Strona 284 z 287 PierwszyPierwszy ... 184234274282283284285286 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 831 do 2 840 z 2861

Wątek: Ukraina i unia

  1. #2831
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    A co? Jesteś zwolennikiem rządów dyktatorskich, że Ci się to grube wydaje?
    Czyli trafiłem. Co do Twojej wypowiedzi nie, nie jestem zwolennikiem dyktatury doskonale zdaję sobie sprawę w wad i win Piłsudskiego, lecz nie posuwam się do tak radykalnej oceny jego osoby. Co więcej rządy sanacji i sytuacja z tamtych lat dziwnie kojarzą mi się z tym "karłem z Nowogrodzkiej" i rządami Pisu który jednak Piłsudskiemu do pięt nie dorasta.

    Granice sugerowane przez Dmowskiego, no nie wiem, czy by to zdało egzamin. System rządów, można tylko przypuszczać, że nie olano by kwestii armii i jej modernizacji, co uczyniła sanacja, a po śmierci Piłsudskiego hodowcy koni dalej mieli wzięcie, gdy wszyscy wokół używali silników na ropę i benzynę...
    Kotołaku, to nie do końca tak. Armia polska i jej doktryna do 1937 r była nastawiona na konflikt z Rosją Radziecką i tu użycie kawalerii w oparciu o nasze plany obronne miało głęboki sens. Co nie oznacza iż polska armia powoli nie przestawiała się na model zmechanizowany, zabrakło nam kilku lat i ta sama armia wyglądała by zupełnie inaczej. W naszej doktrynie obronnej po 1937 r dostrzegano coraz większe zagrożenie ze strony Niemiec niestety na zmianę składu armii było za mało czasu. Inna sprawa to nasza kadra oficerska, gdzie kompetencje miały mniejsze znaczenie niż poglądy i sympatie polityczne. Brzmi dziwnie znajomo ?


    Troszkę nie w temacie ale:
    Piłsudski był dyktator, krawawo rozprawiał się z opozycją, ludzie ginęli, byli zamykani w sądach, sanacja działała jak mafia. Tak samo jak pacyfikowali Ukraińców pacyfikowali i polskich chłopów. Nie było wolności słowa, za powiedzenie złego słowa o Piłsudskim, ba za powiedzenie czegoś niezgodnego z linią partii można było zostać skatowanym na śmierci na ulicy.

    Co do odzyskania niepodległości. Piłsudski wsparł Austrię, która przegrała, gdyby był tylko Piłsudski to Polska by była uznana za państwo wrogie w czasie I wś. Legiony były bardzo małe. Piłsudski dowodził tylko 1/3 legionów. Gdyby udało mu się wzniecić powstanie w 1914 to byłoby to katastrofą dla sprawy polskiej.
    Piłsudski niczego nie zaplanował ani nie przewidział. Wszystkie jego przewidywania się nie sprawdzały.

    A miałcy ludzie jakich po sobie zostawił doprowadzili do hekatomby narodu polskiego.
    Endecja której jesteś Piter zwolennikiem z sanacją lubiły się tak jak PIS z PO jak na tamte czasy w tak samo brutalny sposób. Społeczeństwo było nawet bardziej spolaryzowane niż teraz. Tak samo w od endeka można było dostać w pysk za inne poglądy. Czy gdyby rządziła endecja losy Polski potoczyły by się inaczej - nie sądzę.
    Ostatnio edytowane przez marko1805 ; 02-07-2022 o 12:36
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  2. #2832
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez marko1805 Zobacz posta
    Czyli trafiłem. Co do Twojej wypowiedzi nie, nie jestem zwolennikiem dyktatury doskonale zdaję sobie sprawę w wad i win Piłsudskiego, lecz nie posuwam się do tak radykalnej oceny jego osoby. Co więcej rządy sanacji i sytuacja z tamtych lat dziwnie kojarzą mi się z tym "karłem z Nowogrodzkiej" i rządami Pisu który jednak Piłsudskiemu do pięt nie dorasta.


    Kotołaku, to nie do końca tak. Armia polska i jej doktryna do 1937 r była nastawiona na konflikt z Rosją Radziecką i tu użycie kawalerii w oparciu o nasze plany obronne miało głęboki sens. Co nie oznacza iż polska armia powoli nie przestawiała się na model zmechanizowany, zabrakło nam kilku lat i ta sama armia wyglądała by zupełnie inaczej. W naszej doktrynie obronnej po 1937 r dostrzegano coraz większe zagrożenie ze strony Niemiec niestety na zmianę składu armii było za mało czasu. Inna sprawa to nasza kadra oficerska, gdzie kompetencje miały mniejsze znaczenie niż poglądy i sympatie polityczne. Brzmi dziwnie znajomo ?


    Troszkę nie w temacie ale:

    Endecja której jesteś Piter zwolennikiem z sanacją lubiły się tak jak PIS z PO jak na tamte czasy w tak samo brutalny sposób. Społeczeństwo było nawet bardziej spolaryzowane niż teraz. Tak samo w od endeka można było dostać w pysk za inne poglądy. Czy gdyby rządziła endecja losy Polski potoczyły by się inaczej - nie sądzę.
    Też mi właśnie się Piłsudski z PiSem kojarzy ale Twoja niekonsekwencja już mnie nie dziwi, bo widać ja na każdym kroku gdzie co i rusz sam sobie zaprzeczasz.

    Polacy byli gorzej traktowani pod zaborami niż Ukraińcy w II RP.

    Ludobójstwo nie było spontaniczne tylko politycznie zaplanowane przez pomnikowe dziś osobistości z ukraińskiej strony.
    Spontaniczne było pomaganie Polakom i Ukrywanie ich przed banderowcami. Banderowcy nie mieli poparcia większości Ukraińców. Masowo zabijali swoich pobratyńców za zdrady, którymi było niedostateczne wspieranie ich przez ludność.

  3. #2833
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Też mi właśnie się Piłsudski z PiSem kojarzy ale Twoja niekonsekwencja już mnie nie dziwi, bo widać ja na każdym kroku gdzie co i rusz sam sobie zaprzeczasz.
    W czymże to jestem niekonsekwentny ? Czymże to sobie zaprzeczam ?
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  4. #2834
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Panie Kotołak.
    Teraz na poważnie. Nie jestem sympatykiem ani Rosjan ani Ukraińców. Również i Niemców. Uważam, że powinniśmy zachować neutralność wobec tej wojny. Sprawa przyczyn tej wojny jest dosyć skomplikowana i część tej winy spoczywa na Amerykanach i w mniejszym stopniu na Ukrainie. Natomiast my wpadliśmy w amok pomocy Ukrainie. Czy naprawdę jesteśmy "sługami Ukrainy"? Czy nasz Prezydent tylko czeka na telefon od Prezydenta Ukrainy by dać mu to czego zażąda? Czy jesteśmy tak bogatym krajem by finansować wojnę lub utrzymywać miliony uchodźców z który większość przyjechała z terenów gdzie nie ma wojny na tzw. turystykę socjalną? Te wszystkie mrzonki o unii z Ukrainą można o kant d...py roztrzasnąć. Do tego przywileje, bezkarność Ukraińców i coraz większa niechęć Polaków do uchodźców. Nasze rządy jakby nie rozumiały, że ich wrzaski o sankcje wobec Rosji to brzęczenie komara obok niedźwiedzia. Tylko oby nie machnął łapą. Jak na razie my ponosimy konsekwencje naszych poczynań w postaci inflacji i braku podstawowych surowców. A Rosja ma się dobrze. Szkopy siedzą cicho, nie pyskują na Rosję, robią z nią dalej interesy i zarabiają na takich frajerach jak my. Powinniśmy Ukraińskim uchodźcom pomagać, lecz tym którzy na to zasługują. Ci którzy mieszkają na terenach zachodnich, gdzie nie ma wojny nie powinni być wpuszczani do nas i nie powinni mieć 500+ i innych bezpłatnych świadczeń. Jesteśmy już straszliwie zadłużeni i wg. wypowiedzi naszych polityków powinniśmy odbudowywać po wojnie Ukrainę. Za co? Weźmiemy nowe kredyty? Powiem wprost. Powinniśmy postępować jak Węgrzy i przede wszystkim dbać o interes naszego kraju i obywateli. Co do zaszłości które mamy (Wołyń) powinny one zostać w końcu definitywnie rozstrzygnięte przez historyków we wspólnym oświadczeniu obu stron. Poza tym uważam, że powinniśmy zachować we wszystkim umiarkowanie i najpierw się zastanowić zanim cokolwiek się uczyni lub powie. Nie podoba mi się chodzenie na pasku Wielkiego Brata i panoszenie się jego ambasadorów. To nas deprawuje i drogo kosztuje. Gdzieś czytałem, że oddziały amerykańskie z chwilą konfliktu zbrojnego z Rosją mają natychmiast ewakuować się za Odrę. Tymczasem nasi "stratedzy" jak potłuczeni ględzą o zajęciu Kaliningradu bo był kiedyś nasz, co nie jest prawda, bo był w Prusach. Wkurza mnie ta propaganda na temat wojny i sytuacji w kraju. Dlatego usiłuję coś pokazać alternatywnego. Może Ci którzy czytają nasza przekomarzania zastanowią się i zaczną wyciągać swoje wnioski anie te prawdy nam objawione przez media.
    Z poważaniem Panie Kotołak..

  5. #2835
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wespazjan Zobacz posta
    Panie Kotołak.
    Teraz na poważnie. Nie jestem sympatykiem ani Rosjan ani Ukraińców. Również i Niemców. Uważam, że powinniśmy zachować neutralność wobec tej wojny. Sprawa przyczyn tej wojny jest dosyć skomplikowana i część tej winy spoczywa na Amerykanach i w mniejszym stopniu na Ukrainie. Natomiast my wpadliśmy w amok pomocy Ukrainie. Czy naprawdę jesteśmy "sługami Ukrainy"? Czy nasz Prezydent tylko czeka na telefon od Prezydenta Ukrainy by dać mu to czego zażąda? Czy jesteśmy tak bogatym krajem by finansować wojnę lub utrzymywać miliony uchodźców z który większość przyjechała z terenów gdzie nie ma wojny na tzw. turystykę socjalną? Te wszystkie mrzonki o unii z Ukrainą można o kant d...py roztrzasnąć. Do tego przywileje, bezkarność Ukraińców i coraz większa niechęć Polaków do uchodźców. Nasze rządy jakby nie rozumiały, że ich wrzaski o sankcje wobec Rosji to brzęczenie komara obok niedźwiedzia. Tylko oby nie machnął łapą. Jak na razie my ponosimy konsekwencje naszych poczynań w postaci inflacji i braku podstawowych surowców. A Rosja ma się dobrze. Szkopy siedzą cicho, nie pyskują na Rosję, robią z nią dalej interesy i zarabiają na takich frajerach jak my. Powinniśmy Ukraińskim uchodźcom pomagać, lecz tym którzy na to zasługują. Ci którzy mieszkają na terenach zachodnich, gdzie nie ma wojny nie powinni być wpuszczani do nas i nie powinni mieć 500+ i innych bezpłatnych świadczeń. Jesteśmy już straszliwie zadłużeni i wg. wypowiedzi naszych polityków powinniśmy odbudowywać po wojnie Ukrainę. Za co? Weźmiemy nowe kredyty? Powiem wprost. Powinniśmy postępować jak Węgrzy i przede wszystkim dbać o interes naszego kraju i obywateli. Co do zaszłości które mamy (Wołyń) powinny one zostać w końcu definitywnie rozstrzygnięte przez historyków we wspólnym oświadczeniu obu stron. Poza tym uważam, że powinniśmy zachować we wszystkim umiarkowanie i najpierw się zastanowić zanim cokolwiek się uczyni lub powie. Nie podoba mi się chodzenie na pasku Wielkiego Brata i panoszenie się jego ambasadorów. To nas deprawuje i drogo kosztuje. Gdzieś czytałem, że oddziały amerykańskie z chwilą konfliktu zbrojnego z Rosją mają natychmiast ewakuować się za Odrę. Tymczasem nasi "stratedzy" jak potłuczeni ględzą o zajęciu Kaliningradu bo był kiedyś nasz, co nie jest prawda, bo był w Prusach. Wkurza mnie ta propaganda na temat wojny i sytuacji w kraju. Dlatego usiłuję coś pokazać alternatywnego. Może Ci którzy czytają nasza przekomarzania zastanowią się i zaczną wyciągać swoje wnioski anie te prawdy nam objawione przez media.
    Z poważaniem Panie Kotołak..
    Co prawda odpowiedź skierowana nie do mnie ale niejako prosiłem o skrystalizowanie własnych przekonań i nie odmówię sonie ich komentarza bo większość z argumentów to papka propagandowa Kremla .


    Sprawa przyczyn tej wojny jest dosyć skomplikowana i część tej winy spoczywa na Amerykanach i w mniejszym stopniu na Ukrainie.
    Rozbawiłeś mnie tym tekstem. Wszystkiemu winne USA no i troszkę Ukraina. Ukraina ma prawo stanowić samo o sobie. Wchodzić w takie sojusze i wstępować do takich organizacji jakiej jej pasują , jest wolnym i niepodległym państwem.

    Czy jesteśmy tak bogatym krajem by finansować wojnę lub utrzymywać miliony uchodźców z który większość przyjechała z terenów gdzie nie ma wojny na tzw. turystykę socjalną?
    Pomoc militarna jak najbardziej jest w naszym narodowym interesie. Pozbywamy sie starego posowieckiego sprzętu, który i tak jest mało wart, a Ukraińcy mogą się łatwo na niego przesiąść i cały czas stawiać opór. Podarowaliśmy im co prawda 18 nowoczesnych Krabów ale zamówili kolejne 56 szt za które zapłaci USA i UE To także inwestycja w nasz przemysł bo zdobyte doświadczenie na realnym polu walki pozwala odpowiednio unowocześniać ten sprzęt. Bez dopływu tego sprzętu i amunicji sytuacja na froncie miła by zupełnie inny przebieg. Widocznie to Ciebie boli jako kremlowską tubę propagandową.
    Od razu argument że nie będziemy mieli czym walczyć włóż miedzy bajki. Druga armia świata jest zdolna prowadzić działania zaczepne jedynie na niewielkim fragmencie frontu i to z bardzo ograniczonym powodzeniem a gdzie tam atak najszerszym froncie. To kolos na glinianych nogach przeżarty korupcją.
    Spora część tych pieniędzy dla uchodźców pochodzi z USA i UE. Masz jakieś wiarygodne dane potwierdzające tą turystykę socjalna, czy powtarzasz dyrdymały Twoich „wolnych mediów i myśli polskich”

    Nasze rządy jakby nie rozumiały, że ich wrzaski o sankcje wobec Rosji to brzęczenie komara obok niedźwiedzia. Tylko oby nie machnął łapą.
    No jasne to taki wielki kolos, że przez te lata większość technologii i urządzeń sprowadzał z zachodu. Od 2014 roku sukcesywnie spada produkt narodowy tego „kolosa” Jedyne co ten ”kolos” ma to ropa i gaz. Bez tego ten kraj jest niczym. Jedynie przeżartą korupcja skorupą.

    Jesteśmy już straszliwie zadłużeni i wg. wypowiedzi naszych polityków powinniśmy odbudowywać po wojnie Ukrainę. Za co? Weźmiemy nowe kredyty?
    Kto tak mówi? Pokaż wiarygodne źródło. Odbudowa ma się odbywać kosztem UE i innych krajów a nie tylko naszym kosztem. Nasza gospodarka przy umiejętnej polityce może tylko na tym skorzystać.

    Poza tym uważam, że powinniśmy zachować we wszystkim umiarkowanie i najpierw się zastanowić zanim cokolwiek się uczyni lub powie. Nie podoba mi się chodzenie na pasku Wielkiego Brata i panoszenie się jego ambasadorów. To nas deprawuje i drogo kosztuje. Gdzieś czytałem, że oddziały amerykańskie z chwilą konfliktu zbrojnego z Rosją mają natychmiast ewakuować się za Odrę. Tymczasem nasi "stratedzy" jak potłuczeni ględzą o zajęciu Kaliningradu bo był kiedyś nasz, co nie jest prawda, bo był w Prusach. Wkurza mnie ta propaganda na temat wojny i sytuacji w kraju
    Kto mówi o zajmowaniu obwodu , jak zwykle proszę o wiarygodne źródło. Po co nam ten obwód ?Powielasz brednie Kremla i Łukaszenki
    No to ja Ci pokażę jedną z wersji Twojej alternatywnej rzeczywistości.. Zachowujemy się wstrzemięźliwie jak Węgry. Owszem przyjmujemy troszkę uchodźców, broń Boże nie wysyłamy broni ani nie jesteśmy hubem zaopatrzeniowym. Po co drażnić Wielkiego Sąsiada Dzięki nam wojna kończy się po 6 miesiącach. Wielki Brat dzięki temu zajmuje Ukrainę bądź wprowadza swoja marionetkę. My cieszymy się z taniego gazu i ropy.. Dzięki temu Rosja uzyskuje możliwość szantażu surowcami. No ale to nie koniec żąda utworzenia bezpiecznej strefy nerwowo reaguje na nasze próby reorganizacji państwa i naszej armii. Po 15-20 latach takiej polityki mamy pełną agenturę KGB w Polsce i panoszących się rosyjskich dyplomatów. A my zostajemy znów bezwolnym satelitą Wielkiego Brata chodząc na jego pasku. Wiem jak człowiek przez tyle lat żył w takim systemie to za nim tęskni. Ja i zdecydowana większość Polaków niestety nie .

    Dlatego usiłuję coś pokazać alternatywnego. Może Ci którzy czytają nasza przekomarzania zastanowią się i zaczną wyciągać swoje wnioski a nie te prawdy nam objawione przez media.
    Ty nie pokazujesz alternatywy. Ty w moim przekonaniu kolportujesz propagandę Kremla, świadomie czy nie top już inna sprawa.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  6. #2836
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Rozwalio mi w głowe to, ze generał Smol powiedział wczoraj u Zychowicza, że Ruscy nie mają poborowych, bo im COVid młodych ludzi wyzabijał.




    Martwię się.

    Oczywiście nad morzem relaks, pieniążki są i dobre życie.

    Szkoda, że Ukrainie nie pozabijał jak tam było mniej zaszczepionych ludzi niż w Rosji i mniejsze restrykcje niż w Rosji. W Rosji część ludzi zmuszano do szczepień, a Ukraińcy mieli już na to wywalone totalnie. To dziwne, że Ukraińcy mają ludzi.

    Wojna z Rosją pewna jak to Bartosiaki mówią.

    Zaszczepią, ubiorą w kamasze i urrra, za LGBT do szarży.

    Czas zwiewać z tego nędzymorza.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  8. #2837
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Panie Marko.
    Wcale nie twierdziłem, że całkowita wina za rozpoczęcie tej wojny całkowicie spoczywa na USA i Ukrainie. Powiedziałem, że część winy. Proszę nie przekręcać moich wypowiedzi.
    Owszem, podarowaliśmy nasz sprzęt, przestarzały w nadziei, że inne kraje UE tak jak np. Niemcy dadzą w zamian inny, lepszy. Lecz coś się pomyliło naszym rządzącym, bo ci co nas klepią po pledach i zachęcają do takich posunięć, na nas się wypięli. Nie będzie żadnych Leopardów lub innych czołgów. Kupimy za wielkie pieniądze czołgi co palą 1000 litrów na 100 km. Skąd paliwo? Chyba od Niemców ruskie.
    Jakoś nie widać by druga armia świata nie dawała sobie rady na Ukrainie. Powoli zajmuje coraz więcej terytorium Ukrainy, mimo liczebnej przewagi Ukraińców. Są to fakty z którymi mimo sympatii dla Ukraińców nie można polemizować. Jeśli jest to kolos na glinianych nogach, dlaczego się nie rozsypał?
    Już widzę jak zarabiamy na odbudowie Ukrainy. Tak samo jak Iraku.
    Na pewno nikt nie tęskni za agenturą KGB w Polsce. Mamy już inne na karku.
    Ostatnio nasz uwielbiany i prawdomówny premier zaciągnął kredyt 450 mln euro na pomoc dla Ukrainy. Może mi powiesz kto go spłaci? Przecież nie Ukraina bo nie ma z czego.
    Nie chcę żyć w kraju, gdzie stacjonują obce wojska którym przyznano wyjątkowe uprawnienia godzące w naszych obywateli, gdzie przestępca, wojskowy USA, nie może być sądzony przez nasze sądy, mimo że popełnił przestępstwo u nas. Nie chcę by jakiś ambasador dyktował nam co mamy robić.
    Muszę stanowczo powiedzieć, że za wyrażanie moich poglądów nikt mi nie płaci (to dla Kotołaka). Już mi dużo nie zostało ale chciałbym, żebyście Wy i Wasze dzieci żyli w kraju gdzie wolno wyrażać własne poglądy, bez obawy. Czasami trzeba iść pod prąd by nie wstydzić się spoglądając w lustro.

  9. #2838
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Po pierwsze przestań mi tu "panować" Panów na tym forum nie ma. To raz.

    Owszem, podarowaliśmy nasz sprzęt, przestarzały w nadziei, że inne kraje UE tak jak np. Niemcy dadzą w zamian inny, lepszy. Lecz coś się pomyliło naszym rządzącym, bo ci co nas klepią po pledach i zachęcają do takich posunięć, na nas się wypięli. Nie będzie żadnych Leopardów lub innych czołgów. Kupimy za wielkie pieniądze czołgi co palą 1000 litrów na 100 km. Skąd paliwo? Chyba od Niemców ruskie.
    Nie Wespazjanie, nic im sie nie pomyliło a Ty jak zwykle nie masz pojęcia o czym piszesz. PIS doskonale wiedziało, że Niemcy w sprawie Leopardów nie mają prawie nic do zaoferowania oprócz starych wersji A4. Niemcy po prostu nie maja nadmiaru sprzętu a to co mają jest w dużej merze niesprawne. To jedynie podpucha by pokazać jacy Niemcy sa niesłowni. Próbowano co prawda postawić ich pod ścianą i wymóc A7 ale to się nie uda. Pismaki szukając sensacji pisali brednie na ten temat oraz na inne np jakoby mieliśmy otrzymać czołgi z Wielkiej Brytanii. Będą inne czołgi i jak to czołgi będa dużo palic. W mojej opinii w grę wchodzą dwa typy koreański K2 oraz Abrams w wersji dla USMC. Tak dla Twojej widomości jesteśmy w NATO jakbyś nie wiedział a armia kosztuje.

    Jakoś nie widać by druga armia świata nie dawała sobie rady na Ukrainie. Powoli zajmuje coraz więcej terytorium Ukrainy, mimo liczebnej przewagi Ukraińców. Są to fakty z którymi mimo sympatii dla Ukraińców nie można polemizować. Jeśli jest to kolos na glinianych nogach, dlaczego się nie rozsypał?
    Liczebnej przewagi Ukraińców? Znów piszesz głupoty. To Rosjanie na chwilę obecna decydują, gdzie uderzyć i tam mogą sobie stworzyć przewagę szczególnie w artylerii, która odgrywa kluczową rolę. Ale stać ich tylko na wysiłek w jednym możliwym kierunku. Zdobycie 25 km terenu zajęło im prawie 3 mies. tracąc przy tym mnóstwo sprzętu i ludzi. Ty to nazywasz sukcesem ?

    Poczytaj sobie tego typu analizy: youtu.be/rS26EfNZSBo a najlepiej poczytaj inne alaniny dotyczące m.in. czołgów, może przestaniesz pleść farmazony.

    Nie chcę żyć w kraju, gdzie stacjonują obce wojska którym przyznano wyjątkowe uprawnienia godzące w naszych obywateli, gdzie przestępca, wojskowy USA, nie może być sądzony przez nasze sądy, mimo że popełnił przestępstwo u nas. Nie chcę by jakiś ambasador dyktował nam co mamy robić.
    Przeżyłeś ponad połowę swego życia spędziłeś w kraju, gdzie spod naszej jurysdykcji wyjęci byli "nasi wyzwoliciele" a jego ambasadorzy panoszyli się po całym kraju. Emigrowałeś ? a może Ci to aż tak nie przeszkadzało. Zresztą, nikt Cię tu na siłę nie trzyma, Łukaszenko, republiki doniecka i ługańska lub potężna Rosja przyjmą z otwartymi ramionami jeśli Ci tu tak źle. Może wtedy dostrzeżesz różnicę. Przepraszam za sarkazm ,ale nie mogłem się powstrzymać.

    Ostatnio nasz uwielbiany i prawdomówny premier zaciągnął kredyt 450 mln euro na pomoc dla Ukrainy. Może mi powiesz kto go spłaci?
    Pokaż wiarygodne źródło, gdzie podana jest podstawa finansowania tego projektu.

    Reasumując kolejny raz klepiesz głupoty z tych Twoich "niezależnych mediów".
    Spróbuj w ten sposób podyskutować na np. "Historykach"
    Ostatnio edytowane przez marko1805 ; 06-07-2022 o 12:40
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  10. #2839
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wespazjan Zobacz posta
    Już mi dużo nie zostało ale chciałbym, żebyście Wy i Wasze dzieci żyli w kraju gdzie wolno wyrażać własne poglądy, bez obawy. Czasami trzeba iść pod prąd by nie wstydzić się spoglądając w lustro.
    Czego Ci dużo nie zostało?^^..
    No, chyba, żeś obłożnie chory, to nie wnikam, sam mam ostatnio ogromne problemy, ale nadgodziny wychodzą, a lekarze zachwyceni...
    W Polsce rzadko można wyrażać własne poglądy bez konsekwencji, jeśli są rozbieżne z daną linią działań rządzących, a mają jakąś wagę merytoryczną, ale to nie kwestia nawet PiSlamistów, ale od czasów konkordatu i mizania się klerem jest dziwnie w Polsce. Według moich wspomnień i doświadczeń obecnie jest trochę jak w PRL z wyrażaniem własnych myśli i zachowań, jedynie Internet pozwala na pewną wolność, ale niestety wszelkie sprzeciwy wobec tego, co wyprawia obecna ekipa rządząca kończą się na twittach, instagramach i "obrazoburczych" postach na fejsie. Jak zaproponowałem u pewnej znajomej i popularnej osoby, że może zamiast twittować spotkamy się w Warszawie, to zero reakcji, i dalej tylko bezproduktywne pitolenie o tym, co źle robią rządzący i opozycja
    Wcale nie twierdziłem, że całkowita wina za rozpoczęcie tej wojny całkowicie spoczywa na USA i Ukrainie. Powiedziałem, że część winy. Proszę nie przekręcać moich wypowiedzi.
    Doprecyzuj, co takiego Ukraina zrobiła, że najpierw Krym, a teraz rzezają Ukraińców.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  11. #2840
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    https://www.onet.pl/informacje/onetw...wcd05,79cfc278

    Przewodniczący rosyjskiej dumy to nie szeregowy poseł. Jeszcze tydzień, dwa i usłyszymy, że Kongresówka to rosyjska ziemia.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 284 z 287 PierwszyPierwszy ... 184234274282283284285286 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Unia Kalmarska
    By BlackKuma in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 18:51
  2. Unia Polityki Realnej
    By Demand in forum Agora
    Odpowiedzi: 342
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 18:48
  3. unia polsko-saska
    By ziolo in forum Empire
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 19:27
  4. Unia Polsko Litewska
    By Mariooooo in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 15:30
  5. Dania unia kalmarska
    By kensai in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 00:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •