na temat Wołynia . No ale co do rzezi na ludności ukraińskiej to już pojechał po bandzie. Niech tak dalej pier..doli to kurek naszej pomocy siew końcu zakręci, przychylność polskiego społeczeństwa sie skończy.

    Ps.
    Jest i reakcja na słowa ambasadora:
    https://wiadomosci.wp.pl/skandaliczn...5652502518304a
    Nie wiem ,czy zadowoli forumowych ukrainofobów tym niemniej jest to warte odnotowania.
    Ostatnio edytowane przez marko1805 ; 01-07-2022 o 10:32
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  3. #2823
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez marko1805 Zobacz posta
    Głupi i szkodliwy wywiad. Powinna być relacja polskiego MSZ , ale zakulisowo. Już widzę radość Rosji i rusofili ,gdy ukraiński ambasador jest wzywany do naszego MSZ.
    Co do prześladowań czy jednak ukraiński ambasador nie ma jednak racji? Skądś się ta nienawiść do Polaków przecież wzięła. Tę kartę naszej historii to Piter raczej przemilczasz w swych wypowiedziach na temat Wołynia . No ale co do rzezi na ludności ukraińskiej to już pojechał po bandzie. Niech tak dalej pier..doli to kurek naszej pomocy siew końcu zakręci, przychylność polskiego społeczeństwa sie skończy.

    Ps.
    Jest i reakcja na słowa ambasadora:
    https://wiadomosci.wp.pl/skandaliczn...5652502518304a
    Nie wiem ,czy zadowoli forumowych ukrainofobów tym niemniej jest to warte odnotowania.
    Jeśli tak jak ty Polaków, którzy nie myślą tak jak powinni to musieli być nieźle zirytowani.

    Przyczyną rzezi była bardziej zbrodnicza ideologia niż prześladowanie ich przez Polaków, ponieważ Niemcy obchodzili się przed I wś z Polakami gorzej, a nie doszło do rzezi. Wielu Ukraińców też Polakom pomagało. Dziwne, że nigdy nie napisałeś, że Żydzi sobie zasłużyli na ludobójstwo.

    "Przyznał, że na Wołyniu dochodziło do ukraińskich zbrodni na Polakach Melnyk, ale stwierdził, że "takich masakr dokonywali również Polacy". – To była wojna – stwierdził polityk."


    No to jest naprawdę skandaliczna narracja ukraińska trwająca od lat. Ukraińcy zaczęli rzeź, bo to była wojna. Polacy zaczęli 10x mniejsze akcje odwetowe, który skutecznie powstrzymały rzezie to to się sprawa wyrównała.

    Wołyń- ok, to była wojna.
    Bucza- nie ok, to nie była wojna i to nieuropejskie, barbarzyńskie zachowanie.

    Jedno wielkie



    Wojna handlowa z Rosją może zniszczyć Niemiecką gospodarkę.
    Niemcom bardzo zależy na szybkim pokoju, a nie wygranej Ukraińców.
    Oni obiecują sprzęty, opowiadają jak to pomgają żeby Niemiecki lub był dumny z obrony demokracji, a drugą ręką niemieckie gazety piszą o reżimie kijowskim i wyciągają Bandere. Ewidentnie niemieckim elitom nie pasuje proukraińskie nastawienie niemieckiego społeczeństwa i chcą ten entuzjazm studzić żeby być bardziej neutralnym i ocieplić relacje z Rosją.

    A Ukraińcy czczą swoich bohaterów, któzy kopiowali system III Rzeczy i walczyli za czystą rasowo Ukrainę.

    Sami się poddają pod Niemiecki nóż.

    Przecież walka z nazizmem i sygnalizowanie w ten sposób cnoty to jeden z największych niemieckich fetyszy zaraz po walce o ochronę środowiska.

    Ukraińcy to durnie. Durniowi lepiej nie pomagać, bo pomaganie durniowi czasem powoduje nieprzewidywalne szkody dla pomagającego.

    Choć z drugiej strony my Ukraińcom musimy pomagać. Niech se są naziolami. Naziole w III Rzeszy walczyli fanatycznie i tego im nie można odmówić. Może jakby Poznań się tak bronił w kampanii wrześniowej jak Breslau w 1944/45 to by się inaczej wojna potoczyła.

    Pomniki ludzi i czerwono-czarne flagi to symbole zbrodniczej, chorej ideologii, która nie powinna pasować progresywnym nowoczesnym ludziom, którym to człowiekiem ja nie jestem ale patrząc z boku nie mogę tego pojąć.

  4. #2824
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Jeśli tak jak ty Polaków, którzy nie myślą tak jak powinni to musieli być nieźle zirytowani.
    Piter piszesz strasznie chaotycznie. Nie łapię kontekstu Twej wypowiedzi.
    Że niby ja byłem zirytowany wypowiedzią Melnyka ? A i owszem zirytowała jak najbardziej. Czy to oznacza że powinniśmy im przestać pomagać , w mojej opinii nie.

    Przyczyną rzezi była bardziej zbrodnicza ideologia niż prześladowanie ich przez Polaków, ponieważ Niemcy obchodzili się przed I wś z Polakami gorzej, a nie doszło do rzezi. Wielu Ukraińców też Polakom pomagało. Dziwne, że nigdy nie napisałeś, że Żydzi sobie zasłużyli na ludobójstwo.

    Bo sobie nie zasłużyli, po co miałbym tak pisać
    .
    Ja nie napisałem, że bezpośrednią przyczyną Wołynia było zachowanie Polaków. Natomiast nasz stosunek do Ukraińców mógł mieć i miał wpływ na jak to ładnie ująłeś powstanie zbrodniczej ideologii. A nasze postępowanie po wojnie polsko-bolszewickiej? Za co Ukraińców przepraszał Piłsudski? Właśnie problemem Was na prawicy jest jest to ze wszyscy są winni tylko w najmniejszym stopniu Polacy. Ciężko Wam zrozumieć, że i my sporo mamy za uszami. Zresztą jak miałem te dwadzieścia kilka lat też też tak myślałem.



    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  5. #2825
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 404
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    519
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez marko1805 Zobacz posta
    Zawsze możesz zmienić forum, to akurat jest prawie martwe ,a jeśli już tu ktoś zagląda to za sprawą serii Total War nie zaś polityki. Tu sobie nie podyskutujesz. Od polotyki sa inne fora ,grupy dyskusyjne. I tam sugeruje przenieśc swe złote myśli.

    Tak przy okazji Rosja Putina obrońcą chsześcijańskiej Europy, no no. Kto by sie spodziewał. Komuch z KGB opbrońcą wartości chsześcijańskich, ludzie do czego to dochodzi. Mnie osobiście jednak blizej do "zepsutej" Europy niż "ruskiego miru".

    Jeszcze mała dygresja link nie działa, pewnie poszedł tam gdzie ruski okręt. Niedobra Pis-owska cenzura .
    Działa link, no co ty?
    Jak widzę kogoś, kto usprawiedliwia jakiekolwiek działania ruskiej swołoczy, co wydrenowała nasz kraj pod każdym względem, (pamiętam, te bydło jak mi łaziło w mundurach po moim mieście i jako nastolatek musiałem schodzić z drogi, "bo bracia Rosjanie" wybrali się na spacer.), to zastanawiam się co taka osoba robiła w przeszłości, co aktualnie robi w realnym, nie internetowym życiu i czy zastanawia się nad poglądami innych? Polecam WSZYSTKIM książkę o Macierewiczu, już ma kilka lat, ale nic nie straciła swojej aktualności, a wręcz przeciwnie, znając jej treść wiele działań PiSu może wydać się teraz wytłumaczonych co do swoich intencji.
    Cały czas zostając w temacie choćby Ukrainy. Zachowania wobec Rosji itd...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #2826
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez marko1805 Zobacz posta
    Piter piszesz strasznie chaotycznie. Nie łapię kontekstu Twej wypowiedzi.
    Że niby ja byłem zirytowany wypowiedzią Melnyka ? A i owszem zirytowała jak najbardziej. Czy to oznacza że powinniśmy im przestać pomagać , w mojej opinii nie.


    Bo sobie nie zasłużyli, po co miałbym tak pisać
    .
    Ja nie napisałem, że bezpośrednią przyczyną Wołynia było zachowanie Polaków. Natomiast nasz stosunek do Ukraińców mógł mieć i miał wpływ na jak to ładnie ująłeś powstanie zbrodniczej ideologii. A nasze postępowanie po wojnie polsko-bolszewickiej? Za co Ukraińców przepraszał Piłsudski? Właśnie problemem Was na prawicy jest jest to ze wszyscy są winni tylko w najmniejszym stopniu Polacy. Ciężko Wam zrozumieć, że i my sporo mamy za uszami. Zresztą jak miałem te dwadzieścia kilka lat też też tak myślałem.



    Odnosisz się z wyniosłością i pogardą do ludzi niczym Polacy w II RP, a powyższy post świetnie to obrazuje.

    Piłsudski to była szuja, która zniszczyła Polskę.

    A co do Ukraińców to zauważałem w swoich postach naszą historię ale Ty masz w głowie jakąś wizje, że jak ktoś protestuje przeciwko upadlinowcom to tego nie zauważa i mógłbym to zauważać w każdym poście, a i tak bym wizji w Twojej głowie nie zmienił. To się nazywa uprzedzenie.

  7. #2827
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Ja nie napisałem, że bezpośrednią przyczyną Wołynia było zachowanie Polaków. Natomiast nasz stosunek do Ukraińców mógł mieć i miał wpływ na jak to ładnie ująłeś powstanie zbrodniczej ideologii. A nasze postępowanie po wojnie polsko-bolszewickiej? Za co Ukraińców przepraszał Piłsudski? Właśnie problemem Was na prawicy jest jest to ze wszyscy są winni tylko w najmniejszym stopniu Polacy. Ciężko Wam zrozumieć, że i my sporo mamy za uszami. Zresztą jak miałem te dwadzieścia kilka lat też też tak myślałem.
    O rany Gdzie Ty tu widzisz wyniosłość i pogardę ?

    Piłsudski to była szuja, która zniszczyła Polskę.
    No grubo . Zwolennik Dmowskiego?

    A co do Ukraińców to zauważałem w swoich postach naszą historię ale Ty masz w głowie jakąś wizje, że jak ktoś protestuje przeciwko upadlinowcom to tego nie zauważa i mógłbym to zauważać w każdym poście, a i tak bym wizji w Twojej głowie nie zmienił. To się nazywa uprzedzenie.
    Cóż do Ukrainy, Unii, wartości narodowo-katolickich mamy z pewnością inne zdanie. Swoją drogą fakt nie pałam sympatią do skrajnej prawicy i ich poglądów , dla równowagi skrajnej lewicy również.

    Jak widzę kogoś, kto usprawiedliwia jakiekolwiek działania ruskiej swołoczy, co wydrenowała nasz kraj pod każdym względem, (pamiętam, te bydło jak mi łaziło w mundurach po moim mieście i jako nastolatek musiałem schodzić z drogi, "bo bracia Rosjanie" wybrali się na spacer.), to zastanawiam się co taka osoba robiła w przeszłości, co aktualnie robi w realnym, nie internetowym życiu i czy zastanawia się nad poglądami innych? Polecam WSZYSTKIM książkę o Macierewiczu, już ma kilka lat, ale nic nie straciła swojej aktualności, a wręcz przeciwnie, znając jej treść wiele działań PiSu może wydać się teraz wytłumaczonych co do swoich intencji.
    Cały czas zostając w temacie choćby Ukrainy. Zachowania wobec Rosji itd...
    Cóż Kotołaku jak czytam te złote myśli Wespazjana zwarte w podesłanych linkach tak "zacnych" osób to..... ech ugryzę się w język.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  8. #2828
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez marko1805 Zobacz posta
    O rany Gdzie Ty tu widzisz wyniosłość i pogardę ?



    No grubo . Zwolennik Dmowskiego?



    Cóż do Ukrainy, Unii, wartości narodowo-katolickich mamy z pewnością inne zdanie. Swoją drogą fakt nie pałam sympatią do skrajnej prawicy i ich poglądów , dla równowagi skrajnej lewicy również.



    Cóż Kotołaku jak czytam te złote myśli Wespazjana zwarte w podesłanych linkach tak "zacnych" osób to..... ech ugryzę się w język.
    A co? Jesteś zwolennikiem rządów dyktatorskich, że Ci się to grube wydaje?

  9. #2829
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 404
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    519
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Podam te źródło, nie tzw. myśl polską (ja bym Dmowskim w tle się nie sugerował, a poczytał, co tam za gówno wypisują, tyle ma wspólnego z Dmowskim, co mój awatar z psem)
    Media: Niemcy naciskają na odblokowanie Kaliningradu. "Mówimy o ruchu między dwiema częściami Rosji"

    https://www.money.pl/gospodarka/medi...93086496a.html
    Niemcy udowadniają, że wszelkie opinie na ich temat są zasadne^^.
    Przehandlują tradycyjnie, jak to robią od czasów zajęcia Braniboru - inne narody za korzyści materialne dla siebie. Jest to, powinna być nauczka dla rządzących tym krajem od 30 lat, że pomysł Konfederacji Polski Niepodległej na politykę zagraniczną, nie był taki odjechany. Dzisiaj Ukraina byłaby w Europie Zachodniej, a ruskie bydło, by nie mordowało przy polskich granicach.

    Piter

    Nie wiem, czy o to ci chodzi, że Piłsudski jakoby dogadał się z Leninem odnośnie odbudowy Polski i ich granic pomiędzy kacapami? Nie wszyscy historycy są do tego zgodni, niektórzy uważają, że to mit.
    Piłsudski, był jak mówisz, przewuj
    Jednak, to on miał plan by tak lawirować między okupantami, by coś dla Polski wyszarpać.
    Swego czasu, była gorąca dyskusja, teraz to jest Oaza^^ - zwolennicy Dmowski, Rozwadowski i Piłsudski
    Granice sugerowane przez Dmowskiego, no nie wiem, czy by to zdało egzamin. System rządów, można tylko przypuszczać, że nie olano by kwestii armii i jej modernizacji, co uczyniła sanacja, a po śmierci Piłsudskiego hodowcy koni dalej mieli wzięcie, gdy wszyscy wokół używali silników na ropę i benzynę...
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #2830
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kotołak Zobacz posta
    Podam te źródło, nie tzw. myśl polską (ja bym Dmowskim w tle się nie sugerował, a poczytał, co tam za gówno wypisują, tyle ma wspólnego z Dmowskim, co mój awatar z psem)
    Media: Niemcy naciskają na odblokowanie Kaliningradu. "Mówimy o ruchu między dwiema częściami Rosji"

    https://www.money.pl/gospodarka/medi...93086496a.html
    Niemcy udowadniają, że wszelkie opinie na ich temat są zasadne^^.
    Przehandlują tradycyjnie, jak to robią od czasów zajęcia Braniboru - inne narody za korzyści materialne dla siebie. Jest to, powinna być nauczka dla rządzących tym krajem od 30 lat, że pomysł Konfederacji Polski Niepodległej na politykę zagraniczną, nie był taki odjechany. Dzisiaj Ukraina byłaby w Europie Zachodniej, a ruskie bydło, by nie mordowało przy polskich granicach.

    Piter

    Nie wiem, czy o to ci chodzi, że Piłsudski jakoby dogadał się z Leninem odnośnie odbudowy Polski i ich granic pomiędzy kacapami? Nie wszyscy historycy są do tego zgodni, niektórzy uważają, że to mit.
    Piłsudski, był jak mówisz, przewuj
    Jednak, to on miał plan by tak lawirować między okupantami, by coś dla Polski wyszarpać.
    Swego czasu, była gorąca dyskusja, teraz to jest Oaza^^ - zwolennicy Dmowski, Rozwadowski i Piłsudski
    Granice sugerowane przez Dmowskiego, no nie wiem, czy by to zdało egzamin. System rządów, można tylko przypuszczać, że nie olano by kwestii armii i jej modernizacji, co uczyniła sanacja, a po śmierci Piłsudskiego hodowcy koni dalej mieli wzięcie, gdy wszyscy wokół używali silników na ropę i benzynę...
    Piłsudski był dyktator, krawawo rozprawiał się z opozycją, ludzie ginęli, byli zamykani w sądach, sanacja działała jak mafia. Tak samo jak pacyfikowali Ukraińców pacyfikowali i polskich chłopów. Nie było wolności słowa, za powiedzenie złego słowa o Piłsudskim, ba za powiedzenie czegoś niezgodnego z linią partii można było zostać skatowanym na śmierci na ulicy.

    Co do odzyskania niepodległości. Piłsudski wsparł Austrię, która przegrała, gdyby był tylko Piłsudski to Polska by była uznana za państwo wrogie w czasie I wś. Legiony były bardzo małe. Piłsudski dowodził tylko 1/3 legionów. Gdyby udało mu się wzniecić powstanie w 1914 to byłoby to katastrofą dla sprawy polskiej.
    Piłsudski niczego nie zaplanował ani nie przewidział. Wszystkie jego przewidywania się nie sprawdzały.

    A miałcy ludzie jakich po sobie zostawił doprowadzili do hekatomby narodu polskiego.

Strona 283 z 287 PierwszyPierwszy ... 183233273281282283284285 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Unia Kalmarska
    By BlackKuma in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 18:51
  2. Unia Polityki Realnej
    By Demand in forum Agora
    Odpowiedzi: 342
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 18:48
  3. unia polsko-saska
    By ziolo in forum Empire
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 19:27
  4. Unia Polsko Litewska
    By Mariooooo in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 15:30
  5. Dania unia kalmarska
    By kensai in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 00:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •