Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Victoria II - polityka gospodarcza

  1. #11
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Taką która zwiększa przyrost prestiżu i świadomości (ulepszenie rights of man).
    Jak pisałem o tej Rosji to nie tak od razu się zmienili w ZSRR wegetowali jakoś przez większość gry, a kiedy udało im się podnieść po każdej porażce którą im zadałem wypowiadali mi wojnę. Na Niemców trzeba uważać bo raczej nie mieli sojuszu z Rosją ale często wykorzystywali okazje kiedy z nimi walczyłem i wbijali mi się od tyłu. A w strefie mam jeszcze Saksonie, Holandię i Hiszpanie oraz sojusz z Belgią i Francją

    Już nawet nie pamiętam czy była wielka wojna, jeśli tak to chyba z Anglią i Rosją, wiem tylko że zdobyłem trochę koloni od Brytyjczyków. Rosja aktualnie ma 33 pozycje na świecie a ich marionetka Finlandia 16.


    Wstawiam poprawioną wersje flag, najlepsza jest nowa flaga dla francuskiej monarchii (w końcu Burbonowie rządzili tylko na początku), są inne flagi dla monarchii w Tybecie, republiki w Bawarii (powiedzcie jeśli uważacie że pasy są za blisko siebie), i nowa flaga komunistyczna i republikańska dla Korei (wcześniejsza dla republiki strasznie raziła po oczach), zmieniłem również flagi dla Szkocji oraz Birmy (bo republikańska wyglądała jak Litewska). Mam wątpliwości co do flag skandynawskich i czy dać Rosyjską flagę dla republiki taką jak jest współcześnie czy zostawić tą która jest w modzie. Możecie zaproponować nową flagę dla monarchii w Australia bo aktualna mi się nie podoba a nie chce dawać jej takiej jak dla dominium.
    http://przeklej.org/file/Vy1Wlh/Mitusonatorowy.mod.flagowy.II.rar

    Ostatnio edytowane przez Mitusonator ; 22-07-2014 o 13:37

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Widzę, że pół afryki podbiłeś Cejlon jest Twój, czy tylko kolorek podobny ?
    Dziękuję za link, mod bardzo się przydał a zmiana flag wprowadziła pewien klimatyczny element do rozgrywki
    Rosja po zadawanych klęskach zbliża się niebezpiecznie do UK, co może skutkować wojnami o nic w zasadzi,e w przyszłości mojej gry. Jak stoisz z flotą ? Francuzi sami nie mają chyba szans pokonać brytyjskiej..

  3. #13
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Tak Cejlon jest mój mam jeszcze port na północy chin i wyspę na Karaibach domyślnie duńską, flotę wybudowałem dopiero w XXw. (inne technologie miały priorytet wynalazłem tylko na początku technologie żeby budować lepsze porty). wcześniej miałem tylko statki transportowe. A ty grasz czym Polską ?
    I co masz namyśli mówiąc że Rosja zbliża się do UK w punktach ? (bo jeśli terytorialnie dochodzi do wysp brytyjskich to za dobrze nie jest ) Francuzi mogli by pokonać Brytyjczyków w Indiach mniemają szans ale na kontynencie radze być ostrożnym, a ich siła w koloniach zależy od tego jakie kto ma ziemie (ich wielkość i zaludnienie), który masz rok ? I uważaj na liberałów

  4. #14
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Uważaj na liberałów?! Hola! Mają idealną politykę wewnętrzną i religijną, z zasady nimi gram (z małą poprawką w plikach, żeby promowali interwencjonizm).
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  5. #15
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    To jest dyskusyjne, liberałowie nie mogą budować fabryk, według mnie najlepsi w późnym okresie gry są socjaliści trzymają na wodzy kapitalistów budujących fabryki bez sensu. Nie uważasz że interwencjonizm nie pasuje do liberałów, nie zaburza to balansu partii, w założeniu liberałowie nie powinni dopłacać do fabryk ? Sam zmieniłem w Polsce u socjalistów pacyfizm na anty militaryzm ale dlatego że mi po prostu do nich nie pasował (i wkurzało mnie że w PDM pacyfiści nie mogą fabrykować casus belli), a inne kraje mają u socjalistów anty militaryzm.

    Jest jeszcze jeden powód dlaczego nie lubię liberałów opowiadają się za reformami politycznym, a ja wole trzymać poddanych (tak poddanych nie obywateli) w żelaznym uścisku



    Po co komu wolna prasa i związki zawodowe ?

    Ktoś wie co robią te reformy "voting system" ?
    Ostatnio edytowane przez Mitusonator ; 25-07-2014 o 12:13

  6. #16
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Voting System to system głosowania. Ja z kolei mam odwrotnie - dla mnie podstawą są wolności obywatelskie. Bez nich nie ma zdrowej gospodarki.
    Wie ktoś gdzie mogę dostać dodatki do V2? Mam tylko wersję z rewolucjami i wojną secesyjną, a nie mam tych nowszych.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  7. #17
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Wiem co to voting system ale nie wiem w jaki sposób te prawa zmieniają system głosowania nie rozumiem do końca ich opisów .
    Jak niby dla gospodarki jest dobra ta twoja wolność obywatelska ?

  8. #18
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    To metody przeliczania głosów na stołki. 1-szy na mecie oznacza, że zwycięski kandydat zbiera wszystko, metoda Jefferson'a to coś pośrodku, a rozdział proporcjonalny przydziela stołki wedle głosów całej populacji.
    Dla przykładu:
    w prowincji x 50% wyborców to liberałowie, 45% socjaliści a 5% faszyści:
    a) 1-szy na mecie: partia liberalna zbiera wszystkie stołki w parlamencie
    b) opcja proporcjonalna: połowa stołków dla liberałów, 45% dla socjalistów, a 5% dla faszystów
    Voting system wpływa na skład parlamentu.
    Po prostu wolne społeczeństwo = społeczeństwo zadowolone = mniej rewolucji + imigracja = rozwój gospodarczy.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  9. #19
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    U mnie się nie buntują, jeśli odpowiednio trzyma się prawa to nie mają nic przeciwko a ja mogę wybierać partie rządzącą, gdyby mieli więcej wolności buntowali by się bo chcieli by jeszcze więcej wolności, a tak trzymam nacjonalistów na wodzy.
    Można rozwiązać tą kwestie w pańtwie na dwa sposoby tak jak ja i tak jak ty
    Dzięki za wyjaśnienie.
    Ostatnio edytowane przez Mitusonator ; 16-09-2014 o 22:41

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Victoria 2
    By Gaius Julius in forum Inne
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 23:19
  2. Polityka prywatności i pliki cookies
    By Raferti in forum Forum Totalwar.org.pl
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 14:31
  3. Victoria: Revolutions
    By Cirion in forum Inne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 18:02
  4. Polityka pieniężna Polski
    By Witold in forum Agora
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 20:47
  5. Polityka USA
    By Generał Scorpius in forum Agora
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 18:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •